מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת נקודת מים

התחדשתם בבר מים? משפצים את הדירה? כנראה שאתם צריכים להתקין נקודת מים. התקנת נקודת מים היא עבודה לא ממש פשוטה וגם לא ממש זולה שעלולה לכלול פתיחה של הקיר או הרמה של רצפות. רוצים לדעת איך זה נעשה וכמה זה עולה להביא את המים ליעד המיוחל? המדריך המלא להתקנת נקודת מים מוגש כעת.


מתי צריך להתקין נקודת מים

תפקידה של נקודת המים הוא לחבר בין צנרת המים ובין הברזים והמכשירים השונים בבית. הוספתם ברז רגיל, תמי 4, מכונת כביסה, מדיח כלים או אסלה? במקרה שאין נקודת מים בקרבתם תצטרכו להוסיף אחת כזו.

אם אתם כבר בשיפוץ – מומלץ מאד כבר לתכנן את המיקום של הברזים ושל המכשירים השונים ולהתקין נקודות מים בהתאם, ככה שתחסכו לעצמכם הרבה כסף והרבה כאב ראש. במקרה הזה שווה לכם לשקול גם החלפה של הצנרת כולה. אל דאגה, גם הבית כבר עבר את שלב השיפוצים תוכלו תמיד להתקין נקודת מים, כפי שתקראו בהמשך.

 התקנת נקודת מים חדשה

 

 


התקנת נקודת מים

נתחיל מהסוף – האינסטלטור יחתוך חלק מהצנרת שלכם ויחבר אליה מפצל במקום. אל המפצל הוא יחבר את הצינור החדש , ואל הצינור החדש יתחבר הברז החדש שלכם. השאלה המרכזית שתעסיק אתכם היא איפה יעבור הצינור החדש, ויש לכך שתי אפשרויות:

התקנת נקודת מים בתוך הקיר

התקנת נקודת מים שמחוברת לצנרת דרך הקיר או מתחת לרצפה היא הדרך המקובלת והאסתטית והיא עולה יותר בהתאם. אם יש לכם קיר אריחים האינסטלטור יצטרך לפתוח אותו, ואם הקיר עשוי בטון יצוק – הוא יצטרך לחצוב בו.

מומלץ להתקין נקודת מים בתוך הקיר ולא מתחת לרצפה. התקנה מתחת לרצפה יקרה וארוכה יותר ודורשת הוספה של מחברים ועיקולים, מה שעלול לגרום בעתיד לבעיות צנרת. במקרים מסוימים אין ברירה אלא לחבר את נקודת המים מתחת הרצפה, לדוגמא כאשר הקיר שבו רוצים להתקין את הנקודה הוא קיר פנימי (בחדר השינה למשל) והצנרת שבקיר רחוקה.

 התקנת נקודת מים מתחת לרצפה

התקנת נקודת מים מחוץ לקיר

אם לא תרצו לחסוך את העלות והבלגן של פתיחת הקיר, החלופה הזולה יותר והאסתטית פחות היא התקנת נקודת מים ללא חציבה, כלומר ללא פתיחה של הקיר או הרצפה אלא באמצעות צינור שיחובר לנקודת מים גלויה בצנרת – בדרך כלל מתחת לכיור המטבח – ויזרים את המים לברז החדש.

בכדי שלא יעבור לכם צינור בכל הבית, האופציה הזאת כדאית רק אם נקודת המים החדשה קרובה לנקודה שכבר קיימת. בחלק מהמקרים ייתכן שתוכלו להעביר את הצינור דרך ארונות המטבח וכך להסוות אותו, ואז זו יכולה להיות אופציה ששווה בהחלט לשקול.

 צינור מים בתוך הבית

 


מחיר התקנת נקודת מים

לא שכחנו את החלק החשוב ביותר. טווח המחירים של התקנת נקודת מים נע בין 700 ₪ ל1500 ₪, והוא מושפע מכמה גורמים שונים:

ברז מים אופן ההתקנה –  כפי שכבר גילינו התקנת נקודת מים מחוץ לקיר זולה יותר. בהתקנה בתוך הקיר, המחיר תלוי בסוג הקיר. בקיר מאריחים העבודה קלה יותר והמחיר זול יותר. בקיר מבטון יצוק או בפתיחת הרצפה, העבודה תהיה מסובכת יותר ולכן גם יקרה יותר בכמה מאות שקלים. אתם בשיפוץ והקיר או הרצפה כבר פתוחים? האינסטלטור לא צריך להתעסק בשום דבר חוץ מהצנרת והמחיר אמור לרדת בהתאם.

ברז מים כמות החיבורים – כל נקודת מים בבית יכולה להיות מחוברת לשלוש צנרות: מים קרים, מים חמים וביוב. בבנייה או בשיפוץ, רוב האינסטלטורים ייגבו מחיר זהה לכל נקודה. בהתקנה בבית קיים ככל שיש חיבור ליותר צנרות יש יותר עבודה, ולכן ככל שהתקנת נקודת המים כוללת חיבור ליותר צנרות המחיר יעלה.

 התקנת נקודת מים במקלחת

ברז מים צנרות נוספות  - כפי שאמרנו, התקנת נקודת מים חדשה כוללת הוספה של צינור. אם הצינור החדש ארוך יותר משניים או שלושה מטר, המחיר יעלה בין 50 ₪ ל-70 ₪ לכל מטר שנוסף.


התקנת נקודת מים – מחירים לדוגמא

התקנת נקודת מים בתוך הקיר עם חיבור למים קרים וחמים ולביוב, כולל ההתקנה של הברז:

התקנת נקודת מים בשיפוץ תעלה בין 800 ₪ ל1,000 ₪.

התקנת נקודת מים בבית קיים תעלה בין 1,200 ₪ ל1,500 ₪.

המחיר גם עלול להשתנות אם מדובר בהתקנה של אביזר סניטרי מורכב, דוגמת אסלה תלויה, שם המחיר יכול להגיע גם ל-2,000 ₪.

 התקנת נקודת מים בקיר בטון

במקרה של התקנת נקודת מים ללא חציבה:

בהתקנת נקודת מים בחיבור למים קרים בלבד (למשל – רדיאטור) המחיר יהיה 800-700 ₪.

בהתקנת נקודת מים בחיבור גם למים חמים או גם לביוב (למשל – ברז עם כיור) המחיר יכול להגיע ל1,000 ₪.


טיפים להתקנת נקודת מים

טיפ להתקנת נקודת מים אביזרי התקנה מקוריים – גם בהתקנת נקודת מים נעשה שימוש בכלים ייעודיים(מכשיר לחיצה למשל), וכדי שהצינור יישמר לאורך זמן חשוב שאלה יהיו כלים מקוריים של אותה החברה שמייצרת את הצינור.  SP חייבים שכלי העבודה יהיו מקוריים של חברת .SP

טיפ להתקנת נקודת מים מחברים מאותו הסוג – אם הצנרת שלכם עשויה ממתכת, מנחושת או מברזל, יכול להיות שהאינסטלטור ישתמש במחבר מיוחד ("קופלונג") בשביל הצינור החדש. יש כמה סוגים של מחברים כאלה, וחשוב שהמחבר יהיה מאותו החומר של הצינור הישן, ברזל לברזל ונחושת לנחושת. כל שילוב ביניהם יהיה קטלני לצנרת שלכם.

טיפ להתקנת נקודת מים צנרת מאותו הסוג – העדיפות היא שהצינור החדש יהיה מאותו הסוג של הצנרת הישנה של הבית, כלומר SP ל-SP וPEX  ל-PEX

טיפ להתקנת נקודת מים קופסת ביקורת – במקרה שבו נקודת המים החדשה מחוברת לביוב וצינור הביוב ארוך במיוחד או נמצא בסיבוב, חשוב שהאינסטלטור יתקין קופסת ביקורת כדי לפתור בקלות בעיות של סתימות.

 


אינסטלטורים מומלצים להתקנת נקודת מים

מרגישים כבר ספוגים בידע? מעוניינים בהתקנת נקודת מים חדשה? בעזרת חוות דעת אמתיות ודירוגים שאספנו מלקוחות קודמים, בנינו עבורכם רשימה של אינסטלטורים מומלצים להתקנת נקודת מים, שיעשו את העבודה בצורה איכותית והוגנת.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה התקנת נקודת מים?

התקנת נקודת מים עולה בין 700 ל1,500 ש"ח, והרבה גורמים משפיעים על המחיר.

מה ההבדל בין התקנת נקודת מים בתוך הקיר והתקנה ללא חציבה?

התקנת מים בתוך הקיר הרבה יותר אסתטית, אבל יקרה יותר. התקנה ללא חציבה זולה יותר, אבל היא לרוב פחות אסתטית, אלא אם כן אפשר להסוות את הצינור בארונות המטבח.

מה חשוב בהתקנת נקודת מים?

בהתקנת נקודת מים חשוב שאביזרי ההתקנה יהיו מקוריים מהחברה של הצנרת ושהצינור החדש יהיה מאותו חומר של הצנרת הישנה. אם הצנרת ממתכת, חשוב שהמחבר יהיה מאותה המתכת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק