מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ריח רע מהמזגן

יש ריח רע מהמזגן ואתם משתגעים איך זה קרה? מסתבר שיש סוגים שונים של ריחות מהמזגן והם פחות בסגנון לבנדר או וניל פצ'ולי, ויותר בכיוון של ריח ביוב, עובש או ריח שרוף קריצה כאן תוכלו לקרוא מה הם סוגי הריחות שהמזגן שלכם פולט, מה עושים במצב כזה וכמה יעלה לכם לטפל בבעית ריח רע מהמזגן. קחו אוויר, מתחילים 


ריח של ביוב מהמזגן

מדליקים את המזגן ומתפשט ריח של ביוב בבית? ריח כזה יכול להופיע מכמה סיבות, אבל הסיבה הנפוצה ביותר היא כשמערכת הניקוז של המזגן מחוברת למערכת הביוב בבית. החיבור של המזגן למערכת הביוב נגרם בדרך כלל מהתקנה לא נכונה של מערכת הניקוז של המזגן. כך נוצר מצב שבו המזגן שואב אויר נגוע בחיידקים ממערכת הביוב, והתוצאה העגומה היא ריח הביוב מהמזגן.

ריח רע מהמזגן

 

במצב כזה, הגיע הזמן לעשות הפרדת רשויות ולהתקין מונע ריחות ביוב או בשמו המקצועי – סיפון (כן כן, בדיוק כמו זה שיש לכם מתחת לכיור). במזגנים, התקנת הסיפון שונה מכיורים. קודם כל, טכנאי מיזוג אויר יתקין סיפון רק במזגן מיני מרכזי. אם יש לכם מזגן עילי או רצפתי, התקנת הסיפון תצריך התעסקות עם  מערכת הביוב וזו כבר עבודה לאינסטלטורים.

חשוב לדעת סימן קריאה  במזגן מיני מרכזי חדש בדרך כלל קיים סיפון. יכול להיות שהסיפון התפורר או התיישן ולכן אתם מריחים את ריח הביוב. במקרה כזה תצטרכו להחליף אותו.

 גורמים נוספים אך פחות נפוצים לריח ביוב מהמזגן הם חיה מתה שנגררה לאזור צינורות המזגן או לחות שנוצרת כשמפעילים את המזגן על טמפרטורה זהה לטמפרטורת החדר, בייחוד בימים חמים.

 

ריח ביוב מהמזגן – מחיר תיקון

כל טכנאי יתקין את הסיפון בצורה אחרת. יש טכנאים שיתקינו סיפון גנרי וחדש שמחירו הממוצע כולל עבודת ההתקנה נע בין 350-450 ₪. לעומת זאת, יש טכנאים שיעדיפו להתקין סיפון של חברת המזגן עצמו שיתאים יותר למזגן שלכם, וזה ייקר את העלויות לכיוון של כ- 500-550 ₪. 

שימו   – יש טכנאים שיוכלו ליצור סיפון מצינור ניקוז קיים במזגן - מדובר בעבודה שלא תחזיק לאורך זמן, ולכן לא מומלצת.

סיפון למזגן

ריח שרוף מהמזגן

הדלקתם את המזגן וקיבלתם פלאשבק מעל האש האחרון? במקרה כזה עדיף לא לגעת במזגן ולתת לטכנאי לעשות את העבודה. כשהוא יגיע, הוא יתחיל בלנתק את המזגן מהחשמל. משם, אין דרך אחת לטפל בבעיה ואלו האופציות העיקריות:

תיקון טוחן אשפה  מנוע שנשרף – במקרה כזה, לא תמיד משתלם לתקן את המזגן ויש לבדוק כמה זמן הוא קיים ומה העוצמה (כוח סוס) שלו. במידה והמזגן קיים כבר מעל ל-8 שנים, כדאי להחליף את המזגן כולו. אם מדובר במזגן יחסית חדש, כדאי להחליף רק את המנוע. בכל מקרה, אם המזגן בעל 1-1.5 כוח סוס, כדאי כבר להחליף את המזגן כולו.

תיקון טוחן אשפה שקע מזגן שרוף – במצב כזה, רק חשמלאי מוסמך יתקן את הבעיה, על ידי החלפת השקע והתקע.

תיקון טוחן אשפה קבל שרוף – קבל הוא הסטארטר של המזגן שמכניס את המנוע לפעולה. במזגן, קיימים שלושה סוגי קבלים: קבל מאייד, קבל מאוורר מדחס וקבל מדחס. כשהטכנאי יגיע להציל אתכם, הוא יבדוק איזה מבין הקבלים נשרפו ובגדול, יחליף לכם את הקבל השרוף בקבל חדש.

 

צפו כאן בטכנאי שמסביר על קבל למזגן:

 

ריח שרוף מהמזגן – מחירי תיקון

מחיר מחיר החלפת מנוע למזגן עילי עד 1.5 כוח סוס הוא 600-750 ₪. החלפת מנוע למזגן מיני מרכזי של 2.5 – 3 כוח סוס תעלה כ-1300 ₪.

מחיר מחיר החלפת שקע שרוף ינוע בין 250-300 ₪.

מחיר מחיר החלפת קבל מדחס של מזגן עד 2 כ"ס הוא 450-350 ₪, ולמעלה מזה יעלה כ 550-450 ₪.

מחיר מחיר החלפת קבל מאייד במזגן הוא 500-400 ₪.

מחיר מחיר החלפת קבל מאוורר במזגן הוא 450-350 ₪.


ריח של עובש מהמזגן

אם הרחתם ריח מוזר מהמזגן ואתם מזהים כתמים שחורים על שלבי המזגן כנראה שמדובר בעובש. קודם כל נרגיע - המזגן לא תקול. ריח רע מהמזגן בגלל עובש זו תופעה נפוצה, במיוחד אם לא ניקיתם פילטרים והמזגן מעל שנתיים.

לפני שאתם מזמינים טכנאי, נקו את הפילטרים! סיכוי טוב שזה יפתור את הבעיה. ההמלצה היא לנקות אחת ל-3 חודשים אבל למחמירים שביניכם, אפשר גם לנקות אותם אחת לחודש. חומרי ניקוי שיעזרו לכם הם דגריזר וחומרים אנטיבקריאליים שניתן לרכוש בכל טמבוריה או סופר.כדאי לכם גם להתייעץ עם טכנאי לגבי חומרים מסוימים, ולבדוק על גב האריזה של החומר שלא יכיל חומרים כימיים מסוכנים שימיסו את חלקי המזגן, או יגרמו נזק לבריאות שלכם.

ניקוי מזגן מעובש

ניקוי הפילטרים לא הועיל? הגיע הזמן להזמין טכנאי ינקה את המזגן מעובש בצורה יסודית שכוללת את ניקוי הסוללה, המאיץ וחלקים נוספים שהוא יראה שנגועים בעובש. את הניקוי הוא יבצע עם חומרים כימיים וקומפרסור ויסיר לכם את העובש מהמזגן אחת ולתמיד.

 

ריח של עובש מהמזגן – מחיר תיקון

מחיר מחיר ניקוי מזגן עילי מעובש ינוע בין 300 ₪ ל-500 ₪, תלוי בגודל המזגן וברמת העובש.

מחיר מחיר ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש יתחיל ב-500 ₪ בגלל הגישה הקשה אליו, ויכול להגיע אפילו ל-2,000 ₪ אם צריך לשבור את קיר הגבס כדי להגיע לחלקים הפנימיים.

 

איך תמנעו את הריח להבא?

הפעילו את המזגן על מצב אוורור למשך 10 דקות בסיום השימוש בו. יש מזגנים שיש להם את מצב האוורור הזה באופן אוטומטי בלי שתפעילו זאת ידנית. אם האופציה לא קיימת, עשו זאת בעצמכם וזה יעזור למזגן לאוורר את עצמו ולהיפטר מלחות שעלולה להתפתח לעובש.

השהייה למניעת ריח רע מהמזגן

טכנאי מיזוג מומלצים לטיפול בריח רע מהמזגן

הפכנו אתכם לחוש חש הבלש ולזהות את הגורמים לריח רע מהמזגן? הצלחנו בעבודתנו. עכשיו נשאר לכם רק להרים טלפון ולהזמין את אחד מטכנאי מיזוג אויר מומלצים שיסיר לכם את הריח הרע מהמזגן אחת ולתמיד. איך אנחנו יודעים שהם מומלצים? כי לאחר כל עבודה נציג ממידרג מתקשר אל הלקוח ומבקש ממנו לדרג את בעל המקצוע הפרמטרים שונים כמו איכות העבודה, זמנים והוגנות המחיר. בהצלחה! 


שאלות נפוצות לדף זה

למה יש ריח רע מהמזגן?

ריח רע מהמזגן יכול להיגרם מסיבות שונות וכל סיבה גורמת לסוג ריח אחר:

אם מערכת הניקוז של המזגן מחוברת למערכת הביוב הביתית - כנראה שהמזגן שלכם מוציא ריח של ביוב.

אם הפעלתם בטעות את המזגן על טמפרטורה שזהה לטמפרטורת החדר, זה יגרום ללחות ולריח חמוץ בייחוד בימים חמים. 

ריח של שרוף מהמזגן מעיד על בעיה חשמלית כמו מנוע שנשרף או התחמם, שקע מזגן שנשרף או קבל שרוף.

ריח של טחב ועובש נפוץ במזגנים שלא ניקו את הפילטרים שלהם המון זמן, והלכלוך הצטבר בסוללת המאייד.

איך מטפלים בריח של עובש מהמזגן?

קודם כל, נקו את הפילטרים! מומלץ לנקות אחת ל-3 חודשים כדי שהמזגן לא יפתח נגעי עובש בחלקים הפנימיים שלו. 

אם זה לא עזר, הגיע הזמן להזמין טכנאי שינקה לכם את המזגן מעובש בצורה יסודית :)

כמה עולה סיפון למזגן?

טכנאי מיזוג אויר מומלצים יתקינו את הסיפון בדרך כלל רק במזגן מיני מרכזי בגלל שהתקנת סיפון במזגן עילי ורצפתי, זו עבודה של אינסטלטורים. התקנת סיפון למזגן מיני מרכזי עולה בין 350-450 ₪. אם הטכנאי שלכם יתקין סיפון של חברת המזגן, זה ייקר את העלויות לכיוון של כ- 500-550 ₪. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק