מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיפוץ חדר אמבטיה

שיפוץ חדר אמבטיה הוא אחד השיפוצים הפופולאריים בישראל. מידי שנה משפצות אלפי משפחות את חדר האמבטיה שלהן. לכן, כתבנו עבורכם מדריך בסיסי ללקוח העומד לפני שיפוץ חדר אמבטיה.


לפני שיפוץ חדר אמבטיה

לפני שמתחילים בשיפוץ חדר האמבטיה, חשוב לבצע תכנון מקדים. תכנון כזה, יוכל למנוע לנו הרבה בעיות בהמשך. מידע על תכנון חדר אמבטיה, תוכלו למצוא בסרטון הבא:

שיפוצניק מסביר על תכנון חדר אמבטיה לפני שיפוץ

מתי לשפץ

באופן עקרוני, ניתן לבצע שיפוץ חדר אמבטיה בכל עונה בשנה ללא עדיפות לעונה מסוימת. אולם אנשים רבים מעדיפים לשפץ בתקופת הקיץ, כדי שיוכלו להימצא מחוץ לבית בזמן השיפוץ. העדפה זו גורמת למצב בו מרבית השיפוצניקים עמוסים בתקופת הקיץ ופנויים יותר בתקופת החורף. לכן, אם ברצונכם להשיג שיפוצניק טוב, בזמן קצר, שיהיה זמין אליכם באופן המיטבי, כדאי שתשקלו לשפץ דווקא בתקופת החורף.

קיימת אפשרות שלא רבים חושבים עליה כשהם מסתכלים על האמבטיה הישנה שלהם והיא הלבשת אמבטיה או ציפוי אמבטיה, התהליך קצר ותוכלו לשוב ולהשתמש באמבטיה בתוך 3-4 שעות. כל המידע על התחום כאן.

איזה שיפוצניק לבחור?

חשוב לבחור שיפוצניק שיש עליו המלצות! מומלץ ללכת ולראות עבודות של השיפוצניק טרם חוזה העבודה, בכדי להתרשם במו עיניכם. לא רק החיוך חשוב - חשובה גם איכות העבודה.


שיפוץ חדר אמבטיה – שלבים עיקריים בתהליך:

 1. פירוק ופינוי הריצוף והקירוי הקיימים.

 2. הוצאת החול שמכסה את הצנרת.

 3. אינסטלציה: החלפה של הצנרת הקיימת.

 4. צנרת הדלוחין (ביוב): שיקום או החלפה.

 5. הוספת \ שינוי נקודות חשמל (במידת הצורך)
  שלב זה מתבצע במקביל לאינסטלציה.

 6. מיקום והתקנת אמבטיה.

 7. מילוי חול ים.

 8. ריצוף הרצפה וחיפוי הקירות בקרמיקה.

 9. התקנת הכיור, הברזים והאסלה.

 10. צביעת הקירות.

 11. מקלחת ראשונה...


כמה זמן לוקח שיפוץ חדר אמבטיה?

שיפוץ חדר אמבטיה נע משבירה נקודתית של בלטות ותיקון, ועד שיפוץ קומפלט. כשמדובר על שיפוץ חדר אמבטיה סטנדרטי, באופן יסודי, העבודה נמשכת בדרך כלל בין שלושה לשמונה ימים, בהנחה שאין הפתעות... לא כדאי להתפשר על איכות העבודה גם אם הדבר כרוך ביום שיפוץ נוסף.

לדרוג שיפוצניקים בתחום שיפוץ חדר אמבטיה - לחץ כאן


שיפוץ מקצועי לעומת שיפוץ של חאפר

שיפוצניק, לא ישר, או לא מקצועי, ינצל את חוסר הידע שלכם (או חוסר הידע שלו...) ויבצע עבודה לא מקצועית. להלן מספר נקודות אשר עושות את ההבדל בין שיפוץ חדר אמבטיה מקצועי לבין שיפוץ לא מקצועי ולא איכותי.

שיפוצניק מסביר על שיטות של חאפרים בשיפוץ אמבטיה

אינסטלציה וצנרת

שלב האינסטלציה הוא השלב החשוב ביותר בתהליך שיפוץ חדר אמבטיה. עבודת אינסטלציה טובה תחזיק מעמד 20 שנה ואף יותר. טיפול לא מקצועי במערכת האינסטלציה ייצור בעיות חמורות בהמשך.

שיפוצניק מסביר על עבודות אינסטלציה בשיפוץ אמבטיה

בכל חדר אמבטיה יש תשתית צנרת ואינסטלטציה, אשר מומלץ להחליף כאשר עושים שיפוץ, היות ובכל מקרה אנו מרימים את הריצוף. התשתית כוללת צנרת המוליכה את המים הקרים, צנרת המוליכה את המים החמים ותשתית ביוב (קולחין), המוליכה את המים המלוכלכים לביוב. שיפוצניק אמין לא יוותר על החלפה של התשתית הישנה - כדי למנוע דליפות ופיצוצים בעתיד. שיפוצניק חאפר, לעומת זאת, לא יחליף את תשתית האינסטלטציה אלא יקלף את הריצוף הקיים ויחליפו בחדש בלבד.

צנרת מומלצת היא צנרת S.P, הכוללת שלוש שכבות בידוד ועשויה מפלסטיק עם מעטפת פנימית של אלומיניום ומותאמת להולכה של מים חמים. סוג נוסף של צנרת הוא פקסגול. זהו צינור מושחל - צינור שנכנס לשרוול, בעל יתרון פרקטי: במקרה של פיצוץ ניתן להוציא את הצינור הקרוע ולהשחיל במהירות צינור חדש. שיפוצניק אמין ומקצועי לא ינצל את חוסר הבנתכם בסוגי הצנרת וישים, אף מבלי שתבקשו, צנרת איכותית בעלת תו תקן. שיפוצניק חאפר עלול לעשות שימוש בצנרת זולה ולא תקנית אשר תגרום לפיצוצים ונזילות בעתיד.

מומלץ להביט בצנרת ולראות שאכן מוטבע עליה חותמת של תו תקן. צנרת ללא תו תקן אינה עמידה ללחץ או לחום של המים ולכן היא עלולה להתפוצץ. שיפוצניק חאפר עלול להתקין לכם צנרת בעלת תו תקן למים קרים בלבד ולעשות באותה צנרת שימוש גם עבור המים החמים.

לאחר החלפת הצנרת יש לבצע בדיקה של הצנרת החדשה בלחץ מים. מטרת הבדיקה היא לוודא שהצנרת עומדת בהולכה של המים ולא נוצרים פיצוצים או נזילות. למרות שמדובר בבדיקה חיונית, שיפוצניקים לא מקצועיים ימנעו מלבצע אותה, דבר שעלול לגרום לכם בעתיד נזקים וכאב ראש.

איך מחליפים צנרת

ריצוף וחיפוי הקירות

הריצוף וחיפוי הקירות בחדר האמבטיה כוללים את הדבקת האריחים החדשים ואת איטום המרווחים בין האריחים (רובה). כדאי להיזהר משיפוצניק שלא מקפיד על יישור קוים בקרמיקה או שאינו מקפיד על איטום כהלכה של המרווחונים בין האריחים. שיפוצניק מקצועי ישמור על רווח תקני בין המרצפות- 3 מילימטר לכל היותר ויקדיש תשומת לב לדוגמא או קישוט באריחים. ודאי לא תשמחו לגלות שהאריחים המעוטרים שבחרתם בהזמנה מיוחדת לא הודבקו במקום המתאים...

צפו בסרטון, שבו שיפוצניק מסביר את כל השלבים להכנת ומריחת רובה:

 

כל השלבים למריחת רובה

 

יש להקפיד שהקיר יהיה ישר לפני שמדביקים עליו את האריחים ולטייח בקעים במידת הצורך. שיפוצניק חאפר ימנע מביצוע עבודת טיח יסודית בכל המקומות אלא ידביק ישירות את האריחים.

צביעת הקירות

צבע מועדף, במקרים רבים של שיפוץ חדר אמבטיה, הוא אקרינול - צבע נגד עובש ופטריות. במידה ואין בעיות עובש, אין צורך באקרינול ויש לצבוע בפוליסיד - צבע עמיד במים ונושם - נגד אדים. מספר שכבות הצבע המינימאלי המומלץ הוא שתיים, אך רצוי לצבוע שלוש שכבות. שיפוצניק חאפר לא יבחר את הצבע המתאים לצביעת חדר אמבטיה ואף ולא יצבע מספיק שכבות. במקרה כזה הצבע יתקלף במהרה.

איטום הרצפה

כשדנים על שיפוץ חדר אמבטיה חשוב להתעקש על איטום הרצפה! איטום הריצפה מונע נזילות לדירה שמתחת - דבר חשוב ביותר אם אינכם רוצים שהמקלחת של הערב תופרע על-ידי דפיקות השכנים מלמטה בדלת שלכם...

מומלץ, אם כי לא מחייב, לאטום גם את הקיר עליו נשענת האמבטיה כדי למנוע מעבר של המים לצדו השני של הקיר.

חיפוי ניאגרה סמויה

עבור אלה שמעוניינים להתקין ניאגרה סמויה בחדר אמבטיה, שימו לב! שיפוצניקים רבים, שינסו לחסוך בעלויות יציעו לנו לנו לעשות חיפוי של הניאגרה עם קיר גבס. הגבס הוא אומנם פתרון אסתטי ויפה, וכמובן זול, אך הוא אינו עמיד לטווח ארוך. נזילות של מים מהניאגרה, יחלחלו בחלוף הזמן אל הגבס היפה, וייגרמו לריקבון ורטיבות.

בסרטון הבא, שיפוצניק מוסמך מסביר, מדוע גבס בחדר אמבטיה הוא לא רעיון טוב, ומה עדיף במקום:

שיפוצניק מסביר על חיפוי ניאגרה סמויה

סיכום - כללים מנחים עבור שיפוץ חדר אמבטיה

צירפנו כאן סרטון קצר של שיפוצניק מקצועי, שמסביר מהם ארבעת הדגשים הכי חשובים בזמן שיפוץ חדר אמבטיה:

שיפוץ חדר אמבטיה - שיפוץ מקצועי


כמה עולה שיפוץ חדר אמבטיה

טווח מחירים

מחיר שיפוץ חדר אמבטיה סטנדרטי יסודי נע בין 9,000-16,000 ₪, כאשר מחיר זה כולל את צנרת המים החמים, צנרת הדלוחין, החול, המלט וכמובן את העבודה. המחיר אינו כולל את אביזרי האמבטיה, אותם רוכשים בנפרד. כאן תוכלו לראות הצעות מחיר של שיפוץ אמבטיה

מה משפיע על מחיר שיפוץ חדר אמבטיה

 • בראש ובראשונה – גודל חדר האמבטיה.

 • מס' נקודות האינסטלציה.

 • ריצוף באריחים קטנים מהגודל הסטנדרטי עשוי להעלות את מחיר השיפוץ, מאחר ואריחים קטנים דורשים עבודת ריצוף מדויקת ויסודית יותר. כמו כן, סוגים מסוימים של פסיפס או שילוב זכוכית דורשים תוספת טיח ועבודה עדינה ומורכבת יותר ולכן עלולים לייקר את השיפוץ.

 • כאשר שיפוץ חדר אמבטיה מתבצע בבניין רב קומות- ללא מעלית, בקומה גבוהה, ישנה תוספת מחיר לעלות השיפוץ. התוספת נובעת מכך שהבאת הציוד לדירה ופינוי הפסולת ממנה כרוכים במאמץ רב יותר.

 • סוג הצנרת משפיע גם כן על מחיר השיפוץ . מחיר הצנרת משתנה לפי אורך הצינור והתוצרת. צנרת SP, לדוגמא, יקרה עד פי 3 מצנרות פשוטות אחרות, אך מבטיחה ראש שקט. בייחוד בנוגע לצנרת חשוב להביא בחשבון את האיכות ולזכור כי לעיתים על מוצר זול משלמים ביוקר.

 • מחיר השיפוץ נמדד בדרך כלל לפי מטר מרובע, עקב כך תיתכן הוזלה במחיר כאשר מבצעים שיפוץ חדר אמבטיה כחלק משיפוץ כללי. לכן כדאי לשקול לכלול את שיפוץ חדר האמבטיה בשיפוץ פנים, במידה ותכננתם לבצע שיפוץ שכזה.

 • מספר נקודות החשמל והתאורה: כל הוספה של נקודת חשמל בחדר האמבטיה-בין אם מדובר במתג אור,שקע מוגן למכונת הגילוח או למחמם מגבות, כרוכה בתוספת תשלום.

 • התקנה של אסלה תלויה -ניאגרה סמויה, מייקרת את השיפוץ מאחר ומדובר בעבודה מורכבת יותר, אך נחשבת לפיתרון אסתטי ואופנתי. 


קניית כלים סניטריים ואביזרי אמבטיה אחרים

כלים סניטריים

רכישת הכלים - כיור, אסלה, ברזים ומקלחונים, וקניית האריחים נעשית בחנות לממכר מוצרי אמבטיה. אסלה וכיור פשוטים נפוצים (אותם מתקינים רוב קבלני הבניין בדירות חדשות) הם בדרך כלל מתוצרת חרסה. מחירי אביזרי אמבטיה משתנים בעיקר לפי הסגנון והעיצוב, וכן בהתאם לאיכות המוצר: מחיר ברז אמבטיה נע בין 100 שקלים לברז הפשוט ביותר ועד 1200 שקלים לברז מעוצב ויוקרתי. מחיר אסלה נע בין 450 שקלים ל-2000 שקלים..

חשוב לבחור אביזרי אמבטיה מתוצרת ידועה ובעלי תו תקן. ברז מאיכות גרועה ייטה להתקלקל במהרה: תתקשו לפתוח אותו ויווצרו נזילות וטפטופים. ניאגרה מאיכות גרועה תיטה לקלקולים במנגנון ותיצור נזילות.

קבלן שיפוצים מסביר איך לבחור כלים סניטריים: 

אריחים (קרמיקה)

מחיר האריחים משתנה בהתאם לתוצרת: קרמיקה איטלקית יקרה יותר- אולם נחשבת יפה, קלה ואיכותית למשתמש. העיצוב משפיע אף הוא על מחיר האריחים: מחיר אריחים פשוטים המכסים 25 מ"ר של ריצוף הוא כ-1700 ₪. ריצוף אותו שטח באריחים יוקרתיים ומעוצבים עשוי להגיע למחיר של 6000 ₪.

כשעורכים שיפוץ חדר אמבטיה ניתן להשתמש באריחים שנועדו לרצפה לחיפוי הקיר. לעומת זאת- באריחים שנועדו לקיר אי-אפשר לרצף! זאת מפני שהאריחים המיועדים לקיר שבירים, חלקים ודקים ולא יעמדו בלחץ של דריכה והליכה על הרצפה.

על מנת ליצור אסתטיקה בשילוב הריצוף וחיפוי הקיר, ניתן להשתמש באריחים של הרצפה לחיפוי הקיר עד גובה קו האמבטיה - כלומר 45-50 סנטימטר.

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ניתן לרכוש בחנות או להזמין בעיצוב אישי אצל נגר, כאשר מחירם משתנה בהתאם למותג ולסגנון.

חשוב לשים לב לדיוק בהתאמת המידות של הארון לחדר האמבטיה אפילו יותר מכל רהיט אחר - בייחוד כשמדובר בחדר אמבטיה קטן. התאמת המידות מבטיחה מניעת מצב שבו לא תוכלו לפתוח את דלת ארון האמבטיה בצורה נוחה, או אי התאמה של הראי לרוחב הקיר באמבטיה שלכם.

חשוב לבחור ארון שעשוי מסוג עץ עמיד ללחות על מנת למנוע ריקבון של הרהיט. סנדביץ' אדום נחשב שמתאים לעמידה בתנאי לחות.

נגר מסביר כל מה שצריך לדעת על ארונות אמבטיה

 

 

 


אחריות על שיפוץ חדר אמבטיה

כשמדובר על שיפוץ חדר אמבטיה חשוב לבקש אחריות על כל השיפוץ ובייחוד על האינסטלציה שהיא המקור הנפוץ לתקלות. תקופת האחריות המקובלת היא 3 שנים, אולם שיפוצניק טוב יהיה זמין גם ארבע וחמש שנים אחרי השיפוץ.

חשוב לבחור משפץ או קבלן שיש לו ביטוח צד ג'. ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמים לשכנים כתוצאה מהשיפוץ, או נזקים שנגרמו בבית ללא קשר ישיר לשיפוץ - כגון שבירת רהיט בשוגג. כאשר השיפוצניק מבוטח, עלות תיקון נזקים אלו לא חלה על הלקוח. הימנעו מביצוע עבודה עם שיפוצניק "חאפר" שאינו מבוטח. שיפוצניק כזה עלול לבצע עבודת אינסטלציה "חפיפניקית" שתגרום נזק לשכנים - ואתם עוד תידרשו לשלם על כך!


תחזוקה בסיסית לאחר שיפוץ חדר אמבטיה

עובש הוא בעיה מרכזית בחדר האמבטיה. בעיה זו נפוצה גם בחדרי אמבטיה בהם התבצע שיפוץ כמו שצריך. בעיית העובש נובעת מחוסר אוורור. בכדי למנוע עובש הקפידו לאוורר היטב את חדר האמבטיה בכל ימות השנה ובמיוחד בעונת החורף.

אם גיליתם סתימה – זה לאו דווקא אומר שלא החליפו לכם את הצנרת כמו שצריך. סתימות בצנרת נוצרות מהצטברות של שערות, טמפונים ומטליות לחות שאינן נמסות. כדי להגן על הצנרת מסתימות – היזהרו מלהשליך פסולת מסוג זה לאסלה.


המלצות על שיפוצניקים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק שיפוצניקים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על השיפוצניק שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על השיפוצניק שברח באמצע העבודה (עם הכסף כמובן...) על השיפוצניק שעד היום עוד לא סיים את השיפוץ ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על שיפוצניקים אמינים, לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שעברו כבר שיפוץ עם השיפוצניק שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא שיפוצניק מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של שיפוצניקים מומלצים, שעשו שיפוץ חדר אמבטיה. לאחר כל שיפוץ, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של קבלני השיפוצים המומלצים באזורכם.

איך מטפלים בבעיה של עובש בקירות?

העובש נוצר כתוצאה מלחות ומאדי מים, שמתייבשים על הקירות ולכן הוא נפוץ יותר בחדרי האמבטיה ובבתים, שקרובים לים. ניתן להיפטר מבעית העובש, על ידי מספר פעולות פשוטות.

ראשית, יש לשפשף עם אקונומיקה את השטח, שבו התפתח העובש. שנית, יש לשטוף במים את האזור ולהניח לו להתייבש, במשך יממה. לבסוף, יש לצבוע את הקיר, בצבע אקרילי, שיימנע את היווצרות העובש מחדש. אם אתם גרים באזור בו אחוזי הלחות גבוהים במיוחד, מומלץ לצבוע מראש את הבית בצבע אקרילי. טיפול דומה, יעזור גם במצב של פטריה בקיר

איך תולים ארון אמבטיה? צירפנו תשובה בווידאו!

תליית ארון באמבטיה שונה מתליית ארון רגיל כי נדרש להביא בחשבון פרמטרים אחרים. בטיפ הבא נגר מקצועי מסביר על תליית ארון אמבטיה:

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק