מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים בנושא תיקון מזגנים


תיקון מזגנים - לא סיפור יקר

תיקון מזגנים זה לא סיפור יקר. נקודה. ניתן לומר באופן די גורף שתיקון מזגן עולה עד 400 שקלים עבור 76% מהתיקונים! במזגן מרכזי הטווח עולה ב - 50 שקלים לערך. טווח המחירים הנ"ל תקף לרוב סוגי השירותים – החל מהשירותים הנפוצים ביותר כגון: מילוי גז, תיקון נזילת מים והחלפת קבלים ועד שירותים פחות נפוצים כגון: החלפת גומיות, עיניות, סלילים, צינורות וחיישנים.

תיקון מזגן הופך להיות סיפור יקר כאשר צריך להחליף את המדחס. המחיר להחלפת מדחס מתחיל סביב – 1000 שקלים עבור מזגן קטן ועלול להגיע ל 2000-3500 שקלים עבור מזגן גדול. תיקון יקר נוסף הוא החלפת לוח פיקוד אך תיקון זה הוא נדיר ולכן אין צורך להרחיב לגביו.


תיקון מזגנים - מחירים

בסרטון הבא, תוכלו לראות כמה עולים תיקונים שונים במזגן:


התפלגות תיקוני מזגנים

טבלה: התפלגות תיקוני מזגנים

אחוז מהמקרים
עלות התיקון
25.9% עד 200
49.9% 201-400
11.0% 401-600
2.5% 601-800
5.3% 801-1000
5.4% 1000+

תרשים: התפלגות מחירי תיקון מזגנים

התפלגות מחירי תיקון מזגנים

מידע נוסף על מחיר תיקון מזגנים


איזה תיקונים הכי נפוצים

על-פי הסטטיסטיקה של אתר מידרג שלושת שירותי התיקון הנפוצים ביותר הם:

  1. מילוי גז במזגן

  2. תיקון נזילת מים

  3. החלפת קבלים (רכיב חשמלי)

השלט של המזגן לא עובד? כיצד להפעיל את המזגן ללא שלט

 


טיפים על תיקון מזגנים

מילוי גז - ישנם טכנאי מזגנים שמנצלים את העובדה האמיתית שגז המזגנים התייקר, בכדי להקפיץ את מחיר מילוי הגז במאות שקלים. אכן, מחיר הגז למילוי המזגן התייקר. זאת האמת ולמרות זאת ההשפעה של שינוי על העלות לצרכן הוא בטווח של עשרות שקלים בלבד. בהמשך תוכלו לקרוא את כל הסיפור על גז המזגנים.

החלפת מדחס - מומלץ מאוד לקבל חוות דעת שנייה אם הטכנאי הראשון קבע שצריך להחליף את המדחס. במקרים רבים תגלו שאין צורך להחליף את המדחס. במידה ושני טכנאים תמימי דעים וטוענים כי המדחס סיים את תפקידו בעולם - אז ההמלצה של אתר מידרג היא לא להחליף מדחס במזגן קטן אלא לקנות מזגן חדש ואילו במזגן גדול - להחליף - למרות העלות הגבוהה.

מה זה מדחס למזגן?


עשה זאת בעצמך

הפעולה החשובה ביותר לתחזוקת המזגן שכל אחד יכול לעשות בעצמו היא לנקות את הפילטרים. ניקוי המסננים צריך להיעשות לפחות פעמיים בשנה. בבתים עם חשיפה גבוהה לאבק מומלץ לעשות זאת לעיתים קרובות יותר. ניקוי הפילטרים חוסך תיקונים בעתיד.

איך מנקים את הפילטרים במזגן

איך למנוע ריח רע מהמזגן?

טכנאי מיזור אוויר מסביר איך למנוע ריח מה מהמזגןוהצטברות עובש

תקלה נפוצה נוספת שהלקוח יכול לפתור בעצמו היא סתימה בצינור הניקוז של המים. לפני הזמנת טכנאי בדקו האם צינור הניקוז (הצינורית הלבנה שממנה מטפטפים המים החוצה) סתום. לעיתים מצטבר לכלוך או בוץ בפתח הצינור.

לפני הזמנת טכנאי מזגנים כדאי גם לבדוק מה הטמפרטורה בחוץ. כאשר הטמפרטורה בחוץ גבוהה מ- 35 מעלות רוב המזגנים לא מצליחים לקרר את הבית, כמו שהיינו רוצים, למרות שהם תקינים לחלוטין. זה קצת מתסכל לשלם לטכנאי דמי ביקור בכדי שהוא יאמר לכם שהמזגן שלכם לא זקוק לשום תיקון.


הסיפור של גז המזגנים

בודאי שמעתם טכנאי מזגנים שאומרים שמחיר הגז למילוי המזגן התייקר מאוד. אכן זאת האמת ולמרות זאת ההשפעה של שינוי זה על המחיר הסופי ללקוח איננה דרמטית כפי שהם טוענים. עדיין. השינוי בעלות לצרכן הוא בטווח של עשרות שקלים בלבד.

במזגנים הביתיים שיובאו לארץ עד שנת 2005 נעשה שימוש בגז בשם R22 . גז זה פוגע בשכבת האוזון. המזגנים הביתיים שיובאו משנה זו והלאה עושים שימוש בגז אחר, ידידותי יותר לסביבה- גז R410.

כתוצאה מהחלפת סוג הגז טכנאי המזגנים משתמשים היום בשני סוגי הגזים – הגז הישן והגז החדש.

החל מינואר 2010 תקנות משרד התמ"ת מצמצמות את מכסת יבוא הגז הישן (R22). כתוצאה מכך נוצר חשש אצל טכנאי המזגנים שהם לא יוכלו להשיג את הגז עבור לקוחותיהם בעלי המזגנים הישנים (לא כל כך ישנים...).

כיום, ישנה חוסר ודאות בקרב הטכנאים לגבי מחירי הגז הישן – האם המכסות יספיקו או שמא יהיה באמת מחסור שיקפיץ עוד את המחירים.

ניתוח המצב מגלה שישנם 2 מגמות הפוכות – המגמה הראשונה היא בצד הביקוש – פחות תיקונים בגז הישן עקב המעבר לגז החדש במזגנים משנת 2005; מצד שני, בצד ההיצע - מגמת צמצום היבוא עלולה להיות משמעותית יותר בהשפעתה על המחיר העתידי של הגז.

עדכון 13.10.2010: מחיר הגז הישן (R22) גבוה משמעותית ממחיר הגז הירוק. ולכן תיקון מזגן ישן (מילוי גז) הופך להיות יקר יותר בהשוואה לתיקון מזגן חדש בו ממלאים את הגז הירוק (R410).

בסרטון הבא, תוכלו לשמוע על היתרונות והחסרונות של המעבר מגז פריאון לגז ירוק:

תיקון מזגנים - גז למזגן

מה יכולות להיות הסיבות לנזילת גז מהמזגן?

 


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא טכנאי מזגנים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל שירות או תיקון, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של טכנאי מיזוג אויר מומלצים באזורכם.

מזגן לא מקרר, מה עושים? צירפנו גם וידיאו!

יכול להיות שהפילטרים במזגן סתומים. תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, אם תוציאו את הפילטרים ותנקו אותם היטב. למטה תוכלו לצפות בסרטון של טכנאי מזגנים, שמסביר על החשיבות של ניקוי פילטר:אם ניקוי המסננים במזגן, לא עוזר, ככל הנראה יהיה צורך בהחלפת קבל או במילוי גז. מחיר התיקון הממוצע, ינוע בדרך כלל בין 250 ל-350 ₪ להחלפת קבל ובין 350 ל-450 ₪ למילוי גז.

מזגן לא מחמם, איך פותרים את הבעיה?

בדרך כלל, הבעיה תיפתר בצורה קלה וזולה יחסית על ידי מילוי גז או החלפת קבל.

מזגן מטפטף, איזה תיקון דרוש?

קודם כל צריך לבדוק האם יש נזילה מהמזגן מתוך הבית או מחוץ לבית. אם המזגן דולף אל תוך הבית, כנראה שהפילטרים שלו סתומים. אם המצב הוא הפוך ויש נזילה מהמזגן אל חלקו החיצוני של הבית, רוב הסיכויים שהצינורות של המזגן סתומים.

שימו לב לתקופה, שבה יש נזילה מהמזגן. אם המזגן נוזל רק בתקופת החורף אל החלק החיצוני של הבית, אין מה להיבהל. זאת פעולת עיבוי טבעית, שהמזגן עושה על מנת לחמם את הבית.

יוצא ריח מהמזגן, מדוע זה קורה?

המזגן שואב אוויר פנימה, ולכן, הרבה פעמים ריחות מהסביבה נקלטים במזגן. אם יש מישהו שמעשן בבית או אם יש בעלי חיים כמו כלב או חתול, יכול להיות שהם הגורם לריח. סיבה נוספת, שעלולה לגרום לריח רע מהמזגן היא פטריה, שהתפתחה בעקבות בעיית רטיבות.

קשה להיפטר באופן מוחלט מריח רע במזגן. עם זאת, יש כל מיני חומרים, מחטאי בקטריות – כמו מסיר שומנים דה-גריזר- שיכולים להפחית בצורה ניכרת את הריח.

מזגן מרעיש, מה יכולה להיות הבעיה?

במצב של מזגן רועש, הבעיה הנפוצה ביותר היא פילטרים סתומים. ייתכן וניקוי קל של הפילטרים יעזור למנוע את הרעש. לעיתים, המזגן צריך ניקוי פנימי מעמיק יותר, שאותו יוכל לבצע רק טכנאי מזגנים.

במידה והרעש ממשיך בכל שלושת המהירויות של המזגן, רוב הסיכויים שכבר מדובר בבעיה רצינית יותר, שקשורה למנוע של המזגן.

מזגן לא מגיב לשלט, ממה נובעת הבעיה?

יש שני גורמים, שיכולים ליצור בעיה זאת. הגורם הראשון הוא בעיה בשלט עצמו והגורם השני, הוא בעיה בעינית. בעמוד – מחירון מזגנים באתר, תוכלו לראות טווח מחירים ממוצע לתיקון כל חלק.

המזגן לא נדלק, מה גורם לבעיה? צירפנו תשובה בוידאו!

אם המזגן לא פועל אבל יש אור בעינית המזגן, כנראה שמקור הבעיה הוא השלט. במידה ואין אור בעינית המזגן, רוב הסיכויים, שנתיך המזגן נשרף בלוח החשמל ולכן, לא מגיע למזגן מתח.https://www.youtube.com/watch?v=lvGuIgZQrpM

כמה עולה להדליק מזגן לשעה?

טווח המחירים הממוצע עבור שעת עבודה של מזגן עילי, בין 1 כ"ס ל- 3.5 כ"ס נע בין כ- 0.55 – 1.22 ₪.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק