מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מילוי גז למזגן - כל מה שצריך לדעת
המזגן לא מקרר או מחמם כמו שצריך? עד לפני כמה זמן הכל היה בסדר ופתאום הוא פשוט לא נותן עבודה? יש הסתברות גדולה מאוד שאתם צריכים מילוי גז למזגן, שהוא תיקון המזגנים הנפוץ ביותר. למה? כמה זה עולה? כל מה שאי פעם רציתם לדעת על מילוי גז למזגן (לא כולל השימוש שלו במסיבות) כאן במאמר! 


למה צריך מילוי גז במזגן?

אז נתחיל בהסבר קצר. הגז במזגן שלנו הוא מאוד חשוב. מה שבעצם מתקרר או מתחמם במזגן הוא הגז. הגז מתחמם או מתקרר, משפיע על טמפרטורת הצינורות שבתורם מעלים או מורידים את טמפרטורת האוויר. אם יש דליפת גז, פשוט אין מספיק גז כדי להשפיע על טמפרטורת האוויר היוצא מהמזגן, וכך המזגן לא מקרר. לכן, וצריך למלא את החסר. 

אבל לאן הגז הולך בכלל? עם הזמן מערכת המזגן מתבלה ועלולים להיווצר סדקים או חורים קטנטנים דרכם דולף הגז. הרבה פעמים, איתור ותיקון של מקור דליפת הגז יכול לקחת המון זמן ולפעמים כמעט בלתי אפשרי, מה שמעלה את עלות העבודה הזאת מאוד. מסקנה - לא תמיד כדאי לתקן דליפת גז, עדיף פשוט להזמין טכנאי מזגנים למלא את הגז בכל פעם שצריך. אם זה קורה לעיתים תכופות, התעייצו עם הטכנאי מה כדאי לעשות - לתקן או לקנות מזגן חדש. 


מחיר מילוי גז במזגן

אז כמה יעלה לנו למלא גז במזגן? נכון להיום, עלות ממוצעת של מילוי גז למזגן, נעה בין 400-550 ₪ פלוס מע"מ. המחיר מתייחס למילוי הגז בלבד ולא לתיקון התקלה. תוכלו למצוא מידע נוסף על מחירים של תיקון מזגנים במחירון תיקון המזגנים של אתר מידרג.

בסרטון הבא, תמצאו הסבר מפורט על מילוי גז למזגן:


מה גורם להבדלים במחיר מילוי גז למזגן?

מיקום המזגן - כאשר המזגן ממוקם במקום שהגישה אליו קשה המחיר יהיה גבוה יותר. למשל: כאשר המנוע של המזגן תלוי על קיר חיצוני אך אינו נגיש מחלון הבית. במקרה זה, בעל המקצוע צריך לקשור את עצמו בחבל ולהסתכן בכדי להגיע למזגן, מה שיעלה את מחיר העבודה.

כמות הגז למזגן שצריך למלא - זה מאוד פשוט. ככל שחסר יותר גז, כך נשלם יותר לטכנאי המזגנים עבור מילוי גז למזגן. אם התמזל מזלנו, ורק כמות קטנה של גז ברחה, רוב הסיכויים שנשלם בין 300 ל-500 ₪. במידה ודליפת הגז חמורה ובמזגן לא נותר כמעט גז, מחיר מילוי הגז יכול להגיע ל- 800 ₪ ואף יותר! באופן דומה, ככל שהמזגן בעל תפוקה גבוהה יותר, כך כמות הגז שהוא צריך במערכת גדולה יותר. מה שאומר שמילוי גז במזגן מרכזי נשלם יותר מאשר על מילוי גז במזגן רגיל.

סוג הגז - יש הבדל במחיר בין מילוי גז שמתאים למזגנים ישנים (עד שנת 2007) ובין הגז שמתאים למזגנים חדשים יותר. הגז הישן, נקרא בשפה המקצועית R222 ואילו הגז החדש, הגז "הירוק" נקרא – R410. הגז הישן יקר יותר מכיוון שהוא נחשב ללא ידידותי לסביבה ומגבילים את כמות הייבוא שלו לארץ. במספרים - כמו שאמרנו המחיר הממוצע למילוי גז במזגן שיוצר החל מ2007 עומד על 400-650 ₪ פלוס מע"מ, בעוד המחיר הממוצע למילוי גז במזגן ישן עולה פי אחד וחצי פחות או יותר.

מה לא כלול במחיר - מילוי גז במזגן זה לא בדיוק תיקון, אלא רק תיקון זמני עד שידלוף הגז שנית (מה שיכול לקחת הרבה זמן, אז אל תדאגו). איתור ותיקון מקור דליפת הגז לעומת הזאת, כדי לפתור את הבעיה מהשורש, מהווים משימה מורכבת וברוב המקרים ההשקעה הכספית הדרושה לשם כך לא משתלמת. התעייצו עם טכנאי המיזוג האם שווה לכן לצאת אל המסע של איתור נזילת הגז או לא.


המלצות על טכנאי מזגנים

זה בהחלט לא כיף לבלות את הימים החמים האלו עם מזגן מקולקל. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים לפי חוות דעת של מאות חברים במידרג. כל חוות הדעת של הלקוחות מאומתות, ונלקחות על ידי צוות מידרג רק מלקוחות שקיבלו שרות טכנאי המיזוג שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

מה הסיבות לנזילות גז ממזגן?

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק