מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת ברז אמבטיה

ברז האמבטיה עושה בעיות ובקבוק הקצף עומד מיותם? סתם חשקה נפשכם בברז חדש ומעוצב יותר? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על החלפת ברז אמבטיה – איך מחליפים אותו בעצמכם, כמה זה עולה אצל אינסטלטור וכמובן רשימת אינסטלטורים מומלצים להחלפת ברז אמבטיה. תכינו את הנרות הריחניים ואת כוס היין ובואו איתנו.


החלפת ברז אמבטיה

אז למה בדיוק אתם מתכוונים כשאתם אומרים "החלפת ברז אמבטיה"? ברזי אמבטיה בארץ מתחלקים לשני סוגים: הנפוץ ביותר הוא ברז סוללה, ברז גלוי המחובר לקיר בשני ברגים. הסוג המודרני יותר הוא ברז אינטרפוץ, ברז שרובו חבוי בתוך הקיר כך שרק הידית וראשי הברז גלויים, מה שהופך את כל ההתעסקות בו למסובכת וליקרה יותר בהתאם.

סוגים של ברזי אמבטיה

 


מתי חייבים להחליף ברז אמבטיה?

במילים פשוטות: אם יש לכם באמבטיה ברז סוללה ויש טפטוף מגוף הברז, הגיעה השעה להחליפו. עקרונית יכול להיות שהבעיה רק במנגנון הברז, אבל מדובר בחלק קטן ושביר שלא תמיד פשוט להשיג ולכן רוב האינסטלטורים ימליצו לכם כבר להחליף את ברז האמבטיה לברז חדש. אם הטפטוף הוא מצוואר הברז – נסו קודם כל לחזק אותו ידנית. אם הטפטוף ממשיך סימן שיש להחליף את צוואר הברז, ואולי שווה לשקול כבר להחליף לברז חדש לגמרי.


החלפת ברז אמבטיה מסוג סוללה

החלפת ברז אמבטיה מסוג סוללה – עשה זאת בעצמך

הכלים הדרושים: מפתח שוודי, טפלון או פשתן, דבק סיליקון, שמן WD-40 (לא חובה)

שלבי העבודה

אחד סגרו את ברז המים הראשי (השיבר).

שתיים שחררו את אומי הברז בעזרת המפתח השוודי, קצת מימין, קצת משמאל וחוזר חלילה. כדי להקל על העניין אפשר לרסס קצת שמן WD-40 על האיזור לפני תחילת העבודה.

שלוש שלפו את הברז הישן עם הידיים ושחררו את כיסויי הצלחת של הצנרת ("רוזֵטוֹת" בלשון המקצועית). בשלב הזה מומלץ לעטוף את הצינורות הקצרים שמחוברים לקיר ("לָמֵדים") במעט טפלון או בחוט פשתן. גם אם הם כבר עטופים, זאת הזדמנות טובה להוריד את העטיפה הישנה ולהחליף אותה בחדשה.

ארבע מרחו בנדיבות דבק סיליקון במקום הכיסויים ואז הבריגו את הכיסויים החדשים. בשלב הזה כדאי לכם לפתוח מחדש את הברז הראשי ולתת לכל הלכלוך לצאת. ברגע שהמים כבר לא חומים, אפשר לעבור לשלב האחרון.

טיפ חמישי הרכיבו את הברז במקום (וודאו שהגומיות בפנים) וחזקו את אומי הברז בעזרת המפתח. תתחדשו! פתחו את הברז וראו שאין נזילה משום מקום. עכשיו הדבר היחיד שחסר לכם זה הברווז של האמבטיה.

כוכבית יכול להיות שתוך כדי החלפת הברז תגלו שהלָמֵדים חלודים או שבורים, מה שאומר שבקרוב מים יתחילו לטפטף מהאזור הרעוע ולכן יש להחליף אותם. החלפת הלמדים היא עבודה רגישה מאוד – אם הם לא מותקנים בצורה ישרה ומדויקת הברז כולו יהיה עקום, ואם אתם לא מנוסים בעניין ההמלצה שלנו היא לקרוא לאינסטלטור שישלים את המלאכה.

החלפת ברז אמבטיה

החלפת ברז אמבטיה מסוג אינטרפוץ

אם הגעתם לכאן מטעמי נזילות או טפטופים, חשוב קודם כל שתדעו שיכול להיות שהפתרון לבעיה הוא לא החלפת הברז כולו. אמנם כמעט כל עיסוק בברז אינטרפוץ כולל פתיחה של קיר האמבטיה – בין אם מדובר בהחלפת חלק בברז הקיים ובין אם בהתקנת אינטרפוץ חדש – אבל פעמים רבות הנזילה נובעת בגלל תקלה במנגנון הברז, שנמצא ממש מאחורי הידית (או הגלגלת האמצעית באינטרפוצים ישנים). במקרה הזה תוכלו לנשום לרווחה כי במקום עבודה של שעות שתעלה לכם לפחות 2,000 שקלים יצאתם בזול עם עבודה יחסית פשוטה שתעלה כ־500 שקלים.

גם כאן יש יוצא מן הכלל – חלק מהמנגנונים, תלוי בחברה, יצוקים בתוך הקיר, ולכן גם החלפה שלהם כוללת פתיחה של הקיר.

ראו את עופר האינסטלטור מסביר על סוגי אינטרפוץ שונים:


מחיר החלפת ברז אמבטיה

מחיר מחיר החלפת ברז סוללה הוא מחיר ביקור, 300-250 ₪, לא כולל הברז עצמו.

מחיר מחיר החלפת מנגנון אינטרפוץ נשלף (לא יצוק) הוא 450-350 ₪, כולל המנגנון החדש.

מחיר מחיר החלפת ברז אמבטיה אינטרפוץ או מנגנון יצוק הוא 2,500-2,000 ₪, לא כולל החלק החדש.


טיפים להחלפת ברז אמבטיה

נקודה מחיר ביקור – אם כבר הזמנתם אינסטלטור כדאי לכם "לנצל" אותו לעבודות קטנות נוספות כגון התקנה של מעמד לראש הברז, פתיחת סתימה בכיור שחוזרת על עצמה, החלפת ברזים נוספים וכן הלאה. כך תחסכו את התשלום כפול על עצם הביקור.

נקודה ניקיון עדין – הדרך הפשוטה ביותר לשמור על הברז היא לנקות אותו מדי פעם ולמנוע הצטברות לא רצויה של אבנית ולכלוך. גם אם אתם מאלה שמתבשמים מריח של אקונומיקה, בניקוי ברזים תצטרכו להתאפק לא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים (כאלה שיש בהם כוהל, חומצה, אקונומיקה וכדומה). החומרים הללו עלולים להזיק לציפוי של הברז ועם הזמן גם לגרום לנזילות.

נקודה סנן אבנית – אבנית אמנם לא מזיקה לבריאות, אבל אם אתם מרגישים שהיא ממש משבשת לכם את פעולת הברז, תוכלו לשקול קנייה של מסנן אבנית לדירה.

ברז אמבטיה חדש

אינסטלטורים מומלצים להחלפת ברז אמבטיה

אם ויתרתם על התענוג (או אולי הסבל) של החלפת ברז אמבטיה בעצמכם, לא השארנו אתכם לבד. בדיוק בשביל זה יצרנו במידרג רשימה של אינסטלטורים מומלצים להחלפת ברז אמבטיה, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים. אל תשכחו את הקצף!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת ברז אמבטיה?

תלוי למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים "ברז אמבטיה". החלפה של ברז אמבטיה פשוט (ברז סוללה) תעלה 300-250 ש"ח לא כולל הברז. אם מדובר בברז אינטרפוץ זו עבודה שכוללת פתיחה של הקיר ותעלה 2,000 ש"ח לפחות.

איך מחליפים ברז סוללה לאמבטיה?

אם אתם רוצים להחליף את ברז האמבטיה לבד, הכינו איתכם מפתח שוודי וגליל טפלון או חוט פשתן. פתחו את אומי הברז לסירוגין בעזרת המפתח השוודי ושלפו את הברז והישן את כיסויי המתכות.

לאחר מכן עטפו את הצינורות המחוברים לקיר בטפלון או בחוט פשתן, הבריגו מחדש את האומים החדשים וחברו את הברז החדש.

איזה ברז אמבטיה מומלץ להתקין?

בעבר שאלנו את 20 האינסטלטורים הטובים ביותר באתר שלנו מהו הברז המומלץ ביותר לדעתם. במקום הראשון הייתה חברת חמת, ובמקום השני חברת Grohe.

איזה אינטרפוץ מומלץ להתקין?

שלחנו את השאלה הזו ליותר מ־80 אינסטלטורים אצלנו באתר. התשובה הייתה חד משמעית - כמעט 80 אחוז בחרו חמת. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק