מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת אסלה תלויה

אם גיגלתם לאחרונה "התקנת אסלה תלויה" סביר להניח שנתקלתם בביטוי "אסלה סמויה", אז תרשו לנו לעשות סדר: האסלה תלויה, הניאגרה שמגיעה איתה - סמויה. אחרי שישרנו קו, נספר לכם שאסלה תלויה כדאי להתקין כשמשפצים את הבית או את חדר השירותים, כדי לחסוך זמן וכסף יקר. חוץ מזה, אספנו לכם כמה טיפים לשימוש רב פעמי כמו למה שווה להתקין אסלה תלויה (ספויילר: היא פשוט מהממת!) איך בוחרים אסלה תלויה ואיך עובדת התקנת אסלה תלויה.


אסלה תלויה

אסלה תלויה, כשמה כן היא, מותקנת בתלייה על הקיר באמצעות ברגים, בשונה מאסלת מונובלוק או אסלת P שמקובעות לרצפה באמצעות "רגל" מחרס. בדרך כלל, האסלה התלויה מצוותת לניאגרה סמויה שמחופה מאחורי הקיר - אם כי זה ממש לא מחייב. אם חפצה נפשכם,, תוכלו לחבר את האסלה התלויה לניאגרה גלויה. אבל בינינו, זה לא השילוב הכי אסתטי שיש, ואם כבר השקעתם באסלה תלויה, סביר להניח שתרצו להשלים את הלוק הנקי שלה עם ניאגרה סמויה. הניאגרה הסמויה מגיעה עם לחצן הדחה דקורטיבי, שישמש אתכם כמובן להדחת המים, אבל גם כפתח שירות לתיקון תקלות בניאגרה הסמויה, אם וכאשר יצוצו (בלי לפתוח פה חלילה).

 

אסלה תלויה

יתרונות של אסלה תלויה

אנחנו לא רוצים להישמע שטחיים חלילה, אבל היתרון הגלוי של האסלה התלויה זה שהיא פשוט אסתטית ויפה (כאילו, ממש יפה!), בייחוד כשמשווים אותה לאסלות הרגילות. חוץ מזה, אסלה תלויה תהפוך את שגרת הניקיון שלכם ליעילה יותר. בעוד שבניקיון של אסלות פשוטות אנחנו נאבקים להכניס סמרטוט רצפה, הרווח של האסלה התלויה מהרצפה מאפשר לנקות בקלות מתחתיה. אם תבחרו בשילוש הקדוש של אסלה תלויה, ניאגרה סמויה ולחצן הדחה מעוצב, תקבלו חדר שירותים מלא בסטייל, ובעיקר כזה שיגרום לכם להתפעל מזה שאתם אשכרה מתפעלים מחדר שירותים. 

 

חדר שירותים עם אסלה תלויה וניאגרה סמויה

חסרונות של אסלה תלויה

אם החלטתם ללכת על אסלה תלויה, זה הזמן להכין את עצמכם להוצאה כלכלית לא קטנה. אסלה תלויה מדגם הכי פשוט עולה כ-400-600 ש"ח. אם תרצו להשקיע באסלה מפוארת יותר, המחיר יטפס בקלות ל-1,000-3,000 ש"ח, ואפילו ל7,000-8,000 לאסלות מדגמים יוקרתיים (ולא הן לא עשויות מזהב). מעבר לעלויות הרכישה הגבוהות, גם התקנת האסלה היא עסק לא זול, שמצריך עבודות תשתית ארוכות, לכן צפוי להסתכם בכמה אלפי שקלים (ובקרוב נגיע לכמה בדיוק מחייך)

טיפ על חשבון ה-בית אדום  אם אתם מתכננים שיפוץ בבית בקרוב, חכו קצת עם התקנת אסלה תלויה. בזמן שיפוץ, הקבלן מבצע עבודות תשתית כמו חציבה והוספת נקודות מים, לכן זה המומנטום האידאלי להתקין אסלה תלויה. התקנת אסלה בזמן שיפוץ תהיה פשוטה יותר, ולכן גם זולה יותר מהתקנה בבית קיים. כמה זולה? כמעט בחצי!

 

אסלה תלויה וניאגרה סמויה

איך בוחרים אסלה תלויה?

אומנם יש לה מוניטין של אסלה חלשה, כזאת שעוצמת שטיפת המים שלה נופלת מאסלת P או מונובלוק. אבל האמת שאסלה תלויה יכולה להיות מוצר איכותי שיילך איתכם לאורך שנים, בתנאי שתקחו בחשבון כמה פרמטרים בבחירת האסלה:

נייר טואלט תו תקן: הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק כשאתם בוחרים אסלה הוא שיש לה תו תקן ממכון התקנים הישראלי. למה זה משנה בכלל? תו תקן הוא קצת כמו טסט לאסלה, שנותן לכם חותמת שהאסלה המיועדת עברה בדיקות קפדניות כמו עמידות לחומרים שונים, עוצמת שטיפת מים תקינה, והתאמה להעמסת משקל על האסלה. 

נייר טואלט היצרן: חברות ותיקות כמו גרואה, דרוויט וגבריט מייצרות אסלות איכותיות עם עוצמת שטיפה שלא תבייש אסלה רגילה, והכי חשוב – יתנו לכם 7 שנות אחריות על כל מקרה שלא יבוא.

נייר טואלט שטיפה היקפית: אסלה עם שטיפה היקפית מבטיחה שסירקולציית המים באסלה תהיה אחידה ומלאה, ובעיקר תשמור על שלום בית ביניכם לבין שאר הדיירים קריצה

נייר טואלט שיפוע האסלה: זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל עוד דרך להבטיח שהאסלה שלכם תישמר נקייה לאורך זמן היא פשוט לבדוק את השיפוע שלה. כשאתם מסתכלים על האסלה בדקו שהחלק הפנימי שלה (הלוע) רחב ועמוק ככל האפשר. לא נלאה אתכם בפרטים, אבל בגדול – ככל שהשיפוע של האסלה יהיה חד יותר, כך כמות הלכלוך שתצטבר בתוך האסלה תהיה קטנה יותר.


אסלה תלויה על קיר גבס

זה אולי נראה בלתי אפשרי, אבל האמת שגם אם יש לכם קיר גבס בבית, אין סיבה שתוותרו על החלום להתקין אסלה תלויה, רק חשוב שתעשו את זה נכון. אסלה תלויה מתקינים באמצעות קונסטרוקציה לניאגרה הסמויה בקיר, שמתחברת אל האסלה התלויה באמצעות ברגים. את הקונסטרוקציה תוכלו למצוא בשתי וריאציות – מותאמת לקיר גבס או לקיר בלוקים. וכן, זה לגמרי קריטי שתבחרו את המסגרת בהתאם לסוג הקיר שלכם.

שימו לב קיר גבס עדיין חלש יותר מקיר בלוקים. לכן בהתקנת אסלה תלויה על קיר גבס, חשוב לבחור בקונסטרוקצית גבס שמגיעה עם "רגליים", אותן יש לקבע לרצפה באמצעות בטון. הרגליים יבטיחו שהלחץ שיופעל בישיבה יהיה על הרצפה ולא על הקיר, מה שיאפשר לכם לשבת רגל על רגל על האסלה ללא חשש.

 

קונסטרוקציה לאסלה תלויה על גבס

התקנת אסלה תלויה

אסלה תלויה מידות: לפני הכלהאינסטלטור יקח מידות כדי להתאים את גובה האסלה לגובה הישיבה. גובה התקן להתקנת האסלה הוא 39-40 ס"מ מהרצפה, ומעבר לנוחות שלכם – יש לו גם משמעות האם הדברים יזרמו חלק בחדר השירותים שלכם. אז אל תתביישו לוודא את הגובה במעמד ההתקנה – אחרי הכל, אתם הולכים לבלות באסלה הזאת לא מעט.

אסלה תלויה התקנת הניאגרה: האינסטלטור יכין את התשתית לניאגרה הסמויה, שכוללת חיבור לניקוז ולנקודת מים. בהמשך, יתקין את הניאגרה בקיר ויחפה אותה באמצעות לוחות גבס או בלוקים. מה השיטה העדיפה? טוב, כששאלנו את האינסטלטורים במידרג איך כדאי לחפות ניאגרה סמויה 70% מהם בחרו בבלוקים כאופציה הטובה ביותר.

אסלה תלויה חיפוי הקיר: האינסטלטור יחפה את הקיר באריחי קרמיקה, וימרח רובה בין החריצים.

אסלה תלויה חיבור האסלה התלויה: והנה הגענו לשלב האחרון, לשמו התכנסנו – התקנת האסלה התלויה החדשה שלכם. האינסטלטור יחבר את האסלה התלויה לברגים בפרופיל הניאגרה ויחזק אותם לקיר. לאחר מכן, הוא ירכיב את מושב האסלה ולחצן ההדחה שלכם וישאיר אתכם להשוויץ באסלה החדשה שלכם.

 

הכנת תשתית להתקנת אסלה תלויה

מחיר התקנת אסלה תלויה

כמה עולה אסלה תלויה? תלוי. יש לא מעט פרמטרים שצפויים להשפיע על מחיר אסלה תלויה ביניהם עבודות תשתית שיש לבצע, האם צריך להתקין נקודת מים חדשה, האם יש צורך בפירוק אסלה קיימת וכמובן, התזמון של ההתקנה. כדי לעשות קצת סדר בבלאגן, הנה שני תרחישים אפשריים למחיר התקנת אסלה תלויה:

נקודה מחיר התקנת אסלה תלויה וניאגרה סמויה ללא חלקים - 1,800-2,500 ₪. (המחיר לא כולל אריחי קרמיקה)

נקודה מחיר התקנת אסלה תלויה וניאגרה סמויה  כולל חלקים – 3,800-5,000 ₪. (הפער במחיר כתלות בסוג החלקים שתבחרו, וכולל אסלה תלויה, ניאגרה סמויה ואריחי קרמיקה)


אינסטלטורים להתקנת אסלה תלויה

כמו שכבר ראיתם, אסלה תלויה היא אסלה די מפונקת שדורשת לא מעט הוצאות והכנות. מצד שני, אחרי שתתקינו אותה לא תפסיקו למלמל לעצמכם "אסלה אסלה שעל הקיר מי הכי יפה בעיר?". אז אחרי שהבנתם אחרי בוחרים אסלה תלויה אמינה, הגיע הזמן להתפנות לבחור גם אינסטלטור אמין. בדיוק בשביל זה, אספנו לכם רשימה של אינסטלטורים מומלצים להתקנת אסלה תלויה, לפי חוות דעת של לקוחות מאומתים.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של התקנת אסלה תלויה?

באופן כללי, מחיר התקנת אסלה תלויה מושפע מסוג התשתית בדירה שלכם, במועד בו אתם מתקינים את האסלה (בבית קיים או בשיפוץ) ועוד.

התקנת אסלה תלויה וניאגרה סמויה, ללא עלות החלקים השונים, תעלה לכם כ-1,800-2,500 ש"ח.

התקנת אסלה תלויה וניאגרה סמויה, שכוללת את החלקים השונים, תעלה לכם כ-3,800-5,000 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לסוג האביזרים שתבחרו ולסוג הדגם. 

 

 

התקנת אסלה על קיר גבס - אפשר?

אסלה תלויה והניאגרה הסמויה שמגיעה איתה מותקנות באמצעות קונסטרוקציית מתכת - שמתאימה לקיר בלוקים או קיר גבס. וזוהי גם התשובה לשאלה האם אפשר להתקין אסלה על קיר גבס - אפשר, אבל בתנאי שתשתמשו בקונסטרוקציה המתאימה. קחו בחשבון שהתקנה על קיר גבס מחייבת התקנה של קונסטרוקציה עם רגליים שמתחברות לרצפה, בכדי שהמשקל שיופעל בזמן הישיבה יהיה על הקיר ולא על האסלה.

באיזה גובה צריך להתקין אסלה תלויה?

התקן לגובה התקנת אסלה תלויה הוא 39-40 ס"מ מהריצוף. 

איך מתקינים אסלה תלויה? צירפנו וידיאו שיסביר הכל!

בסרטון הבא, תוכלו לראות קבלן שיפוצים במידרג מסביר מהם השלבים בהתקנת אסלה תלויה.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק