מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תקלות נפוצות במזגנים

עברנו על 2,500 חוות דעת על תיקון מזגנים במידרג, בדקנו מהן התקלות הנפוצות ביותר במזגנים, ולא רק זה אלא שבעזרת טכנאי המזגנים בדקנו גם כמה יעלה לכם לתקן אותן! המדריך לתקלות המזגן הנפוצות לפניכם:

המזגן התקלקל? אל תמהרו להזמין טכנאי

המזגן לא מחמם, המזגן לא מקרר, מה יהיה?? בשלב ראשון אל תיכנסו ללחץ. רוב האנשים מסיקים מיד כי מדובר בתקלה שדורשת טכנאי, ואולי זה נכון, אבל קודם נבדוק כמה דברים בסיסיים:

נזילה מדוד שמשבדקו את המסננים של המזגן – שטיפה פשוטה בכיור יכולה לגרום למזגן לעבוד. אבל אנחנו לא נשאיר אתכם לבד עם המשימה, הנה סרטון של צעד אחר צעד איך לשטוף פילטרים במזגן: 

נזילה מדוד שמשצאו החוצה לארון החשמל – הרבה פעמים הפיוז בארון החשמל קפץ ותוכלו לראות זאת לבד.

נזילה מדוד שמשבדקו את השלט – בדקו את הסוללות ו-וודאו שהשלט מכוון על המצב הנכון, חבל שתשלמו סתם על ביקור (אמ;לק: שמש זה חום פתית שלג זה קור. כל זאת ועוד במדריך השלם לשלט המזגן). כאן בסרטון תוכלו לראות טריק ממש מגניב לאיך לבדוק אם השלט עובד (מוזמנים לנסות את זה על כל השלטים בבית ולהרשים את בני המשפחה):

נזילה מדוד שמשחבר טלפוני –  צעד אחרון לפני שאתם מתחילים להכין קפה שחור לטכנאי – נסו להתייעץ איתו בטלפון. לא מעט מהתקלות במזגן נפתרות בשיחת טלפון של מספר דקות.

אוקי, ניסיתם הכל ועדיין המזגן לא עובד מדהים או לא עובד בכלל. תעמידו קומקום ותקראו לטכנאי מזגנים, אין מנוס. אז מה רוב הסיכויים שקרה למזגן שלכם? 2,500 חוות דעת של תיקון מזגנים מציירות תמונה מובהקת למדי, הנה:

תרשים: תקלות נפוצות במזגן על פי 2,500 חוות דעת

 

מילוי גז במזגן

התקלה הנפוצה ביותר, שהייתה 39% מכלל חוות הדעת שנבדקו, דרשה מילוי גז במזגן. חשוב להסביר כי בריחת גז דרך חיבורים היא תופעה טבעית במזגן ולא תקלה. אך כשמדובר בדליפת גז בכמות משמעותית ייתכן ויש צורך בתיקון נוסף כמו חיזוק הברגים ואף ריתוך של חיבורים.

אם טכנאי המזגנים אומר שהבעיה בגז במזגן וודאו שהוא לא מסתפק במילוי גז והולך, אלא בודק גם חשד לדליפה, כדי שהתקלה לא תחזור על עצמה שוב כעבור כמה ימים. כאן אתם יכולים לקרוא כל מה שצריך לדעת על גז במזגן.

כמה עולה מילוי גז במזגן? עלות מילוי גז בלבד היא בין 400-650 ₪ פלוס מע"מ בהתאם לסוג המזגן, כמות הגז החסרה ואף סוג הגז. מזגנים אשר יוצרו עד 2007 פועלים על גז מסוג R22 שהוא יקר פי 1.5 בממוצע מהגז החדש יותר, מסוג R410.

תיקון של ברגים או ריתוך ייקר כמובן את העבודה. בנוסף, נמצא כי בלפחות 20% מהתקלות שדרשו מילוי גז, אותרה תקלה נוספת, בקבל או במערכת החשמלית שגררה עלויות נוספות.


החלפת קבל במזגן

החלפת קבל הייתה התקלה הבאה בתור, שהייתה כ-21% מכלל התקלות. הקבל הוא רכיב חשמלי במזגן שתפקידו לסייע להתנעת מנועי המזגן. במזגן סטנדרטי קיימים 3 קבלים, שהעיקרי (והיקר) בהם הוא קבל מנוע המדחס.

כמה עולה החלפת קבל במזגן ?החלפת קבל היא תקלה זולה יחסית ומחירה הממוצע נע בין350–450 תלוי בסוג הקבל. יש לכם מזל!

 תקלות נפוצות במזגן

מזגן מטפטף

כ-17% מהלקוחות התלוננו שהמזגן מטפטף. התלוננו בצדק, וואלה מעצבן. נזילה מהמזגן נגרמת במקרה הפשוט מסתימה בצינור הניקוז, אך עשויה גם לנבוע במקרים מסובכים יותר כמו מסתימה בסוללת המאייד, תעלת ניקוז שבורה ועוד. במקרים כאלו יש צורך במרכיבים נוספים בתיקון התקלה, כמו משאבת מים, שמייקרים את עלות התיקון.

במקרה של סתימה פשוטה בצינור הניקוז, תוכלו לפעמים לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם. מה עושים? ראשית, מנקים את הפילטרים של המזגן. שנית, נשפו אל תוך צינור הניקוז כדי לשחרר את הלכלוך, והוא יצא החוצה עם המים התקועים בפנים.

כמה עולה תיקון נזילה במזגן? במקרה הפשוט של סתימה בצינור הניקוז תסתכם העבודה במחיר ביקור של250–400 . מקרים מורכבים של נזילה במזגן ידרשו מכם להיפרד מסכום של700 ומעלה.


מזגן מרעיש

אם חוץ מאוויר נעים המזגן שלכם מפיק גם קולות בשפה לא מוכרת, אין סיבה שתמשיכו להקשיב להם. בסרטון הבא תוכלו לראות טכנאי מזגנים מסביר מה הסיבות שגורמות למזגן להרעיש, איך אפשר למנוע את זה ומה כדאי לעשות כשזה קורה.


תקלה במנוע המזגן

מנוע מקולקל הוא התקלה כמעט היקרה ביותר שיכולה להתרחש במזגן שלכם, אבל אתם יכולים להירגע, היא אינה נפוצה ובחוות הדעת שבדקנו היא חזרה על עצמה רק בכ-9% מכלל הפניות.

בכל מזגן קיימים מספר מנועים האחראים לחלקים השונים במזגן, אבל עבור כולם תצטרכו להיפרד מסכום של מאות שקלים, ואפילו אלפים. שימו לב שלא תמיד משתלם להחליף מנוע של מזגן, ולפעמים כדאי לקנות מזגן חדש.


תקלות חשמליות

כ-8 אחוזים נוספים בתקלות המזגן נגעו לתקלות חשמליות שונות, כמו חוטים שרופים, חיווט לא נכון ועוד. שימו לב, לא כל הבעיות החשמליות יכולות להיפתר על ידי טכנאי מזגנים, ולעיתים יש צורך בחשמלאי עבור תיקון התקלה.

כמה זה יעלה לכם :תיקון תקלות החשמל הפשוטות נפתרות לרוב במחיר ביקור של 250-400. תקלות מורכבות יותר יקפיצו את מחיר העבודה במאות שקלים.


תקלות במדחס

לפעמים המדחס לא נכנס לפעולה. לדבר יכולות להיות המון סיבות אז בואו פשוט נעבור למחירים. מה שכן, הסבירות לתקלה במדחס (היחידה התלויה מחוץ לבית) היא נמוכה תודה לאל. רק כ-6% מכלל העבודות שבדקנו היו תקלות במדחס, אך המחיר שלה לוקח את כולם.

כמה עולה תקלה במדחס? במידה וניתן לתקן את המדחס תוכלו לסכם את הנזק במאות שקלים בלבד, אך במקרה ותצטרכו להחליף מדחס המחיר שתשלמו יתחיל מ1000 במקרה הטוב ויכול להגיע ל – 5,000 ₪ ויותר, תלוי בגודל המזגן ובדגם שלו. תחשבו טוב אם התיקון הזה שווה לכם לפני תחילת העבודה, אולי עדיף לקנות מזגן חדש.

 תקלות נפוצות במזגן

 


טכנאי מזגנים מומלצים

מי יבצע עבורכם את כל התיקונים הנפלאים האלה אם לא טכנאי מזגנים מומלצים? עכשיו ברצינות, תיקון מזגן הוא מקום מזמין לחאפרים, ואת ה"תיקונים" שהם יעשו אתם ממש לא רוצים. אספנו עבורכם אלפי, באשכרה אלפי חוות דעת על טכנאי מזגנים מכל הארץ. בהצלחה, ושהטמפרטורה בסלון שלכם תמיד תהיה מושלמת.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק