מוקד מידרג: 1-700-707-233

שיפוץ בית

שיפוץ הבית הוא מרגש מצד אחד אבל מלווה בהרבה שלבים, בדיקות מקדימות ולא מעט כאב ראש בדרך. אנחנו כאן כדי להקל עליכם את התהליך ולהסביר לכם במפורט: איך צריכה להיראות הצעת מחיר לשיפוץ בית, מה זה כתב כמויות, מה חשוב שיופיע בחוזה שיפוצים ומהם השלבים בשיפוץ הבית. הכינו את קבצי האקסל והמחברות - מדריך לשיפוץ הבית לפניכם

 בית משופץ

מתי לשפץ את הבית?

התקופה שללא ספק היא הנוחה ביותר לשפץ בה את הבית היא עונת הקיץ: אפשר לנסוע לחופשה ולא להיות בבית בזמן השיפוץ, שעות האור רבות יותר, ניתן לעבוד בחוץ, ובכלל, ישראלים אוהבים לשפץ בקיץ.

אבל דווקא מהסיבה זו, הקיץ היא עונת השיא של קבלני השיפוצים ולכן לא רק שהם עמוסים מאוד, הם גם מעלים את המחירים. 

לכן, אם יש לכם את האפשרות, ואם מדובר רק בשיפוץ פנים,  מומלץ לדחות את השיפוץ לחורף, אז גם קבלני השיפוצים רק יושבים ומחכים לטלפון שלכם. 

 סלון בבית משופץ

הצעת מחיר לשיפוץ בית

השלב הראשון כשמחפשים קבלן שיפוצים, ואולי אחד השלבים המשמעותיים בשיפוץ הבית, הוא הצעת המחיר

הצעת מחיר לשיפוץ תעזור לכם להבין כמה יעלה השיפוץ שלכם ומה בדיוק דורש השיפוץ בבית. 

קבלן השיפוצים צריך לתת לכם הצעת מחיר מסודרת שתכלול בתוכה כל עבודה בשיפוץ הבית בצורה מפורטת: כל עבודת חשמל, צבע, בנייה, אינסטלציה, ריצוף וכו', עם כמויות, מחירים מדויקים והערות של קבלן השיפוצים. 

הצעת מחיר שתהיה כתובה בצורה מרושלת, מבלי לרדת לפרטים הקטנים צריכה להדליק לכם נורה אדומה לגבי השיפוצניק. 

אז מה בדיוק כלול בהצעת המחיר לשיפוץ בית?

1. פירוט עבודת השיפוץ

2. לוח זמנים לביצוע השיפוץ

3. המחיר לכל עבודה, והמחיר הסופי

4.  תוקף ההצעה

 חדר אמבטיה בבית משופץ

פירוט עבודת השיפוץ בהצעת מחיר

פירוט העבודה עצמה חשוב כדי שתוכלו למנוע אי הבנות בהמשך השיפוץ ולחסוך לעצמכם כסף: אתם גם תדעו להגדיר לעצמכם תקציב לשיפוץ הבית, כי תדעו בדיוק מה טווח המחירים, וגם לא יקרה מצב שבמהלך השיפוץ קבלן השיפוצים יעלה לכם את המחיר על משהו שלא סיכמתם מראש.

בנוסף, הצעת מחיר מסודרת תאפשר לכם להשוות מחירים בין מספר קבלני שיפוצים. 

 

לוח זמנים בהצעת מחיר לשיפוץ הבית

הזמן לביצוע עבודת השיפוץ צריך להיות מפורט גם הוא בהצעת המחיר. שיפוץ בזמן עבודה קצר ייקר את מחיר השיפוץ, לעומת שיפוץ בלוח זמנים ארוך.

בנוסף, ההתחייבות של קבלן השיפוצים ללוח זמנים בכתב יראה לכם עד כמה הוא רציני וניתן לסמוך עליו. 

שימו לב שלעיתים קבלני שיפוצים נוטים לקחת מספר פרוייקטים בו זמנית. זה לא בהכרח בעיה כל עוד זה לא בא על חשבון השיפוץ שלכם, ולכן חשוב לוודא את זה מראש.

 מטבח ופינת אוכל בבית משופץ

 

פריסת תשלומים בהצעת מחיר לשיפוץ 

מעבר לפירוט המחיר לשיפוץ, קבלן השיפוצים יפרט גם את פריסת התשלומים. שימו לב שלא מומלץ לתת סכום גדול לפני תחילת העבודה, וכדאי לפרוס את התשלום ולסכם מראש כמה תשלמו בתחילת השיפוץ, בתהליך השיפוץ ובסופו.

אז איך כן צריכה להיראות פריסת תשלומים? הנה דוגמא:

20% מהעלות בתחילת העבודה

15% מהעלות עם סיום עבודות הפירוק וההריסה 

15% מהעלות עם סיום עבודות החשמל והאינסטלציה

30% בסיום הריצוף והחיפוי

10% לאחר עבודות הצבע והנגרות

10% בסיום הליטושים האחרונים

ישנם קבלני שיפוצים שיבקשו מכם אחוז מסוים מעלות השיפוץ מיד לאחר סגירת ההסכם איתם, שיהוו סוג של מקדמה כדי להבטיח את קיום השיפוץ.

 מטבח בבית משופץ

פירוט החומרים בהצעת מחיר לשיפוץ

הצעת המחיר צריכה לכלול בתוכה פירוט של כלל עבודת השיפוץ בבית, כולל החומרים שישמשו את קבלן השיפוצים בעת השיפוץ ואת העלויות שלהם.

מדובר בכלל החומרים שדרושים לשיפוץ - החל ממלט, דרך צבע ועד בלוקים. שימו לב שיש דברים שתצטרכו לרכוש בעצמכם, כמו כלים סניטרים או מרצפות. 

כל הדברים האלו צריכים להיות מסוכמים מראש לפני השיפוץ. 

 מטבח בבית אחרי שיפוץ מקיף

 


חוזה עבודה לשיפוץ בית

אז אחרי שבדקתם מספר קבלני שיפוצים וקיבלתם כמה הצעות מחיר, בחרתם את הקבלן שעשה עליכם רושם טוב - עוברים לשלב הבא: חוזה עבודה. 

חוזה עבודה מסכם בכתב את כל מה שסיכמתם מראש עם קבלן השיפוצים ומבטיח שלא ישארו קצוות פתוחים. מעבר לדברים הסטנדרטיים, שתכף נפרט,

בחוזה העבודה גם רצוי להכניס סעיף המפרט מה קורה כשאתם מחליטים במהלך השיפוץ להוסיף עוד עבודה שלא סיכמתם עליה מראש, או מה יקרה למחיר אם החלטתם להחליף את המרצפות לקטנות יותר ממה שבחרתם מראש. 

מה צריך להיות כלול בחוזה?

משך הזמן לביצוע השיפוץ, תנאי התשלום, אספקת חומרים ואחריות על השיפוץ.

מעבר לכך כדאי להוסיף סעיף שבו אתם מוודאים שקבלן השיפוצים או מנהל עבודה מטעמו יהיה נוכח בזמן השיפוץ, כדי שתדעו שיש תמיד מי שמפקח על ביצוע העבודה. 

 סלון משופץ בבית

כתב כמויות לשיפוץ בית

קיבלתם הצעת מחיר מסודרת, אהבתם את הקבלן ואת המחירים והמשכתם איתו לחוזה. חתמתם על חוזה מקיף ומסודר, עכשיו השלב האחרון לפני התחלת השיפוץ הוא כתב הכמויות

כתב הכמויות, כמו הצעת המחיר, מרכז את כל העבודות שיבוצעו בבית במהלך השיפוץ בצורה מפורטת: כולל כמות חומרים, והאיכות שלהם, כולל גודל החללים במ"ר והמחירים.

החלק הזה צריך להיות מפורט עד כמה שאפשר כדי למנוע אי הבנות וכדי לא להשאיר דברים פתוחים שלא סוכמו בכתב. לכן שימו לב שקבלן השיפוצים מגיש לכם כתב כמויות איכותי ומפורט ככל האפשר, ואל תוותרו על השלב הזה. 

כתב הכמויות הוא מחייב, וברגע שהקבלן חתם עליו הוא צריך לעמוד במה שנכתב בו. 

 חדר אמבטיה משופץ

כמה עולה שיפוץ בית?

מחיר שיפוץ בית מורכב מהמון פרמטרים כמו גודל הדירה, כמות העבודה והמורכבות שלה, מצב הבית, הנגישות אליו, התקופה בה אתם משפצים ועוד.

כאן תוכלו לראות מחירון שיפוץ בית, שמפרט את המחירים של העבודות השונות בשיפוץ: מחירון עבודות גבס, אינסטלציה, חשמל, איטום ועוד. המחירון יתן לכם אינדיקציה לגבי עלויות ומחירים של שיפוץ בית.

כאן צירפנו לכם דוגמא להצעת מחיר מפורטת לשיפוץ בית, ואם אתם רוצים לדעת באופן אישי כמה יעלה שיפוץ הבית שלכם, אתם מוזמנים לנסות את מחשבון השיפוצים

 בית אחרי שיפוץ

איך בוחרים קבלן שיפוצים?

אז חוץ מלבדוק ברשימת קבלני השיפוצים המומלצים אצלנו באתר, יש כמה דברים שחשוב לבדוק כשאתם בוחרים קבלן שיפוצים:

פטישכימיה עם הקבלן - הכימיה עם הקבלן צריכה להיות מהרגע הראשון ולאורך כל תהליך שיפוץ הבית. כימיה עם הקבלן תעזור לכם במידה ויתעוררו בעיות או משברים במהלך השיפוץ. 

פטישניסיון - אחד הדברים החשובים הוא הניסיון של קבלן השיפוצים. לא מדובר רק בניסיון שלו באופן כללי, אלא חשוב לוודא שהוא בעל ניסיון בשיפוץ הספציפי שאתם רוצים לבצע ושיש לו ניסיון בתחום הספציפי שלכם.

פטישהמלצות על קבלן השיפוצים - היי, כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אצלנו תמצאו קבלני שיפוצים שיש עליהם המלצות מלקוחות קודמים. אבל באופן כללי, קבלן שיפוצים שקיבלתם עליו המלצות טובות יתן לכם תחושה טובה גם לגבי שיפוץ הבית שלכם.

פטישהצעת מחיר - הצעת מחיר מפורטת תעזור בלבטים שיש לכם לגבי קבלן השיפוצים, כי היא תפרט לכם מה קורה אם קיימים שינויים במהלך השיפוץ ובאופן כללי תעזור לכם למצוא את השיפוץ שעונה על הצרכים הכלכליים שלכם. עם זאת, שימו לב שבמידה ותקבלו הצעת מחיר שזו בפער משמעותי מהצעות המחיר האחרות, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה לגבי קבלן השיפוצים.

 מטבח וסלון בבית משופץ

שלבים בשיפוץ הבית

אז איך בדיוק אמור להיראות השיפוץ שלכם? הנה כל השלבים, מההתחלה ועד השלב שבו אתם מצלמים תמונת "לפני אחרי":

פטיש בצבעשלב ראשון - הגדירו במדויק מה השיפוץ שאתם רוצים לבצע בבית. לא מספיק לדעת שאתם רוצים לשפץ, אלא אילו חדרים ומה בדיוק - האם מדובר בהחלפת האינסטלציה? הריצוף? הארונות? אולי הכל?

החליטו באופן ספציפי מה אתם רוצים לעשות,זה יעזור לכם בהמשך. 

פטיש בצבעשלב שני - מציאת בעלי מקצוע. שיפוץ כולל בתוכו בעלי מקצוע רבים: קבלן שיפוצים, איש גבס, קבלן איטום, נגר ועוד. אתם יכולים להביא את כל בעלי המקצוע בעצמכם או פשוט להיעזר בקבלן השיפוצים, כי פעמים רבות הוא כבר עובד עם מספר בעלי מקצוע. 

פטיש בצבעהשלב השלישי הוא פירוק והריסה - התחלנו את השיפוץ! מה עכשיו? כל עבודת שיפוץ מתחילה עם פירוק והריסה של הקיים, החל מפירוק הריצוף, דרך שבירת קירות ועד קילוף הצבע הישן מהקירות.

פטיש בצבעשלב רביעי - תשתית חשמל ואינסטלציה. אלו הן העבודות הראשונות כי הן הבסיס לכל מה שיבוא אחר כך. בשלב הזה תיעשה החלפת צנרת, תיקון נזילות או הזזה של נקודות חשמל.

פטיש בצבעשלב חמישי - העבודה כולה: כאן כבר עובדים ממש על בניית קירות, הנחת ריצוף, חיפוי קירות, רובה ואיטום.

פטיש בצבעשלב שישי - גימורים אחרונים! התקנות, תליות ועבודות צבע. 

פטיש בצבעשלב סופי - הבית מוכן, זה הזמן לצאת לסיור. חכו רגע -  לפני שאתם מודים לקבלן השיפוצים ושולחים אותו לדרכו, תעברו איתו על כל הבית, ודאו שהכל לשביעות רצונכם ובדיוק כמו שרציתם, כדי שבמידה ולא תוכלו לבקש ממנו תיקונים עוד לפני שהוא עוזב. הוא כמובן מחויב לתיקונים הללו במסגרת האחריות.

הכל תקין? זהו זה. אפשר להתקלח בחדר אמבטיה המנצנץ, לשתות קפה בסלון המשופץ וליהנות מהבית החדש! 

 סלון בבית אחרי שיפוץ

שיפוץ בית - תמונות מלקוחות מידרג

שיפוץ דירה שכלל שבירת קיר ובניית פתח בקיר ...
צילום: לירון רוטשטיין, תל אביב.
שיפוץ דירה בת ארבעה חדרים שכלל עבודות אינסטלציה ...
צילום: ד. ש. חיפה.
שיפוץ אמבטיה שכלל החלפת אסלה, אמבטיה ואינסטלציה.
צילום: איל סלע, זכרון יעקב.
שיפוץ כללי בחדר אמבטיה שכלל החלפת חיפוי וריצוף.
צילום: דני עידן, חיפה.
שיפוץ דירה בת 3 חדרים שכלל צביעה, בניית קיר ...
צילום: יואב דבני, רחובות.
החלפת צנרת ועבודות אינסטלציה בדירה ושיפוץ כללי ...
צילום: אשר אבישר, כפר תבור.
שיפוץ כללי בחדר רחצה שכלל פירוק מקלחון, צנרת ...
צילום: יובל סבר, מי עמי.
שיפוץ עמודי שער גינה.
צילום: ר. א. רמת גן.
שיפוץ כללי בחדר מקלחת שכלל התקנת צנרת, אסלה ...
צילום: שאולי שמאי, קרית אונו.
שיפוץ חדר האמבטיה שכלל פירוק והרכבת אמבטיה ...
צילום: יורם כהן, תל אביב.

קבלני שיפוצים מומלצים לשיפוץ הבית

כשאתם בוחרים קבלן שיפוצים לשיפוץ הבית שלכם, אתם צריכים למצוא מישהו מקצועי ואמין, ואחד כזה שתוכלו לסמוך עליו, שהרי אתם מפקידים בידיו את קורת הגג שלכם.

לכן, כדאי לבחור קבלן שיפוצים שיש עליו המלצות מלקוחות קודמים. ותראו איזה קטע, יש לנו בדיוק כאלה - קבלני שיפוצים מומלצים עם חוות דעת של לקוחות קודמים. שיהיה בהצלחה ותתחדשו!


שאלות נפוצות לדף זה

איך משפצים בית?

שיפוץ בית הוא מורכב ולכן מתנהל במספר שלבים: בהתחלה אתם צריכים להגדיר לעצמכם מה בדיוק אתם רוצים לעשות בשיפוץ, ואז לבדוק הצעות מחיר בין מספר קבלני שיפוצים שקיבלתם המלצות עליהם.

עבודת השיפוץ עצמה מתחילה בפירוק והריסה, לאחר מכן התקנת תשתית אינסטלציה וחשמל, ביצוע עבודות בנייה, ריצוף, חיפוי, איטום ולבסוף צבע, התקנות וליטושים אחרונים. 

מה זה כתב כמויות?

כתב כמויות הוא נספח לחוזה שמפרט בתוכו את כל החומרים שקבלן השיפוצים מספק בשיפוץ, כולל כמויות ומחירים. 

כמה עולה שיפוץ בית?

שיפוץ בית נע בטווח רחב ותלוי בהרבה פרמטרים. כאן תוכלו לראות מחירון לשיפוץ בית ומחשבון שיפוצים שיעזור לכם לחשב את עלות השיפוץ. 

כמה עולה לשפץ בית 100 מטר?

מוזמנים לקרוא כאן על עלות שיפוץ בית 100 מטר. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק