מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת תריס למזגן

מזגן שלא עובד זה קצת מתריס, האם החלפת התריס במזגן היא הפיתרון לתקלה שלכם? אם מדובר במזגן עילי אין סיבה להחליף תריס מזגן, אבל במזגן מיני מרכזי זה דווקא כן נפוץ. באילו מצבים רצוי וראוי לעשות החלפה של תריס למזגן, מה ההבדל בין תריס פלסטיק לאלומיניום וכמה כל זה יעלה? התשובות בפנים 


החלפת תריס למזגן עילי

יש לכם מזגן עילי והתריס נתקע, לא נפתח או לא מוציא אוויר? (אם יש לכם מזגן מיני מרכזי אתם מוזמנים לדלג לפסקה הבאה) למזלכם לא תצטרכו להחליף אותו – תקלה בתריס של מזגן עילי ניתנת לתיקון. לפני שתקראו לטכנאי, תוכלו לנסות לנתק את המזגן מהחשמל ולחבר לאחר מספר דקות – יכול להיות שזה יאפס את המזגן והבעיה תסתדר. אם ניתוק המזגן לא פתר את הבעיה יש סיכוי סביר שהתריס יצא מהמסילה ותזדקקו לטכנאי מיזוג כדי להחזיר אותו.

שימו לב- אם אתם מתפתים לנסות לסדר את התריס במזגן עילי לבד תדעו שלא מומלץ לעשות את זה כי זה יכול לשבור את המניפה במזגן או להרוס את מנוע הסווינג, ואז התיקון כבר יהיה יקר משמעותית. כששאלנו את טכנאי מיזוג אוויר המדורגים באתר האם מותר לכוון את התריס ידנית, רובם ענו שלא מומלץ.

תריס של מזגן עילי
 

החלפת תריס למזגן מיני מרכזי

אז אחרי שסגרנו את הפינה של מזגן עילי נעבור למקרה הנפוץ יותר - החלפת תריס במזגן מיני מרכזי. כשמדובר על מזגן מיני מרכזי תריס המזגן דווקא בדרך כלל לא מתקלקל, וזה מסביר למה הסיבה הנפוצה ביותר להחלפתו היא דקורטיבית - תריסי דקור או סלוט במזגן מרכזי נחשבים אסתטיים יותר מאשר תריסי גריל סופר. אם אתם מתלבטים בין החלפה אסתטית לתריס סלוט או תריס דקור, דעו כי רוב טכנאי המזגנים ממליצים על תריס דקור, אך ההבדל הוא בעיקר אסתטי.

מעבר לסיבת היופי והנוי, החלפת תריס המזגן יכולה להיות פיתרון יעיל אם המזגן שלכם עובד פיקס וכל החלקים בו תקינים אבל משום מה החדר עדיין לא ממוזג כמו שצריך. למה זה קורה?

מזגן תקלה בויסות האוויר - ייתכן שבגלל חוסר התאמה בין המזגן שרכשתם למערכות המיזוג בבית שלכם (פתח האוורור קטן מדי) או בגלל בלאי, האוויר לא מצליח לצאת מהמזגן כמו שצריך ולכן לא מרגישים את האפקט הרצוי בחלל.

מזגן התריס הקיים לא מותקן בצורה נכונה - ומונע מהאוויר לצאת לחלל החדר.

מזגן מזגן לא עוצמתי מספיק - שדרוג עוצמת המגזן בבית לפעמים מצריך החלפה של תריסי המזגן לתריסים גדולים יותר.

 

תהליך החלפת תריס במזגן מיני מרכזי 

אם אתם מחליפים לתריס באותו גודל רק דקורטיבי יותר מדובר בעבודה די פשוטה -  הטכנאי פשוט יפרק את התריס הישן ויתקין את התריס החדש. אם אתם מחליפים את התריס לגדול יותר, יכול להיות שהטכנאי יצטרך להתאים את פתח האוורור הישן שלכם למזגן החדש. החלפה כזו תהיה כרוכה בעבודת קידוח בקיר וגם בתוספת תשלום.

 

החלפת תריס סלוט למזגן מרכזי

סוגי תריסים למזגן מיני מרכזי

אם כבר מחליפים את התריס של המגזן המיני מרכזי, מסיבות אסתטיות או בנסיבות פחות משמחות בהן המזגן לא הותיר לכם ברירה - רצוי להשקיע בתריס איכותי שיבטיח שלא יהיו למזגן רעשי רקע ויוכל לדאוג לפזר את האוויר בחדר באופן שווה. תריסים למזגן מיני מרכזי עשויים מפלסטיק או מאלומיניום ולמרות ששני התריסים דומים מאוד בנראות, לשני החומרים יתרונות וחסרונות:

אייקון של שבשבת רוח תריס פלסטיק הוא זול יותר ופשוט להשיג אותו, אבל הוא גם פחות עמיד ופחות דקורטיבי ועלול להצהיב לאחר שימוש ממושך.

אייקון של שבשבת רוח תריס אלומיניום הוא יקר יותר ומגיע בשלל צורות וגדלים, אבל הוא נוטה לצבור עליו נוזלים אם המזגן דולק לאורך זמן, מה שיכול לגרום למזגן שלכם לטפטף.

אז איך בוחרים בין תריס פלסטיק לאלומיניום? אם אתם גרים בסביבה לחה יחסית או בקרבה לים, תריס פלסטיק למזגן הוא הבחירה הנכונה עבורכם כדי למנוע טפטופים ועובש על המזגן. אם אתם גרים באקלים פסטורלי נעים, תוכלו לבחור בתריס אלומוניום למזגן.

אם אתם כבר מחליפים את התריס ואולי אפילו משתדרגים, תדעו שיש טכנאים שיעצבו לכם את התריס בהתאמה אישית. תוכלו להזמין את התריס החדש בצבעים שחור, לבן או כסוף ובתוספת תשלום של 30 אחוזים למטר של תריס, תוכלו לבחור תריסים בכל צבע שתרצו (תריס ורוד מנצנץ - אני באה!).

שימו לב - חשוב לדעת שהחלפת התריס לרוב נכללת באחריות המזגן בשנה הראשונה לאחר הקנייה, אז אם הסיבה להחלפה היא לא אסתטית – שווה לבדוק את זה.


מחיר של החלפת תריס למזגן

כסףמחיר החלפת תריס דקור או סלוט במזגן מיני מרכזי נע בין 700-1,000 ₪ למטר וכולל את התריס עצמו (שמחירו עומד על כ-150 ₪ למטר) ואת עלות ההתקנה. המחיר יעלה אם תצטרכו להגדיל את פתח האוורור בקיר שלכם.

כסף  מחיר תיקון של תריס במזגן עילי נע בין 250-450 ₪.


כך תשמרו על תריס המזגן שלכם

כדי להבטיח את הישרדות התריס למזגן חשוב להקפיד לנקות אותו בעדינות, עם מברשת או סמרטוט לח. תריס נקי = אוויר נקי בחדר ופחות תקלות! אם אתם רוצים להוסיף לתערובת חומר ניקוי, רצוי שתשמשו בחומר מותאם למזגנים, ואם אתם מתלבטים איזה ספריי לניקוי המזגן לקנות - שאלנו את טכנאי המיזוג באתר והם ממליצים על ספריי מחברת קוברה.

ניקוי תריסי מזגן מיני מרכזי

טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת תריס במזגן

אין ספק, מזגן שלא מקרר או מחמם כמו שצריך זו בעיה רצינית. כדי למנוע ויכוחים עם טמפרמט גבוה, ריכזנו עבורכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים להחלפת התריס במזגן. ברשימה תמצאו טכנאי מיזוג מדורגים לפי אלפי חוות דעת וציונים של לקוחות קודמים, ככה שתוכלו לבחור טכנאי מיזוג אוויר בהתאם למזג שלכם.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מחליפים תריס מזגן?

אם ברשותכם מזגן עילי, לא תצטרכו להחליף תריס למזגן וניתן לתקן אותו. אם יש לכם מזגן מיני מרכזי, הטכנאי מזגנים יפרק את התריס הישן ויתקין את התריס החדש.

אם אתם מחליפים את התריס לגדול יותר, יכול להיות שהטכנאי יצטרך להגדיל או להקטין את פתח האוורור הישן שלכם למזגן החדש - החלפה כזו תהיה כרוכה בעבודת קידוח בקיר וגם בתוספת תשלום. כדי להגיע ערוכים יותר לחוויה, תוכלו ללמוד עוד על הנושא כאן למעלה.

איזה תריס מומלץ למזגן?

טכנאי המזגנים המדורגים באתר מידרג ממליצים על תריס דקור על פני תריס סלוט. אם אתם מתלבטים בין תריס פלסטיק לאלומיניום, פלסטיק הוא החומר המומלץ ביותר לתריסי המזגן - ותוכלו לקרוא מידע נוסף על התריס המומלץ ביותר כאן למעלה. 

כמה עולה להחליף תריס מזגן?

מחיר החלפת תריס דקור או סלוט במזגן מיני מרכזי נע בין 700-1,000 ₪, כולל ההתקנה. 

לעוד פרטים מוזמנים להציץ כאן למעלה. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק