מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פתיחת סתימה באמבטיה

אם כמונו בפוך בבוקר חורף, המים מתעכבים באמבטיה לפני שהם יוצאים, זה זמן טוב לחשוב על פתיחת סתימה באמבטיה. אז איך תוכלו לשחרר סתימה באמבטיה בעצמכם? כמה תשלמו לאינסטלטור על פתיחת סתימה באמבטיה? (ספויילר: לרוב בערך 300 ₪) והאם כדאי להשתמש בחומר לפתיחת סתימות באמבטיה? (לאאאאאא). הפשילו שרוולים, סתמו אפים, ובואו נחזיר יחד את הזרם באמבטיה למה שהוא היה פעם. 


סתימה באמבטיה

נקדים ונאמר שמה שתקראו בהמשך נוגע לפתיחת סתימה באמבטיה עצמה, או פתיחת סתימה במקלחון. אם הסתימה שלכם דווקא בכיור האמבטיה, מוזמנים לקרוא על פתיחת סתימה בכיור.

אז יום אחד המים באמבטיה התחילו להתרוקן לאט יותר, ואז לאט יותר, ואז התחילו להצטבר בריכות קטנות סביב הרגליים בזמן המקלחת, והמח התחיל להשלים עם העובדה הבלתי נמנעת: יש לכם סתימה באמבטיה.

לא רוצים לגרום לכם להרגיש רע או משהו, אבל ברוב המקרים האשמה תלויה בשערות שלכם. הן משתחלות דרך חריצי פתח הניקוז של האמבטיה, מתמקמות בצנרת ומסתבכות זו בזו. חתיכות לכלוך ושמפו שמתגבש מחדש מתערבבות בהן, וכך הצינור נסתם לאט וביעילות. אבל אל חשש! באנו לעזור, ותכף הזרימה שלכם תשוב לאיתנה. רגע אחרי שהיא תעשה את זה, הקדישו כמה שקלים כדי להשיג לעצמכם מסננת והניחו אותה על פתח הניקוז באמבטיה שלכם, כך תמנעו את הסתימה הבאה.

סתימה באמבטיה

איך לפתוח סתימה באמבטיה?

אם אתם לא מעוניינים ללכלך את הידיים, זה הזמן לדלג לפסקה הבאה. אבל אם אתם מוכנים להקדיש קצת זמן ומאמץ כדי לנסות לשחרר את הסתימה באמבטיה בעצמכם, הנה שלושה דברים בדרגת קושי עולה שתוכלו לנסות לפני הטלפון לאינסטלטור. אומץ לב! מתחילים:

Pop it אמבטיה

מכירים פומפה? כן כן, זו הישנה ששוכבת בארון השרות. השימוש בה די פשוט: הזרימו מים לאמבטיה, הניחו את הפומפה מעל פתח הניקוז, ולחצו אותה פנימה והחוצה. הוואקום שיווצר ידחוף את המים לצינור בלחץ, באופן שיעיף את הסתימה הלאה.

שימו לב – הפומפה לא מוציאה את הסתימה החוצה, אלא דוחפת אותה פנימה, אז אם יש לכם סיבה להאמין שמה שחוסם את הצינור יכול להיתקע ולהצטבר במיקום אחר בבית בדרך החוצה, עדיף להימנע מהשימוש בה במקרה הזה.

פתיחת סתימה באמבטיה

אמבטיה דייג, אוהב דגים?

לקסם הבא תזדקקו לחוט ברזל (גם קולב ברזל ישן שתהיו מוכנים להקריב זה בסדר) ופלייר. צרו בעזרת הפלייר צורת קרס קטנה בקצה החוט (אם אתם משתמשים בקולב, לפני כן ישרו אותו לחוט ישר), וקפלו 10 ס"מ מהקצה השני ב90 מעלות, כדי שתהיה לכם ידית סיבוב.

החדירו את הקרס דרך פתח הניקוז אל מוצא האמבטיה (כלומר, הצינור אליו יוצאים המים) עד שאתם מרגישים התנגדות. כעת, סובבו את חכת השערות שיצרתם סביב עצמה במשך דקה לערך, או עד שתרגישו שהשיערות נתפסו היטב. עכשיו תוכלו למשוך את חוט הברזל החוצה, להכין את עצמכם למראות קשים, ולזרוק את גוש השערות והלכלוך שיצא לפח. הידד! הסתימה יצאה!

אין לכם גישה לחומרים האלה? תוכלו לנסות לדוג את השערות בעזרת מברג, או אפילו לנסות לשחרר את המכסה של פתח הניקוז של המקלחת ולהשתמש ביד.

אמבטיה קופסת ההפתעות

היא נמצאת לכם בבית, בזכותה יורדים המים בשירותים שלכם, אבל רוב הסיכויים שעוד לא פגשתם אותה. אם אתם צריכים פתיחת סתימה באמבטיה, זו הזדמנות טובה לעשות היכרות עם קופסת הביקורת שלכם. היא נמצאת מתחת לפתח העגול בחדר האמבטיה שבדרך כלל מחופה בפלסטיק, ולפעמים גורפים לתוכה את המים אחרי ספונג'ה.

אם אתם לא רגילים לעבוד עם ביוב, זה הזמן לעטות כפפות. פתחו את המכסה של קופסת הביקורת. בתוכה תראו מחסום ריח (בדרך כלל נראה כמו לוח מתכת קטן). הוציאו אותו החוצה, נקו אותו, והוציאו מקופסת הביקורת את השערות והלכלוך שהצטברו בה. אל תשכחו להחזיר פנימה את מחסום הריח! בלעדיו השירותים שלכם לא יעבדו טוב.

קופסת ביקורת

פתיחת סתימה באמבטיה– גרסת האינסטלטור

אם כל מה שניסיתם עד כה לא הביא תועלת, או אם מלכתחילה אתם מעדיפים לתת למומחה לטפל בפתיחת סתימה באמבטיה או במקלחון שלכם, זה הזמן להתקשר לאינסטלטור.

האינסטלטור שיגיע אליכם יפתח את קופסת הביקורת, ויכניס אליה מכשיר כדי לפתור את הבעיה: לרוב קפיץ או ספירלה. הוא יחדיר את המכשיר לצינור עד שיתקל במה שחוסם את הזרימה, יסובב אותו עד שיאסוף את כל השערות וההפרעות האחרות, ויוציא אותו יחד עם הסתימה. כל התהליך לא אמור לקחת הרבה יותר מרבע שעה. 

פתיחת סתימה באמבטיה

פתיחת סתימה באמבטיה - מחיר

מחיר פתיחת סתימה באמבטיה הוא 250-300 ₪ + מע"מ, ואת אותו המחיר תשלמו על פתיחת סתימה במקלחון. זה לא הרבה יותר ממחיר ביקור של אינסטלטור, כי זו עבודה פשוטה.

זה המחיר שתשלמו ברוב המכריע של המקרים. אם יתברר שבאמבטיה הספציפית שלכם הסתימה מורכבת יותר, או שהסתימה באמבטיה היא רק הסימפטום ולמעשה יש לכם (הלוואי שלא) סתימה בביוב, מחיר פתיחת הסתימה יעלה.


חומר לפתיחת סתימות באמבטיה

הרשו לנו לפתוח את הנושא הזה במילה אחת: אל.

ובקצת יותר מילים: ברור שזה היה הכי נח אם היה חומר שהיינו יכולים פשוט לשפוך לאמבטיה ובזה לסיים את הבעיה. בחיפוש מהיר ביוטיוב תוכלו למצוא כמה סרטונים שמראים איך משתמשים בחומרים כאלה, ובכל טמבוריה תוכלו לקנות אותם.

הבעיה היא שחוץ מזה שהרוב המכריע של האינסטלטורים לא ממליצים על חומר לפתיחת סתימות באופן כללי, אם מדובר בפתיחת סתימה באמבטיה הוא יהיה יעיל עוד פחות, כי זה חומר שנועד להמיס שומנים ולא שיערות. מה שסביר יותר להניח שיקרה אם תשפכו סודה קאוסטית על הסתימה באמבטיה זה שהיא תתגבש מחדש סביב השערות שיש שם ותיצור בלוק שתקוע לכם בצנרת, שיהיה הרבה יותר קשה להוציא מסתם סתימה באמבטיה. אם כבר השקעתם בטיול לטמבור, תוכלו לקנות שם חוט ברזל ופלייר ולנסות לדוג את השערות החוצה כמו שהסברנו למעלה.

פתיחת סתימה במקלחון

אם כן השתמשתם בחומר כזה ואחרי שהוא נכשל התקשרתם לאינסטלטור (אנחנו ניראה מופתעים), תדאגו ליידע אותו לפני שיתחיל את העבודה ששפכתם חומרים מסוכנים לצנרת הזו. אינסטלטורים יכולים לקבל כוויות קשות כשהם מתעסקים עם צנרת שמכילה חומרים לפתיחת סתימות.


אינסטלטורים מומלצים

אז אם החלטתם שאתם אכן צריכים איש מקצוע בשביל פתיחת סתימה באמבטיה שלכם, איך תמצאו את האינסטלטור הנכון? בדיוק בשביל זה אספנו לכאן רשימה של אינסטלטורים מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. תוכלו לקרוא ביקורות וציונים על האינסטלטורים באתר ולבחור את האיש שיתאים לכם לזרום איתו הלאה מחייך.
לא לשכוח – מיד אחרי שפותחים את הסתימה, להניח על פתח הניקוז מסננת! כך תמנעו מהבעיה לחזור על עצמה.


שאלות נפוצות לדף זה

מניעת סתימות במקלחת - איך?

חדשות טובות: די קל למנוע סתימות באמבטיה. כל מה שאתם צריכים זה להניח מסננת על פתח הניקוז. מסננות מתאימות תוכלו למצוא בטמבור, מקס סטוק, ואפילו לפעמים בסופר. 

איך לשחרר סתימה באמבטיה?

אם אתם רוצים לנסות לשחרר סתימה באמבטיה בעצמכם, תוכלו להשתמש בפומפה, לנסות לדוג את השערות שהצטברו קצת אחרי פתח הניקוז, או לנקות את קופסת הביקורת. מוזמנים לקרוא עוד פירוט כאן למעלה. 

כמה עולה פתיחת סתימה באמבטיה?

מחיר פתיחת סתימה באמבטיה (על ידי אינסטלטור) הוא לרוב 250-300 ש"ח + מע"מ. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק