מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מזגן קופא

המזגן שלכם התבלבל ובמקום להקפיא מרשה לעצמו לקפוא? כשמזגן קופא, ייתכן שמדובר במחסור גז או בהפרשי טמפרטורות במהלך החורף. כאן בפנים תוכלו לקרוא מה הם הגורמים למזגן קופא ומה תוכלו לעשות בעצמכם כדי לשבור את הקרח. אז יאללה, שימו מחלקיים וגלשו פנימה מחייך


סימנים למזגן קופא

המזגן שלכם מורכב משני חלקים – המאייד והמעבה. המעבה הוא החלק החיצוני שמותקן מחוץ לבית, זה שעושה רעש וככה אתם יודעים שהשכנים הדליקו מזגן. המאייד לעומתו, הוא החלק שנמצא ממש בתוך הבית ובדרך כלל שקט. כשהמזגן קופא השלב הראשון הוא להבחין מה מקור הבעיה – המעבה או המאייד. אז איך תדעו לזהות מאיפה מגיעה הבעיה ומה בכלל הסימנים למזגן קופא?

 

מעבה מזגן קופא

אלו הסימנים שיעזרו לכם לזהות אם המעבה שלכם קופא:

קפוא קרח על המעבה - יצאתם מהבית וראיתם הצטברות קרח על המעבה למרות שאין סופת שלג בחוץ? מזל טוב, המעבה שלכם מקריח וקופא!

קפוא צינורות קפואים - אם אתם רואים שני צינורות מכוסים בקרח שיוצאים מהמעבה, זה סימן מובהק שהמעבה שלכם קופא. אלו צינורות היניקה והדחיסה של המעבה והם אחראיים להזרים גז מהמאייד למעבה. במקרה הזה, קרח על הצינורות האלו יעיד גם על חוסר בגז מזגן. מה זה אומר חוסר בגז מזגן? - הכל בהמשך.

מאייד ומעבה

 

מאייד מזגן קופא

אלו הסימנים שיעזרו לכם לזהות אם המאייד שלכם קופא:

קפוא מזגן כבוי מטפטף - אם המזגן מטפטף בזמן שהוא כבוי כנראה שיש הצטברות קרח במאייד, לכן כשתכבו אותו הקרח יימס ותראו טפטופי מים בסלון.

קפוא שלג על ביתי - אם המאייד פולט פתיתי קרח על גבול השלג אל תוך הבית – מדובר במזגן קופא ואתם זוכים להרגיש אירופה בבית!


מזגן קופא – מעבה

איך אומרים, כל עונה וה-MODE של המזגן שלה. במקרה של המעבה, חורף זו לא העונה החזקה שלו והטמפרטורה הנמוכה היא הסיבה העיקרית שבגללה הוא עלול לקפוא. הפרשי הטמפרטורות בין האוויר החם שנכנס לבין האוויר הקר שיוצא דרך המעבה, במפגש יחד עם האוויר הקפוא בחוץ, גורמים ללחות שיוצרת הצטברות קרח על המעבה. יש מזגנים, בעיקר מסוג אינוורטר, שיש בהם חיישן שבאופן אוטומטי מעביר את המזגן למצב של הפשרה וכך המעבה מפשיר.

חשוב לזכור שנטיית המעבה לקפוא בחורף היא מצב טבעי בייחוד באזורים קרים כמו הצפון או ירושלים, וזה לא מעיד על מזגן מקולקל.

ומה קורה למעבה בקיץ? בדרך כלל המעבה לא קופא בקיץ אלא אם כן יש חפצים שנשענים על המעבה וחוסמים את מעבר האויר, או שיש תקלה במדחס.

מזגן קופא

 

כך תפשירו מזגן שקפא בעצמכם

אז הבנתם שהמעבה שלכם קופא, מה עושים? כרגע החדשות הרעות הן שלמרות שקר בחוץ ואתם רוצים להתחמם – תצטרכו לסבול קצת ולשים את המזגן על קור. בזכות זה, המזגן יפלוט אויר חם שיפגוש בגושי הקרח שהצטברו על המעבה, ויפשיר אותם. החדשות הטובות הן שרוב הסיכויים שכך תצליחו לפתור את הבעיה בעצמכם קריצה

 

הפשרת מזגן קופא

מזגן קופא - מאייד

אם המאייד מטפטף לכם באמצע הסלון והבנתם שהוא קופא, לפני שאתם מזמינים טכנאי נסו לנקות את הפילטרים. אם הם מלוכלכים, כדאי שתנקו אותם ולהבא תקבעו לכם לנקות אותם לפחות פעמיים בכל עונה. אם הפילטרים לא אשמים ייתכן שמדובר בחוסר בגז מזגן או סוללה סתומה, כבר מגיעים לזה.

כך תנקו את הפילטרים של המזגן שלכם:

 

מה הטכנאי יעשה?

ניקיתם פילטרים והמזגן עדיין בשלו? כנראה שהגיע הזמן להזמין טכנאי

תיקון טוחן אשפה במקרה של חוסר בגז מזגן - לפני שנספר מה הטכנאי עושה במצב כזה, בוא נבין מה זה בכלל אומר. חוסר בגז מזגן זה מצב שבו מעט אויר נע במערכת, דבר שגורם לקפיאה של המאייד ושל צינורות היניקה והדחיסה (אלו שיוצאים מהמעבה, זוכרים?). בנוסף, חוסר בגז יגרום לתפוקה נמוכה של המזגן, ככה שהוא לא יחמם או לא יקרר כמו שצריך. באופן כללי, מזגן הוא מערכת סגורה ואין סיבה שיהיה בו מחסור בגז. אם כמות הגז החסרה נמוכה יחסית, כנראה שהמזגן הותקן בצורה לא טובה מלכתחילה. במקרה כזה, הטכנאי ימלא גז בלבד. במקרה של דליפה, הוא יאתר את מיקומה ויתקן אותה בהתאם.

תיקון טוחן אשפה כשסוללת המאייד סתומה - אנחנו לא באים להאשים או משהו, אבל כנראה שלא ניקיתם פילטרים כבר חודשים, מה שגרם לסוללה להיסתם. סוללה סתומה לא מאפשרת תנועה של אויר במזגן ובדיוק כמו המחסור בגז, הדבר גורם לקפיאה של המאייד ולעיתים של הצינורות החיצוניים. הטכנאי במצב כזה ינקה את הסוללה ניקוי יסודי באותה הצורה שמנקים מזגן מעובש.

 

ניקוי סוללת מאייד סתומה

מחיר תיקון מזגן קופא

המחיר של תיקון מזגן קופא יושפע מהסיבה שגרמה למזגן המסכן לקפוא. במקרה שהמזגן שלכם קופא בגלל חוסר בגז מזגן, אלו עשויים להיות המחירים של התיקון שלו:

מחיר מחיר מילוי גז חדש למזגן עילי יהיה כ-300 ₪ ומילוי של גז ישן כ-400 ₪.

מחיר מחיר טיפול במזגן מיני מרכזי קופא מעט יקר יותר. מחיר מילוי גז חדש יהיה כ-400 ₪ בעוד שמילוי גז ישן יהיה כ-600 ₪.

ההבדלים במחירים נובעים מכך שגז שמותאם למזגנים ישנים (עד שנת 2007), נחשב לא ידידותי לסביבה ולכן הוא יקר יותר מגז שמותאם למזגנים חדשים ונחשב יותר אקולוגי.

שימו  – המחירים נועדו למילוי גז בלבד בעוד שאיתור ותיקון דליפת גז זה עסק מורכב יותר. כדאי שתתייעצו עם הטכנאי שלכם לראות האם כדאי להשקיע את הסכום הזה בתיקון הדליפה, או לקנות מזגן חדש.

מחיר במקרה של קיפאון שנגרם מסוללה סתומה, המחירים ינועו בין 300-500 ₪ למזגן עילי כ-500 ₪ ומעלה למזגן מיני מרכזי. ואם אתם לא רוצים לנקות פילטרים בעצמכם, מחיר ביקור של טכנאי לניקוי פילטרים יעלה לכם בין 250-300 ₪. 


טכנאים מומלצים לתיקון מזגן קופא

אז אם המזגן שלכם קופא ואתם לא מוכנים לוותר על מזגן שמקפיא אתכם ביום קיץ חם כשאתם מתחת לפוך מול הנטפליקס, כאן תוכלו למצוא רשימה של טכנאים מומלצים לתיקון מזגן קופא, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

איך נזהה מזגן קופא?

אם אתם רואים את החלק החיצוני של המזגן, המעבה, עם גושי קרח מעליו או שהצינורות היוצאים ממנו מכוסים בקרח - המעבה שלכם קופא. 

אם החלק הפנימי של המזגן, המאייד (זה שנמצא בתוך הבית) מטפטף כשהוא כבוי או מוציא פתיתי קרח בואכה שלג - המאייד שלכם קופא. 

למה מזגן קופא?

המעבה, החלק החיצוני של המזגן שמותקן מחוץ לבית, יקפא בדרך כלל בחורף בגלל הפרשי טמפרטורות בין האויר החם שהוא מכניס לבית שלכם, לבין האויר הקר שיוצא ממנו ונפגש עם הכפור בחוץ. בקיץ לעומת זאת, המעבה יכול לקפוא לעיתים נדירות בגלל מדחס תקול או חפצים שצמודים אליו וחוסמים את מעבר האויר. 

המאייד, שהוא החלק הפנימי של המזגן, יקפא בגלל שיש חוסר בגז מזגן או שסוללת המאייד סתומה. 

מזגן קופא מה עושים?

אם המעבה קופא (החלק של המזגן שמותקן מחוץ לבית) כדאי לכם להרים את השלט ולהוריד את המעלות. יהיה לכם קצת קר בתוך הבית, אבל זה יפשיר את גושי הקרח שהצטברו על המעבה :) 

אם המאייד קופא, החלק של המזגן שנמצא בתוך הבית, בדקו אם הפילטרים נקיים. במידה והם מלוכלכים, נקו אותם ותנסו לראות האם המזגן עובד טוב. במידה ולא, אולי יש חוסר בגז מזגן או סוללת מאייד סתומה שמצריכה קריאה לטכנאי. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק