מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שלט למזגן

לכל חברה שלט למזגן משלה הכולל פונקציות שעושות פעולות זהות אך נראות שונה על מסך התצוגה. בגלל זה עשינו השוואה בין שלושה שלטים למזגן שונים (טורנדו, תדיראן ואלקטרה), ובין הפונקציות השונות כדי לייצר לכם את המילון האולטימטיבי לשלט למזגן.


למי זה לא קרה: הגעתם לבית זר או קניתם מזגן חדש ועל הלוח תצוגה של השלט למזגן צורות משונות, לרוב כאלה הכוללות טיפות, אדים ועוד סימנים השמורים לתחזית מזג האוויר - ואתם אבודים בסבך. 

 שלט למזגן

אייקונים בשלטים למזגן של תדיראן, טורדנו ואלקטרה

 כיבוי המזגןON/OFF - כיבוי או הפעלה של המזגן. לחיצה אחת מדליקה את המזגן, לחיצה שנייה מכבה אותו.

MODE – לחיצה על כפתור זה מאפשרת לבחור בין מצבי ההפעלה השונים:

 מחזורAUTO – נראה כמו סמל המחזור אליו אנחנו רגילים. מצב אוטומטי, המזגן בוחר בעצמו את המצב שעליו להפעיל בהתאם לטמפרטורה בחדר וזהו גם מצב ברירת המחדל של המזגן.

 אוררורFAN – נראה כמו סימן של מאוורר. מדובר מצב אוורור בלבד של החלל. לחצן זה מאפשר לבחור בין כמה מצבים של אוורור: אוטומטי, נמוך, בינוני וגבוה. במצב של פעולת ייבוש (DRY) ניתן לבחור במהירות מאוורר נמוכה בלבד.

 כפתור שמש במזגןHEAT – לרוב מגיע עם סימן של שמש. מדובר במצב של חימום החלל (ולא מצב של "חם בחוץ אז לוחצים עליו והוא למעשה מקרר את החלל").

קור במזגן COLD – מופיע לרוב כסימן של פתית שלג. מדובר במצב של קירור החדר בלבד.

לילה SLEEP – מופיע ברוב המזגנים כסימן של ירח. הכפתור הזה בעצם מתאים את המזגן לשעות הלילה בהן אתם הולכים לישון. הוא ימנע מכם להתעורר בזעה או בשקשוק מקור במהלך הלילה. איך עובד הכפתור הזה ולמה הוא שונה ממצב אוטומטי? הוא מתחיל מהטמפרטורה שהגדרתם לו ועולה בהדרגה במעלה אחת בכל שעה בלילה.

CLOCK הלחצן הזה משמש לכיוון השעון בשלט למזגן. לרוב לוחצים עליו ביחד עם שימוש כפתור הטיימר וזאת על מנת לקבוע שעה של כיבוי או הדלקה של המזגן.

פלוס במזגן כפתור פלוס – משמש להעלאת הטמפרטורה הרצויה. טווחי הטמפרטורה משתנים ממזגן למזגן (תדיראן עד 30 מעלות, אלקטרה עד 32 מעלות, טורדנו עד 30 מעלות).

מינוס במזגן כפתור מינוס – הלחצן משמש להורדת הטמפרטורה הרצויה (תדיראן עד 17 מעלות, אלקטרה עד 14 מעלות וטורדנו עד 17 מעלות).

TEMP – לחצן זה מאפשר לבחור בין המצבים כמו הטמפרטורה אותה אתם מרגישים עכשיו, הטמפרטורה שבחוץ או הטמפרטורה שבקרבת המזגן.

 שלט למזגן

TIMER ON  – הלחצן מפעיל את הטיימר בשלט המזגן. בלחיצה על TIMER ON סימן ה "ON" יהבהב וניתן יהיה לכוון את הזמן הרצוי על ידי לחיצה על פלוס או מינוס בשלט למזגן. לאחר בחירה של השעה הרצויה יש ללחוץ על המקש SET להפעלה. שעת ההפעלה תוצג על המסך.

TIMER OFFלחצן זה מפעיל את שעת הכיבוי של הטיימר. בלחיצה על כפתור זה הסימן ה "OFF" יהבהב וניתן יהיה לכוון את הזמן הרצוי ע"י לחיצה על פלוס או מינוס בשלט למזגן. לאחר בחירת השעה הרצויה לחצו על SET, לאחר מכן ההבהוב יפסק ותוצג שעת הכיבוי.

ישנם מזגים בהם ניתן לחזור על פעולת הטיימר במזגן יום אחר יום וזה על ידי פעולת הRP (קיצור של Repeat).

BLOW פונקציה זו מופעלת לאחר כיבוי המזגן, במטרה לייבש את הלחות שהצטברה במאדה של היחידה הפנימית וזאת כדי למנוע עובש במזגן. המזגן, שאחראי מלבד הקירור גם לסינון האוויר בחדר וברגע שקיים עובש בפנים המזגן הוא יצא יחד עם האוויר. 

TURBO הפונקציה הזו מפעילה את המאוורר היחידה במהירות גבוהה במיוחד ומאפשרת לקרר או לחמם את החדר במהירות גבוהה ככה שהחדר יגיע לטמפרטורה הרצויה במהירות.

 שלט למזגן

נעילת לוח המקשים – קיימים מזגנים בהם לחיצה על פלוס ומינוס תוביל לנעילה של לוח המקשים. ברגע שלוח מקשים נעול יופיע על הצג סימן של מנעול. במצב שהלוח נעול ולוחצים על מקש מסוים, הסימן של המנעול יהבהב שלוש פעמים.

שקט – מצב זה בורר את מצב המפוח (האזור ממנו יוצא האויר) כדי שזה יפעל במצב שקט יותר, לרוב הכפתור נראה כצללית עם אוזניות (הפונקציה לא קיימת בכל המזגנים).


נוריות במזגן

נורה ירוקה  נורית ירוקה – המזגן עובד והכל תקין.

 נורה כתומהנורית כתומה – משמע הגיע הזמן לנקות את הפילטרים. כדי להעלים אותה יש ללחוץ על "Reset" או על הנורה עצמה. אם גם אחרי ניקוי הפילטרים והאיפוס הנורה לא מספיקה להבהב יש לקרוא לטכנאי מזגנים.

נורה אדומה נורית אדומה – נורית אדומה מצביעה על תקלה (בחלק ממזגנים אלקטרה היא דווקא מצביעה על כך שיש חשמל במערכת ורק כשהיא מהבהבת היא מצביעה על תקלה). במצב כזה יש להזמין טכנאי מזגנים.


איך לדעת שהתקלה היא רק תקלה בשלט של המזגן?

לפעמים כשאנחנו לוחצים על השלט והמזגן לא נדלק אנחנו בטוחים כי מדובר בתקלה במזגן עצמו והאפשרות שהבעיה היא בשלט לא עולה בראשנו. אז איך אפשר לדעת שהתקלה במזגן או בשלט למזגן?

קודם כל וודאו כי אתם לא עומדים על מעל ל-8 מטרים מהמזגן, כי שאין שום דבר שחוסם את העיניות ואת טווח השידור של השלט למזגן.

אחרי שווידאתם שהכל תקין, לוקחים את השלט למזגן ולוקחים סמארטפון, פותחים את המצלמה של הסמארטפון ומכוונים את הנוריות בקדמת השלט כלפי המצלמה ולוחצים על כפתור ההדלקה, במידה ורואים הבהוב של אור במצלמה – השלט למזגן הוא לא הבעיה שלכם.  

טכנאי מזגנים מסביר איך לבדוק אם השלט למזגן עובד

אם התקלה היא באמת רק בשלט למזגן תוכלו לרכוש שלט חדש למזגן בעלות של כמה עשרות שקלים. כמו כן, קיימות בחנות האפליקציות בסמארטפון שלכם אפליקציות של שלט אוניברסלי למזגן. חלקן עובדות ויכולות להיות תחליף טוב לשלט למזגן לפחות עד שתקנו שלט חדש. 

אם השלט למזגן תקין, נקו את העינית של המזגן ונסו שוב. במידה ועדין המזגן לא מגיב ואתם חושדים שהבעיה היא בעינית תוכלו להדליק ולכבות אותו ידנית על ידי הכפתורים במזגן עצמו ולקרוא לטכנאי מזגנים בהמשך.

טכנאי מזגנים מסביר כיצד להדליק מזגן ידנית

טכנאי מזגנים מומלצים

לפעמים אנחנו לוחצים על כפתורים בשלט למזגן והמזגן לא מגיב. התקלות בו יכולות לנוע מהתקלה הכי פשוטה כמו עינית מלוכלכת אבל גם לתקלות בסדר גודל גדול יותר כמו שריפה של העינית במזגן או שריפה של לוח הפיקוד. במידה וניסיתם את שלבי התיקון והמזגן עדין לא מגיב – במידרג תוכלו למצוא אלפי חוות דעת של לקוחות על טכנאי מזגנים מומלצים


שאלות נפוצות לדף זה

איך פותחים נעילה של שלט למזגן?

תלוי בשלט למזגן הקיים ברשותכם -

תדיראן וטורנדו  - לחיצה נוספת על מקש המנעול משחררת את השלט מנעילה.

אלקטרה - לחיצה בו זמנית על לחצן הפלוס ולחצן המינוס.

 

איך מאפסים שלט של מזגן?

יש ללחוץ על כפתור הReset בשלט למזגן. במקרה ולא קיים כפתור כזה ניתן לאפס את המזגן עצמו (גם כפתור Reset). 

יש לי שלט למזגן של טורנדו והוא לא עובד, מה הבעיה?

בדקו קודם כל האם הבעיה היא בשלט או במזגן עצמו:

אם התקלה שלכם היא בשלט תוכלו לרכוש שלט אוניברסלי באחת מהטמבוריות, בינתיים תוכלו להפעיל את המזגן ישירות מהמכשיר עצמו:

 

השלט למזגן של תדיראן שלי לא עובד, מה עושים?

בדקו קודם כל האם הבעיה היא בשלט או במזגן עצמו:

אם התקלה שלכם היא בשלט תוכלו לרכוש שלט אוניברסלי באחת מהטמבוריות, בינתיים תוכלו להפעיל את המזגן ישירות מהמכשיר עצמו:

 

השלט למזגן אלקטרה אצלי לא מגיב, מה אפשר לעשות?

בדקו קודם כל האם הבעיה היא בשלט או במזגן עצמו:

אם התקלה שלכם היא בשלט תוכלו לרכוש שלט אוניברסלי באחת מהטמבוריות, בינתיים תוכלו להפעיל את המזגן ישירות מהמכשיר עצמו:

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק