מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת ברזים

אולי זה הברז שמטפטף ומוציא אתכם מדעתכם, הצינורות שמתחת לכיור שמתחילים לנזול, או העיצוב של שנות ה-80 שכבר בא לכם להחליף, אבל מה שבטוח זה שהביטוי "החלפת ברזים" לא מרגיש לכם זר. קודם כל נשמח אתכם ונספר שהחלפת ברזים היא דבר שלפעמים אפשר לעשות לבד, ועל  הדרך להגשים חלום ילדות ישן של עבודה כשרברב. אם בכל תצטרכו או תרצו להזמין אינסטלטור חשוב לדעת שמדובר בעניין זול יחסית שיסתכם בעלות רגילה של ביקור. המדריך השוטף להחלפת ברזים כאן לפניכם.


החלפת ברזים

בכיורים בישראל מותקנים שני סוגים עיקריים של ברזים: ברז סוללה שמחובר לקיר וברז פרח, שמותקן על השיש.

את ברזי הסוללה נמצא בדרך כלל בבתים ישנים יותר או באמבטיה, ומכיוון שהם מחוברים ישירות לצנרת, הטיפול בהם או ההחלפה שלהם קלים יחסית.

בשונה מכך, ברז פרח מחובר למערכת המים דרך צינורות ("צינורות גמישים" בשפה המקצועית) מתחת לכיור, והעיסוק בו מסובך יותר. הצינורות הגמישים של ברז הפרח מתחברים אל הצנרת דרך מעין מתאם שנקרא "ברז ניל", גם הוא סוג של ברז שנצטרך להחליף מדי פעם. יחד עם ההחלפה, כמובן שתצטרכו לבחור גם ברז חדש, ואתם מוזמנים לעיין בדף המלצות הברזים שלנו.

 ברז סוללה, ברז פרח, וברז ניל

החלפת ברז סוללה

הסימנים הברורים לכך שברז הסוללה שלכם סיים את תפקידו ויש להחליף אותו הם נזילה או חלודה בגוף הברז (החלק שמחבר בין המים החמים לקרים, ושעליו מותקן צוואר הברז). סימן אחר הוא נזילה מצוואר הברז. עקרונית, אפשר לחזק את צוואר הברז, אך פעמים רבות בברזים ישנים הגומיות שנמצאות בתוך צוואר הברז ואמורות לאטום אותו התייבשו וצריך להחליף את הצוואר עצמו, בהנחה שעוד מוכרים אותו, או להחליף כבר את הברז כולו.

באופן כללי חשוב לדעת שאם הברז ישן ומתחיל לחרוק וכבר הזמנתם אינסטלטור מאיזושהי סיבה שלא תהיה, שווה לשקול להחליף אותו גם אם נראה שהברז עדיין עושה את תפקידו.

 

עשה זאת בעצמך - החלפת ברז סוללה

החלפת ברז סוללה היא עבודה פשוטה יחסית, שלרוב כל הדרוש בשבילה הוא מפתח שוודי. לכן אם אתם מחזיקים מעצמכם בעלי ידיים טובות כנראה שתוכלו לבצע אותה בעצמכם בקלות אם תעקבו אחר השלבים הבאים:

אחת סגרו את ברז המים הראשי (השיבר).

שתיים שחררו החוצה את האומים של הברז בעזרת המפתח. עשו זאת בהדרגה – קצת מידית ימין, וקצת מידית שמאל, וחוזר חלילה. על מנת להקל על התהליך מומלץ לרסס קצת שמן WD-40 על חיבורי הברז השונים לפני תחילת העבודה.

שלוש שלפו את הברז הישן ושחררו את כיסויי הצלחת של הצנרת ("רוזֵטוֹת" בלשון המקצועית).

ארבע הבריגו את הכיסויים החדשים.

שלב חמישי לפני שאתם מרכיבים את הברז, ההמלצה שלנו היא לפתוח מחדש את המים ולתת לכל הג'יפה לצאת. אחרי שהמים שיוצאים כבר לא חומים, הרכיבו את הברז במקום, ובעזרת המפתח חזקו את האומים של הברז. לרוויה.

כוכבית יכול להיות שבזמן התיקון תגלו שהצינורות הקצרים שמחברים בין הברז לצנרת ("לָמֶדים" בשפה המקצועית) חלודים או שבורים. החלפת הלמדים היא עניין קצת מסובך יותר שדורש כלי מיוחד ועבודה מדויקת שתשמור על הברז ישר, אז אם אתם מעוניינים להמשיך בעצמכם מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור כדי שלא תגרמו נזק מיותר או תתקינו את הברז עקום. בכל מקרה תמיד תוכלו להזמין אינסטלטור כדי שיסיים מה שהתחלתם.

 חלקים בברז סוללה

 

כמה עולה החלפת ברז סוללה?

החלפת ברז סוללה אמורה לעלות כמו ביקור סטנדרטי של אינסטלטור, 300-250 ₪. המחיר אינו כולל את הברז עצמו שאותו תרכשו בעצמכם. חשוב לציין שכמעט תמיד ביקור של אינסטלטור יעלה אותו הדבר בין אם הוא שם להחליף חלק פגום כלשהו ובין אם הוא שם להחליף את הברז כולו.


החלפת ברז פרח

הסיבה המובהקת לכך שאתם צריכים ברז פרח חדש היא נזילה מגוף הברז. סיבה שכיחה אחרת להחלפת ברזי פרח היא צינורות מאריכים נוזלים או חלודים - כדי להחליף אותם יש צורך לפתוח את כל חיבורי הברז ולהוציא אותו מהשיש, ויכול להיות שהאינסטלטור ימליץ לכם ששווה כבר להחליף את הברז.

סיבה שלישית להחלפת ברז פרח היא נזילה מידית הברז, מה שמעיד על מנגנון ברז תקול. במקרה כזה תוכלו להחליף את המנגנון בעצמכם או בעזרת אינסטלטור, אבל במקרה שהברז שלכם נקנה בחו"ל או ישן מדי יכול להיות שלא תמצאו מנגנון חלופי.

להרחבה בעניין ברז נוזל או מטפטף, ראו את הסרטון שלנו בנושא:

 

איך מחליפים ברז פרח?

החלפה של ברז פרח היא עניין מסובך יותר מהחלפת ברז סוללה, במיוחד אם אתם מתכוונים להחליף לברז נשלף, ולכן אנחנו ממליצים להזמין אינסטלטור בשביל עבודה שכזו.

האינסטלטור יסגור את ברזי הניל שמתחת לכיור, ינתק את הצינורות המאריכים, יפרק את האום שמצמיד את הברז לכיור, ואז פשוט ישלוף את הברז הישן החוצה. אחר כך הוא יחבר את הצינורות המאריכים של הברז החדש לברזי הניל ויקבע את הברז במקום. פתחתם את המים? הכל עובד? תתחדשו.

 

כמה עולה החלפת ברז פרח?

החלפה של ברז פרח עולה בערך 350-250 ₪. ישנם ברזים מסוימים, דוגמת ברז נשלף עם קפיץ, שבנויים מיותר חלקים וזמן ההתקנה שלהם ארוך יותר, ולכן החלפת הברז יכולה להגיע גם לסביבות 500-450 ₪.

 ברז נשלף עם קפיץ

החלפת ברז ניל

ברזי הניל הם החוליה החלשה של הצנרת ויש להם נטייה להתקלקל, להיסדק או להישבר. הסימנים המקדימים הם חלודה או קורוזיה סביב הברז.

איך מחליפים ברז ניל?

גם החלפת ברז ניל היא לא פעולה מסובכת במיוחד, ואם אתם מרגישים בטוחים בחוש הטכני שלכם, עקבו אחרי המדריך המצולם שלנו.

 

כמה עולה החלפת ברז ניל?

בגלל פשטותה, אם האינסטלטור כבר בביקור אצלכם הוא יגבה על החלפת ברז ניל סכום נמוך יחסית, בסביבות 150 ש"ח. לכן אם אתם זקוקים להחלפת ברז ניל מומלץ כבר לשלב את זה עם עבודות אינסטלציה אחרות, או כמו שאומרים אצלנו: "במקרה הכינותי מראש סתימה באסלה".


איך נמנע תקלות בברזים

ברז מים פתוח (מניעת) אבנית - אחד הגורמים המרכזיים לתקלות ברזים הוא ריבוי של אבנית, עניין נפוץ במיוחד בארצנו. אם אתם מרגישים שהאבנית תוקעת לכם את הברזים, ההמלצה שלנו היא לקנות מסנן אבנית לדירה.

ברז מים פתוח ניקיון – כדי לשמור על פעולה תקינה של הברז, מומלץ לנקות אותו כך שלא תיגרם הצטברות של אבנית. חשוב –  כאשר אתם מנקים, אל תשתמשו בחומרי ניקוי חזקים (כאלה שמכילים כוהל, חומצה, אקונומיקה וכדומה) כי הם יכולים לפגוע בציפוי של הברז, מה שעלול לגרום בהמשך לבעיות במנגנון הברז.

ברז מים פתוח אטימה מלאה – פעמים רבות משטח הכיור בחדר האמבטיה לא ישר לגמרי, וכאשר אתם שוטפים פנים או מצחצחים שיניים המים חודרים אל מתחת לכיור דרך הפתח שבו יוצא הברז, נוזלים על הצינורות הגמישים וגורמים להם להחליד. אם אתם מזהים רטיבות בתור הכיור, ההמלצה שלנו היא למרוח מעט סיליקון על הפתח שממנו הברז יוצא.


אינסטלטורים מומלצים להחלפת ברזים

אחרי שטיפה שכזו אתם כנראה כבר מוכנים להחליף את הברז! אם אתם לא יכולים או לא רוצים לעשות זאת בעצמכם, החלפת ברזים היא עבודה שכדאי לתת לבעל מקצוע אמין לעשות בשבילכם. לכן, אספנו עבורם רשימה של אינסטלטורים מומלצים להחלפת ברזים, כולם מדורגים על פי חוות דעת של לקוחות אמיתיים.


שאלות נפוצות לדף זה

איזה ברז מטבח מומלץ לקנות?

את השאלה הזאת שאלנו את האינסטלטורים הרבים שמופיעים אצלנו באתר, בואו לראות את התשובות.

איך מחליפים ברז בכיור אמבטיה?

החלפת הברז תלויה בסוג הברז. אם מדובר בברז סוללה מדובר בעבודה די פשוטה ואתם מוזמנים להסתכל במדריך שלנו בתוך הטיפ. אם הברז הוא ברז פרח (ששיושב על הכיור), זה קצת יותר מסובך, וכדאי להזמין אינסטלטור לשם כך.

כמה עולה החלפת ברז?

החלפת ברזים עולה לרוב בסביבות 350-250 ש"ח, ואם האינסטלטור כבר עושה אצלכם כמה עבודות אז החלפת הברזים תעלה פחות. 

ברז ניל מטפטף. מה עושים?

כנראה שהגיע הזמן להחליף את הברז. החלפת ברז ניל היא עבודה פשוטה למדי, ואתם מוזמנים לעקוב אחרי המדריך המצולם שלנו

כמה עולה החלפת ברז ניל?

החלפת ברז ניל היא עבודה פשוטה למדי. אם האינסטלטור כבר אצלכם בשביל עבודה אחרת החלפת ברז ניל תעלה בסביבות 150 ש"ח לכל ברז, אבל אם הזמנתם אליה אינסטלטור במיוחד היא תעלה כמו ביקור רגיל של אינסטלטור, 400-300 ש"ח

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק