מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת אביק לאמבטיה

החלפת אביק לאמבטיה  זה עסק קצת מורכב, אבל החדשות הטובות הן שלא צריך לשבור את האמבטיה בשביל זה. אם אתם רוצים להבין איך החלפת אביק לאמבטיה מתבצעת ומה זה בכלל אביק לאמבטיה, הגעתם למקום הנכון. כאן תמצאו את כל הפרטים על האביק שבלעדיו האמבטיה מאבדת את אב(י)ק הקסם שלה  קריצה


מה זה אביק לאמבטיה?

אז קצת הקדמה: כולנו מכירים את פתח הניקוז התחתון של האמבטיה, זה עם המסננת שאנחנו לרוב מוציאים ממנו שיערות אחרי המקלחת. אולי גם תהיתם מה זה העיגול שנמצא בדיוק מעל אותו פתח ניקוז. העיגול העליון הזה, הוא פתח הניקוז העליון של האמבטיה. יש אמבטיות שבהן שני הפתחים מחוברים בחלק החיצוני בשרשרת מתכת ופקק, וכיום, אחרי שהשתדרגנו (בכל זאת שנת 2021), יש גם פתחי ניקוז מעוצבים מניקל שנפרט עליהם מיד.

אביק לאמבטיה הוא הצינור שעובר בתוך האמבטיה ומחבר בין פתח הניקוז העליון לפתח הניקוז התחתון. למה צריך לחבר בין הפתחים? כדי להעביר את המים שמגיעים לגובה רב (לאזור פתח הניקוז העליון ומעליו) לפתח הניקוז התחתון. מפתח הניקוז התחתון, המים מועברים דרך הסיפון למערכת הביוב.

 

אביק לאמבטיה - פתחי ניקוז באמבטיה

 

בכל אמבטיה חייב להיות פתח ניקוז עליון כדי שתהיה את האופציה לניקוז טוב יותר אם ממלאים הרבה מים באמבטיה או במילים אחרות, אם בחרתם לפנק את עצמכם באמבטיית קצף (סחתיין עליכם קריצה). לכן, גם חייב להיות אביק לאמבטיה שיעביר את המים מפתח הניקוז העליון, לפתח הניקוז התחתון ולמערכת הביוב.

 

אביק לאמבטיה בפעולה

מתי תחליפו אביק לאמבטיה

באופן כללי האביק לאמבטיה הוא צינור שנמצא מאחורי הקלעים ולא אמור להטריד אתכם יותר מדי. סימן עיקרי לכך שהגיע הזמן להחליף אביק לאמבטיה הוא נזילה מהחלק התחתון של האמבטיה. נזילה כזאת יכולה לגרום לרטיבות ברצפה, בקירות הסמוכים לאמבטיה ובמצבים גרועים, בתקרה של השכן מלמטה. ממה זה נגרם?

אחד התקינו לכם אביק לאמבטיה בצורה לא נכונה.

שתיים ניסו לפתוח סתימה בצורה שפגעה באביק.

שלוש האביק שלכם מעופרת, ישן מאוד ומתפורר (אגב, כיום מעטים הבתים שיש להם אביק מעופרת, הרוב עשוי בעיקר מפלסטיק או נחושת).  

ארבע הגומיות שתופסות את פתחי הניקוז התייבשו וגרמו לנזילה של מים.

חשוב לזכור  סימן קריאה   לא כל נזילה נגרמת בגלל תקלה באביק,  ולכן לפני שאתם ממהרים להחליף אותו כדאי שתזמינו מאתר נזילות. מוזמנים לקרוא כאן עוד על איתור נזילות.


אביק לאמבטיה – סוגים

כשאתם מחליפים את האביק לאמבטיה שלכם, חשוב שתכירו את שני הסוגים העיקריים של האביקים:

1. אביק עם צינור מפלסטיק – האביק הזה נחשב לאמין, גמיש וקשיח, ולכן הוא גם המומלץ ביותר.

 

אביק לאמבטיה מפלסטיק

 

2. אביק אוטומטי מנחושת – מתאים לדירות חדשות מאוד או מלונות. סגירת פתח הניקוז בחלק התחתון של האמבטיה בלחיצה פשוטה או בדריכה, הקנתה לו את התואר "אביק אוטומטי". פתח הניקוז התחתון והעליון של האביק האוטומטי מורכבים מניקל בסגנון מעוצב מודרני, והצינור שעובר מתחת לאמבטיה מורכב מנחושת. אבל לא כל הנוצץ זהב - באביק מהסוג הזה יש הרבה תקלות בעיקר בגלל שפתח הניקוז התחתון נוטה להיסגר ולהיתקע. המלצה שלנו – במקרה הזה אל תסתכלו באביק אלא במה שיש בו, ולכו על אביק  מפלסטיק.

 

ככה זה נראה באמבטיה - פתח ניקוז עליון

אביק לאמבטיה מנחושת - פתח ניקוז עליון

פתח ניקוז תחתון

אביק לאמבטיה מנחושת - פתח ניקוז תחתון

שימו  -  כל אביק מגיע עם סיפון שמתחבר למערכת הביוב ומונע ריח של ביוב בו זמנית, וודאו עם האינסטלטור שלכם שהוא מחבר את האביק החדש לסיפון.  


החלפת אביק לאמבטיה

אל חשש, החלפת אביק לאמבטיה זה לא סיפור רציני שמצריך לשבור את כל האמבטיה. בדרך כלל, האינסטלטור ישבור רק את קיר הדופן של האמבטיה ואם יש לכם קרמיקה בגודל סטנדרטי (20X20) הוא יפתח שניים-שלושה אריחים כדי להגיע לשכבה שמתחת לאמבטיה ולהתקין שם את האביק החדש. לאחר התקנת האביק, האינסטלטור יסגור את האריחים וידביק את הגומיות טוב טוב.

 

שימו 

  1. רוב האינסטלטורים ידביקו את האריחים לאחר הפירוק שלהם, אבל לא כולם. לא כל אינסטלטור יודע להדביק אריחים בצורה טובה ולעשות עבודה של הנדימן. במקרה כזה, כדאי לקרוא להנדימנים מומלצים שיטפלו בזה.
  2. אם קופסת הביוב רחוקה מפתח הניקוז התחתון של אביק האמבטיה, עדיף שהאינסטלטור יבחר באביק מסוג פלסטיק ארוך ללא מתווכים או מתאמים בדרך, כך שתהיה זרימה ישירה לשם.

אביק לאמבטיה - מחירים

המחיר להחלפת אביק לאמבטיה תלוי בכמות האריחים שצריך לשבור, סוג האביק המתאים לאמבטיה שלכם, והעבודה עצמה.

מחיר מחיר החלפת אביק אמבטיה מפלסטיק ינוע בין 1,200-1,500 ₪. המחיר כולל את האביק עצמו ואת העבודה.

מחיר מחיר החלפת אביק אמבטיה מנחושת ינוע בין 1500-2300 ₪. המחיר כולל את האביק עצמו ואת העבודה.


אינסטלטורים מומלצים להחלפת אביק אמבטיה

אביק הוא רכיב די עמיד שלרוב אין איתו בעיות. אם כבר יש לכם בעיה איתו, חשוב שההחלפה תתבצע באופן טוב, כזה שייתן לכם שקט מהאביק לעוד הרבה שנים. בדיוק בשביל זה, ריכזנו לכם כאן אינסטלאטורים מומלצים שיוכלו להחליף את האביק לאמבטיה שלכם בלי להשאיר אבק קריצה


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה אביק לאמבטיה?

אביק לאמבטיה הוא הצינור שעובר מתחת לאמבטיה ומחבר בין פתח הניקוז העליון לפתח הניקוז התחתון. התפקיד שלו הוא להעביר את המים שמגיעים לגובה רב (עד לפתח הניקוז העליון ומעליו) חזרה לפתח הניקוז התחתון, ומשם דרך הסיפון למערכת הביוב. בכל אמבטיה חייב להיות אביק לאמבטיה כדי שתהיה את האופציה לניקוז טוב יותר אם ממלאים הרבה מים באמבטיה. לא הבנתם עד הסוף? מובן לגמרי. כדאי שתקראו כאן למעלה ותציצו בתמונות, זה יעשה לכם קצת סדר :) 

איזה אביק לאמבטיה עדיף?

יש שני סוגים עיקריים של אביק - פלסטיק ונחושת. הפלסטיק, גמיש וקשיח ולכן מומלץ ביותר. האביק מנחושת, נועד לדירות חדשות מאוד כשהצינור שעובר מתחת לאמבטיה מורכב מנחושת. עם אביק מנחושת, פתח הניקוז העליון והתחתון נראים מעוצבים מניקל מעל האמבטיה (כמו שנראה בתמונות ממש כאן למעלה). אביק הנחושת אמנם מעוצב יפה אבל לפעמים הסגירה והפתיחה של פתח הניקוז התחתון (זה שמוציאים ממנו שיערות בדרך כלל), נתקעת. לכן, אם אתם כבר מחליפים אביק לאמבטיה, עדיף שתבחרו בפלסטיק. 

כמה עולה החלפת אביק לאמבטיה?

המחיר להחלפת אביק לאמבטיה תלוי בכמות האריחים שצריך לשבור, סוג האביק המתאים לאמבטיה שלכם, והעבודה עצמה. מחיר החלפת אביק אמבטיה מסוג פלסטיק כולל עבודה + מע"מ  ינוע בין 1200-1500 ₪. לעומת זאת, מחיר החלפת אביק אמבטיה מנחושת כולל עבודה + מע"מ ינוע בין 1500-2300 ₪.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק