מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ריצוף חוץ - מחירים
גינה יש, גנן יש, אפילו דק יש - ומה לגבי הריצוף? ריצוף חוץ דומה מאוד לריצוף פנים, גם מבחינת החומרים וגם מבחינת המחירים, אבל מצריך חשיבה על דברים נוספים כמו סוגיות איטום, ניקוזים, עמידות לשמש ולנזקי מזג האויר. הפרמטרים האלה הופכים את נושא מחירי ריצוף החוץ לקצת מבלבלים, אבל אנחנו כאן לעשות סדר וגם לצרף לכם הצעות מחיר אמיתיות, כדי שכל השאלות שקשורות למחירים של ריצוף חוץ יקבלו מענה. 

 


מה משפיע על מחיר ריצוף חוץ?

ריצוף חוץ כשמו כן הוא – ריצוף שמתבצע מחוץ לבית, בחללים פתוחים, כמו למשל ריצוף מרפסת, או ריצוף שביל הגישה לבית.

מבחינת עבודת הריצוף, אין הרבה הבדלים בין ריצוף בית לריצוף חוץ, אבל כשמרצפים בחוץ יש דברים שצריך לקחת בחשבון, כמו איטום מתחת למרצפות ובין הבית למרפסת, יצירת שיפוע וניקוזים ובחירת מרצפות נגד החלקה.

בגדול, מחיר ריצוף חוץ מורכב מעלות האריחים (שאותם לרוב תקנו בעצמכם), עלות עבודת ההכנה ועלות עבודת הריצוף.

יש מספר גורמים שישפיעו על המחיר שתשלמו על ריצוף חוץ:

כסףגודל השטח – גודל השטח הוא הגורם המשמעותי ביותר. ככל שהשטח גדול יותר, כך המחיר הסופי של עבודת הריצוף יעלה. מצד שני שימו לב שככל שהשטח קטן יותר, כך המחיר שתשלמו לכל מ"ר ריצוף יעלה. 

כסףעבודת ההכנה לריצוף – לפני הנחת המרצפות יש לא מעט שלבים שצריך לעבור בדרך שמכינים את השטח לריצוף עצמו: פירוק ופינוי הריצוף הקיים, איטום המרפסת, יצירת שיפועים וניקוזים, ובקיצור, הבנתם, העבודה שלפני הנחת הריצוף היא העבודה העיקרית והמשמעותית ולכן, ככל שיש יותר עבודת הכנה לריצוף בחוץ, כך תשלמו יותר.

כסףגודל המרצפות – מה שישפיע על משך ומורכבות הנחת המרצפות הוא הגודל שלהן. דמיינו את זה כמו פאזל – מה יותר קל להרכיב, פאזל של 10 חלקים גדולים או של 100 חלקים קטנים? (אם אתם הורים לילדים אתם יודעים את התשובה על בשרכם).

אותו דבר בריצוף: ככל שהמרצפות קטנות יותר, העבודה תהיה ארוכה יותר, קשה יותר, וכאן אתם כבר יודעים להשלים – גם תעלה יותר. אבל לפני שאתם בוחרים במרצפות ענקיות חשוב שתדעו שגם מרצפות שחורגות מהגודל הסטנדרטי של ריצוף חוץ יעלו יותר כי הן דורשות חיתוך והתאמה לשטח. מבולבלים? אז הנה טיפ שיחסוך לכם: אם אתם רוצים להוזיל מחירים תקנו מרצפות בגודל 60X60.

כסףשיטת הריצוף – ריצוף חוץ בהדבקה יעלה פחות מריצוף מלא שכולל את פירוק והרמת הריצוף. אבל במידה והריצוף הקיים לא תקין ואתם צריכים לטפל בתשתית שמתחתיו, לא מומלץ לרצף בהדבקה, ועדיף לפרק את הריצוף הקיים כדי ליצור תשתית טובה שתחזיק מעמד לאורך זמן.

בנושא הזה שאלנו קבלני שיפוצים מה עדיף – לרצף בהדבקה או על ידי פירוק הריצוף? התשובות היו מעניינות, מוזמנים להיכנס ולקרוא.

 ריצוף חוץ

מחיר ריצוף חוץ – סוגי ריצוף

אנחנו חיים בעולם של שפע, ובעולם כזה יש מגוון של מרצפות שמתאימות למרפסת, מכל גוון, עיטור וצבע. אבל לא רק זה, יש דק אמיתי ודמוי דק, ואם פרקט לא מתאים לריצוף חוץ אז אל דאגה – יש מרצפות דמוי דק! אבל בעולם של שפע גם קשה יותר להחליט אז אנחנו כאן כדי להושיט עזרה, לפחות בגזרת המחירים:

גרניט פורצלן – מה לא נאמר על הגרניט פורצלן? הוא האריח המושלם. הוא קל לניקוי ותחזוקה, מגיע במגוון צבעים, עיטורים וגימורים, הוא שומר על הצבע שלו לאורך זמן גם כשהוא בחוץ, ואם כל זה לא מספיק הוא גם זול יחסית לשאר הריצופים.

מחיר ריצוף חוץ בגרניט פורצלן: 200-300 ₪ למ"ר

 ריצוף חוץ בגרניט פורצלן

 

אריחי קרמיקה – אריחי קרמיקה נוחים לריצוף, עמידים לאורך זמן, קלים לתחזוקה ובאופן כללי, קרמיקה היא החומר הנוח ביותר לריצוף, גם בפנים וגם בחוץ.

מחיר ריצוף באריחי קרמיקה זהה לזהה של הגרניט פורצלן.

 ריצוף חוץ בקרמיקה

אבן טבעית – אבן טבעית מתמזגת עם הטבע כשהיא מרוצפת בחוץ, וזה יעניק למרפסת שלכם מראה מיוחד, אבל יש לה חסרונות: כתמים יישארו בה כנראה לנצח, ואם תרצו מראה חלק ואחיד תצטרכו להוסיף בסביבות ה-120 ₪ למ"ר על הליטוש שלה.

מחיר ריצוף חוץ באבן טבעית – 250-350 ₪ למ"ר

 ריצוף מרפסת באבן טבעית

 

בטון מוחלק – ריצוף חוץ בבטון מוחלק שונה מריצוף באריחים, ויש לזה יתרונות: ניתן לבצע בו כל חלוקה שרוצים ולייצר חלוקה למרצפות גדולות מאוד, שלא תמצאו במרצפות רגילות. בנוסף, הרצפה נראית כמו משטח אחיד וחלק כי אין צורך ברובה, הבטון הוא חומר חזק ועבודת הריצוף שלו מהירה יותר מכל ריצוף אחר. אז איפה החיסרון? המחיר כמובן, כי מישהו צריך לשלם על כל הטוב הזה.

מחיר ריצוף בבטון מוחלק – 350-500 ₪ למ"ר

 ריצוף חוץ בטון מוחלק

 

בטון מוטבע – בטון מוטבע, או בומנייט, הוא ריצוף חוץ שמיושם בדיוק כמו הבטון המוחלק, רק שניתן לעצב אותו בצורות וטקסטורות, על ידי הטבעה של תבנית מיוחדת – ומכאן השם שלו. עכשיו קבלו את זה: אפשר ליצור מראה דק מבטון מוטבע!

מחיר ריצוף בבטון מוטבע יהיה זהה למחיר הבטון המוחלק.

 ריצוף חוץ בבטון מוטבע

 

אבנים משתלבות – אם אתם רוצים שהמרפסת שלכם תיראה כמו עיר באירופה אתם  מוזמנים לרצוף אותה באבנים משתלבות. למרות הכלל שמרצפות קטנות יעלו יותר, ריצוף חוץ באבנים משתלבות דווקא יהיה זול יותר, מהסיבה ששיטת הריצוף שונה: לא משתמשים במלט להדבקה של כל אריח ואריח, אלא משתמשים במהדק מיוחד כדי להדק את כל האבנים אחת לשנייה, ולאדמה.

מחיר ריצוף חוץ באבנים משתלבות: 150-250 ₪ למ"ר

 ריצוף חוץ באבנים משתלבות

 

דק עץ – דק במרפסת נותן תחושה של טבע, ולכן גם מראה יפה ונעים. עם זאת, עץ טבעי נוטה להתרחב ולהצטמצם בקור וחום, והוא משנה את הצבע שלו בחשיפה לשמש. מעבר לכך, הוא דורש תחזוקה שוטפת. מחיר הדק ישתנה בהתאם לסוג העץ. כך למשל, דק מעץ אורן יהיה זול יותר מעץ איפאה.

מחיר ריצוף חוץ בדק אורן –300-400 ₪ למ"ר

מחיר ריצוף חוץ בדק איפאה – 600-700 ₪ למ"ר

 ריצוף חוץ בדק אורן

 

דק סינטטי – דק סינטטי, או דמוי דק, הוא פיתרון טוב למי שבעניין של מראה העץ אבל פחות בעניין של לתחזק אותו. אפשר לעצב אותו במגוון של דוגמאות וגוונים שמזכירים את דק העץ האמיתי, והעובדה שהוא לא דורש תחזוקה היא חיסכון כלכלי לטווח הרחוק. עם זאת, כדאי לדעת שהוא נשרט בקלות יחסית, שהוא נוטה להתחמם בשמש ושהוא יקר יותר בהשוואה לדק העץ.

מחיר ריצוף חוץ בדק סינטטי -  600-650 ₪ למ"ר

 ריצוף חוץ בדק סינטטי

 

דמוי פרקט – פרקט כידוע, לא הולך טוב עם מים ולכן הוא לא מתאים לריצוף חוץ. אבל תסמכו על הטכנולוגיה ועל הקדמה שפיתחה אריחי פורצלן בדמוי פרקט. כן, כן, ממש מראה העץ של הפרקט יחד עם היתרונות של הפורצלן, כולל יתרון המחיר.

מחיר ריצוף דמוי פרקט זהה למחיר ריצוף גרניט פורצלן - 200-300 ₪ למ"ר

 ריצוף חוץ דמוי פרקט

מחיר ריצוף חוץ בהדבקה

אז כמו שכבר הבנתם, בריצוף חוץ בהדבקה אתם חוסכים את העלות של כל עבודת ההכנה, אבל יש הכנה אחרת שצריך לעשות: בגלל שהריצוף כעת יהיה גבוה יותר, הוא עלול לחסום את יציאות הניקוז מדלת הויטרינה למרפסת. לכן בהדבקת ריצוף חוץ צריך לפרק את מסילת הניקוז שקיימת בויטרינה, ואחרי הדבקת הריצוף להגביה אותה בהתאם לגובה החדש.

מחיר ריצוף חוץ בהדבקה – 200-250 ₪ למ"ר, לא כולל מחיר המרצפות

 ריצוף חוץ בהדבקה

מחיר עבודת ההכנה לריצוף חוץ

עבודת ההכנה לריצוף חוץ מתומחרת בנפרד מעבודת הריצוף עצמה והיא תלויה בכמות העבודה שנדרשת לעשות לפני שמניחים את האריחים. במידה ויש צורך בהחלפת התשתית מתחת לריצוף, או במידה וצריך לחדש את האיטום, המחיר יעלה.

זו הסיבה שריצוף בהדבקה יהיה זול יותר, כי הוא לא דורש את כל עבודת ההכנה.

עבודת ההכנה כוללת:

ריצוף  פירוק ופינוי הריצוף הקיים

ריצוף  איטום ביריעות ביטומניות

ריצוף  תשתיות וניקוזים

ריצוף  מילוי חול או סומסום

מחיר עבודת הכנה לריצוף חוץ: 200-270 ₪ למ"ר

 עבודת הכנה לריצוף חוץ

הצעות מחיר לריצוף חוץ

לפניכם הצעות מחיר לדוגמא, כדי שתוכלו להבין כמה בשורה התחתונה יעלה לכם ריצוף חוץ. שלא תגידו שלא דואגים לכם אה?

שימו לב – המחירים לא כוללים את מחיר האריחים ואספקתם

 

ריצוף מרפסת 21 מ"ר בגרניט פורצלן

פירוק ריצוף קיים – 2,500 ₪

איטום ביריעות ביטומניות, בעובי 4 מ"מ, 2 שכבות – 3,000 ₪

יצירת ניקוז והחלפת תשתית – 2,000 ₪

השטחת קרקע ומילוי חול לפני ריצוף – 750 ₪

ריצוף מחדש- 300 ₪ למ"ר X 21 מ"ר = 6,300 ש"ח

סה"כ מחיר ריצוף: 14,550 ₪, לא כולל מע"מ

 

ריצוף מרפסת 12 מ"ר באבן טבעית

פירוק ופינוי ריצוף קיים

איטום המרפסת ביריעות ביטומניות 4 מ"מ

עבודת הכנה: יישור הקרקע, הוספת חצץ, פרישת בד, הנחת רשתות ברזל

ריצוף בבטון והטבעה

סה"כ עבודת הכנה – 250 ₪ למ"ר

סה"כ עבודת ריצוף – 350 ₪ למ"ר

סה"כ מחיר ריצוף מרפסת: 7,200 ₪ לא כולל מע"מ

 

ריצוף מרפסת 18 מ"ר בהדבקה

עבודת הדבקת אריחי קרמיקה, 230 ₪ למ"ר

סה"כ מחיר ריצוף מרפסת: 4,140 ₪, לא כולל מע"מ

 ריצוף חוץ באבן טבעית

עבודות ריצוף - תמונות מהשטח

עבודת ריצוף בגודל 30 מ"ר.
צילום: יניב כהן, חדרה.
ריצוף גינה והתקנת דשא סינטטי.
צילום: שי צח, טירת כרמל.
שיפוץ כניסה לבניין כולל החלפת ריצוף, הטיית ...
צילום: עופר קיסר, ירושלים.
שיפוץ חדר מקלחת שכלל עבודת ריצוף, שליכט צבעוני ...
צילום: יאיר כץ, כפר סבא.
שיפוץ שירותים ומקלחת כולל עבודות אינסטלציה ...
צילום: שלומי ספיר, תל אביב.
שיפוץ מטבח שכלל שבירת שני קירות והחלפת ריצוף. ...
צילום: רותם כרמל, פתח תקווה.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל ריצוף, ג׳קוזי, מקלחון ...
צילום: דני עומר, ראשון לציון.
החלפת ריצוף במרפסת בגודל 7 מטר.
צילום: דור מרקם, רמת גן.
ריצוף אבנים משתלבות באזור החניה בבניין.
צילום: רותם גבע, צור הדסה.
שיפוץ מקלחת וחדר שירותים שכלל החלפת צנרת בכל ...
צילום: רוית בוסה, בת ים.

קבלני שיפוצים מומלצים בריצוף חוץ

לא משנה באיזה אריח החלטתם לרצף בחוץ, מה שחשוב באמת זה קבלן השיפוצים –  צריך למצוא אחד שיהיה מקצועי, מומלץ, אמין, ישר ועוד תכונות שאנחנו אוהבים שיש במי שאחראי על איך שהמרפסת שלנו תיראה. אז איך מוצאים כאלה? הכנו לכם כאן רשימה של קבלני שיפוצים מומלצים עם מלא המלצות מלקוחות קודמים, ומה שנשאר לכם לעשות זה רק לבחור! אז יאלה, לעבודה.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק