מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן?

פילטר של מזגן מלא באבק

המומחים עונים

שאלנו 71 טכנאי מזגנים מומלצים וסיכמנו עבורכם את התשובות בתרשים. למטה תוכלו למצוא פירוט.בתרשים למעלה נתנו לכל טכנאי מזגנים משקל שווה, בתרשים הזה נתנו לכל טכנאי מזגנים משקל שונה בהתאם לרמת המומחיות שלו. חישוב המומחיות לוקח בחשבון את הדירוג ואת כמות חוות הדעת.

צוות מידרג שאל כך:
כל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן? המזגן בחדר השינה שלנו, קומה ראשונה בעיר במרכז. אנחנו לא מעשנים ולא גרים באזור בנייה.

אז נראה שלשאלה 'כל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן? ' יש תשובה די ברורה - רוב מתקיני המזגנים, כ- 52.11%, בחרו בפעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף) . עם זאת כדאי לשים לב גם לתשובה כל 3-4 חודשים שבחרו בה 36.62% ממתקיני המזגנים, נראה שגם היא אופציה טובה בהחלט.כל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן?
קבלו תשובות מפורטות


הבחירה שלי: כל 3-4 חודשים

הפילטרים היום נסתמים יותר מהר, כי הם יותר צפופים, בגלל זה כדאי לנקות את הפילטרים של המזגן כל 3-4 חודשים. פילטרים סתומים מורידים את התקופה של המזגן.הבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

מומלץ לנקות פילטר כל 200-250 שעות עבודה של מזגןהבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

נדרש לבדוק מסננים בהתאם למשך פעילות הפעלת המזגן. אם המזגן עובד שעות נוספות כדאי אפילו לבדוק פעם בחודש.הבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

מומלץ להקפיד על ניקוי פילטרים כמה שיותר. זה מונע בעיות, בחורף קצרים ועומס חשמל ובקיץ נזילות מיםהבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

ניקוי פילטרים במזגן תלוי מאוד בכמה משתמשים במזגן, אם השימוש הוא יום יום כמה שעות רצוף רצוי לנקות את המסננים פעם בחודש - חודש וחצי. אם התדירות של השימוש היא קטנה אז פעם בשלושה חודשים.הבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

באופן כללי מומלץ לנקות את הפילטר של המזגן פעמיים- שלוש בכל עונה, אבל הכל תלוי באיזה תדירות משתמשים במזגןהבחירה שלי: כל 3-4 חודשים

בגדול זה תלוי בשעות עבודה של המזגן אם המזגן עובד 24/7 מומלץ פעם בחודש להעיף מבט, ואם הוא עובד בשעות נורמליות אפשרי לנקות את הפילטר כל 3 חודשיםהבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

קשה לתת תשובה כוללנית, מכיוון שזה עניין שתלוי בכמות השימוש. בדרך כלל אני ממליץ לנקות פילטרים במזגן פעמיים בכל עונה, ואז לשים לב בפעם השנייה האם הפילטר נקי או מלוכלך. אם הפילטר יוצא מלוכלך מאוד אז צריך לנקות לעיתים תכופות יותר, ואם הוא יוצא נקי ממש אז אפשר לנקות לעיתים רחוקות יותר.הבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

כדאי לנקות את הפילטרים פעמים בעונה הייחוד בקיץ ששעות העבודה של המזגן מרובות. פילטר נקי מאריך את חיי המזגן וגורם לשקט ולתפוצה מקסימליתהבחירה שלי: כל 3-4 חודשים

מדי כמה חודשים מומלץ לבדוק ולנקות את הפילטר במידה והוא סתום. כך המזגן פחות מתאמץ והמזגן נשמר ליותר זמןהבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

בניקוי פילטרים המאייד מאוד חשוב לפעולה תקינה של המזגן ולאיכות האוויר שיוצא מהמזגן. הזמן שצריך לנקות את הפילטרים תלוי בכמה שעות המזגן עובד ביממה, ותלוי כבמות האבק או האזור הממוזג. בגדול כל חודש חודשיים כדאי להוציא לשטוף ורק לאחר שהפילטרים יבשים לחלוטין להחזירהבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

פילטרים מלוכלכים גורמים ללחצים גבוהים במערכת אשר גורמים בין השאר לקצר את חייו של המדחס ולתקלות כמו נזילות וכו'הבחירה שלי: כל 3-4 חודשים

בדרך כלל רצוי לנקות פילטרים אחת לעונה, זאת במידה שהסביבה אינה מזוהמת או תעשייתית. במידה והמזגן לא עובד כראוי אז תמיד מומלץ לנקות פילטרים כדי לוודא שהבעיה שנגרמה אינה אבק.הבחירה שלי: כל 3-4 חודשים

במקומות מלוכלכים ובתדירות שימוש גבוהה יש אפשרות שגם יצטרכו לנקות פילטר כל חודשהבחירה שלי: כל 3-4 חודשים

זה הזמן הנכון לבדוק את המזגן ולנקות שצריךהבחירה שלי: פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף)

ככל שהפילטר יהיה נקי יותר כך המזגן ייתן תפוקה מקסימלית ויוציא אויר נקי לחלל מעבר לזה זה גם מונע עובש בסוללה וסתימות במערכת הניקוז של המזגןכל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים אחוז
פעמיים-שלוש בכל עונה (קיץ וחורף) 40 56.01
כל 3-4 חודשים 29 41.01
פעם בחצי שנה 3 3.85
כשמרגישים שהמזגן לא עובד כמו שצריך 1 1.25
פעם בשנה זה מספיק 0 0


המידע המוצג כאן על "כל כמה זמן צריך לנקות פילטר של מזגן? " אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק