מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת משאבת חום במזגן

המזגן לא מחמם? אחת הסיבות האפשריות היא משאבת חום תקולה.הבשורות הטובות שלנו הן שתקלה במשאבת החום היא תקלה די נדירה. הבשורות הרעות הן שהחלפת משאבת חום במזגן זו עבודה יקרה למדי. באנו לעשות לכם סדר בכל השאלות החשובות: מה זה בדיוק משאבת חום, מה ההבדל בין סליל חום ומשאבת חום, איך יודעים שצריך להחליף את משאבת החום וכמה זה עולה, ועוד ועוד.


משאבת חום: חמים להכיר

אז ככה – אם לא ידעתם, בגדול המזגן פועל באמצעות דחיסת גז, לא נכנס כאן לפרטי פרטים אבל התוצאה של דחיסת גז היא הוצאה של אוויר קר לכיוון אחד ושל אוויר חם לכיוון השני (ככה גם עובד המקרר שלכם, אם תהיתם), מה שאומר שבבית שלכם קר וביחידה החיצונית של המזגן נפלט חום. בחורף זה עובד בדיוק הפוך, כלומר אותו הגז נדחס בכיוון ההפוך ולכן גם האוויר החם והקר מתחלפים במקומות (ולכן לפעמים תוכלו לראות את צינורות המדחס קופאים בחורף מרוב קור). ההיפוך הזה מתאפשר בזכות משאבת החום (נקראת גם משאבת חימום) שיושבת בסמוך למדחס, שם היא שואבת את הגז והופכת את כיוון התנועה שלו. משאבת חום משמשת את כל סוגי המזגנים - מזגן עילי, מיני מרכזי ומולטי אינוורטר. 

משאבת חום במזגן

תקלה במשאבת החום במזגן

בעיות שמאפיינות תקלה במשאבת החום קשורות כמובן ב...חימום. אם המזגן לא מחמם, מחמם במקום לקרר, מקרר במקום לחמם או סתם מוציא אוויר פושר יש סיכוי שמקור התקלה הוא במשאבת החימום.

חשוב להדגיש שתקלה במשאבת החימום היא נדירה, ולכן טכנאי מזגנים אמין ישלול קודם מקורות אחרים לתקלות חימום – פילטרים מלוכלכים, תרמוסטט, גז, פעילות המדחס ומאוורר המדחס. אם אכן התגלה שמקור התקלה הוא משאבת החימום, יכולות להיות לכך שתי סיבות שונות: תקלה בסליל החימום, הרכיב שמכניס את משאבת החימום לפעולה, או תקלה במשאבה עצמה. בשני המקרים אי אפשר לתקן את החלקים אלא רק להחליפם. הסיבה לתקלות במשאבת החום היא פשוט בלאי טבעי, ולא קשורה למשהו שעשיתם או לדרך שבה אתם מפעילים את המזגן. 

 

הקשיבו לגבי, טכנאי מזגנים מומלץ, על כל האפשרויות למה המזגן שלכם לא מחמם:


החלפת סליל חום במזגן

אם הבעיה היא בסליל החימום, ברכותינו – יצאתם בזול. סליל החימום הוא מעין "סטרטר" למשאבת החימום, ובעזרת בדיקת מתח פשוטה טכנאי המזגנים יכול לזהות שהוא שבק חיים. החלפת סליל חום במזגן זו עבודה פשוטה יחסית וכדאית עבורכם.

מחיר מחיר החלפת סליל חימום במזגן כולל הסליל הוא 450-350 ₪

משאבת חום וסליל חום במזגן

החלפת משאבת חום במזגן

לא נעים לומר אבל החלפת משאבת חימום במזגן נחשבת לסיפור די מסובך גם לטכנאים מנוסים. העבודה כוללת ריקון ומילוי של הגז והרבה עבודת הלחמה שעלולה גם לפגוע בחלקים אחרים של המדחס, ולכן נעשית בזהירות יתירה. מה שכן פשוט הוא המשאבה עצמה - אין צורך לבחור במשאבה. לכל חברת מזגנים יש משאבה משלה וכמו שאי אפשר להתקין חלקי חילוף של יונדאי בטויוטה גם כאן המשאבה מתאימה רק למזגן מאותה החברה, ורוב טכנאי המזגנים מחזיקים אצלם משאבות זמינות להחלפה. על המשאבה עצמה אין אחריות מהחברה אבל רוב טכנאי המזגנים יתנו לכם אחריות של כמה חודשים. אל דאגה - אם המזגן שלכם לא ישן במיוחד התקלה לא אמורה לחזור על עצמה


מחיר החלפת משאבת חום במזגן

כשמצרפים את כל התסבוכת שהזכרנו יחד עם מחיר המשאבה עצמה (300-100 ₪, תלוי במזגן) הופכים את החלפת המשאבה ליקרה, וככל שמחיר ההחלפה מתקרב כבר למחיר התקנת מזגן חדש יכול להיות שכבר כדאי להחליף את המזגן, בייחוד אם המזגן שלכם כבר בדרך לחגוג יום הולדת דו ספרתי ומתחיל להראות סימנים של סוף הדרך. כמובן שאם מדובר במזגן מיני מרכזי כנראה יהיה שווה להחליף את משאבת החימום מבלי להתלבט יותר מדי.

מחיר מחיר החלפת משאבת חום במזגן כולל המשאבה הוא 1500-1000 ₪ בממוצע, תלוי בזמן העבודה.

 

מתי המחיר יהיה יקר יותר?

נקודה בעיית גישה – גורם קריטי שיכול להקפיץ את מחיר החלפת משאבת החימום הוא הגישה. אם אין לטכנאי גישה נוחה למעבה (אם הוא לדוגמא תלוי על קיר חיצוני בגובה) העבודה תהיה מורכבת הרבה יותר וגם תעלה יותר.

נקודה גז ישן – המחיר שציינו למעלה מתייחס למזגנים המשתמשים בגז חדש (R410). אם מדובר במזגן ישן במיוחד (מעל 15 שנים), יכול להיות שהוא משתמש בגז ישן, יקר הרבה יותר, ומחיר החלפת משאבת החימום יכול להכפיל את עצמו.

החלפת משאבת חום במזגן

טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת משאבת חום

משפשפים את הידיים וחולמים על דובי קוטב? אם אתם רוצים להוריד את השכבות ולהחליף את משאבת החימום של המזגן, כדאי למצוא טכנאי מזגנים אמין וישר שיעשה את העבודה כמו שצריך ויגבה מחיר הוגן. בדיוק בשביל זה אספנו עבורכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת משאבת חימום במזגן, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים, ממש כמוכם. חורף חם!


שאלות נפוצות לדף זה

מה התפקיד של משאבת חום במזגן?

תפקיד משאבת החום במזגן הוא להפוך את כיוון הגז במדחס, מה שגורם ליחידה הפנימית להוציא אוויר חם ולא להיפך. לכן כשיש תקלה במשאבת החום המזגן לא יחמם כמו שצריך או יקרר במקום לחמם. 

כמה עולה החלפת משאבת חום במזגן?

החלפת משאבת חום במזגן זו עבודה יקרה יחסית, והיא עולה 1500-1000 ש"ח, בהנחה שיש לטכנאי המזגנים גישה נוחה למדחס. אם אין לו, המחיר עלול לעלות בהרבה. 

מה זה סליל חום במזגן?

סליל חום במזגן הוא רכיב חשמלי שאחראי להכניס את המשאבה לפעולה. לפעמים המשאבה לא עובדת אבל התקלה היא בעצם בסליל החום והוא פשוט שבק חיים ויש להחליפו.

כמה עולה החלפת סליל חום במזגן?

החלפת סליל חום במזגן זו עבודה זולה יחסית והיא תעלה לכם 450-350 ש"ח.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק