מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקוי מזגן – מחיר
ניקוי מזגן היא פעולה חיונית לתפקוד תקין של המזגן לאורך שנים. לכלוך שמתחבא בחלק הפנימי של המזגן יכול לגרום למגוון בעיות: נזילה, תפוקה נמוכה, אוויר מזוהם ועוד, כך שמחיר ניקוי מזגן מצדיק את עצמו קריצה. אז כמה עולה לנקות מזגן? איך תנקו את הפילטרים בעצמכם? מה מתבצע בניקוי עמוק למזגן? ומה משפיע על מחיר ניקוי מזגן? כל זאת ועוד בסקירה הבאה.


ניקוי מזגן

המזגן שלכם אולי נראה נקי מבחוץ, אבל אם עברו עליו כמה שנים בלי ניקוי עמוק הוא כנראה די מלוכלך מבפנים. לכלוך פנימי במזגן יכול לגרום לכל מיני צרות: עובש שיזהם את האוויר שיוצא ממנו, קפאון של הסוללה שיוביל לנזילת מים, או לרוב פשוט תפוקה נמוכה, שתתן לכם את התחושה שגם כשהמזגן עובד בכל הכח הטמפרטורה בחדר לא ממש משתנה.

ניקוי עמוק למזגן מתבצע על ידי טכנאי מיזוג, וכולל פירוק חלקי של המזגן כדי לשטוף את החלקים הפנימיים שבו: סוללת מאייד, מאיץ, אמבטיית ניקוז, ועוד. אם מדובר על ניקוי מזגן מעובש, הטכנאי גם ישתמש בחומרים כימיים או אורגניים לנטרול העובש. ניקוי מסוג כזה מבצעים או אחת לתקופה של כארבע-חמש שנים כדי לשמור על חיי המזגן ועל התפוקה הגבוהה שלו, או כשמופיעה תקלה שמעידה על לכלוך פנימי.

ניקוי מזגן

 


ניקוי מזגן עילי – מחיר

מחיר ניקוי מזגן עילי הוא לרוב כ-400-500 ₪ + מע"מ. זה המחיר לניקוי מזגן עמוק / ניקוי מזגן מעובש.

מה שהופך את העבודה למורכבת ואת המחיר לגבוה יחסית זו הרמה הגבוהה של הזהירות בה צריך לבצע את העבודה. את השטיפה צריך לבצע בלחץ של מים, אבל בלי שהמים האלה ירטיבו את הקיר שהמזגן נמצא עליו או את החפצים בחדר. אל חשש, טכנאי מנוסה ידע לבצע את זה כמו שצריך. שטיפה מסוג כזה אורכת לרוב כשעתיים וחצי.

ניקוי מזגן - לפני ואחרי

 


ניקוי מזגן מיני מרכזי - מחיר

לכלוך על סוללת המאייד במזגן מיני מרכזי הוא סיבה נפוצה למזגן שלא מקרר מספיק (או מחמם מספיק, תלוי בעונה). ברוב המקרים ניקוי מזגן יפתור את הבעיה.

עלות ניקוי עמוק במזגן מיני מרכזי משתנה לפי נוחות הגישה שתהיה לטכנאי אל המזגן. לרוב מזגנים מיני מרכזיים מחופים בגבס, ואם לא הותקן פתח שירות מתאים, בחלק מהמקרים ניקוי מזגן מיני מרכזי יכלול שבירה של הגבס בשביל גישה למזגן. לא כל טכנאי המיזוג מתעסקים עם עבודות גבס, אז יכול להיות שבמקרים כאלה תצטרכו להיעזר גם בקבלן גבס. וודאו את הפרטים בנוגע לזה עם הטכנאי מראש, כדי שלא תופתעו במעמד הביקור.

מהסיבה הזו, מחיר ניקוי מזגן מיני מרכזי משתנה לפי סוג המזגן, הגודל, ההתקנה ופרמטרים נוספים, ותאלצו להמתין לטכנאי שיגיע אליכם כדי לקבל הצעת מחיר ספציפית. המחיר הבסיסי לניקוי מזגן מיני מרכזי הוא 600-700 ₪ + מע"מ, והטווח העליון הוא כ2,000 ₪, במקרים מבאסים במיוחד שכוללים שבירת גבס.

 

ניקוי מזגן מיני מרכזי

 


מחיר ניקוי פילטר מזגן

פילטרים של מזגן הם הרשתות הדקות שנמצאות מתחת למכסה של היחידה הפנימית (מאייד), ואחראיות לסנן את האוויר שנכנס למזגן. פילטרים מלוכלכים יכולים לגרום למגוון תקלות מבאסות: מזגן לא מקרר/מחמם, מזגן מקצר, מזגן מרעיש, מטפטף, או סתם מזגן שמביט עליכם בהאשמה פולנית ומחכה שתואילו לשחרר אותו מהאבק כבר.
מומלץ לנקות פילטרים של מזגן אחת לעונה לכל הפחות, ובשימוש מרובה – עדיף אפילו יותר.

איך מנקים פילטר של מזגן?

אחד פותחים את המכסה של היחידה הפנימית ושולפים את הרשתות מתוכו 

שתיים שוטפים במים (אין צורך בחומרי ניקוי נוספים) 

שלוש מחזירים לאחר ייבוש.

אין צורך בידע טכני או באף מכשיר, כך שאתם לגמרי יכולים לעשות את זה לבד.

אם תרצו שטכנאי מיזוג ינקה עבורכם את הפילטרים, הוא יגבה על כך מחיר ביקור: 250-300 ₪ + מע"מ.


טיפ מאיתנו: אם אתם בטוחים שניקוי פילטרים זה התיקון היחיד הדרוש במזגן, תוכלו במקום טכנאי מיזוג להיעזר גם בהנדימן לניקוי הפילטרים במזגן. הוא יגבה מחיר ביקור דומה או נמוך יותר, ויוכל על הדרך כשהוא אצלכם לבצע תיקונים והתקנות נוספים בבית.

ניקוי פילטרים במזגן

 

כוכבית אם מדובר במזגן מיני מרכזי, ברוב המקרים הפילטרים מותקנים בצמוד לגוף המזגן ותוכלו להוציא אותם ולנקות בעצמכם. בחלק מהמקרים כשההתקנה לא בוצעה טוב אין גישה עצמאית לפילטרים ויש צורך להזמין טכנאי.

 


ניקוי מזגן – מחירים לדוגמא

כדי לתת לכם מושג טוב יותר על מחיר ניקוי מזגן, אספנו לכאן רשימה של עסקאות אמתיות של ניקוי מזגן שבוצעו אצל לקוחות מידרג, והמחירים ששולמו עליהן:

ניקיון ניקוי עמוק במזגן עילי של חברת תדיראן, רמת גן

מחיר מחיר: 400 ₪

ניקיון ניקוי פילטרים במזגן מיני מרכזי, חיפה

מחיר מחיר: 290 ₪

ניקיון ניקוי מזגן מעובש בעקבות ריח רע מהמזגן, תל אביב

מחיר מחיר: 560 ₪

ניקיון ניקוי מזגן מיני מרכזי, גבעת שמואל

מחיר מחיר: 1,000 ₪

ניקוי סוללת מאייד במזגן מיני מרכזי

 


טכנאי מיזוג מומלצים

אז אם אתם סובלים ממזגן שלא עובד מספיק טוב, נוזל, או מריח רע, או שאתם סתם רוצים לפנק את הידיד המאוורר שלכם בניקוי שיתחזק אותו, תצטרכו להיעזר בטכנאי מיזוג. עכשיו כשאתם יודעים כמה זה צריך לעלות, נשאר רק למצוא טכנאי מתאים לעבודה במחיר הוגן. בדיוק בשביל זה אספנו לכאן רשימה של טכנאי מיזוג מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לראות איך דורגו בעלי המקצוע במגוון קטגוריות, כולל הוגנות המחיר, ולבחור את האיש המתאים לכם.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה ניקוי מזגן?

ניקוי עמוק למזגן עילי עולה לרוב כ400-500 ₪ + מע"מ

כמה עולה ניקוי פילטר מזגן?

פילטרים במזגן ניתן לנקות לבד. אם תעדיפו שאיש מקצוע יעשה את זה, הוא ייקח על זה מחיר ביקור – לרוב 250-300 + מע"מ.

כמה עולה ניקוי מזגן מיני מרכזי?

מחיר ניקוי מזגן מיני מרכזי משתנה לפי קושי הגישה אליו, ונע בין 600 - 2,000 ₪.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק