מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון טוחן אשפה

טוחן האשפה הפסיק לעבוד? משמיע רעשים חשודים? תיקון טוחן אשפה נשמע כמו עניין גדול, אבל לרוב מדובר בתיקון פשוט יחסית, ולפעמים תוכלו לבצע תיקון טוחן אשפה בעצמכם. השאלה היא רק מה הבעיה – כפית שתוקעת את הטוחן, מתג הפעלה שהלך לעולמו, או בכלל בעיה בצנרת. כל מה שאתם צריכים לדעת על תיקון טוחן אשפה, כאן לפניכם.


תיקון טוחן אשפה שלא עובד

טוחן האשפה שלכם שבק חיים? רגע לפני שאתם מתקשרים בבהלה לאינסטלטור, יש סדרת פעולות שתוכלו לעשות בעצמכם, ויש סיכוי לא רע בכלל שתצליחו לפתור את הבעיה:

אחת  נתקו את הטוחן מהחשמל ותכניסו מכשיר אחר. אם גם המכשיר השני לא עובד, יש לכם בעיית חשמל, וכדאי לקרוא לחשמלאי שיפתור אותה.

שתיים אם לטוחן האשפה יש מפסק אוויר חיצוני(מתג פנאומטי), יכול להיות שהבעיה היא בצינורית המחברת בין המפסק ובין הטוחן. קודם כל, נתקו את הצינורית מהטוחן ונשפו בה כמה פעמים, אחר כך החזירו אותה למקום וראו שהיא מחוברת היטב גם לטוחן האשפה וגם למתג הפנאומטי.

שלוש בתחתית טוחן האשפה יש כפתור בטיחות קטן שיכול להיות שהופעל ועצר את פעולת הטוחן. לחצו על המתג הזה ונסו שוב להפעיל את הטוחן.

ארבע  הטוחן עדיין בשביתה? ברוב המקרים כנראה שהבעיה היא שמשהו שלא אמור להיטחן נמצא בתוך טוחן האשפה ותוקע אותו. נתקו את הטוחן מהחשמל, הסירו את כיסוי הגומי שבכיור, ונסו לאתר את הגוף הזר - כפית סוררת, פקק של בירה או חתיכת זכוכית, ולסלק אותו.

שלב חמישי לא מצאתם כלום והטוחן עדיין לא עובד? השלב הבא יהיה להפעיל את הטוחן באופן ידני. בתחתית הטוחן, במרכז, אמור להיות פתח ייעודי למפתח משושה ("מפתח אלן") שקיבלתם עם הטוחן. בתקווה ששמרתם את המפתח, הכניסו את הקצה שלו אל הפתח וסובבו את דיסקית הטחינה בחוזקה עד שאתם מרגישים שהדיסקית מסתובבת באופן חופשי. לאחר מכן לחצו על כפתור האתחול שבתחתית הטוחן.

 תיקון טוחן אשפה בעצמכם

הוצאתם את איש התיקונים שבכם ועדיין אין ממצאים? השלב הבא הוא להזמין אינסטלטור. שימו לב שלא כל האינסטלטורים יודעים לביצוע תיקון של טוחן אשפה, לכן אם חשבתם לקרוא לאינסטלטור שיחליף לכם ברז ועל הדרך יתקן את טוחן האשפה, כדאי שתוודאו איתו לפני שהוא באמת מתעסק עם זה. ברוב המקרים התיקון של האינסטלטור יסתכם בהוצאת גוף זר שנתקע בטוחן או בהפעלה ידנית שלו ויעלה לכם 300-250 שקלים.

אם טוחן האשפה לא עובד ולא מדובר בגוף זר, ייתכן מאוד שהמתג הפנאומטי או המפסק שלו הלכו לעולמם, והאינסטלטור יחליף לכם אותם. חלק מהאינסטלטורים מחזיקים חלקי חילוף כאלה, וחלק יגידו לכם לקנות אותם בעצמכם. בכל אופן, ערכה שכוללת מפסק ולחצן אמורה לעלות בסביבות 100 ₪. אם אתם אלה שקונים כדאי לכם להתייעץ עם אינסטלטור שיעזור לכם לבחור ערכה מתאימה לטוחן האשפה שלכם.

 תיקון טוחן אשפה תקוע

 

תיקון טוחן אשפה - עשה זאת בעצמך 


תיקון טוחן אשפה שנוזל

יכול להיות שמקור הנזילה נמצא בחיבור של הטוחן אל הכיור או אל הסיפון. במקרה הטוב יכול להיות שהחיבורים של הטוחן פשוט רופפים, ובמקרה הפחות טוב יש סדק בראש של הטוחן שמחובר אל הכיור או בחיבור שלו אל הסיפון.

אם האינסטלטור רק חיזק את החיבורים, התיקון אמור לעלות 300-250 ₪. לעומת זאת, אם תיקון טוחן האשפה כלל גם החלפה של חלק כמו ראש או חיבור לסיפון, המחיר יכול לנוע בין 600 ל-700 שקלים, תלוי בעלות החלק.


ריחות רעים מטוחן אשפה

אם טוחן האשפה שלכם מעלה ריח רע, החדשות הטובות הן שכנראה הטוחן בסדר, וכנראה שיש לכם הצטברות של זבל בסיפון או בצנרת. לפני שאתם קוראים לאינסטלטור, תוכלו לוודא שהבעיה באמת לא קשורה לטוחן אשפה: שלפו את הגומייה בפתח הטוחן ונקו אותה, אפשר גם להכניס אותה למדיח. בנוסף, טחנו קוביות קרח וכמה פלחי לימון שאולי יפתרו את בעיית הסירחון. עדיין מסריח? תנו למר שרברב לטפל לכם בצינורות.

 סיפון סתום

מתי לא משתלם לתקן טוחן אשפה?

גם דברים טובים נגמרים בסוף, ובמקרים מסוימים לא משתלם לתקן את טוחן האשפה ותצטרכו לקנות אחד חדש:

טוחן אשפה טוחן אשפה לא עובד: אין בעיה בחשמל, המתג הפנאומטי תקין, ושום דבר לא תוקע את הטוחן? צר לנו לבשר, אבל כנראה שהמנוע הלך ועדיף לקנות טוחן חדש.

טוחן אשפה טוחן אשפה מקצר: אם כשאתם מפעילים את טוחן האשפה החשמל בבית קופץ, ואחרי שניסיתם לחבר ולנתק מכשירי חשמל שונים הבנתם שזו אשמתו של הטוחן, זה סימן די מובהק לכך שהמנוע של הטוחן סיים את תפקידו. גם כאן לא משתלם להחליף מנוע אלא את הטוחן עצמו.

טוחן אשפה טוחן אשפה נוזל: אם הנזילה היא מתחתית טוחן האשפה, כנראה שעבר זמנו של הטוחן. במקרים מסוימים אפשר אמנם לתקן נזילה כזו, אבל חלקי החילוף יקרים מאד וההמלצה שלנו היא לקנות טוחן חדש.


כך תמנעו את התיקון הבא בטוחן האשפה

כמה עצות טובות שיחסכו מכם את הנזק בכיס ואת עגמת הנפש שמביא איתו תיקון טוחן אשפה:

ידיים יבשות ידיים יבשות – טיפ של מביני עניין: הרבה פעמים מה שמקלקל את המתג החיצוני הוא הלחיצה עליו בידיים רטובות, אז פשוט נגבו את הידיים לפני שאתם נוגעים בו.

ברז מים פתוח מים – המים הם אלה שמאפשרים את הפעילות התקינה של הטוחן. אל תפעילו את טוחן האשפה בלי לפתוח את ברז המים הקרים לפני ההפעלה וגם אחריה.

רעש מוזר מטוחן אשפה רעש מוזר – אם טוחן האשפה משמיע רעש לא סביר, עצרו אותו מיד ובדקו שלא נכנס אליו שום דבר חריג.

אסור להכניס לטוחן אשפה דברים שאסור לטחון – אל תטחנו עצמים שהטוחן לא מסוגל להתמודד איתם, מה שיגרום לטוחן להפעיל המון כוח מיותר ובסופו של דבר לתקוע את הטוחן או לגרום לשחיקה של הדיסקית. כדאי לכם לעיין ברשימה המלאה.


אינסטלטורים מומלצים לתיקון טוחן אשפה

אז אחרי שטחנו את הנושא, הגיע הזמן לעבור לתכל'ס. לתיקון טוחן אשפה כדאי לכם לבחור באינסטלטור מנוסה שידע את העבודה. בשביל זה אספנו בשבילכם רשימה של אינסטלטורים מומלצים לתיקון טוחן אשפה, כולם מדורגים על פי חוות דעת של לקוחות אמתיים.


שאלות נפוצות לדף זה

למה טוחן האשפה לא עובד?

התקלה הנפוצה ביותר שגורמת לטוחן אשפה לא לעבוד היא שמשהו נתקע לכם בתוך טוחן האשפה. 

מה המחיר של תיקון טוחן אשפה?

תיקון טוחן אשפה אמור לעלות כמו מחיר עבודה רגילה של אינסטלטור, 300-250 ש"ח. אם היה צורך בהחלפת חלקים, המחיר יעלה בהתאם למחירי החלקים.

למה יש ריח רע מטוחן האשפה?

בעיות ריח בטוחן אשפה כמעט תמיד נובעות מסתימה בסיפון או בצנרת. 

 

מתי לא משתלם לתקן טוחן אשפה?

כאשר טוחן האשפה עצמו נוזל, כאשר המנוע של טוחן האשפה התקלקל, או כאשר ההפעלה של טוחן האשפה גורמת לקצר חשמלי בבית. 

איך אפשר למנוע תיקון טוחן אשפה?

ללחוץ על המתג הפנאומטי בידיים יבשות, להפעיל את הטוחן רק כשברז המים הקרים פתוח, לא להפעיל את הטוחן כאשר יש רעש מוזר, לא לטחון שום דבר שאסור לטחון.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק