מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקוי תעלת ניקוז מזגן

המזגן מטפטף ושמעתם שהבעיה תיפתר עם ניקוי תעלת ניקוז של המזגן? לא טעיתם. אמנם, חוץ מניקוי תעלת הניקוז כדאי גם לנקות את הפילטרים ולוודא שיש מספיק גז במזגן. אז איך מנקים תעלת ניקוז מזגן, לבד ועם בעל מקצוע, כמה זה עולה, ואיך מונעים בעיית טפטוף של מזגן – כל הפרטים כאן, בגד ים ולתעלה!

תעלת ניקוז מזגן

 


תעלת ניקוז מזגן: נעים להכיר

נתחיל בשאלת השאלות – מאיפה מגיעים מים למזגן? אז ככה: המזגן מקרר או מחמם את החדר שלנו באמצעות שאיבת האוויר בחדר וזריקה שלו חזרה פנימה. האוויר הזה, שהוא כמובן מלא לחות, הופך בתוך היחידה הפנימית למים. השלב הבא בתהליך הוא הוצאת המים החוצה – קודם כל הם מתנקזים במעין אמבטיית ניקוז קטנה בתוך היחידה הפנימית, וממנה הם זורמים החוצה דרך תעלת הניקוז, הצינור השרשורי הלבן שליד היחידה החיצונית.

תעלת ניקוז מזגן

מתי צריך ניקוי תעלת ניקוז במזגן

עד כאן הכל טוב ויפה. הבעיה מתחילה כשתעלת הניקוז נסתמת ולכן במקום לטפטף החוצה מי המזגן מטפטפים פנימה. אמנם חשוב לציין שזאת לא הסיבה היחידה למזגן שמטפטף בבית אך ללא ספק הנפוצה ביותר (נדבר על שאר הסיבות אחרי שנעבור על תהליך הניקוי). הסתימה בתעלת הניקוז במזגן נוצרת בגלל סיבה עיקרית אחת – לא ניקיתם את הפילטרים בזמן. הפילטרים התמלאו אבק, המים שנכנסו למזגן סחפו איתם את האבק לתוך תעלת הניקוז, והצטברות האבק בתוך הצינור הביאה לסתימה.

 

ראו את שי, טכנאי מזגנים מנוסה, מסביר כיצד לנקות פילטרים כדי למנוע סתימה תבעלות הניקוז


ניקוי תעלת ניקוז מזגן לבד

לפני שממהרים לקרוא לטכנאי כדי לנקות את תעלות הניקוז במזגן, יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם ואולי לפתור את הבעיה:

אחד ניקוי פילטרים – כפי שכתבנו, הפילטרים הסתומים הם כנראה הגורם לסתימה בתעלת הניקוז. שלפו את הפילטרים ונקו אותם היטב מכל שכבות האבק, יכול להיות שזה יספיק כדי לפתור את הבעיה.

שתיים בדיקה של יציאת צינור הניקוז – לפעמים תעלת הניקוז לא סתומה אלא פשוט חסומה או מונחת בצורה לא טובה. צאו אל היחידה החיצונית ובדקו שצינור הניקוז מכוון כלפי מטה ומאפשר זרימת מים חלקה וכן שהקצה שלו משוחרר ולא קבור בבוץ או משהו בסגנון. 

שלוש נשיפה – מה ששמעתם. אם זה מקל עליכם, אפשר לדמיין שזאת חצוצרה או חליל, אבל בכל מקרה אם יש לכם גישה לקצה של צינור הניקוז (זה שנמצא ליד המנוע), פשוט נשפו בכוח לתוך הצינור בתקווה שהסתימה תשתחרר. תאמינו או לא אבל לפעמים זה עובד! במידה וזה לא עובד, כנראה שתצטרכו להחליף את צינור הניקוז למזגן

 

ראו את גבי, טכנאי מזגנים מנוסה, מדגים ומסביר על ניקוי תעלת ניקוז:


ניקוי תעלת ניקוז מזגן בעזרת טכנאי

ניסיתם לפתוח את התעלה לבד ועדיין יש נזילת מים מהמזגן? הצעד הבא הוא קריאה לטכנאי מזגנים שינקה את תעלות הניקוז במזגן. הטכנאי שיגיע יבדוק כמובן בהתחלה את שלושת הדברים שהזכרנו, ולאחר מכן יעבור לבדיקה מעמיקה יותר: הוא יפתח את היחידה הפנימית, יבדוק את תקינות אמבטיית הניקוז ותעלת הניקוז וינקה אותן ניקוי יסודי. בשלב הזה ברוב המקרים הבעיה אמורה להיפתר ותוכלו להחזיר את המאוורר אל הבוידם.

ניקוי תעלת ניקוז מזגן

לא תמיד תעלת הניקוז אשמה

לפעמים תוך כדי עבודה טכנאי המזגנים יגלה שמקור הטפטוף לא בתעלת ניקוז סתומה, אלא בחלק אחר. יכולות להיות המון סיבות אחרות למה המזגן מטפטף, ואלו הן הנפוצות ביותר:

נזילת מים מהמזגן רן קילוח בצינור – צינור הניקוז לא סתום, אלא גרוע מזה – סדוק או קרוע. במקרה הזה תצטרכו להחליף את הצינור.

נזילת מים מהמזגן מלכת האמבטיה – אמבטיית הניקוז בתוך היחידה הפנימית סדוקה. במקרה הזה אם הסדק קטן אפשר להדביק אותו, אבל אם האמבטיה כולה שבורה זאת כבר בעיה. אם המזגן שלכם חדש, כנראה שתוכלו למצוא חלק חילוף זמין אבל אם המזגן שלכם ישן יהיה קשה למצוא אמבטיה חלופית זמינה ויכול להיות ששווה לכם כבר להתקין מזגן חדש. 

נזילת מים מהמזגן דרך אגז – לפעמים הסיבה לטפטוף היא בריחת גז מהמזגן - כשחסר גז נוצר על המזגן קרח, והקרח הזה נמס ומטפטף כמו קרטיב אבטיח בחמסין. סימן טוב לזה שזאת אכן הבעיה הוא שבמקביל לטפטוף גם תפוקת המזגן תרד. יש להזמין טכנאי מזגנים ולמלא את הגז החסר או לאתר את הדליפה ולסתום אותה.

נזילת מים מהמזגן פיקס, נגיעה – כדי שהמים מהיחידה הפנימית יזרמו אל צינור הניקוז חשוב שהיא תותקן בזווית גבוהה יותר מהצינור. מדובר בכמה מילימטרים, אבל אם זה לא נעשה, כוח המשיכה עובד נגדכם והמים פשוט חוזרים אל תוך הבית. הפתרון הוא לא אחר מהוצאה של היחידה הפנימית ממקומה והתקנה מחודשת בזווית נוחה יותר. 

נזילה מהמזגן

ניקוי תעלת ניקוז מזגן – מחיר

מחיר מחיר פתיחת סתימה וניקוי תעלת ניקוז במזגן הוא 350-250 ₪.

מחיר מחיר החלפת תעלת ניקוז במזגן הוא 350-250 ₪, אלא אם כן מדובר בצינור ארוך מהרגיל, ואז יכול להיות שתצטרכו לשלם עוד 30-20 ₪ עבור כל מטר צינור.

מחיר מחיר הזזת המזגן ושינוי הזווית שלו הוא 500-400 ₪.

מחיר מחיר החלפת אמבטיית ניקוז הוא 600-500 ₪. אם המזגן שלכם ישן יהיה קשה מאוד להשיג את החלק ולכן אולי שווה כבר לשקול התקנת מזגן חדש.

מחיר מחיר מילוי גז במזגן הוא 600-400 ₪, ויכול לעלות בכמה מאות שקלים אם מדובר במזגן ישן במיוחד שעובד על גז ישן (R22).


טכנאי מזגנים מומלצים לניקוי תעלת ניקוז במזגן

כאן נגמר הסיור המזורז שלנו בתעלת הניקוז של המזגן, מקווים שנהניתם. אם ניסיתם את דרכי הפתרון שהצענו למעלה ובעיית הטפטוף נמשכת, אספנו עבורכם רשימה של טכנאים מומלצים לניקוי תעלת ניקוז מזגן – כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים, ממש כמוכם.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה ניקוי תעלת ניקוז מזגן?

ניקוי תעלת ניקוז מזגן זו עבודה פשוטה שאמורה לעלות כמו מחיר ביקור של טכנאי מזגנים, 350-250 ש"ח.

איך מנקים תעלת ניקוז מזגן?

בהנחה שאתם לא טכנאי מזגנים שיודעים לפתוח את המזגן ולהתעסק בו, מה שאתם יכולים לעשות הוא לוודא שצינור הניקוז לא תקוע בקרקע, ולנסות לנשוף לתוכו בכוח כדי לשחרר את הסתימה.

למה תעלת הניקוז במזגן סתומה?

לא נעים לומר אבל לרוב תעלת ניקוז במזגן נסתמת בגלל שפשוט לא ניקו את הפילטרים בזמן. הלכלוך שנדבק אליהם עובר אל מי המזגן, ומשם אל צינור הניקוז עד שהוא סותם אותו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק