מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת מכונת כביסה

שמעתם פעם על ראשי תיבות חמ"נ? אנחנו לא מופתעים שלא (אנחנו המצאנו אותם). מדובר ב"חשמל, מים, ניקוז" – כל מה שכוללת התקנת מכונת כביסה. נגלה לכם סוד, למעשה מדובר בעסק די פשוט. הבלגן עלול לצוץ כאשר מכונת הכביסה מותקנת רחוק מנקודת מים או מהניקוז, ואז יש צורך בפתרונות יצירתיים. אז איך מתכוננים להתקנת מכונת כביסה, כמה זה עולה, אינסטלטורים מומלצים ועוד הרבה במדריך השלם להתקנת מכונת כביסה.

 

הכנות להתקנת מכונת כביסה

אם במקרה טרם בחרתם מכונת כביסה, נמליץ לכם קודם לראות את המדריכים שלנו: "איך לבחור מכונת כביסה" ו"מכונות כביסה מומלצות". אם המכשיר כבר בוהה בקירות הבית שלכם בציפייה, מה שהכי חשוב לדעת הוא שהתקנת מכונת כביסה כוללת שלושה חיבורים – חשמל, מים וניקוז, ולכן כאשר אתם בוחרים את המיקום העתידי של מכונת הכביסה, חשוב מאוד ששלושת הנקודות האלה יהיו קרובות למכונת הכביסה, במרחק של עד שני מטר.

אם אין לכם ברירה ואתם מוגבלים מבחינת מקום, אל תאמרו נואש, בדיוק בשביל מקרים כאלה הגיעו אינסטלטורים לעולם. או כמו שאומרים אצלנו – לכל מכונה יש תוף.

 

חשמל

אם אין נקודת חשמל קרובה, זה הזמן לקרוא לחשמלאי להתקנת נקודת חשמל חדשה. שימו לב, מכונת כביסה היא צרכן חשמלי גבוה יחסית, ולכן הדרך המתבקשת היא לחבר אותה לשקע המחובר ישירות ללוח החשמל (שקע כוח), וכמובן שלא מומלץ לחבר מכונת כביסה לחשמל למפצל או למאריך.

 

מים

כאשר נקודת המים רחוקה, עומדות בפניכם שתי דרכי פעולה:

נקודת מים חדשה – אין ספק שנקודה שתהיה בלעדית למכונת הכביסה היא הפתרון האמין ביותר. הבעיה היא שאם הבית שלכם לא נמצא כרגע בשיפוץ, התקנת נקודת מים חדשה תהיה די יקרה ודי ארוכה.

חיבור לנקודת קיימת – הדרך הפשוטה והזולה יותר היא פשוט להאריך את צינור המים של מכונת הכביסה אל נקודת מים קיימת. אם הנקודה נמצאת בתוך הארון, האינסטלטור יצטרך לקדוח בו בשביל להכניס את הצינור. כמו כן, בהרבה מקרים יש כבר מכשיר אחר שעושה שימוש בנקודה הקיימת, ולכן יהיה גם צורך להחליף את הברז הרגיל לברז משולב. אם יש לכם ידיים טובות, תוכלו לנסות להחליף את הברז בעצמכם ולחסוך קצת מעלות ההתקנה, כפי שתוכלו לראות בסרטון.

 

ניקוז

כמו בשתי הנקודות האחרות הפתרון האידיאלי הוא נקודת ניקוז בלעדית. העניין הוא שאם אין לכם כזו התקנה של נקודת ביוב חדשה תהיה יקרה וארוכה, ולכן הפתרון המתבקש הוא חיבור של צינור הניקוז אל נקודה קיימת. לשם כך יש להחליף את הסיפון הרגיל (הפלסטיק שיושב מתחת לכיור ושולח את המים לביוב) של הכיור הקרוב לסיפון משולב ולחבר את הצינור אל הסיפון המשולב. אם תרצו, תוכלו לנסות להחליף את הסיפון בעצמכם ולחסוך במחיר ההתקנה, כפי שתוכלו לראות בסרטון. אם מדובר בנקודה רחוקה, האינסטלטור יצטרך להאריך את הצינור ואם יש צורך גם לקדוח בארון.


התקנת מכונת כביסה

אם המכונה שלכם חדשה מהניילונים, יכול להיות שתעדיפו לקרוא לבעל מקצוע מטעם החברה כך שתקבלו את מלוא האחריות על המכשיר. בכל אופן, התקנה מכונת כביסה כוללת שלושה שלבים בסך הכל:

אחד חיבור לנקודות – אם כל הנקודות קרובות, אין חובה להזמין איש מקצוע בשביל ההתקנה, ותוכלו פשוט לחבר את המכונה בעצמכם אל המים, החשמל והניקוז. אם אחת מהנקודות רחוקות, המלצתנו היא לקרוא את הפסקה הקודמת ולהזמין אינסטלטור שידע ליצור את ההתאמות הנכונות.

שתיים כיוון המכונה – בתחתית מכונת הכביסה יש שני מעמידים קטנים מפלסטיק. את המעמידים האלה יש לסובב (אתם או האינסטלטור) פנימה או החוצה כך שהמכונה תעמוד ישר על הרצפה. תוכלו לבדוק זאת בקלות בעזרת פלס.

שלוש הפעלת ניסיון – כדי לוודא שכל החיבורים נעשו כמו שצריך, הפעילו את המכונה על תכנית קצרה כדי לראות שאין שום נזילה בכניסת המים אל המכונה או ביציאתם.

התקנת מדיח כלים

 


מחיר התקנת מכונת כביסה

מחיר מחיר התקנה פשוטה של מכונת כביסה, ללא הארכה של צינורות או החלפת חלקים הוא 300-250 ₪.

מחיר הארכת צינור לנקודת מים או ביוב כולל החלפת הברז או הסיפון תוסיף עוד 150-100 ₪ לכל נקודה.

מחיר קידוח בארונות יוסיף גם הוא 200-100 ₪ למחיר ההתקנה, תלוי בכמה קידוחים מדובר.

לדוגמא, התקנת של מכונת כביסה כולל הארכת צינורות למים ולביוב, החלפת הסיפון והברז ושני קידוחים בארונות תעלה 600-500 ₪

ברז מכונת כביסה לפני התקנה

 


האם אפשר להתקין מייבש מעל מכונת כביסה

זאת שאלה מצוינת, ולכן בחרנו לענות עליה בשיטת "חכמת ההמונים". שלחנו ליותר מ־25 טכנאי מוצרי חשמל המופיעים אצלנו באתר את השאלה "מייבש מעל מכונת כביסה - מומלץ?". אם אין לכם זמן לקרוא, נביא כאן את השורה התחתונה - אין שום בעיה, רק חשוב לדאוג שגם המייבש וגם מכונת הכביסה ישרים ויציבים.

מייבש מותקן על מכונת כביסה

 


אחרי ההתקנה – לשמור על מכונת הכביסה

ההתקנה הסתיימה, הפעלתם את המכונה, הכל עובד (ורועש) כנדרש? מעולה. הנה שני טיפים שיעזרו לכם לשמור על מכונת הכביסה ולחסוך מכם ביקור של טכנאי מוקדם מן הצפוי:

הגבלת משקל לא תדחוס – על אף שזה נראה מפתה, לא כדאי להעמיס על המכונה. עומס מוגזם על המכונה עלול להכביד על הציר ולהזיק למכונה. לכן נסו להשאיר מרווח של חמש אצבעות בין הכביסה לקצה התוף.

לא תמשוך לא תמשוך – לעולם אל תמשכו בכוח את הידית אם דלת מכונת הכביסה לא נפתחת, זה עלול פשוט להרוס אותה. במקרה כזה החשוד המידי הוא הפילטר שכנראה נסתם.


אינסטלטורים מומלצים להתקנת מכונת כביסה

יש שלושה דברים בעולם שאי אפשר להפסיק להסתכל עליהם: אדם עובד, אש בוערת, ומכונת כביסה מסתובבת. אז לפני שהבית שלכם חוזר לרעוד בקצב התוף, חשוב שתדעו שהתקנת מכונת כביסה זו עבודה שכדאי לתת לאינסטלטור אמין ומנוסה לבצע. בדיוק בשביל זה אספנו לכם רשימה של אינסטלטורים מומלצים להתקנת מכונת כביסה, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים.


שאלות נפוצות לדף זה

האם אפשר לבצע התקנת מכונת כביסה לבד?

אם כל הנקודות - חשמל, מים, וניקוז - קרובות למכונת הכביסה, עקרונית ממש אין בעיה להתקין מכונת כביסה לבד. שימו לב שאם מדובר במכונה חדשה רוב הסיכויים שתאבדו את האחריות אם התקנתם אותה בעצמכם.

מה המחיר של התקנת מכונת כביסה?

מחיר התקנת רגילה של מכונת כביסה ללא תוספת של חלקים או הארכת צינורות הוא 300-250 ש"ח. אם יש צורך בהארכת צינורות ובהחלפת חלקים תצטרכו לשלם יותר: הארכת צינור והחלפת של סיפון או ברז תעלה 150-100 ש"ח נוסף על מחיר ההתקנה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק