מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון מזגנים - טיפים ומחירים

בחום ובקור כשמזגן מפסיק לעבוד, הבאסה יורדת על הבית. אבל אל דאגה, קודם כל אנחנו נגיד לכם כמה סביר שתשלמו על תיקון מזגן (לא הרבה כל כך), אחר כך נגיד לכם מה רוב הסיכויים שהשתבש, ונקנח בתיקוני מזגן שאתם יכולים לעשות לבד לפני שמרימים טלפון לטכנאי. השארו עמנו!


תיקון מזגנים - לא סיפור יקר

תיקון מזגנים זה לא סיפור יקר. נקודה. אנחנו יכולים לומר לכם באופן גורף, מתוך בדיקה שערכנו על כל תיקוני המזגן שנעשו דרך מידרג ב2018, שתיקון מזגן עולה עד 500 שקלים עבור 70% מהתיקונים! במזגן מרכזי הטווח עולה ב-50 שקלים לערך. טווח המחירים הזה תקף לרוב סוגי השירותים – החל מהשירותים הנפוצים ביותר כגון: מילוי גז במזגן שלא מקרר, תיקון מזגן מקצר, תיקון נזילה והחלפת קבלים ועד שירותים פחות נפוצים כגון: החלפת גומיות, עיניות, סלילים, צינורות וחיישנים.

מתי זה עולה יותר?  תיקון מזגן הופך להיות סיפור יקר בעיקר כשצריך להחליף את המדחס . המחיר להחלפת מדחס מתחיל סביב – 1000 שקלים עבור מזגן קטן ועלול להגיע ל 2,000-3,500 שקלים עבור מזגן גדול. תיקון יקר נוסף הוא החלפת לוח פיקוד שמחירה נע בין 700-1,200 ש"ח או החלפת משאבת החום שתעלה לכם סכום דומה. 

אם אתם זוכרים את קורס הסטטיסטיקה מהאוניברסיטה לטובה וגרפים עושים לכם את זה, בגרף תוכלו לראות את התפלגות המחירים של תיקון מזגנים ולהרגיע את רוחכם:

 

ועכשיו אחרי שאמרנו לכם כמה הכי הסביר שתיקון מזגן יעלה לכם, נעבור למה הכי סביר שקרה למזגן שלכם. קבלו את תיקוני המזגן הנפוצים ביותר (תופים!):


מילוי גז במזגן

הגז הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר במזגן. הוא זה שמקרר או מחמם את הצינור שבתורו מקרר או מחמם את האוויר. אם אין מספיק גז, המזגן פשוט לא עובד כמו שצריך. לכן הרבה פעמים כשאנחנו שואלים "למה המזגן לא מחמם?" (או מקרר) התשובה היא שאין בו מספיק גז. לפעמים ניתן לאתר את מקור נזילת הגז ולתקן אותו, אבל הרבה פעמים קשה מאוד לאתר את החור הממזרי ופשוט תצטרכו להזמין טכנאי למילוי גז אחת לכמה זמן. 

ישנם טכנאי מזגנים שמנצלים את העובדה האמיתית שגז המזגנים התייקר, בכדי להקפיץ את מחיר מילוי הגז במאות שקלים. אכן, מחיר הגז למילוי המזגן התייקר, אבל לא עד כדי כך. מה הסיפור? במזגנים הביתיים שיובאו לארץ עד שנת 2007 נעשה שימוש בגז בשם R22 שפוגע בשכבת האוזון. המזגנים הביתיים שיובאו משנה זו והלאה עושים שימוש בגז אחר, ידידותי יותר לסביבה - גז R410.

כתוצאה מהחלפת סוג הגז טכנאי המזגנים משתמשים היום בשני סוגי הגז – הגז הישן והגז החדש. מינואר 2010 תקנות משרד התמ"ת צמצמו את מכסת יבוא הגז הישן וכתוצאה מכך נוצר חשש אצל טכנאי המזגנים שהם לא יוכלו להשיג את הגז עבור לקוחותיהם בעלי המזגנים הישנים, מה שגרם לעליית מחיר גז המזגנים הישן.

מילוי גז במזגן עולה בסביבות 400-650 ₪ פלוס מע"מ.

מילוי גז במזגן ישן שיוצר עד 2007 עולה פי 1.5 יותר. אם מחיר מילוי הגז במזגן הישן שלכם יקר מאוד, שווה לשקול לקנות כבר מזגן חדש.

בסרטון הבא, תוכלו לשמוע על היתרונות והחסרונות של המעבר מגז פריאון לגז ירוק, ולהתנחם גם אם יש לכם מזגן ישן:

ובסרטון הזה תוכלו לראות מהן הסיבות לנזילת גז ממזגן:


תיקון נזילת מים ממזגן

רגע לפני שאתם קוראים לטכנאי ואנחנו אומרים לכם כמה זה עולה צריך לבדוק האם יש נזילת מים מהמזגן מתוך הבית או מחוץ לבית. אם המזגן דולף אל תוך הבית, כנראה שהפילטרים שלו סתומים ובהמשך יש סרטון על איך לנקות פילטרים.

אם המצב הוא הפוך ויש נזילה מהמזגן אל חלקו החיצוני של הבית, רוב הסיכויים שהצינורות של המזגן סתומים. הרבה פעמים כשצינור הניקוז של המזגן סתום, הזה שנמצא מחוץ לבית ומטפטף לגינה, המים מצטברים בגוף המזגן ומתחילים לצאת ממקומות אחרים. הדבר הראשון שכדאי לבדוק לפני שקוראים לטכנאי, זה אם צינור הניקוז באמת סתום והאם אתם יכולים לפתוח את הסתימה בעצמכם, כי זה יחסוך לכם אז למה לא.

כמו כן שימו  לתקופה בה יש נזילה מהמזגן. אם המזגן נוזל רק בתקופת החורף אל החלק החיצוני של הבית, אין מה להיבהל. זאת פעולת עיבוי טבעית, שהמזגן עושה על מנת לחמם את הבית.

כל הפרמטרים שאמרנו לא חלים עליכם ואתם צריכים טכנאי מזגנים לתיקון נזילה ממזגן? מוזמנים לרשימת טכנאי מיזוג האוויר המומלצים באתר.

תיקון נזילה ממזגן עולה  בסביבות 400-500 ש"ח.


תיקון מזגן שמקצר

טוב אנחנו אנחנו קצת מרמים כאן, כי בניגוד לתקלות הקודמות, התקלה במזגן שמקצר יכולה להיות המון דברים שונים. במקרה של קצר תקלה חשמלית כלשהי במזגן גורמת לכשל חשמלי הגורם לקצר, ולא ניתן להגיד מראש מה גורם לתקלה. תקלה יכולה לנבוע מתקלה בכרטיס הפיקוד, קבלים פגומים ומרכיבים אחרים במאייד. עוד ניגוד לתקלות הקודמות הוא שכשמזגן מקצר מה שנותר לכם הוא לקרוא לטכנאי מיזוג אוויר ועדיף לא לנסות לתקן לבד ובטעות לגרום לנזק נוסף

בנוגע למחיר - מכיוון שהתקלה יכולה לנבוע מהרבה גורמים שונים, אנחנו לא יודעים להגיד בדיוק כמה זה יעלה. מה שכן, אנחנו יודעים לומר לכם הוא ש76% מחברי מידרג שילמו על תיקון חשמלי במזגן בשנה האחרונה עד 500 ש"ח. יש מקום לאופטימיות!


תיקון מזגן - עשו זאת בעצמכם

אתם כאן כי כנראה אתם צריכים תיקון מזגן, ואנחנו לגמרי תומכים ורק רוצים לספק לכם את המסגרת האמינה ביותר להזמין אחד. אבל רגע לפני יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות בעצמכם ולחסוך קצת כסף:

נזילה מדוד שמשניקוי פילטרים - הפעולה החשובה ביותר לתחזוקת המזגן שכל אחד יכול לעשות בעצמו היא לנקות את הפילטרים. ניקוי המסננים צריך להיעשות לפחות פעמיים בשנה ובבתים עם חשיפה גבוהה לאבק מומלץ לעשות זאת לעיתים קרובות יותר. ניקוי הפילטרים יחסוך לכם תיקוני מזגן בעתיד, אז תראו גם לילדים איך לעשות את זה כדי שתוכלו להאציל את הפעולה המקסימה הזאת בהמשך.

איך מנקים את הפילטרים במזגן

נזילה מדוד שמשריח רע מהמזגן - תקלה מבאסת. איך נפטרים מריח רע מהמזגן? תנו לאבנר להסביר לכם:

נזילה מדוד שמששלט של המזגן לא עובד - אילן יסביר לכם כיצד להפעיל את המזגן ללא שלט, עד שיגיע הטכנאי או שתקנו חדש:

עמידות טפט לחוםועוד נקודה - לפני הזמנת טכנאי מזגנים כדאי גם לבדוק מה הטמפרטורה בחוץ. כאשר הטמפרטורה בחוץ גבוהה מ- 35 מעלות רוב המזגנים לא מצליחים לקרר את הבית, כמו שהיינו רוצים, למרות שהם תקינים לחלוטין. זה קצת מתסכל לשלם לטכנאי דמי ביקור כדי שהוא יאמר לכם שהמזגן שלכם לא זקוק לשום תיקון.


טכנאים מומלצים לתיקון מזגנים

המזגן לא עובד וניסיתם הכל? ממש לא צריך לסבול! במידרג יש אלפי, כן אלפי, חוות דעת מלקוחות קודמים על טכנאי מזגנים מומלצים. במזגנים יש המון מקום לחאפרים שיחליפו לחלקים זולים, יעשו תיקונים יקרים שלא לצורך ומה לא. ובשביל מה? כשיש כל כך הרבה חוות דעת באתר שעל פיהן תוכלו לבחור רק בעל מקצוע אמין באמת? היידה לחכמת ההמונים!


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא טכנאי מזגנים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל שירות או תיקון, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של טכנאי מיזוג אויר מומלצים באזורכם.

מזגן לא מקרר, מה עושים? צירפנו גם וידיאו!

יכול להיות שהפילטרים במזגן סתומים. תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, אם תוציאו את הפילטרים ותנקו אותם היטב. למטה תוכלו לצפות בסרטון של טכנאי מזגנים, שמסביר על החשיבות של ניקוי פילטר:אם ניקוי המסננים במזגן, לא עוזר, ככל הנראה יהיה צורך בהחלפת קבל או במילוי גז. מחיר התיקון הממוצע, ינוע בדרך כלל בין 250 ל-450 ₪ להחלפת קבל ובין 350 ל-450 ₪ למילוי גז.

מזגן לא מחמם, איך פותרים את הבעיה?

בדרך כלל, הבעיה תיפתר בצורה קלה וזולה יחסית על ידי מילוי גז או החלפת קבל. כאן תוכלו לקרוא עוד על למה מזגן לא מחמם.

יוצא ריח מהמזגן, מדוע זה קורה?

המזגן שואב אוויר פנימה, ולכן, הרבה פעמים ריחות מהסביבה נקלטים במזגן. אם יש מישהו שמעשן בבית או אם יש בעלי חיים כמו כלב או חתול, יכול להיות שהם הגורם לריח. סיבה נוספת, שעלולה לגרום לריח רע מהמזגן היא פטריה, שהתפתחה בעקבות בעיית רטיבות.
קשה להיפטר באופן מוחלט מריח רע במזגן. עם זאת, יש כל מיני חומרים, מחטאי בקטריות – כמו מסיר שומנים דה-גריזר- שיכולים להפחית בצורה ניכרת את הריח.

מזגן מרעיש, מה יכולה להיות הבעיה?

במצב של מזגן רועש, הבעיה הנפוצה ביותר היא פילטרים סתומים. ייתכן וניקוי קל של הפילטרים יעזור למנוע את הרעש. לעיתים, המזגן צריך ניקוי פנימי מעמיק יותר, שאותו יוכל לבצע רק טכנאי מזגנים.
במידה והרעש ממשיך בכל שלושת המהירויות של המזגן, רוב הסיכויים שכבר מדובר בבעיה רצינית יותר, שקשורה למנוע של המזגן.

מזגן לא מגיב לשלט, ממה נובעת הבעיה?

יש שני גורמים, שיכולים ליצור בעיה זאת. הגורם הראשון הוא בעיה בשלט עצמו והגורם השני, הוא בעיה בעינית. בעמוד – מחירון מזגנים באתר, תוכלו לראות טווח מחירים ממוצע לתיקון כל חלק. 

בכל אופן במאמר פה למעלה תמצאו סרטון על איך להדליק את המזגן ללא שלט.

המזגן לא נדלק, מה גורם לבעיה? צירפנו תשובה בוידאו!

אם המזגן לא פועל אבל יש אור בעינית המזגן, כנראה שמקור הבעיה הוא השלט. במידה ואין אור בעינית המזגן, רוב הסיכויים, שנתיך המזגן נשרף בלוח החשמל ולכן, לא מגיע למזגן מתח.https://www.youtube.com/watch?v=lvGuIgZQrpM

כמה עולה להדליק מזגן לשעה?

טווח המחירים הממוצע עבור שעת עבודה של מזגן עילי, בין 1 כ"ס ל- 3.5 כ"ס נע בין כ- 0.55 – 1.22 ₪.

זה בסדר לכוון ידנית את תריס המזגן?

כאן תוכלו לקרוא מה הטכנאים המומלצים ששאלנו חשבו על השאלה האם מותר לכוון את תריס המזגן ידנית?

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק