מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת צינור ניקוז למזגן

המזגן התחיל להזיע ועוד לא אוגוסט אפילו? יכול להיות שאתם זקוקים להחלפת צינור ניקוז למזגן. צינור ניקוז, כשמו כן הוא, מנקז את המים שהמזגן מייצר בזמן עבודתו אל מחוץ לבית, במטרה למנוע מהמים להגיע לחלקים החשמליים במזגן, תפקיד חשוב בהחלט! כדי שלא תדעו עוד בעיות איתו, ניקזנו לכם כאן את כל הפרטים על החלפת צינור ניקוז למזגן


צינור ניקוז למזגן

תפקידו של צינור הניקוז למזגן הוא לחבר בין היחידה הפנימית של המזגן (המאייד בשפה המקצועית) אל העולם החיצון, איך תזהו אותו? חפשו חור חצוב בקיר על יד המזגן או מסילת PVC שם עובר הצינור, ו-וואלה, הגעתם אל היעד! לבעלי בתי הקרקע שבניכם שמתלבטים על העברת צינור הניקוז לכיוון הגינה כדי לנצל את מי המזגן להשקיה, כאן תוכלו למצוא את דעתם של הטכנאים שלנו לסידור הזה 😊  

 

צינור ניקוז למזגן במסילת PVC

מתי צריך להחליף את צינור הניקוז למזגן

נתחיל בזה שאין פרק זמן מסוים בו צריך להחליף את צינור הניקוז, ואם הוא שלם הוא יעשה את עבודתו נאמנה גם לאחר שנים רבות. מתי כן צריך להחליף אותו?

אחד כשהצינור נקרע והתנתק לגמרי מפיית צינור הניקוז. אם הצינור נקרע חלקית, לעיתים כדאי להאריך אותו (אל דאגה, נגיע לזה ממש בקרוב), אבל את זה רק הטכנאי בשטח יוכל להעריך קריצה.

שתיים כשהשמש הארץ ישראלית הורסת את הצינור וגורמת לו לבלאי ושחיקה. את הבלאי תוכלו לזהות לפי חורים על הצינור או כשהצינור מתפורר, ובמצב כזה עדיף להיפטר מצינור הניקוז הישן ולהחליף אותו בחדש.

שלוש אם יש סתימה בצינור, במקרים רבים ניתן לשחרר אותה בעזרת שאיבת ואקום ולא צריך לרוץ להחליף אותו. יחד עם זאת, כשיש סתימה מורכבת, כזאת שלא ניתן לפתוח בעזרת שאיבה בואקום, סימן שהגיע הזמן להחליף את צינור הניקוז. סימן מחשיד שיש לכם סתימה כזו הוא כשהמזגן יתחיל לטפטף

 


החלפת צינור ניקוז למזגן

לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי להחלפת צינור הניקוז למזגן, תוכלו לנסות להציל את המצב בעצמכם. בדקו האם הצינור מקופל או בשיפוע כלפי מעלה - במידה והצינור נוטה אפילו מעט כלפי מעלה המים חוזרים למזגן וזה גורם לנזילה. במצב כזה סידור ידני ונענוע קל של הצינור כלפי מטה יכול לפתור את כל הבעיות.

אם זה עדיין לא עזר, כנראה הגיע הזמן לקרוא לטכנאי. אז איך הטכנאי יחליף לכם את צינור הניקוז? טוב ששאלתם! בהתחלה, הטכנאי יפרק את חלקי הפלסטיק של המזגן, ביניהם את הפילטרים (אגב, זו הזדמנות ממש טובה לנקות אותם) ואת אמבטיית איסוף המים של המזגן. אחר כך ישנן שתי אפשרויות:

אם צינור הניקוז נקרע בחלקו האמצעי או בחלק שיוצא לכיוון חוץ הבית, רוב הסיכויים שהטכנאי ימליץ על הארכת הצינור ולא על החלפתו. הטכנאי יוסיף צינור חדש לחלק הקרוע שיהווה מעין פאץ' ויחבר בין שני הצינורות - הצינור הישן שיוצא מהמאייד והצינור החדש שמתחבר אליו בחלק הקרוע. את החיבור הטכנאי יעשה בעזרת "עכבר", מעין עזר באורך של 5 ס"מ שמכניסים בין שני הצינורות והוא מחבר ביניהם.

במידה והצינור התנתק לגמרי, הטכנאי ישחיל את הצינור החדש אל הפיה הייעודית לו ויחבר את הצינור לפיה בעזרת דבק. לבסוף, הטכנאי ירכיב בחזרה את הפילטרים ואת אמבטיית האיסוף למזגן.

שימו  -  השימוש בדבק חזק הוא MUST מאחר ולצינור יש משקל רב שמושך אותו כלפי מטה ובאופן טבעי הוא נוטה להיקרע.

 

צינור ניקוז מטפטף

 

החלפת צינור ניקוז למזגן בתוך הקיר

בדרך כלל כשצינור הניקוז נמצא בתוך הקיר זה אומר שהגישה אליו קשה יותר. רוב הטכנאים יטענו שמדובר בעבודת אינסטלציה, אך אם מדובר בצינור גמיש ובחציבה של עד 40 ס"מ בתוך הקיר יש טכנאים שיעשו את העבודה. החדשות הפחות משמחות הן שחציבה תייקר את כל העסק. אם מדובר בצינור קשיח יותר ובחציבה עמוקה יותר, זו כבר עבודה שעדיף שתשאירו לאינסטלטורים.


מחיר החלפת צינור ניקוז למזגן

מחיר החלפת צינור ניקוז נע בין 300-400 ₪ כולל עבודה והצינור עצמו (שאותו כמובן מספק הטכנאי). המחיר משתנה בעיקר בהתאם לאורך הצינור.

במידה ומדובר בצינור בתוך הקיר שיש לחצוב בקיר כדי להחליפו, העלויות יתייקרו בערך ל-100-120 ₪ לכל מטר חציבה.


טכנאי מיזוג אויר מומלצים להחלפת צינור ניקוז למזגן

הצלחתם לנקז את כל המידע שקשור להחלפת צינור ניקוז? יופי, זה אומר שעשינו את עבודתנו נאמנה. כל מה שנותר הוא להתקשר לאחד מ טכנאי מיזוג אויר מומלצים להחלפת צינור ניקוז למזגן, כדי לקבל צינור חדש-דנדש. כל הטכנאים כמובן, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

החלפת צינור ניקוז למזגן - מתי כדאי?

נחליף את צינור הניקוז כשהוא מתנתק לגמרי מפיית הניקוז או כשהוא מתפורר, מחורר או שחוק. אם הוא נקרע חלקית, במקרים מסוימים ניתן להאריך אותו ולעיתים צריך להחליף אותו לחלוטין. 

כמה עולה החלפת צינור ניקוז למזגן?

מחיר החלפת צינור ניקוז ינוע בממוצע בין 300-400 ₪ כולל עבודה והצינור עצמו.

האם אפשר להחליף צינור ניקוז למזגן ללא טכנאי?

קודם כל, בדקו האם הצינור מקופל או בשיפוע כלפי מעלה, נענוע קל של הצינור כלפי מטה יחזיר את הצינור לכיוון הרצוי ויתקן את התקלה. אם עדיין צריך להחליף את צינור הניקוז, ניתן להחליף אותו אם אתם מסתדרים עם הוצאה והחזרה של הפילטרים ואמבטיית איסוף המים. זכרו שיש להשתמש בדבק חזק שיחבר טוב בין הצינור לבין פיית צינור הניקוז. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק