מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מזגן לא מחמם - מה עושים?

המזגן לא מחמם והשיניים נוקשות בסלון - לא סבבה! גם אם המזגן קירר מעולה בקיץ, הוא מסוגל לאכזב אתכם בחורף, אפילו שכבר חשבתם שיש ביניכם קשר מיוחד... כתבנו לכם שני דברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם קוראים לטכנאי מזגנים וכמה כנראה יעלה טכנאי אחרי שתקראו לו.


מזגן לא מחמם? מה לבדוק לפני שקוראים לטכנאי

 מזגן לא מחמם

מזגן לא מחמם דבר ראשון – בדקו שהמזגן על מצב חימום

זה לא שאנחנו לא מעריכים את האינטליגנציה שלכם, אתם פשוט לא תאמינו כמה פעמים תקלת ה"מזגן לא מחמם" נפתרת בשיחת טלפון, ולכן אנחנו כאן כדי לחסוך לכם את השיחה לטכנאי: קודם כל וודאו שהמזגן על מצב חום. גם אם שמתם אותו על 30 מעלות, אם הוא על מצב קור, אוויר חם לא יצא ממנו. ברוב המזגנים מצב חום מסומן בשמש (לא טיפה ולא פתית שלג שעלול להיראות כמו שמש לאנשים בלי משקפיים) אם אתם לא בטוחים איך מצב חום נראה אתם יותר ממוזמנים למאמר שלנו על שלט המזגן.

המזגן על חום ועדיין לא מחמם? רגע, עדיין אל תזמינו טכנאי יש עוד משהו לנסות –

מזגן לא מחמם דבר שני – נקו את הפילטרים

רגע לפני שאתם מכינים את המזומנים, נוודא רק דבר אחרון – בקדמת המזגן יש מכסה מעל לפילטרים. הרימו אותו, הוציאו את הפילטרים ושטפו אותם מתחת לברז. הפילטרים, או בשמם העברי מַסְננים, מסַננים את האוויר שיוצא מהמזגן אל החדר. לאחר זמן מצטבר בפילטרים אבק ולכלוך שצף באוויר, הם נסתמים והמזגן לא מוציא החוצה את האוויר כמו שצריך. עם פילטרים סתומים המזגן עושה חצי עבודה, אז מה הפלא שהוא לא מחמם. אם ההסבר שלנו לא הכי מובן, אנחנו ממליצים לצפות בסרטון פה למעלה, הוא מסביר מצוין. 

כל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן? בקישור תוכלו לקרוא את התשובות של טכנאי מיזוג האוויר המומלצים ששאלנו.     

עוד ניקוי שעשוי לעזור למזגן לחזור לחמם הוא ניקוי מזגן מעובש.

הפילטרים נקיים ועדיין המזגן לא מחמם? אין מנוס מלהתקשר לטכנאי מזגנים, ורוב הסיכויים שהבעיה היא אחת משלוש התקלות הבאות:


מזגן לא מחמם כי יש חוסר גז

הגז במזגן שלנו הוא סופר חשוב. הוא זה שמתקרר או מתחמם בצינור והצינור משנה את טמפרטורת האוויר היוצא מהמזגן. כשיש דליפת גז במזגן, פשוט אין מספיק גז כדי לעשות את העבודה, וכמו שציינו, הוא קריטי. דרך אגב, כשאין גז המזגן גם לא יקרר כמו שצריך, אז אם אתם רוצים לבדוק עוד לפני הגעת הטכנאי אם זה זה, תעבירו את המזגן למצב קור ותבדקו מה המצב. אם המזגן גם לא מקרר משהו הרבה סיכויים שהבעיה היא מחסור בגז.

מחיר מילוי גז במזגן משתנה לפי גיל המזגן וגודלו. מילוי גז במזגן עולה בסביבות 400-650 ₪ פלוס מע"מ.

מזגנים שיוצרו עד שנת 2007 זקוקים לגז מסוג אחר שכיום הוא יותר יקר, ומילוי הגז בהם עולה פי אחד וחצי פחות או יותר.

*הרבה פעמים לא צריך רק למלא גז במזגן, אלא גם למצוא את מקור הדליפה ולתקנה, דבר שיכול לקחת כמה שעות וייקר כמובן את מחיר העבודה, תלוי בהיקפה.


מזגן לא מחמם כי התרמוסטט לא עובד

אחת התקלות ההגיוניות ביותר היא שיש לכם בעיה בתרמוסטט. כמות התרמוסטטים במזגן משתנה ככול שהמזגן מתקדם יותר, במזגנים רגילים יש 2-3 תרמוסטטים בעוד במזגני אינוונטר חדשים יש אפילו שמונה תרמוסטטים. אממה גם במזגן אינוורטר אם אחד מהתרמוסטטים נפגע, המזגן יחשוב שטמפרטורת החדר גבוהה או נמוכה ממה שהיא באמת ולא יעשה את העבודה. במקרה של מזגן לא מחמם התרמוסטט חושב שהטמפרטורה גבוה יותר ומפסיק לחמם מוקדם מדי. במקרה כזה צריך להחליף את הטרמוסטט או התרמוסטטים, ולהמשיך בחיים כרגיל.

גם בתקלה זו המזגן גם לא יקרר טוב, ואתם יכולים לבדוק את זה לפני הגעת הטכנאי בשביל התחושת הביטחון.

אם המזגן שלכם לא מחמם בגלל תרמוסטט תקול יצאתם בזול – החלפת תרמוסטט במזגן רגיל עולה 300-400 ₪ פלוס מע"מ.

במזגני אינוורטר החלפת תרמוסטט יכולה גם להגיע ל600 ₪ לאחד פלוס מע"מ.

מצב Ifeel

כאשר הבעיה בתרמוסטט יש דרך לעקוף אותה לפעמים – להרבה מזגנים יש בשלט מצב בשם Ifeel. מצב זה מורה למזגן לעבוד לפי התרמוסטט של השלט ולא לפי התרמוסטט שבתוך היחידה הפנימית. כך, המזגן עובד באופן רציף יותר. אתם יותר ממוזמנים לנסות בבית!

 למה מזגן לא מחמם?

מזגן לא מחמם בגלל תקלה במשאבת חום ובסליל החימום

תשמעו מהנדסי מכונות אנחנו לא, אבל רק נסביר שיש במזגן חלק בשם משאבת חום אותו מפעיל סליל החום. סליל החום הוא זה שמעביר את המזגן ממצב קירור למצב חימום, ולכן אנחנו מאוד אוהבים אותו ורוצים שהוא יאריך ימים ושנים. משאבת החום אחראית על חימום הגז בצינור (שבתורו מחמם את האוויר היוצא מהמזגן כמו שהסברנו קודם).

אין לכם דרך לדעת לפני הגעת הטכנאי איפה בדיוק נמצאת הבעיה, אבל אם אתם בשלב השוואת המחירים נאמר שאם התקלה היא בסליל החום, התקלה לא חמורה ותיקון יעלה לכם 300-400 ₪ ומע"מ.

אם התקלה היא במשאבת החום המצב חמור יותר. משאבת חום היא חלק יקר ומסובך יותר, תיקון שלה לוקח בסביבות השלוש שעות לבעלי מקצוע מנוסים ועולה משהו כמו 800-1500 ₪, תלוי במצב. אם המזגן שלכם קטן, ישן או כבר עולה לכם על העצבים, לפעמים פשוט עדיף כבר לקנות מזגן חדש.


טכנאי מזגנים מומלצים

אל תשבו לבד בקור בחושך בסלון, אם המזגן לא עובד כמו שצריך צריך טכנאי מזגנים, מה אפשר לעשות. אבל אתם לא לבד, תוכלו לבחור טכנאי מזגנים מומלץ מתוך רשימה שדירגו לקוחות קודמים. כל לקוחה ולקוח נותנים חוות דעת וציונים אחרי שהם מזמינים טכנאי, ואנחנו מוודאים טוב טוב שכל חוות הדעת אמיתיות ואמינות. חכמת ההמונים מעולם לא הייתה איכותית כל כך, תאמינו לנו.


שאלות נפוצות לדף זה

למה המזגן לא מחמם?

בדיוק בשאלה הזאת עוסק המאמר פה למעלה. אבל אתם כבר פה אז נעשה לכם אמ;לק - הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשמזגן לא מחמם הוא לבדוק שהוא על חימום בשלט ולנקות את הפילטרים. אם עדיין המזגן לא מחמם התקלה היא לרוב או חוסר בגז או תקלה בתרמוסטט או תקלה במשאבת החום במזגן. כדי לדעת יותר מזה כבר תצטרכו לקרוא למעלה.

למה המזגן לא מחמם ולא מקרר?

יש הרבה תקלות שיכולות לקרות במזגן. המון. אבל שתיים מרכזיות שמשפיעות על המזגן גם במצב קירור וגם במצב חימום הן חוסר בגז ותקלה בתרמוסטט. שתי התקלות האלה פשוט לא מאפשרות למזגן לעשות את העבודה כמו שצריך. הוא עובד אבל לא מספיק. למעלה תוכלו לקרוא עליהן ועל המחיר שלהן עוד.

 

למה המזגן לא מחמם אבל מקרר?

אם המזגן שלכם עבד מעולה בקיץ אבל כשהגיע החורף פתאום התחיל לקרטע הגיוני מאוד שהתקלה היא בסליל החימום או במשאבת החום. סליל החום אחראי להעביר את המזגן למצב חימום ולהפעיל את המשאבה, ומשאבת החום אחראית לחמם את הגז במזגן שמחמם את האוויר היוצא ממנו. עוד פרטים ומחירים תוכלו לקרוא בגוף המאמר.

למה המזגן לא מקרר?

שאלנו עשרות טכנאי מיזוג אוויר מומלצים מה ככל הנראה גורם למזגן לא לקרר? הקליקו על הקישור כדי לראות את התשובות שלהם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק