מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת קו ביוב מחיר
מחיר החלפת קו ביוב, ממש כמו העבודה עצמה הוא לא העסק הכי נעים. המחיר מתחיל בכמה מאות שקלים בודדים ויכול להגיע אפילו לעשרות אלפי שקלים במקרים מסובכים. במאמר הבא נדבר על כמה עולה החלפת קו ביוב, מה משפיע על המחיר וגם נראה דוגמאות מהצעות מחיר אמיתיות עבור החלפת קו ביוב. לא צריך להמתין על הקו כי אנחנו כבר מתחילים.


מחירים אמתיים של החלפת קו ביוב

ממש כמו שטיפול שורש משתנה בהתאם למצבו של המטופל, כך החלפת קו ביוב תהיה תלויה במצב הצנרת ומיקומה. לכן, רגע לפני שאנחנו צוללים לעומק המחירים והמשתנים השונים של החלפת קו ביוב, הנה כמה דוגמאות לעסקאות אמיתיות שביצעו לקוחות מידרג:

כסף מחיר החלפת מקטע מקו ביוב – 200 ₪

כסף מחיר החלפת קו ביוב הכולל חציבת צנרת של כיור מטבח, החלפה של תושבות והוספת סיפון – 800 ₪

כסף מחיר החלפת קו ביוב מהמטבח בקומה שנייה למפלס הקרקע כולל חציבה - 1,000 ₪

כסף מחיר החלפת קווי ביוב בכל הבית וביצוע שני מעקפים מחוץ לבית - 4,500 ₪

 כסף מחיר החלפת קו ביוב בבניין בן 4 קומות - 10,000 ₪

כוכבית במאמר הזה נתמקד במחירים. אם אתם מרגישים שאתם צריכים להעמיק בנושא של החלפת קו ביוב לפני שתיגשו למחירים, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר החלפת צנרת ביוב ולקבל מידע מפורט יותר בנושא.

החלפה של קו ביוב בתוך הבית

מה משפיע על מחיר החלפת קו ביוב

בגדול, כשאנחנו מדברים על החלפת קו ביוב אנחנו מדברים על החלפת חלק מצינור ביוב, כולו או על החלפת של כמה צינורות ביוב. כמובן שהמחיר מושפע מאורך וכמות הצינורות שמחליפים. זה יכול להיות קו ביוב קצר של 2 מטר, או קו  ביוב ארוך מאוד של 30 מטר.

חוץ מאורך הקו, גם תנאי השטח יכולים להשפיע על תמחור החלפת קו ביוב. באופן כללי, ככל שתנאי השטח קשים יותר, האינסטלטור יצטרך לעבוד קשה יותר ובהתאם לכך המחיר יעלה. הנה הדברים המרכזיים שמשפיעים על מחיר החלפת קו ביוב:


קו ביוב חיצוני או פנימי

המחיר משתנה בהתאם לשאלה האם קו הביוב הוא חיצוני – כלומר, נמצא על דפנות הבית (או במקום גלוי אחר), או פנימי – נמצא מתחת לאדמה.

אם יש לכם קו ביוב חיצוני הרווח הוא שלכם כי מחיר החלפת קו הביוב יסתכם בדרך כלל בכמה מאות שקלים (אלא אם כן יש עבודה מאוד מסובכת בגובה)

במקרה של צינור פנימי - העבודה מסובכת יותר וכוללת חציבה בקרקע ויכולה להגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים.

קו ביוב פנימי וקו ביוב חיצוני
 
עומק חציבת קו הביוב

ככל שקו הביוב נמצא עמוק יותר באדמה כך תידרש יותר עבודה על מנת להגיע אליו, והמחיר יהיה בהתאם. קווי הביוב יכולים להיות בעומק חצי מטר מתחת לאדמה ולהגיע גם ל 2 מטרים מתחת לאדמה. זה אולי לא נשמע כמו הבדל משמעותי, אבל עומק החפירה יכול להשפיע על המחיר גם במאות שקלים.


 סוג האדמה

אדמה מסוג קשה, עם כמות גדולה של שורשים באדמה או סלעים מקשים גם הם על ההגעה לצנרת ויכולים לייקר את מחיר העבודה בכמה במאות שקלים.

במקרים של כמות קיצונית של סלעים או תוואי שטח קשה, יכול להיות שיהיה צורך בהבאת מחפרון (בובקאט) כדי לחצוב באדמה ולהגיע לקו הביוב. וזה כמובן צפוי להקפיץ את עלות העבודה הכוללת.

החלפת קו ביוב בחצר


 ריצוף

בהחלפת קו ביוב בבית או בחצר מרוצפת יהיה צורך בשבירה של הריצוף כדי להגיע לקו הביוב, ולרצף מחדש לאחר ההחלפה שלו. 

כדאי לברר את סוגיית הריצוף עם האינסטלטור עוד לפני העבודה בגלל שישנם אינסטלטורים שמבצעים את הריצוף מחדש בעצמם או עם מישהו מטעמם ויש כאלה שלא מתעסקים בכך בכלל ולאחר שהם יסיימו את החלפת הצינור תצטרכו להזמין רצף בעצמכם.

מחיר של ריצוף אחרי החלפת קו ביוב תלוי בגודל השטח שצריך לרצף ותוכלו לקרוא על זה עוד במאמר מחיר ריצוף לבית. באופן כללי, נגיד שעבודה הכוללת ריצוף יכולה להיות יקרה יותר בכמה מאות שקלים מעבודה שלא דורשת ריצוף וזה תלויבגודל השטח שצריך לרצף.


סוג הצינורות

 קוטר צינורות של קו ביוב ביתי הוא בדרך כלל 2 צול או 4 צול.

נקודה מחיר להחלפת קו ביוב 2 צול בגינה יעלה בין 150 - 200 ₪ למטר.
נקודה מחיר להחלפת קו ביוב 4 צול בגינה יעלה בין 250 - 350 ₪ למטר.


סוג ההתקנה

ישנם שני סוגים של התקנת צינורות הביוב: הלחמת הצינורות זה לזה או חיבורם על ידי ניפל (שיטת שקע – תקע). שיטת ההלחמה של הצינורות היא היקרה יותר מבין שתי השיטות ונפוצה בעיקר במקרה של צינורות חיצוניים. ישנם הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים באיזו שיטת התקנה להתקין את קו הביוב ואת זה האינסטלטור יצטרך להעריך בשטח בשלב הצעת המחיר.

אגב, כששאלנו את האינסטלטורים במידרג איזו צנרת ביוב מומלצת, רובם בחרו בצנרת פלסטיק של חוליות שאותה מתקינים בשיטת שקע – תקע. כך שאם אתם רוצים להוזיל מעט את המחיר, תוכלו לבקש מהאינסטלטור שיתקין לכם צינורות בשיטה הזאת.

החלפת קו ביוב הכוללת חציבה ושבירת מרצפות


פינוי קו הביוב הישן:

אם קו הביוב הישן עשוי מברזל או אסבסט, הפינוי שלו יהיה יותר מסורבל וידרוש יותר עבודה מפינוי של צינורות פלסטיק שעשויים מחומר קל יותר, מה שכמובן ייקר את המחיר.


הצעות מחיר להחלפת קו ביוב

כדי שלא נישאר באוויר, הנה דוגמאות לכמה הצעות מחיר אמיתיות עבוק החלפת קו ביוב:


החלפת קו ביוב פנימי 2 צול

 אורך קו הביוב – 1 מטר
עומק - חצי מטר מתחת לקרקע
ללא ריצוף וללא שורשים.

מחיר להחלפת קו הביוב: 1,200 ₪


החלפת מקטע מצינור חיצוני 2 צול

אורך קו הביוב - 3 מטרים (מקומה 2 למטה)

קיבוע הצינור לקיר הכולל עבודה בגובה

מחיר להחלפת קו הביוב: 800 ₪


החלפת קו ביוב פנימי 4 צול

אורך - 4 מטר
עומק – 4 מטר מתחת לאדמה
הוצאת שורשים והחלפת ריצוף אבן משתלבת.

מחיר להחלפת קו הביוב: 2,200 ₪


אינסטלטורים מומלצים להחלפת קו ביוב

כמו שראינו, מחיר החלפת קו ביוב תלוי בהרבה מאוד משתנים כך שהחלפת קו ביוב אחד לא תהיה בהכרח דומה להחלפת קו ביוב אחר. אחרי שראיתם דוגמאות ומחירים, הכנו בשבילכם רשימת אינסטלטורים מומלצים המתמחים בהחלפת קו ביוב. שיהיה בהצלחה.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק