מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת מזגנים

המזגן הוא ידידו הטוב ביותר של האדם (אחרי הכלב כמובן מחייך) בייחוד בימי הקיץ החמים, ואם התחדשתם במזגן חדש כנראה שתרצו להתקין אותו כמה שיותר מהר. אבל שניה לפני שאתם מתקשרים לטכנאי מזגנים, יש כמה דברים שכדאי לדעת על התקנת מזגנים. אז מה חשוב לדעת לפני שמתקינים מזגן, מה המחיר של התקנת מגזנים, מה זה מזגן אינוורטר ואיך להיזהר מחאפרים? חזרנו עם כל התשובות.


לפני שמתקינים מזגן

לפני שקופצים לשלב התקנת המזגן, חשוב להתייעץ עם מתקין המזגנים לגבי כל האופציות שעומדות בפנינו לגבי בחירת המזגן ומיקום המזגן בבית. בשוק המזגנים ניתן למצוא מזגני אינוורטר, מזגנים עיליים, שתפוקתם נעה בין 0.5 ל 3.5 כ"ס ומזגנים מיני מרכזיים ומרכזיים, שתפוקתם גבוהה יותר. התאמת מזגן לבית, חשובה מאוד כי לא היינו רוצים להתקין מזגן ואחר כך לגלות, שהתפוקה של המזגן לא מצליחה לחמם או לקרר את חלל החדר. בסרטון הבא, מתקין מזגנים מסביר איך לבחור מזגן על פי מיקום וחלל הדירה ועל פי צריכת החשמל של המזגן:

התקנת מזגן - התאמת מזגן לבית

טיפ זה מדבר על התקנת מזגן סטנדרטי. איך אנו מגדירים מזגן סטנדרטי? ההגדרה לצורך טיפ זה הנה: מזגן עד 3.5 כ"ס שאינו מיני מרכזי ואינו מיזוג מרכזי.

התקנות מזגנים עד 3.5 כ"ס נסגרות בדרך כלל בעלות של עד 1000 שקלים ואף בפחות מכך - 700-800 ש"ח. בעבר, עלות התקנת מזגנים הייתה נמוכה יותר. עלות ההתקנה עלתה בכ- 20% עקב המעבר לגז ירוק ע"פ חוק.

ככלל, מזגן גדול יותר שווה עלות ההתקנה גבוהה יותר. מ 3.5 כ"ס ומעלה עלות התקנת מזגן היא בטווח של 1200-1500 שקלים.

המחיר, עבור התקנת מזגן סטנדרטי, כולל עד 2 מטרים של צנרת לחיבור בין המנוע (החלק שיושב בחוץ) והמאייד (החלק שיושב בבית) וכולל אף תושבת למנוע.


מחיר התקנת מזגן

מחיר התקנת מזגן ישתנה בהתאם לתוספות הבאות:

מזגן הגנה מפני גניבת מזגן-  לא הייתם רוצים לגלות שיום אחרי התקנת המזגן הוא פשוט נעלם. ישנם שני פתרונות מקובלים: האחד הוא סורגים סביב המזגן והשני הוא בריחים. הן הסורגים והן הבריחים ננעלים בסופו של דבר בעזרת מנעול פשוט. לכן, אם לגנב יהיה מאוד חם בבית אז ללא כל היסוס או בעיה הוא ישבור את המנעול. עדיין, עדיף הגנה כלשהי מאשר מזגן ללא אמצעי מיגון כלשהם. הגנה למזגן מומלצת בעיקר אם אתם גרים בשכונה בעייתית או שאתם מוסד חינוכי (הגנבים אוהבים מזגנים של מוסדות חינוכיים).

מחיר סביר לשני בריחים + שני מנעולנים עבור נעילת הבריחים יהיה 150-200 ש"ח.מחיר סביר לסורגים + מנעול יהיה 200-300 ש"ח.

מזגן צנרת ארוכה יותר - במידה והמרחק בין המנוע והמאייד (המרחק בין החלק שמחוץ לבית והחלק שבתוך הבית) גדול משני מטרים יש צורך בצנרת נוספת. ברוב המקרים, אין צורך ביותר משלושה מטרים של צנרת בסך הכל. הצנרת עשויה מנחושת. נחושת, כידוע, היא דבר יקר. צינור הנחושת מגיע בעוביים שונים (לדוגמא: 3/8,5/8,1/2) בהתאם לעוצמת המזגן. לכן, העלות למטר צנרת משתנה ע"פ עוצמת המזגן (כולל רווח מקובל למתקין).

מחיר סביר למטר צנרת עבור מזגן עד 1.5 כ"ס הוא כ- 70-90 ש"ח. מחיר סביר למטר צנרת עבור מזגן עד 3.5 כ"ס הוא כ- 80-100 ש"ח.

מזגן נקודת חשמל רגילה - אם אין נקודת חשמל עבור המזגן תצטרכו להתקין אחת כזו. חשוב לציין שרק חשמלאי יכול להתקין נקודת חשמל. מחיר התקנת נקודת חשמל הוא 300-400 ש"ח.

מזגן קידוח בקיר בטון -  במקרים רבים יש להעביר את הצנרת של המזגן דרך קיר בטון (ולא דרך קיר בלוקים – משימה פשוטה יותר וללא תוספת עלות). ישנם מתקינים שלא גובים תוספת תשלום עבור קידוח בבטון אך רוב המתקינים גובים תוספת תשלום של 100-200 ש"ח.

מזגן צינור ניקוז למים - בכל מזגן צריך צינור ניקוז, אך כאשר מדובר בקומה גבוהה יש צורך בצינור ניקוז ארוך ואז עלולה להיות תוספת תשלום של 10-15 ש"ח למטר.

מזגן צנרת PVC - צנרת PVC  משמשת אך ורק לשיקולי אסתטיקה - אם תרצו להסתיר את הצנרת בתוך הבית או לעיתים גם מחוץ לבית. צנרת PVC תעלה בין 25-35 ש"ח למטר.

מזגן קושי מיוחד להגיע לנקודת התקנת המנוע - כאשר קיים קושי מיוחד להגיע לנקודת התקנת המזגן מתקין המזגנים ידרוש תוספת תשלום, אשר תשתנה בהתאם לרמת הקושי הספציפי.


מזגן אינוורטר

אם אתם שואלים את עצמכם האם מזגן אינוורטר משתלם - הסרטון הבא בשבילכם:


מה קורה כשמתקינים מזגן באופן לקוי?

כאשר מתקין המזגנים עושה עבודה גרועה יהיו לנו בעתיד שתי תקלות עיקריות: תקלה ראשונה – נזילת מים בתוך הבית (המים שיוצאים מחוץ לבית זה תקין...) והתקלה השנייה היא בריחת גז. נזילת המים תיגרם עקב התקנה לא נכונה או לא מדוייקת של צינור ניקוז המים. יש צורך לעשות שיפוע נכון שיכוון את המים למקום הנכון. בריחת גז או "נזילת גז" תיגרם גם עקב התקנה לקויה.

התקנת מזגנים לקויה יכולה לגרום אפילו לשריפה. חשוב לדעת, שכל התקנה של מזגן מעל 1.5 כ"ס מחייבת התקנה של שקע תלת פאזי למזגן. בסרטון הבא, חשמלאי מקצועי מסביר מה הכוונה שקע תלת פאזי, ומה קורה אם מחברים מזגן עוצמתי לשקע רגיל:

התקנת מזגנים - שקע למזגן

שיטות של חאפרים

השיטה הנפוצה של כל החאפרים בתחום היא לתת הצעת מחיר נמוכה ביותר בטלפון ואז, אחרי שהם כבר אצלכם בבית, הם מנפחים את המחיר, באמצעות כל הסעיפים הנ"ל. הם יגבו מכם מחיר מופקע עבור מטר צנרת, עבור קידוח, עבור נקודת חשמל והשד יודע מה עוד.

החאפרים, לא ישתמשו בצנרת תקנית. לכל מזגן יש הוראות יצרן ויש להתאים את הצנרת למזגן בהתאם להוראות. החאפר, בניסיון לחסוך על חשבונכם עוד מספר שקלים, ישתמש בצנרת בקוטר שאינו מספק או בצנרת בעלת עובי דופן שאינו על-פי דרישות היצרן.

החאפרים יחסכו על חשבונכם גם בתושבת של המזגן. ישנן תושבות מזגן (תוצרת עזה) ללא תו תקן אשר יחלידו במהרה. תושבת מזגן טובה הינה של חברת שחקים – חברה ישראלית המייצרת תושבות עבור התקנת מזגנים (תושבת מזגן היא למעשה תושבת למנוע של המזגן המכונה גם "מתקן תלייה" כאשר המנוע מקובע בתלייה ולא על הגג). אל תשכחו שלעיתים החיים של מתקיני מזגנים תלויים בתושבת זו.

התקנת מזגן - 7 דברים להיזהר מהם

על מה צריך להקפיד בהתקנת מזגן?

  • דרשו מחיר נקוב מראש לכל אחת מהתוספות האפשריות.

  • דרשו אחריות בכתב לחמש שנים על ההתקנה – אחריות על בריחת גז, נזילות מים או כל בעיה אחרת הקשורה לתושבת, לצנרת או לחיבורי הצנרת. אל תצפו לאחריות של המתקין עבור השלט, לוח הפיקוד וכדומה. האחריות על כך היא אחריות היצרן.

  • דרשו תושבת בעלת תו תקן עם בריח או סורג.


המלצות על מתקיני מזגנים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק מתקיני מזגנים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על מי שהתקין להם את המזגן. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על נזילות מים מהמזגן - זמן קצר אחרי ההתקנה, על כל מיני צינורות וכבלים שמונחים בצורה מכוערת ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מתקיני מזגנים אמינים , לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שכבר עשו התקנת מזגן עם בעל המקצוע שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מתקין מזגנים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל התקנה צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של טכנאי מיזוג אויר מומלצים באזורכם.

מה עדיף מזגן אלקטרה או תדיראן?

30 טכנאי מזגנים, שדורגו על ידי אלפי לקוחות אתר מידרג, כטכנאים הטובים ביותר, נתנו חוות דעת על מזגנים מומלצים. כאן, תוכלו לקרוא את מה שהם אמרו לנו.

איך לחסוך בחשמל, שצורך מזגן מיני מרכזי / מרכזי?

צפו בסרטון, שבו טכנאי מזגנים מסביר מהו דמפר ואיך התקנתו במזגן מיני מרכזי או במזגן מרכזי, תעזור לחסוך בחשמל ובאנרגיה:


 

מה עדיף מזגן עילי או מיני מרכזי?

כלקוחות, עומדות לפנינו הרבה התלבטויות בעת קניית מזגן. יש הרבה עוצמות שונות של כוח סוס וסוגים שונים של מזגנים, כמו מזגן מיני מרכזי, עילי או מפוצל. כמו כן, יש הרבה חברות שמייצרות מזגנים כמו אלקטרה, תדיראן וטורנדו. אז איך מחליטים איזה מזגן לקנות?

צריך להתאים את המזגן לצרכים שלנו, אבל גם יש לקחת בחשבון את מבנה הבית. לדוגמא, במידה ובבית יש מעט נפשות, שרוב היום לא נמצאים בבית, מומלץ לקחת מספר מזגנים עיליים, שיאפשרו לשלוט בוויסות הקור רק לחדרים, שבהם יש אנשים.

בסרטון הבא, טכנאי מזגנים נותן הסבר על השיקולים בין מזגן עילי ומיני מרכזי: 
 

 

כמה עולה להתקין מזגן?

התקנות מזגנים עד 3.5 כ"ס עולות עד 1000 שקלים ואף בפחות מכך - 700-800 ש"ח. 

מחיר ההתקנה יעלה ככל שהמזגן גדול יותר - מ 3.5 כ"ס ומעלה עלות התקנת מזגן היא בטווח של 1200-1500 שקלים. 

מחיר ההתקנה כולל עד 2 מטרים של צנרת לחיבור בין המנוע (החלק שיושב בחוץ) והמאייד (החלק שיושב בבית) וכולל תושבת למנוע.

כמה עולה צנרת למזגן?

העלות למטר צנרת משתנה ע"פ עוצמת המזגן. 

מחיר למטר צנרת עבור מזגן עד 1.5 כ"ס נע בין 70 - 90 ש"ח. מחיר למטר צנרת עבור מזגן עד 3.5 כ"ס נע בין 80 - 100 ש"ח.

האם כדאי להתקין מזגן אינוורטר?

בסרטון שלפניכם, טכנאי מזגנים מסביר מהי בדיוק הפעולה של מזגני אינוורטר ומהם היתרונות בבחירת מזגן זה: 

 

כמה עולה נקודת חשמל למזגן?

 

כמה עולה צינור ניקוז למזגן?

צינור ניקוז למים עולה בין 10-15 ש"ח למטר. אם מדובר בקומות גבוהות, יש צורך בצינור ארוך יותר, ובהתאם גם תשלמו יותר.

לכמה זמן יש אחריות על התקנת מזגן?

לרוב, אחריות על התקנת המזגן ניתנת ל -5 שנים.

כמה עולה תושבת למזגן?

התושבת למזגן נכללת במחיר ההתקנה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק