מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מזגן לא נדלק

מזגן שלא נדלק הוא תקלה די נפוצה, שיכולים להיות לה כל מיני גורמים: החל מדברים קטנים כמו שלט שאזלו לו הסוללות, עד לדברים יקרים לתיקון כמו תקלה בכרטיס הפיקוד. לפני שאתם נכבים בעצמכם מעודף חום, בואו לקרוא בסקירה הבאה מהן התקלות האפשריות שגורמות לכך שהמזגן לא נדלק, מה כדאי לנסות בעצמכם לפני שפונים לטכנאי וכמה יעלה לכם לשכנע את המזגן להידלק שוב. תדליקו מאוורר ובואו נתחיל 😊


מזגן לא נדלק

מזגן מתפקד הוא מצרך בסיסי להישרדות המין האנושי בארצנו הלוהטת. אז מה עושים אם בבוקר יום בהיר המזגן לא מגיב לשלט?

לפני שנתחיל לפרט על התקלות האפשריות והתיקונים הנדרשים, רק נקדים ונצמצם: מה שתקראו בהמשך נוגע למקרה של מזגן שלא נדלק, כלומר בכלל לא מגיב לשלט או מראה כל סימני חיים אחרים. אם במקרה שלכם המזגן נדלק אבל לא מוציא אוויר, ברוב המקרים כנראה הסיבה היא תקלה בקבל. כאן תוכלו לקרוא עוד על החלפת קבל במזגן.

הדבר הראשון שכדאי לעשות כשמזגן לא נדלק, הוא לוודא שהבעיה אכן במזגן עצמו ולא באספקת החשמל אליו. איך תעשו זאת?

אחד לכו לארון החשמל ו-וודאו שכל הפקקים למעלה. הרבה פעמים כשמזגן לא נדלק אחרי הפסקת חשמל או אחרי קצר הבעיה היא פשוט שהפקק שלו נשאר למטה.

שתיים נתקו את המזגן מהחשמל, וחברו אל השקע שלו מכשיר אחר – קומקום, נניח. אם הקומקום עובד, סימן שהשקע תקין, והבעיה אכן במזגן. אם הקומקום לא נדלק – החדשות הטובות הן שהמזגן שלכם כנראה בסדר, והפחות טובות הן שתצטרכו להיעזר בחשמלאי כדי לתקן את השקע.

מזגן לא נדלק

 


מזגן לא נדלק – תקלה בשלט

אם וידאתם שהשקע תקין והמזגן בכל זאת לא נדלק, החשוד המיידי הוא השלט למזגן. בשלב הראשון כדאי לדאוג לדברים המובנים מאליהם: וודאו שיש סוללות עובדות בשלט, ושהוא מכוון לטמפרטורות הנכונות ולמצב הנכון. סימנתם על זה וי? עברו לשלב הבא.

השלט מתקשר עם המזגן בעזרת אותות אינפרא אדום. העין האנושית לא יכולה לקלוט אותות כאלה, אבל נחשו מה? המצלמה שלכם בסמארטפון כן! כוונו את השלט אל המצלמה בסלולר ולחצו עליו. אם הוא תקין, אמור להופיע על המסך הבזק אור. אם הוא לא מופיע, כנראה תצטרכו להחליף שלט.

 

דרך אחרת לבדוק אם השלט תקין היא לנסות להדליק את המזגן בעזרת שלט תואם אחר, או בעזרת אפליקציה של שלט בסמארטפון. אם בדרכים האלה המזגן כן נדלק, זה סימן שכל מה שאתם צריכים זה שלט חדש.

שלט חדש למזגן ניתן לרכוש בעלות של כמה עשרות שקלים, בחנויות למוצרי חשמל ובית. שימו לב שאתם קונים שלט שמתאים לסוג המזגן שלכם.  

שימו לב: אחרי שקונים שלט חדש למזגן צריך לקודד אותו. בעיקרון זה דבר שתוכלו לעשות בעצמכם, אבל אם תעדיפו שלא – תוכלו להיעזר בטכנאי.
מחיר מחיר אספקה וקידוד של שלט חדש למזגן שלא נדלק הוא לרוב כ-300 ₪.

שלט למזגן

 


החלפת עינית במזגן שלא נדלק

אם השלט שלכם תקין, נעבור לחשוד בשותפה שלו לפשע – העינית.

עינית למזגן ממוקמת על המאייד (היחידה הפנימית של המזגן), והתפקיד שלה הוא לקלוט את האותות מהשלט ולהעביר אותם למזגן. עינית תקולה היא סיבה נפוצה למזגן שלא נדלק.
הדבר הראשון שכדאי לעשות זה לנקות מאבק את המאייד, כדי לוודא שזה לא לכלוך פשוט שמונע מהעינית לקלוט את האות מהשלט. אם זה לא עבד, ייתכן שתצטרכו להחליף עינית.

מחיר מחיר החלפת עינית למזגן הוא לרוב 350-500 ₪. המחיר משתנה לפי סוג המזגן (עילי או מיני מרכזי) והחברה.

 

צפו בטכנאי מיזוג מסביר איך להדליק מזגן בעזרת כפתור החירום כשהעינית לא תקינה:

 


מזגן לא נדלק – תקלה בכרטיס הפיקוד

תקלה נדירה יותר ויקרה יותר לתיקון במקרה של מזגן שלא נדלק היא בעיה בכרטיס הפיקוד. כרטיס הפיקוד הוא המח של המזגן, שאמור לעבד את הפקודות שהוא מקבל לפעולות. לכן, גם אם השלט והעינית תקינים, תקלה בכרטיס הפיקוד יכולה למנוע מהמזגן להידלק. כרטיס פיקוד למזגן ניתן לתקן או להחליף – תלוי במצב הכרטיס ובהעדפה שלכם.

מחיר מחיר תיקון כרטיס פיקוד הוא לרוב 600-800 ₪.

מחיר מחיר החלפת כרטיס פיקוד הוא לרוב 800-1,200 ₪.

 

פיוז נשרף במזגן

עוד תקלה אפשרית שיכולה לגרום למזגן לא להידלק היא פיוז שרוף. איך תזהו אותו? ברוב המזגנים יש נורת חיווי שדולקת גם כשהמזגן כבוי. אם היא כבויה למרות שהמזגן מחובר לחשמל, זה עשוי להעיד על פיוז שרוף במזגן.

פיוז הוא רכיב זול במיוחד (עולה פחות משקל), ורוב טכנאי המיזוג יגבו על ההחלפה שלו מחיר ביקור בלבד: 250-300 ₪ + מע"מ. בחלק מהמזגנים אין אפשרות לפרק את הפיוז ולהחליף רק אותו, וצריך להחליף במקרה כזה את כרטיס הפיקוד כולו.

כרטיס פיקוד של מזגן

 


תיקון מזגן שלא נדלק – עסקאות לדוגמא

כדי שתקבלו מושג טוב יותר על מחירי התיקונים האפשריים כשמזגן לא נדלק, אספנו לכאן עסקאות אמיתיות שבוצעו על ידי לקוחות מידרג, והמחירים ששולמו עליהן:

החלפת פיוז במזגן תדיראן שלא נדלק, גבעתיים
מחיר מחיר: 350 ₪

החלפת עינית במזגן אלקטרה שלא נדלק, חיפה
מחיר מחיר: 380 ₪

החלפת כרטיס פיקוד במזגן טורנדו שלא נדלק, רעננה
מחיר מחיר: 900 ₪


טכנאי מיזוג מומלצים

אם הגעתם עד פה, אתם כבר יודעים שיכולות להיות מגוון בעיות שיגרמו למזגן לא להידלק, ובסופו של דבר צריך איש מקצוע שיאבחן את הבעיה ויתכנן את הפתרון. אז אחרי שוידאתם שהבעיה היא לא בשלט, השלב הבא הוא למצוא טכנאי שיעשה עבודה טובה במחיר הוגן. בשביל זה אספנו לכאן רשימה של טכנאי מיזוג מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא ביקורות וציונים ולבחור את האיש המתאים לכם, שיגרום למזגן להידלק שוב בהקדם האפשרי. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

למה המזגן לא נדלק?

מזגן לא נדלק לרוב בגלל תקלה בעינית או בשלט. מוזמנים לקרוא כאן למעלה את כל הפרטים על התיקון.

למה מזגן לא נדלק אחרי הפסקת חשמל?

ישנם מקרים של מזגן שלא נדלק אחרי הפסקת חשמל כי הפקק שלו בלוח למטה. נסו לוודא שכל הפקקים בלוח החשמל למעלה ואז להדליק את המזגן שוב.

למה מזגן לא נדלק עם שעון שבת?

לרוב בגלל תקלה בהגדרות המזגן או תקלה בכרטיס הפיקוד. כאן תוכלו לראות את התשובות המלאות של הטכנאים לשאלה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק