מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מזגן מרעיש

בואו נודה באמת - המזגן הוא חברו הטוב ביותר של האדם, וכשהמזגן מרעיש יש משבר עמוק בחברות המופלאה הזו. כדאי שתדעו שעוצמת הרעש שהמזגן יפיק תלויה במידה רבה בטיב ההתקנה שלו ובאופן שבו תתחזקו אותו. תרשו לנו לעשות ספויילר ולומר שאם אתם לא מקפידים על ניקוי הפילטרים זה בדיוק הזמן לשנות הרגלים, כדי שתוכלו להמשיך ליהנות מהשקט. מה גורם למזגן להרעיש? מתי תוכלו להתגבר על הבעיה בעצמכם ומתי תצטרכו להיעזר בטכנאי מזגנים? כדי שתוכלו לישון בשקט, הכנו עבורכם את המדריך המלא להתמודדות עם המזגן המרעיש


רעש מיחידת המזגן הפנימית

 אם היחידה הפנימית (שנקראת גם יחידת האידוי) שבתוך הבית מרעישה אתם אלה שתסבלו מכך. הרבה פעמים סוג הרעש יעיד על התקלה ולכן חשוב לתאר לטכנאי המזגנים את הרעש בשיחת הטלפון, ייתכן שהוא יוכל להדריך אתכם איך לפתור את התקלה לבד, או לפחות ידע עם איזה חלק עליו להגיע אליכם. יש מגוון תקלות שיכולות לגרום לכך שיחידת המזגן הפנימית תרעיש. רכזנו עבורכם את התקלות העיקריות, את חלקן תוכלו לפתור בעצמכם (מיד נסביר איך, אל דאגה) ועבור חלקן תאלצו להזמין טכנאי מזגנים.

 

תקלות שתוכלו לתקן בעצמכם:

קור פילטרים מלוכלכים: לפני שתזמינו טכנאי מזגנים שיגאל אתכם מייסוריכם כדאי שתנסו לנקות את הפילטרים בעצמכם, במקרים רבים זה יפתור את הבעיה. גם אם המזגן לא מרעיש, טכנאי המזגנים ממליצים לנקות את הפילטרים אחת לחודש לפחות כדי למנוע תקלות עתידיות ולנשום אוויר נקי יותר מחייך

קור מכסה המזגן לא סגור טוב: פתחתם את המזגן כדי לשנות משהו בהגדרות? ניקיתם את החלקים הפנימיים של המזגן? ייתכן שמכסה המזגן נשאר מעט פתוח, וכשהאוויר יוצא מהמזגן הוא גורם להתנגשות של המכסה במסגרת המזגן. גם אם הוצאתם את הפילטרים כדי לנקות אותם (וכל הכבוד לכם על זה!) ייתכן שלא החזרתם אותם בדיוק למקומם, ולכן הם רוקדים כשהמזגן פועל, ואתם רוקדים מעצבים. כדי לפתור את הטנגו הזה, פתחו את מכסה המזגן, וודאו שכל החלקים במקומם וסגרו אותו כמו שצריך.  

 

תקלות המצריכות טכנאי מזגנים:

קור בעיה במאיץ: המאיץ הוא החלק שמסתובב בתוך המזגן ומוציא את האוויר הקר או החם, והוא גם האשם המרכזי כשמדובר במזגן מרעיש. כששאלנו את טכנאי המזגנים המדורגים באתר מה יכולות להיות הסיבות בגללן היחידה הפנימית של המזגן מרעישה, רובם המכריע בחר בתקלה במאיץ כגורם הנפוץ ביותר. 

 הסיבות לרעש מהיחידה הפנימית במזגן

 כשהמאיץ לא יושב בצורה טובה בתוך המזגן הוא מייצר רעש בזמן שהוא מסתובב.  כדי לוודא שבאמת מדובר במאיץ תוכלו לגשת למזגן ולתת דפיקה קלה (לא באלימות, כן?) –  אם המזגן השתתק לכמה דקות של חסד ואז חזר להרעיש רוב הסיכויים שאכן מדובר במאיץ ותצטרכו להזמין טכנאי מזגנים שיסדר אותו. אם מדובר בתזוזה מהמקום, כל מה שהטכנאי יעשה הוא להחזיר את המאיץ למקומו או להסיר את הלכלוך שגרם למאיץ לזוז ממקומו. ייתכן גם שאחד החלקים שבמאיץ נשבר ואז צריך להחליף אותו, ובמקרה כזה העסק כבר מסובך ויקר משמעותית.

קור תקלה במנוע: תקלות במנוע הן היקרות ביותר לתיקון, אך למזלנו הן אינן נפוצות ומתרחשות לרוב כתוצאה מבלאי ממושך של המנוע (שימוש של 8 שנים ומעלה במזגן). הבעיה היא שאי אפשר ממש, ולא משתלם לתקן מנוע וצריך להחליף אותו, והחלפת מנוע היא פעולה יקרה מאוד. לכן, ברוב המקרים לא מומלץ להחליף מנוע תקול אלא לרכוש מזגן חדש. כדרי לרכך קצת את הבאסה, צרפנו עבורכם המלצות על מזגנים בתקווה שהמזגן הבא יחזיק מעמד זמן רב יותר.

קור המזגן קפא:  אם הרעש שאתם שומעים דומה לפיצוצים, ייתכן שהצטבר קרח על המזגן והרעש נובע מהשבירה שלו. לרוב כדי לתקן את התקלה יש צורך למלא גז במזגן.


רעש מיחידת המזגן החיצונית

 אם המזגן שלכם מרעיש ואתם מזהים (או שהשכנים שלכם התלוננו על כך) שהרעש נובע מהיחידה החיצונית (שנקראת גם יחידת העיבוי), יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך. גם כאן יש כמה שברים שתוכלו לנסות לתקן בעצמכם, ויש מצבים בהם אין ברירה וצריך לקרוא לטכנאי מזגנים.

 

תקלות שתוכלו לפתור בעצמכם:

קור פתח האוורור חסום:  אם היחידה החיצונית מותקנת במסתור הכביסה ייתכן שגופייה או גרב מצאו את דרכם אל פתחי האוורור חסמו אותם. אם אתם גרים בבית פרטי, קיים סיכוי לא רע שהגנן לא ביקר הרבה זמן והצמחייה חוסמת את פתחי האוורור. לפני שתזמינו טכנאי מזגנים כדאי שתבדקו את זה מחייך

קור היחידה לא מאוזנת: ייתכן שהמזגן לא יושב בצורה טובה על התושבת ולכן הוא רועד בזמן שהוא עובד. בדיוק כפי שעושים עם שולחן או כיסא לא יציב, תוכלו לקחת חתיכת קרטון ולנסות לייצב את היחידה החיצונית.

 

תקלות המצריכות טכנאי מזגנים:

קור כנף מאוורר שבורה: ברוב המקרים ניתן לתקן את הכנף הספציפית בלבד ואין צורך להחליף את המאוורר כולו.

קור בעיה במדחס: טוב, יותר נכון להגיד בעיות במדחס. יכול להיות שהתמזל מזלכם ורק הקבל של המדחס תקול, ויכול להיות שהמדחס כולו הלך. אם מדובר במדחס תקול, בעיקר אם המזגן שלכם קטן יחסית (עד 1.5 כח סוס), כנראה שכדאי כבר להחליף את המזגן כולו. נרגיע ונגיד שתקלות במדחס אינן נפוצות.


הקטנת מידת הרעש של המזגן מראש

אם הגעתם אל המאמר הזה לפני התקנת מזגן חדש יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לצמצם את הרעש שהמזגן ייצר:

אינטרקום לבניין - מחיר בדקו מראש את עוצמת הרעש של המזגן. עוצמות הרעש של היחידה הפנימית ושל היחידה החיצונית של המזגן צריכות להיות מצויינות על גבי האריזה. אם הן לא - זה סימן מחשיד. באופן כללי, ככל שתפוקת המזגן גבוהה יותר (יותר BTU או כוח סוס) כך הוא יפיק יותר רעש, ולכן הקפידו לבחור במזגן שמתאים לגודל החדר ולא יותר מכך.

איך תוכלו להתאים את גודל המזגן לחדר? טכנאי מזגנים מסביר:

אינטרקום לבניין - מחיר הקפידו לבחור מתקין מזגנים אמין. אחת הסיבות העיקריות לרעש מהיחידה החיצונית של המזגן היא לא עלינו התקנה רשלנית של מתקין מזגנים חאפר. אם מתקין המזגנים רק ממהר להתקנה הבאה ולא מקדיש שנייה לחשוב על מיקום המזגן מי שיסבלו מכך יהיו השכנים שלכם (וכנראה שגם אתם, כי הם יתלוננו). חשוב לבחור מיקום כמה שיותר מבודד מבחינה אקוסטית כדי להתקין בו את היחידה החיצונית של המזגן, ולוודא שהוא לא קרוב מדי לחדר השינה של השכנים או שלכם. בבניינים החדשים כל העסק הרבה יותר פשוט כי מותר להתקין את המזגן רק במסתור המיועד לכך. בנוסף, חשוב להקפיד שהתושבת תתאים לגודל המנוע ולא פחות מזה חשוב לדעת שאין דבר כזה "תושבת אחידה למזגן", זו המצאה של מתקיני מזגנים שמנסים לחסוך לעצמם כאב ראש, אך בהחלט לא מנסים לחסוך ברעש שהמזגן שלכם ייצר.  איפה אפשר למצוא כזה? שמחים ששאלתם.


טכנאי מזגנים מומלצים

כשהמזגן מרעיש חשוב לבחור טכנאי מזגנים שידאג להשאיר אתכם שקטים. בדיוק בשביל זה צרפנו עבורכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים על סמך אלפי חוות דעת של לקוחות קודמים. כל מה שנותר לכם הוא לבחור בעיר המגורים שלכם, לקרוא המלצות ולבחור את הטכנאי.


שאלות נפוצות לדף זה

איך אפשר להפחית את מידת הרעש במזגן?

אם היחידה החיצונית של המזגן מרעישה למרות שאין בה שום תקלה תוכלו לנסות להתקין בידוד אקוסטי סביב המזגן, ובמקרים קיצוניים יותר להעביר את היחידה למקום אחר.

מה עושים אם מאיץ המזגן מרעיש?

אם יש רעש מהמאיץ יש 2 אפשרויות: או שהוא לא יושב טוב וכל מה שצריך זה להחזיר אותו למקום, או שהוא שבור ויש צורך להחליף אותו. 

מה הן הסיבות לרעש מהיחידה הפנימית של המזגן?

הסיבות הנפוצות לרעש המיחידה הפנימית של המזגן הן פילטרים מלוכלכים או בעיה במאיץ. לפני שתזמינו טכנאי מזגנים נסו לנקות את הפילטרים בעצמכם, סיכוי טוב שזה יפתור את הבעיהמחייך

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק