מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שסתום אל חוזר

אולי תופתעו לשמוע, אבל מונה המים הדירתי פעמים רבות לא מודד את צריכת המים שלכם בצורה מדויקת, והתוצאה - אתם משלמים יותר. הפתרון הוא פשוט: התקנת שסתום אל חוזר על שעון המים שיכול להוזיל את חשבון המים שלכם ב-25% ואפילו יותר. אולי השם קצת מסובך, אבל האמת היא שהתקנה של שסתום אל חוזר היא פשוטה ומהירה. אז איך שסתום האל חוזר פועל, איך מתקינים אותו וכמה זה עולה? בדקנו וחזרנו עם כל התשובות


מה זה שסתום אל חוזר

שעון המים הדירתי אמור להוות אינדיקציה לצריכת המים שלנו, ולפי הספירה שלו חברת המים מחייבת אותנו. הבעיה היא שהאינדיקציה שהוא נותן הרבה פעמים אינה מדויקת, והטעות היא, איך לא, על חשבון הצרכן.

בכל פעם שמים עוברים בשעון המחוג מסתובב והמספר המופיע על השעון מתעדכן. עד כאן נשמע הגיוני, אבל הצרה היא ששעון המים זז רק בכיוון אחד, בעוד המים יכולים לזוז לשני הכיוונים. כך נוצר מצב שאם מים שיצאו מהשעון חוזרים אחורה (ובהמשך נרחיב איך ולמה זה קורה) השעון יזוז גם כשהמים יצאו וגם כשהם יחזרו, מה שיביא לספירה כפולה של המים כך שתשלמו פעמיים על אותם המים. שסתום האל חוזר נועד לפתור את הבעיה הזו – הוא מאפשר למים לנוע רק בכיוון היציאה ובכך מונע את הספירה הכפולה.


מתי צריך שסתום אל חוזר

בגדול, עדיף שבכל דירה יהיה שסתום אל חוזר, אבל יש כמה מקרים בהם זה מומלץ במיוחד:

שעון מים אם צריכת המים פתאום גבוהה יותר מהרגיל למרות שלא היה שינוי במספר הנפשות בבית או בהרגלי הצריכה.

שעון מים אם העירייה או תאגיד המים החליפו את המונה שלכם. אנחנו לא רוצים להיות חשדניסטים חלילה, אבל כבר היו כמה מקרים בהם לאחר החלפת המונה על ידי גוף רשמי צריכת המים עלתה באופן פלא, למרות שהרגלי הצריכה לא השתנו - מה שמחזיר אותנו לסעיף הקודם.

שעון מים אם אתם גרים בבניין הסיכוי שתשלמו על מים חוזרים גבוה בהרבה. כדי להבין את ההיגיון מאחורי זה נחזיר אתכם לשיעורי פיזיקה בתיכון (מצטערים על זה) ונזכר בחוק הכלים השלובים: ברגע שיש הפרשי לחץ (למשל אם אתם משתמשים במים ופתאום השכן מעליכם גם פותח מים נוצרים הפרשי לחצים) המים שנמצאים למעלה יורדים למטה, כך שאותם המים שיצאו משעון המים שלכם יחזרו אחורה וייספרו שוב על ידי המונה.

 שעון מים

 


התקנת שסתום אל חוזר

התקנת שסתום אל חוזר היא לרוב פעולה פשוטה שתיקח לאינסטלטור מנוסה כרבע שעה. קודם כל האינסטלטור ינתק את המים לחלוטין ולאחר מכן יפרק את שעון המים. השלבים הבאים תלויים בסוג השסתום שבחרתם:

שסתום אל חוזר משולב רקורד - אם השסתום מגיע יחד עם רקורד (מעין אום שצמוד לשעון משני צידיו) מובנה, כל מה שהאינסטלטור יצטרך זה להחליף את הרקורד הקיים ברקורד החדש. 

שסתום אל חוזר נפרד - אם השסתום לא מחובר לשום רכיב אחר של שעון המים האינסטלטור יצטרך ככל הנראה לקצר את הצינור על מנת לפנות מקום לשסתום, ואז להוסיף אותו.

לאחר התקנת השסתום האינסטלטור יחזיר את האטמים (וחשוב לוודא שהוא אכן עשה זאת, אחרת תהיה לכם נזילה), יפתח את המים ויוודא שהם מגיעים כרגיל לברזים.

שימו לב - בכדי שתהיה יעילה, התקנת שסתום אל חוזר צריכה להיות על הצינור שאחרי ברז המים, ולא על זה שלפניו.


מחיר התקנת שסתום אל חוזר

בממוצע, התקנת שסתום אל חוזר תעלה 300-350 ₪ + מע"מ, כולל מחיר השסתום עצמו. אם אתם מעדיפים לקנות את השסתום בעצמכם מחיר ההתקנה יהיה לרוב 250-300 ₪. אם אתם בוחרים באופציה הזו שימו לב שהשסתום שאתם קונים מתאים לשעון המים ולצנרת שלכם. במקרים בהם צריך לקצר את הצנרת, או שנדרשות התאמות אחרות המחיר יכול להגיע גם ל-500 ₪ ויותר.


טיפים שכדאי לחזור אליהם

כדי שההתקנה תתבצע על הצד הטוב ביותר, והשסתום ייעשה את עבודתו נאמנה יש כמה דברים שחשוב לדעת:

וי וודאו שהאינסטלטור מתקין לכם שסתום עם תו תקן.

וי בחרו בשסתום העשוי מנחושת או פליז שנחשבים לחומרים איכותיים יותר.

וי לשסתום אל חוזר יש בלאי טבעי ולכן מומלץ להחליף אותו אחת ל-5 שנים.

וי יש שני סוגים של שסתומים: קלפה וקפיץ. הייעוד שלהם זהה, אבל המנגנון שונה. שסתום קלפה נחשב לעמיד יותר.

 שסתום אל חוזר קפיץ ושסתום אל חוזר קלפה

אינסטלטורים מומלצים להתקנת שסתום אל חוזר

 כדי שההתקנה תתבצע בצורה הטובה ביותר ריכזנו עבורכם רשימה של אינסטלטורים מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות מאומתים. לאחר כל עבודה שמתבצעת נציגה ממידרג מתקשרת אל הלקוח ומבקשת ממנו לדרג את האינסטלטור בפרמטרים שונים, כך שהציונים באתר מעודכנים תמיד! 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה התקנת שסתום אל חוזר?

התקנת שסתום אל חוזר עולה 300-350 ש"ח + מע"מ. המחיר מורכב ממחיר ביקור אינסטלטור ומחיר השסתום, כך אם שאינסטלטור מגיע לעוד כמה תיקונים תשלמו על התקנת השסתום משמעותית פחות. 

מה מחיר שסתום אל חוזר?

המחיר תלוי בסוג השסתום, אך בממוצע עומד על 50 ש"ח. 

איזה שסתום אל חוזר מומלץ?

מומלץ להתקין שסתום קלפה עשוי נחושת.

איפה מתקינים את שסתום האל חוזר?

התקנה של שסתום אל חוזר תעשה בצמוד לשעון המים. חשוב להתקין את השסתום על החלק שאחרי שהעון ולא על החלק שלפניו. 

מה עדיף - שסתום אל חוזר קלפה או קפיץ?

שסתום אל חוזר קלפה נחשב לעמיד יותר ולכן הוא עדיף. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק