מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת קבל במזגן

הטכנאי בטלפון אמר לכם ש"זה בטוח הקבל"? קראתם מדריכים באינטרנט על החלפת קבל במזגן אבל יצאתם פחות מבינים ממה שנכנסתם? החלפת קבל במזגן זו עבודה לא יקרה ולא מסובכת אבל כדאי שתדעו בדיוק מה זה אומר. יצרנו עבורכם את המדריך המלא להחלפת קבל במזגן – מה זה בדיוק, מה הסימנים שיש להחליף אותו, מחירי עבודה וכמובן טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת קבל במזגן.


קבל מזגן – קבלו אותו

אם למדתם הנדסה או פיזיקה כנראה שאתם יכולים לדלג על הפסקה הזו, אבל לטובת אלו שלא, נסביר על רגל אחת מהו הקבל – גליל חשמל קטן שתפקידו "לאגור" חשמל ובעזרתו להכניס לפעולה את המכשיר החשמלי, ממש כמו סטרטר של רכב. עם הזמן הקבל נשחק ונשחק עד שהוא מאבד את יכולת האגירה שלו, והמכשיר לא מסוגל להיכנס לפעולה.

ברוב המזגנים* פועלים שלושה קבלים:

קבל מזגן קבל מדחס – אחראי על פעילות דחיסת הגז, מה שבעצם מקרר את האוויר שהמזגן מוציא. הקבל הזה יושב במעבה (היחידה החיצונית), ונקרא גם "קבל מנוע". במזגן שעובד על מערכת תלת פאזית (רוב המזגנים המיני מרכזיים) אין קבל מדחס.

קבל מזגן קבל מאוורר מדחס – אחראי על הפעלת המאוורר שתפקידו לקרר את המדחס, נמצא בסמוך למאוורר המדחס.

קבל מזגן קבל מאייד – אחראי על פעילת תקינה של המאייד (היחידה הפנימית), במזגנים עיליים יושב בדרך כלל על כרטיס הפיקוד של המזגן, בתוך היחידה הפנימית, ובמזגנים מיני מרכזיים נמצא בנפרד מן הכרטיס.

כוכבית בחלק מהם, דוגמת מזגני LG, קבל המדחס וקבל המאוורר משולבים.

 

ראו כאן טכנאי מזגנים מומלץ מסביר על קבל למזגן:


החלפת קבל במזגן

אז איך יודעים שהקבל לא עובד? קודם כל חשוב לומר שאכן קשה לדעת. כן תוכלו לחשוד בכך עקב קודי תקלות שונים שיופיעו על המזגן או בעיות שונות בתפקוד המזגן שיצויינו בפסקאות הבאות. הקאצ' הוא שפעמים רבות יכול להיות שמקור הקוד או התקלה הוא ברכיב אחר של המזגן שהלך לעולמו, ולכן האימות הסופי שמדובר בקבל יכול להיעשות רק באמצעות מד מתח מקצועי. הקבל הוא רכיב חשמלי ולכן כדי להימנע מכלל סכנה המלצתנו היא להחליף את קבל המזגן רק בעזרת טכנאי מזגנים.

קבל מזגן

החלפת קבל במזגן – לפני שמזמינים טכנאי

אם הגעתם לכאן בגלל שהמזגן שלכם מוציא רק אוויר, שני טיפים מאיתנו שכדאי לעשות לפני שקוראים לטכנאי:

כוכב בדיקה חיצונית – הפעילו את היחידה הפנימית וצאו אל היחידה החיצונית. בעת הפעלת המזגן אתם אמורים לשמוע את רעש הפעילות של המדחס ולראות את המאוורר מסתובב. אם אחד מהם דומם עולה הסבירות שאכן מדובר בבעיה בקבל.

כוכב ניקוי פילטרים – הפילטרים, ובעברית סננים, הם שתי רשתות היושבות בתוך היחידה הפנימית של המזגן, ממש איפה שהאוויר יוצא, ותפקידן לחסום את האבק והלכלוך מלהיכנס למזגן. עם הזמן מצטברת על הפילטרים שכבה של אבק ואם לא מנקים אותה בזמן הם עשויים לגרום לשלל בעיות בתפקוד המזגן. גם במקרה הזה אולי מקור הבעיה הוא בפילטרים ולכן כדאי לנקות אותם לפני שממהרים להזמין טכנאי.

 

עקבו אחרי שי, טכנאי מזגנים מומלץ, מסביר כיצד לנקות פילטרים:


החלפת קבל מדחס במזגן

כאשר אנו מדברים על החלפת קבל במזגן, בדרך כלל מדובר בקבל המדחס. זה פשוט מאוד – הקבל לא עובד ולכן גם המדחס לא עובד.

סימנים לתקלה: המזגן מוציא אוויר אבל לא מקרר או מחמם והיחידה החיצונית דוממת

גורמים אפשריים אחרים: פילטרים סתומים, בעיה במדחס עצמו, בריחת גז, תקלה בתרמוסטט או בכרטיס הפיקוד.

תהליך התיקון: אחר שטכנאי המזגנים שלל את הבעיות האחרות הוא יפתח את היחידה החיצונית ויחליף את הקבל, זאת רק לאחר שוידא באמצעות מכשיר מדידה מקצועי שהקבל מת. כיוון שקבל המדחס סמוך לקבל המאוורר, זאת הזדמנות טובה עבורכם לבקש מהטכנאי לבדוק גם את תקינות קבל המאוורר ואם יש צורך גם להחליפו.


החלפת קבל מאוורר במזגן

תפקיד המאוורר ביחידה החיצונית הוא לצנן את המדחס ולאפשר לו להמשיך בפעילות רציפה. נדיר שקבל המאוורר מתקלקל אבל כאשר זה קורה המדחס פשוט יתחמם ויתחמם עד שהוא פשוט יפסיק את פעולתו.

סימנים לתקלה: המזגן יקרר או יחמם במשך כמה דקות ואז יוציא רק אוויר. זהו הסימן שהמדחס הגיע לסף גבול החום שלו והפסיק לעבוד.

גורמים אפשריים אחרים: בעיה במאוורר או במדחס

תהליך התיקון: אחרי שהטכנאי שלל את הבעיה במאוורר או במדחס, הוא יפתח את היחידה החיצונית ויבדוק את הקבל בעזרת מכשיר מדידה מקצועי. אם הקבל אכן הלך לעולמו הוא יחליף אותו.

קבל מדחס וקבל מאוורר במזגן

החלפת קבל מאייד במזגן

תפקיד המאייד הוא לזרוק את האוויר הקר או החם לתוך החדר. כאשר הקבל תקול, המאייד פשוט לא יעבוד.

סימנים לתקלה: המזגן יעשה "קליק" של הפעלה אבל לא יוציא אוויר או יקצר ואילו היחידה החיצונית תמשיך לעבוד.

גורמים אפשריים אחרים: תקלה בכרטיס הפיקוד או במנוע המאייד

תהליך התיקון: למרות שבמזגנים עיליים הקבל הוא ממש חלק מכרטיס הפיקוד, ליבו של המזגן, במרבית המקרים אפשר להחליפו מבלי לפגוע בכרטיס. לכן אם הטכנאי אומר לכם שצריך להחליף את הכרטיס כולו בגלל הקבל אל תמהרו לעשות זאת. מדובר בעניין שיכול להגיע ל1,000 ₪ ויותר ושווה לכם לשמוע חוות דעת שנייה. כל הסיפור הזה לא רלוונטי למזגנים מיני מרכזיים כיוון שבהם קבל המאייד נפרד מכרטיס הפיקוד כך שהחלפתו פשוטה למדי


מחיר החלפת קבל במזגן

מחיר מחיר החלפת קבל מאוורר במזגן הוא 450-350 ₪

מחיר מחיר החלפת קבל מאייד במזגן הוא 500-400 ₪

מחיר מחיר החלפת קבל מדחס במזגן תלוי בכוח הסוס של המזגן – ככל שכוח הסוס של המזגן יהיה גבוה יותר, כך הקבל יעלה יותר. מחיר החלפת קבל מדחס של מזגן עד 2 כ"ס הוא 450-350 ₪, ולמעלה מזה יעלה כ 550-450 ₪.

מחיר מחיר החלפת שני קבלים הוא בדרך כלל תוספת של 100-50 ₪ על מחיר הקבל הראשון.

החלפת קבל במזגן - לפני ואחרי  

טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת קבל במזגן

זהו, עכשיו אתם מוכנים לקורס פיזיקה למתקדמים   כדי שתוכלו לעשות את זה בחדר ממוזג, כדאי למצוא בעל מקצוע אמין וישר שיחליף לכם את הקבל במזגן וגם לא ישחט אתכם במחיר. יצרנו עבורכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת קבל במזגן, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת קבל במזגן עילי?

מחיר החלפת קבל במזגן עילי הוא 550-350 ש"ח. אם מדובר בקבל המדחס, התקלה הנפוצה ביותר, המחיר תלוי בכ"ס של המזגן. במזגן עד 2 כ"ס החלפת הקבל תעלה 450-350 ש"ח ובמזגן חזק מזה היא תעלה 550-450 ש"ח. 

איך בודקים קבל מזגן?

תקינות של קבל אפשר לבדוק רק בעזרת מכשיר מדידה מקצועי לבדיקת מתח.

איך יודעים אם קבל המדחס התקלקל?

קשה לדעת זאת בוודאות, אבל אם המזגן מוציא רק אוויר והיחידה החיצונית דוממת, סיכוי סביר שיש בעיה בקבל מדחס או במדחס עצמו. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק