מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת אינטרפוץ

משפצים את האמבטיה ורוצים להחליף אינטרפוץ? הגעתם למקום הנכון! כאן תוכלו למצוא כל מה שקשור בהחלפת אינטרפוץ – מתי כדאי להחליף אותו (ספויילר: דווקא לא כשיש תקלה), על מה חשוב להקפיד, מה ההבדל בין אינטרפוץ 3 דרך ל-4 דרך, וכמובן – כמה תשלמו עבור החלפת אינטרפוץ? כל התשובות בפנים.


מה זה אינטרפוץ?

איטרפוץ הוא סוג של ברז שמותקן בעיקר במקלחת. מה שמיוחד בברז הזה הוא שהמנגנון שלו נמצא בתוך הקיר ורק הידית ששולטת בפתיחת המים בולטת כלפי חוץ. בעזרת סיבוב אותה ידית שפותחים את המים אפשר גם לכוון את הטמפרטורה שלהם. היתרון המשמעותי של ברז האינטרפוץ הוא ויזואלי - הוא אלגנטי, חדשני ומשדרג את המראה של חדר האמבטיה.

יש שני אינטרפוצים נפוצים: אינטרפוץ 3 דרך, ואינטרפוץ 4 דרך. באינטרפוץ 3 דרך יש 3 יציאות: מים חמים, מים קרים ויציאה לדוש. באינטרפוץ 4 דרך יש יציאה נוספת לברז תחתון (אם למשל רוצים למלא אמבטיה). 


מתי צריך להחליף אינטרפוץ

נתחיל בזה שאינטרפוץ הוא מאוד עמיד, ומתקלקל לעיתים נדירות. רוב התקלות (כמו ברז מטפטף או ברז שלא מוציא מים) יפתרו באמצעות החלפת המנגנון בלבד, ולא יהיה צורך להחליף את האינטרפוץ כולו. חשוב לדעת שבגלל שבברז האינטרפוץ המנגנון פנימי ורק הידית חיצונית לקרמיקה, גם במקרים של החלפת מנגנון יש צורך לפרק את האריחים. אם זה המקרה, מומלץ להתקין מנגנון מקורי, בהתאם לסוג האינטרפוץ (למשל אם יש לכם אינטרפוץ של חמת מומלץ להתקין במנגנון מקורי של חמת).

החלפה של האינטרפוץ כולו מתבצעת לרוב במסגרת שיפוץ של חדר האמבטיה או במקרים נדירים בהם הברז נשבר.

 מנגנון אינטרפוץ

החלפת אינטרפוץ – מה שהיה הוא שיהיה?

אם אתם כבר מחליפים את האינטרפוץ כולו זה הזמן לעשות חושבים ולבדוק האם יש משהו שהייתם רוצים לשנות:

 

מיקום האינטרפוץ

אם התקנתם אינטרפוץ לפני שנים רבות, ולאחר ההתקנה גיליתם שהידית נמוכה לכם מדי, או שראש הגשם גבוה לכם מדי – לחלוטין תוכלו לשנות זאת! את הברז מומלץ להתקין בגובה מטר ועשרה, ואת ראש גשם בגובה מטר תשעים פחות או יותר, לפי הגובה של בני הבית.

 

מעבר מאינטרפוץ 3 דרך לאינטרפוץ 4 דרך

גם אם התקנתם אינטרפוץ 3 דרך, ובא לכם להשתדרג ולעבור לאינטרפוץ 4 דרך - הדבר אפשרי בהחלט.

אז מה עדיף? יש כאן טריידאוף בין מחיר ועלות – אינטרפוץ 4 דרך נוח יותר אך גם יקר יותר. גם מחיר הברז עצמו יהיה גבוה יותר (בממוצע 100-300 ש"ח בהשוואה לאינטרפוץ 3 דרך בדגם דומה) וגם מחיר ההתקנה יהיה גבוה יותר בכ-300-500 ש"ח בהוושאה לאינטרפוץ 3 דרך, תלוי בהתאמות שצריך לעשות בצנרת. היום רוב האנשים בוחרים להתקין אינטרפוץ 4 דרך, מפני שמדובר בהשקעה לטווח ארוך. 

 


הכנות להחלפת אינטרפוץ

לפני שהאינסטלטור מגיע להחליף את האינטרפוץ יש שני דברים שעליכם להכין:

נקודה רכישת האינטרפוץ – את האינטרפוץ עצמו האינסטלטור לא מספק ותצטרכו לרכוש אותו בעצמכם. יחד עם זאת, מומלץ מאוד להתייעץ עם האינסטלטור לפני הרכישה כך שהוא יוכל להמליץ לכם על אינטרפוץ שמתאים למקלחת שלכם ועונה על הדרישות שלכם. ההמלצה שלנו – התרחקו מחברות סיניות המציעות מוצרים זולים, ובחרו בחברה עם אמא ואבא, כלומר חברה שנותנת אחריות על המוצר ובמידה ותהיה תקלה – יהיה עם מי לדבר. כששאלנו את האינסטלטורים המדורגים באתר איזה אינטרפוץ מומלץ, במקום הראשון (ובפער) הייתה חברת חמת, ובמקום השני גרואה.

נקודה אריחים – כדי להחליף את האינטרפוץ האינסטלטור יצטרך לשבור את האריחים הקיימים ובסיום העבודה להדביק במקומם חדשים. אם אתם מחליפים אינטרפוץ במסגרת שיפוץ כללי של חדר האמבטיה פשוט בקשו מקבלן השיפוץ מספר אריחים ספייר (המלצה שלנו, בקשו לפחות 10, שיהיו לכם גם בהמשך במקרה הצורך). אם ההחלפה לא מתבצעת במסגרת שיפוץ, ואין לכם בבית אריחים ספייר תצטרכו לקנות אריחים שיהיו כמה שיותר דומים לאריחים הקיימים, או לנצל את ההזדמנות ולהוסיף כמה אריחים מקושטים לאמבטיה.


תהליך החלפת אינטרפוץ

משך ומורכבות תהליך ההחלפה משתנים לפי סוג הצנרת והתוואי שלה, אך לרוב מדובר בתהליך שנמשך כ-3-4 שעות ביום אחד, ועוד כשעה ביום אחרי, אז קחו בחשבון שלא תוכלו להשתמש במקלחת לפחות ל-24 שעות.

לפני תחילת העבודה האינסטלטור יסגור את ברז המים. בשלב הראשון האינסטלטור יפרק את האריחים מסביב לאינטרפוץ הקיים (בדרך כלל מדובר על פירוק של שניים-ארבעה אריחים, תלוי בגודל שלהם) ויוציא אותו מהקיר.

לאחר מכן הוא יבצע התאמות אם יש צורך (כגון הארכת קו / החלפת קטע צנרת) ויחבר את האינטרפוץ החדש לצנרות המים. חשוב לא לסגור את האריחים מיד לאחר ההתקנה אלא לחכות 24 שעות לפחות כדי לוודא שאין נזילות ורק אז להחזיר את האריחים למקום (זה לא דבר שנעים לגלות אחרי סגירת קרמיקה, והיו מקרים מעולם...).

לכן יום לאחר ההתקנה האינסטלטור יחזור כדי להדביק את האריחים החדשים ולאטום את החריצים באמצעות רובה.

 חיבור אינטרפוץ לצנרת

טיפים להחלפת אינטרפוץ

וי חשוב שהאינסטלטור שמתקין את האינטרפוץ החדש יעבוד עם כלים המתאימים לסוג הצנרת שלכם. כך למשל, אם יש לכם צנרת של מולטיגול חשוב שהכלים בהם האינסטלטור משתמש על מנת לחבר את האינטרפוץ לצנרת (למשל הלוחץ והמחברים) יהיו של מולטיגול, ואם יש לכם צנרת SP אז חשוב שהכלים יהיו של SP. על האביזרים צריכה להיות חותמת של החברה – אל תתביישו לבקש לראות בעצמכם. המשמעות של שימוש בכלים לא תואמים היא חיבור לא מספיק טוב בין האינטרפוץ לצנרת, מה שיגרום מהר מאוד לנזילות מים.

וי לא מומלץ לחבר אינטרפוץ לצנרת ברזל. מנגנון האינטרפוץ עשוי מפלסטיק, וחיבור בין פלסטיק לברזל יגרום לנזילות. אם יש לכם צנרת ברזל ואתם מאוד רוצים אינטרפוץ, רצוי לפחות להחליף את מקטע הצנרת הנקודתי לצנרת פלסטיק.

 אינטרפוץ

מחיר החלפת אינטרפוץ

בממוצע, מחיר החלפת אינטרפוץ נע בין 2,000-2,500 ₪ + מע"מ. המחיר מושפע בעיקר מסוג האינטרפוץ (החלפה של אינטרפוץ 4 דרך תהיה יקרה יותר מהחלפת אינטרפוץ 3) ומהשינויים הנדרשים בצנרת ובקיר. במקרים בהם צריך להחליף מקטע צנרת כחלק מההתקנה או למשוך קו מים מחנוכיית המים הראשית המחיר יהיה גבוה יותר ויוכל להגיע גם ל-3,000 ₪ + מע"מ.


אינסטלטורים מומלצים להחלפת אינטרפוץ

כשמדובר בעבודות אינסטלציה, אין תחליף (הבנתם?) לבעל מקצוע אמין ומנוסה. בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם רשימה של אינסטלטורים מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. בסיום כל עבודה נציגה ממידרג מתקשרת אל הלקוח ומבקשת ממנו לדרג את האינסטלטור בפרמטרים שונים כמו איכות העבודה והוגנות המחיר, כך שהמחירים באתר תמיד מעודכנים! שתהיה מקלחת נעימה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

מה עדיף אינטרפוץ 3 או 4 דרך?

זה לחלוטין עניין של נוחות ותקציב. אינטרפוץ 4 דרך נוח יותר אך גם יקר יותר בהתאם. אם יש לכם אמבטיה רצוי להתקין אינטרפוץ 4 דרך. 

איזה אינטרפוץ מומלץ?

את השאלה הזו בדיוק שאלנו את האינסטלטורים המודרגים באתר.התשובה הייתה חד משמעית - במקום הראשון (עם לא פחות מ80% מקולות האינסטלטורים!) נמצאים ברזי האינטרפוץ של חמת. כאן תוכלו לקרוא את התשובות של האינסטלטורים. 

מה מחיר החלפת אינטרפוץ?

מחיר החלפת אינטרפוץ משתנה בהתאם לסוג האינטרפוץ ולשינויים שאתם רוצים לעשות. המחיר הממוצע נע בין 2,000 - 2,500 ש"ח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק