מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירים של תיקון מזגנים
השרות הנפוץ ביותר של מתקני מזגנים הוא מילוי גז במזגן. כמה עולה מילוי גז במזגן? האם יש מחירים מקובלים? מה משפיע על המחיר?


התפלגות מחיר מילוי גז

המחיר של מילוי גז למזגן קפץ בשנים האחרונות, בעקבות העלייה החדה של מחירי הגז בארץ. אז כמה יעלה לנו למלא גז במזגן? נכון להיום, עלות ממוצעת של מילוי גז למזגן, נעה בין 380 ₪ ל - 6000 ₪ כולל מע"מ. מה גורם לפער בטווח המחירים? נפרט בהמשך. תוכלו למצוא מידע נוסף על מחירים של תיקון מזגנים במחירון תיקון המזגנים  של אתר מידרג.

בסרטון הבא, תמצאו הסבר מפורט על מילוי גז למזגן:

 


מה גורם להבדלים במחיר תיקון מזגן

מיקום המזגן - כאשר המזגן ממוקם במקום שהגישה אליו קשה המחיר יהיה גבוה  יותר. למשל: כאשר המנוע של המזגן תלוי על קיר חיצוני אך אינו נגיש מחלון הבית. במקרה זה, בעל המקצוע צריך לקשור את עצמו בחבל ולהסתכן בכדי להגיע למזגן.

כמות הגז שצריך למלא - זה מאוד פשוט. ככל שחסר יותר גז, כך נשלם יותר לטכנאי  המזגנים עבור מילוי גז למזגן. אם התמזל מזלנו, ורק כמות קטנה של גז ברחה, רוב הסיכויים שנשלם בין 300 ל – 500 ₪. במידה ודליפת הגז חמורה ובמזגן לא נותר כמעט גז, מחיר מילוי הגז יכול להגיע ל- 800 ₪ ואף יותר! באופן דומה, ככל שהמזגן בעל תפוקה גבוהה יותר, כך כמות הגז שהוא צריך במערכת גדולה יותר. לכן לדוגמא נשלם יותר עבור מילוי גז במזגן מרכזי, מאשר מילוי גז במזגן עילי.

סוג הגז - יש הבדל במחיר בין מילוי גז שמתאים למזגנים ישנים (עד שנת 2005) ובין הגז שמתאים למזגנים חדשים יותר. הגז הישן, נקרא בשפה המקצועית R222 ואילו הגז החדש, הגז "הירוק" נקרא – R410 בעבר הגז הירוק היה יקר יותר אבל היום דווקא הגז הישן יקר יותר. זאת מכיוון, שהגז הישן נחשב לא ידידותי לסביבה ולכן, מגבילים את כמות הייבוא שלו לארץ. כך, שיש ביקוש לגז אבל אין היצע ולכן, הוא עולה יקר יותר, מגז המזגנים הירוק. במספרים - המחיר הממוצע למילוי גז במזגן ישן עומד על 400 – 600 ₪, בעוד שהמחיר הממוצע למילוי גז במזגן חדש, נע בין 300 ל – 500 ₪.

מה לא כלול במחיר - מילוי גז במזגן זה לא בדיוק תיקון. איתור ותיקון מקור דליפת  הגז מהווים משימה מורכבת. ברוב המקרים, ההשקעה הכספית הדרושה לשם כך, לא משתלמת.


המלצות על טכנאי מזגנים

זה בהחלט לא כיף לבלות את הימים החמים האלו עם מזגן מקולקל. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים  לפי חוות דעת של מאות חברים במידרג.  ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית, עם לקוחות אמיתיים, שקיבלו שרות מבעלי המקצוע שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

מה הסיבות לנזילות גז ממזגן?

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק