מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחיר התקנת מזגן
שמים סוף לעידן המאווררים? נעשה לכם ספויילר - מחיר התקנת מזגן עילי יכול להתחיל בסביבות ה700 ש"ח אבל יכול להגיע גם ל-2000 ש"ח. הפער הזה לא מגיע משום מקום, שכן בנוסף להתקנה הבסיסית, העבודה יכולה לכלול בתוכה המון תוספות הכרחיות - חציבה, קידוח, שטיפה ועוד ועוד, ומחיר התקנת המזגן עולה בהתאם. החלטנו להפשיל שרוולים ולהתחיל לפזר את הערפל מעל מחיר התקנת מזגן. ויליס קרייר, אחריך


מר מזגן: נעים להכיר

לפני שנפרט על מחיר התקנת מזגן נעבור קורס מזורז ביותר בהנדסת מכונות. בצורה בסיסית למדי מה שהמזגן עושה הוא לקחת גז, להפוך אותו לנוזל ואז לקרר אותו ולשחרר אותו בצורה של אוויר קר. הפעולה הזו נעשית באמצעות שני חלקים מרכזיים: המעבה, החלק שנמצא בדרך כלל מחוץ לבית (זה עם המאוורר) ותפקידו לקרר את הגז ולפלוט את החום החוצה, והמאייד - החלק שבתוך הבית, שמשחרר את האוויר הקר אל חלל החדר.

הצורה הבסיסית הזו מתארת מזגן עילי, שבו הטיפ הזה עוסק. מלבד המזגן העילי, הומצאו עם השנים גם דרכים שבהן במקום להתקין מעבה ומאייד בכל חדר, אפשר למזג כמות גדולה של חדרים בעזרת מעבה ומאייד אחד בלבד, כמו מזגן מיני מרכזי, או בעזרת מעבה אחד ומספר מאיידים כמו מזגן מולטי.

 חלקי המזגן

מחיר התקנת מזגן – משתנים בסיסיים

מחיר התקנת מזגן בודד נע בין 700 ש"ח ל-2000 ש"ח ומשתנה לפי מספר פרמטרים, כפי שמיד נפרט. המחירים כאן אינם כוללים את מחיר המזגן עצמו כמובן, אותו תוכלו לרכוש בעצמכם או באמצעות המתקין.

 

גודל המזגן

הפרמטר הבסיסי ביותר שמשפיע על מחיר התקנת מזגן הוא גודל המזגן, מה שלמעשה נובע ישירות מכוח הסוס שלו. ככל שהמזגן בעל יותר כוח סוס, הוא גדול וכבד יותר, מה שמקשה על ההתקנה ומעלה את מחירה בהתאם.

מחיר התקנת מזגן של עד 2 כ"ס הוא 650–850 ₪.

מחיר התקנת מזגן של 2 כ"ס ומעלה הוא 1,300-900 ₪.

 

צנרת

מחיר התקנת מזגן כולל גם 2 או 3 מטר של הצנרת המחברת בין חלקי המזגן. במקרה שהמרחק בין חלקי המזגן גדול יותר (לדוגמא כאשר המעבה יותקן על הגג) ותצטרכו צנרת ארוכה יותר, מחיר התקנת המזגן יעלה. נוסף לכך, עובי הצנרת משתנה לפי גודל המזגן, וככל שהוא גדול יותר הצנרת תהיה עבה ויקרה יותר.

מחיר תוספת צנרת למזגן עד 2 כ"ס הוא 120-80 ₪ למטר.

מחיר תוספת צנרת למזגן מ-2 כ"ס ומעלה הוא 150-120 ₪ למטר.

 

קידוח

לרוב, בשביל להעביר את צנרת המזגן מן המאייד (החלק הפנימי שנמצא בתוך הבית) אל המעבה (החלק החיצוני) יהיה צורך לקדוח בקיר. קידוח בקיר רגיל זה עניין די פשוט אבל קידוח בקיר בטון זו עבודה מסובכת יותר עם כלים יקרים יותר.

מחיר קידוח קיר בטון להתקנת מזגן הוא 300-150 ₪.

 

פירוק מזגן ישן

אמנם קל יותר להרוס מלבנות, אבל גם פירוק של מזגן ישן זו עבודה שתגרור עמה גם תוספת של תשלום. חשוב לציין מראש שחלק ממתקיני המזגנים אמנם מוכנים לפרק את המזגן הישן, אבל לא יפנו אותם איתם. 

מחיר פירוק מזגן ישן הוא 300-150 ₪ לכל יחידה.

 

שטיפת צנרת ישנה

בהמשך לסעיף הקודם, בחלק מהמקרים בהם מחליפים מזגן ישן בחדש יש לבצע שטיפה של הצנרת הישנה. הגז שמשמש היום את המזגנים הוא גז שונה (על פי תקן) מזה ששימש אותם בעבר. ערבוב של הגז הישן והגז החדש יגרום לבעיות עתידיות במזגן, ולכן אם יש לכם צנרת ישנה של מזגן שאי אפשר לפרק (מתחת לרצפה למשל), המתקין יצטרך לשטוף אותה בעזרת חומר מיוחד ולנקות אותה משאריות הגז הישן. לשטיפת צנרת יש שתי שיטות, שטיפה בסיסית באמצעות שחרור חנקן אל הצנרת, ושטיפה יסודית יותר בעזרת גז ייעודי. 

מחיר שטיפת צנרת בלחץ חנקן הוא 350-250 ₪.

מחיר שטיפה בגז מיוחד הוא 550-450 ₪.


מחיר הסוואת צנרת מזגן

אם אתם מתקינים מזגן עילי בחדר פנימי שלא סמוך לקיר חיצוני של הבית, כמו בסלון למשל, ייתכן מאד שתרצו להסוות את הצנרת של המזגן. לצורך כך עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

 

1. חציבה בקיר

בדרך הזו המתקין יעביר לכם את הצנרת בתוך הקיר. הדרך הזו כדאית יותר כאשר הבית שלכם בשיפוץ ואתם ממילא פותחים חלק מהקירות, ככה שתוכלו לתאם בין קבלן השיפוצים שלכם ובין מתקין המזגנים ולחסוך בעלויות. אלו המחירים שהמתקין יגבה מכם אם הוא יצטרך לחצוב בעצמו:

מחיר חציבה בקיר אריחים הוא80-40 למטר.

מחיר חציבה בקיר בטון הוא ₪120-80 למטר.

אל תשכחו שאת הפתחים בקיר צריך אחר כך גם לסגור, עבודה שבדרך כלל איש גבס עושה. אם אתם מעוניינים שמתקין המזגנים גם יסגור את הקיר, המחיר יעלה בהתאם ויכול להגיע גם עד ל-200 ₪ למטר. 

 חציבה בקיר בטון בהתקנת מזגן

 

2. תעלות PVC

אפשרות אחרת להסוות את הצנרת היא באמצעות תעלות מפלסטיק קשיח שיכסו את הצנרת עד ליציאה שלה מן הקיר.

מחיר התקנת תעלות PVC הוא 50-35 ₪ למטר.

 הוספת PVC בהתקנת מזגן

כדאי לדעת - גם את חוטי החשמל בין היחידה הפנימית לחיצונית שעוברים בחוץ חשוב לכסות, כדי למנוע מקרים של מזגן מקצר. באופן כללי, התקנת מזגן תקינה תמנע מגוון תקלות בעתיד - נזילת מים מהמזגן, ועוד. 


מחיר התקנת מזגן בקומה גבוהה

אם אתם גרים בקומה חמישית ומעלה, ישנם כמה גורמים נוספים שיכולים להשפיע לרעה על מחיר התקנת המזגן:

 

שימוש במנוף

פעמים רבות לא תהיה למתקין גישה מספקת להניח את המעבה, הוא יצטרך לשכור מנוף קטן בשביל להרים אותו אל המקום הנכון.

מחיר של שימוש במנוף קטן (נקרא גם "מרים משא") הוא 450-300 ₪ לשעה.

 

תוספת של צנרת ניקוז

העובדה שהמזגן נמצא גבוה יחסית מעל פני הקרקע דורשת צנרת ניקוז ארוכה יותר מהרגיל, וחלק מהמתקינים יגבו על כך מחיר נוסף.

מחיר של תוספת צנרת ניקוז הוא 150-50 ₪, בלי קשר לאורך הצנרת (כל עוד מדובר באורך סביר).

 צנרת ניקוז ארוכה

 

ללא מעלית

זה אולי נשמע טיפשי, אבל אם אין לכם מעלית המתקין יצטרך להעלות את כל הציוד שלו (ולפעמים גם את המזגן) במדרגות, מה שיקח לא מעט זמן וגם עלול לגרור תוספת תשלום.

מחיר התקנת מזגן בקומה גבוהה ללא מעלית יכול להתייקר ב-200-150 ₪.


מחיר התקנת מזגן – תוספות שונות

בנוסף לפרמרטים שהזכרנו, מחיר התקנת מזגן מושפע גם מתוספות שונות:

 

תושבת למזגן

המעבה של המזגן עומד על מתלה ברזל הקרוי תושבת. בעיקרון, מחיר התושבת וההתקנה שלה כלול כבר במחיר התקנת המזגן.

מחיר התקנת המזגן במקרה שבו מותקנת תושבת תקינה יכול לרדת ב100-50 ₪.

 תושבת למזגן אחרי התקנה

 

נעילה

אם אתם חוששים מגניבות תוכלו לבקש מהמתקין סורג ומנעול.

מחיר מנעול פשוט שכובל את המעבה לתושבת הוא 100-50 ₪ למנעול.

מחיר של סורג ובריחים הוא 400-200 ₪ כולל התקנה.

 

מזגן אינוורטר

אם אתם מתקינים מזגן בטכנולוגיית אינוורטר (מערכת שיודעת לווסת את צריכת החשמל של המזגן על פי הביקוש), ההתקנה דורשת גם שימוש במשאבת וואקום, מה שמאריך את זמן ההתקנה ולפעמים גם מייקר את המחיר.

מחיר שימוש במשאבת וואקום הוא 100-50 ₪.


התקנת מזגן – מחירים לדוגמא

כדי שלא תישארו באוויר (החם מחייך) אספנו בשבילכם רשימה של מחירים לדוגמא מעסקאות אמתיות שנעשו עם לקוחות מידרג, כך שתוכלו להתרשם מהעובדות בשטח.

מזגן מחיר פירוק מזגן ישן והתקנת מזגן עילי של האייר 1.25 כח סוס – 700 ₪.

מזגן מחיר התקנת מזגן עילי של אלקטרה 2 כ"ס – 910 ₪

מזגן מחיר התקנת מזגן עילי של תדיראן אלפא 28 בעל 2.5 כ"ס כולל קידוח בקיר בטון ואספקת שלט אוניברסלי - 1,100 ₪.

מזגן מחיר התקנת מזגן עילי של טורנדו 2 כ"ס והוספת 4 מטר צנרת ניקוז בדירה – 1,300 ₪.

מזגן מחיר התקנת מזגן עילי של LG 2 כ"ס, בקומה חמישית, כולל שימוש במנוף, הארכת צנרת ב2 מטר והסוואה בPVC לחמש מטר – 1,740 ₪.

מזגן מחיר פירוק שני מזגנים עיליים והתקנת שני מזגנים עיליים של אלקטרה 1.25 כ"ס - 1,900 ₪.

מזגן מחיר התקנת שני מזגנים עיליים של תדיראן, 1.5 כ"ס ו-2 כ"ס, כולל קידוח אחד בבטון ותוספת שני מטר לצנרת – 2,040 ₪.


טכנאי מזגנים מומלצים להתקנת מזגן

אנחנו מקווים שאחרי המאמר הזה אפילו ויליס קרייר לא יצליח להטעות אתכם במחיר. אבל חוץ מהמחיר, התקנת מזגן היא עבודה שכדאי לתת לבעל מקצוע אמין ומנוסה לעשות. בדיוק בשביל זה יצרנו בשבילכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים להתקנת מזגן, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. לפני שתתקשרו למתקין, אנחנו ממליצים לכם קודם לקרוא את הטיפים שלנו להתקנת מזגנים.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק