מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת מאיץ למזגן

המזגן מרעיש כמו טרקטור? כנראה שהמזגן שלכם צריך מאיץ חלופי. החלפת מאיץ למזגן זו לא עבודה מסובכת, אבל תצטרכו את עזרתו של טכנאי מזגנים. אל דאגה, ברוב המקרים זה לא אומר שתאלצו להיפרד מאלפי שקלים. אספנו עבורכם את כל המידע שתצטרכו על החלפת מאיץ למזגן. תחזיקו חזק, אנחנו מאיצים.


תפקיד המאיץ בכוח

המאיץ הוא חלק דמוי צינור עם חרירים לאורכו שנמצא בתוך היחידה הפנימית (המאייד) של המזגן. הוא עשוי מפלסטיק, שוכב בתוך המזגן לאורכו ותפקידו הוא להעביר את האוויר החם או הקר (תלוי בעונה ובמצב הרוח של מי שהדליק את המזגן) מהיחידה החיצונית של המזגן (המעבה) פנימה אל תוך החדר.

המאיץ מסתובב על צירו ומתפקד ממש כמו סוג של מאוורר. הרוח שאתם מרגישים כשאתם מתקרבים למזגן? המאיץ הוא זה שאחראי עליה. במזגן מיני מרכזי המאיץ קטן יותר ועשוי מתכת (ספויילר: ולכן גם יותר עמיד, כך שנדיר שתצטרכו להחליף אותו).

 

מאיץ ומאיץ חלופי של מזגן עילי

 


מתי צריך להחליף מאיץ למזגן

אם אתם נמצאים פה כנראה שהמזגן שלכם התחיל להרעיש באופן חשוד ואתם מנסים להבין למה. כששאלנו את טכנאי המזגנים המדורגים באתר למה מזגן מרעיש רובם ענו שרוב הסיכויים שהמאיץ נשבר ושכנראה דרושה למזגן החלפת מאיץ. 

 

 

רגע לפני שנגיע למסקנה שאתם זקוקים להחלפת מאיץ למזגן שלכם, אנחנו ממליצים דבר ראשון לבדוק שהתקלה היא לא אחת התקלות הנפוצות במזגנים, כמו למשל תקלה במנוע המזגן, תקלה במדחס ועוד. אם אתם לא בטוחים מהיכן מגיע הרעש, תוכלו לקרוא על הסיבות למזגן מרעיש ולאבחן ממש בעצמכם את מקור התקלה.

 

פירוק מזגן לצורך החלפת מאיץ

החלפת מאיץ למזגן

איך מטפלים בתקלה במאיץ? טוב ששאלתם. קודם כל, לא לבד. גם במזגן עילי וגם במזגן מיני מרכזי המאיץ נמצא בחלק הפנימי של המזגן והגישה אליו דורשת פירוק של חלקים מהמזגן, כך שאם אתם לא טכנאי מזגנים - אל. מה שכן, יש כמה פרטים שכדאי לדעת על החלפת מאיץ למזגן לפני שמתחילים.

 

מזגן חייבים להחליף או אפשר לתקן?

יכול להיות שהמאיץ רק סתום מלכלוך שהצטבר ואז טכנאי המזגנים שיגיע אליכם רק יוציא, ינקה ויחזיר אותו, אבל קחו בחשבון שברוב המקרים אם המזגן מרעיש כנראה שהמאיץ שלו אכן שבור וטכנאי המזגנים ימליץ לכם בחום על החלפת מאיץ למזגן.

אחרי שהטכנאי החליף לכם את המאיץ והרכיב את המזגן מחדש, וודאו איתו שהמזגן אכן עובד - ונשמע כמו האאודי שתמיד חלמתם עליה. טוב, אולי לא בדיוק, אבל הבנתם.

 

מזגן איזה מאיץ מתאים למזגן שלכם?

אז כמו להרבה מוצרי חשמל אחרים, גם למזגן יש חלקי חילוף מקוריים מחברות מוכרות כמו תדיראן, טורנדו ואלקטרה, וחלקי חילוף של חברות קצת פחות מוכרות, לרוב תוצרת סין. חשוב שתדעו שאין הרבה הבדל בין המאיצים השונים במחיר ובאחריות אבל דווקא כן באיכות, כך שכדי שהמאיץ של המזגן שלכם יחזיק מעמד לאורך זמן, כדאי שהוא יהיה מקורי.


החלפת מאיץ למזגן - הבדלים בין מזגן עילי למיני מרכזי

חשוב לציין שלמרות שהרעשים שמזגן עילי ומזגן מיני מרכזי מפיקים כשיש בעיה במאיץ די דומים, העבודה עצמה ממש לא דומה - לא באופי התיקון ולא במחיר. זה הגיוני, אחרי הכל אי אפשר להשוות בין המבנה של המזגנים.

כאשר במזגן עילי עבודת הפירוק וההרכבה פשוטה יחסית, במזגן מיני מרכזי טכנאי המזגנים יאלץ להוציא את המנוע על מנת להחליף את המאיץ - ולעיתים המאיץ לא ירצה להשתחרר בקלות. מה שכן, הרשו לנו להרגיע אתכם ולומר שהחלפת מאיץ למזגן מיני מרכזי היא מאוד נדירה כיוון שהוא עשוי מתכת (ולא פלסטיק) ולכן הרבה יותר עמיד.

 

מאיץ של מזגן מיני מרכזי

מחיר החלפת מאיץ למזגן

הגענו לתכל'ס, למחירים. יש כמה משתנים שמשפיעים על מחיר של החלפת מאיץ למזגן - כמו סוג המזגן וגודלו, כמובן - אז אנחנו נעשה את זה פשוט:

נקודה מחיר החלפת מאיץ למזגן עילי 1 כ"ס ינוע בטווח של 500-700 ₪

נקודה מחיר החלפת מאיץ במזגן גדול יותר של 2-3.5 כ"ס ינוע בטווח של 800-1,100 ₪.

נקודה במזגן מיני מרכזי העלויות גבוהות יותר כי כמו שאמרנו, החלפת המאיץ במזגן הרבה יותר מסובכת – אבל גם יותר נדירה, והמחירים ינועו בטווח של 1,100-1,600 ₪.

בכל המזגנים האחריות תנוע בין שלושה חודשים לשנה.


כך תשמרו על המזגן שלכם

אם אחרי כל מה שקראתם אתם תוהים אם הייתם יכולים למנוע את התקלה אם רק הייתם יודעים מה לעשות, לפעם הבאה תזכרו שאכן יש בכוחכם למנוע את התקלה הבאה.

כוכבית מזגן טוב הוא מזגן שטוב לו: הטיפול הפשוט והבסיסי למניעת תקלות במזגן שלכם הוא - ניחשתם נכון - ניקוי פילטרים. נקו את הפילטרים אחת ל3-4 חודשים וכבר הארכתם את חיי המזגן שלכם וחסכתם לעצמכם תקלות, כאב ראש וכסף. אם תרצו להגדיל ראש עוד יותר, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים אחת לשנה לניקוי יסודי ועמוק של המזגן. כמה זה יעלה לכם? אספנו עבורכם ממש כאן את כל המידע על מחיר ניקוי מזגן.

 

 

כוכבית תנו לו להאיץ: הימנעו מהכנסת חפצים או ידיים אל תוך המזגן - גם אם זה רק בשביל לסדר את התריס. טעות בעניין הזה עלולה לעלות במאיץ שבור.

לבסוף חשוב לזכור שגם אם שמרתם על המזגן שלכם מכל משמר, כמו להרבה חלקים גם למאיץ במזגן שלכם יש בלאי טבעי, כך שלא תמיד אתם אשמים מחייך


טכנאי מיזוג מומלצים להחלפת מאיץ במזגן

אחרי שהבנתם כל מה שצריך על החלפת מאיץ למזגן ועל המחירים של החלפת מאיץ, נראה לנו שאתם מוכנים לצאת לדרך. הדבר האחרון שנותר לנו לומר הוא שאספנו עבורכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים שיוכלו לדאוג להחלפת המאיץ למזגן שלכם ולעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר, כך שגם אתם וגם המזגן שלכם תצאו מרוצים. בהצלחה! מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

למה המזגן עושה רעש של טרקטור?

רוב הסיכויים שהמאיץ של המזגן נשבר ושהמזגן שלכם זקוק להחלפת מאיץ.

איך מחליפים מאיץ למזגן?

בקצרה - לא לבד. תנו לטכנאי המזגנים לעשות את העבודה בשבילכם. החלפת המאיץ במזגן דורשת פירוק של חלקים מהמזגן והיא עבודה לבעלי מקצוע.

החלפת מאיץ במזגן – מה המחיר?

מחיר החלפת מאיץ למזגן עילי 1 כ"ס ינוע בטווח של 500-700 ₪, ואילו החלפת מאיץ במזגן גדול יותר של 2-3.5 כ"ס ינוע בטווח של 800-1,100 ₪.

במזגן מיני מרכזי העלויות גבוהות יותר כי כמו שאמרנו, החלפת המאיץ במזגן הרבה יותר מסובכת - אבל גם יותר נדירה, והמחירים ינועו בטווח של 1,000-1,600 ₪.

אילו תקלות נפוצות במזגנים?

מחסור בגז במזגן, תקלה בקבל המזגן, מזגן מטפטף, מזגן מרעיש, תקלה במנוע המזגן (שהיא כבר די נדירה).

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק