מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת קרמיקה

מגיע הפסח ובא לכם לשפץ בבית, אבל הארנק לוחץ והזמן קצר? פתרון יעיל ("ללכת עם ולהרגיש בלי חור בארנק") הוא החלפת קרמיקה במטבח ובאמבטיה. הקרמיקה החדשה תוסיף צבע וחיות חדשה לבית. הכנו לכם רשימה של כללים מה לעשות ומה לא בהחלפת קרמיקה בבית.

 קרמיקה

למה אריחי קרמיקה?

בחדר האמבטיה, בו אדי המים החמים פוגשים בקירות הטיח, ללא הקרמיקה, הקיר היה סופג את אדי המים, שהיו גורמים לו לבועות, נזקי רטיבות נוספים ולאחר תקופה אף להתפוררות. באזור המטבח הקרמיקה חשובה למנוע מהקיר להתלכלך סביב משטחי העבודה באוכל או בשמנים מן הטיגון (פעם ניסיתם להוריד שמן מהקיר? מדובר במשימה בלתי אפשרית).

אריחי הקרמיקה של היום עשויים בטכניקות מתקדמות המאפשרות להם לספוג אדים; האדים מצטברים על פנים האריח מתעבים ומתייבשים עם הזמן. קיימים בשוק מגוון עצום של אריחי קרמיקה בגדלים שונים, צבעים וצורות שיוכלו להתאים בדיוק לאיך שהייתם רוצים שהאמבטיה או המטבח שלכם יראו.

רצוי לחפות בקרמיקה רק אזורים מסוימים באמבטיה או במטבח בהם המים פוגעים. למה רק אזורים מסוימים? גם כי האריחים יקרים וגם מעט קרמיקה בחדר משרה תחושה של חלל פתוח וגדול יותר.


קיימות שלוש סיבות להחלפת הקרמיקה:

1. פיצוץ בצנרת – קיימת בעיית אינסטלציה ויש לשבור את חיפוי הקרמיקה הקיים  ולהחליפו בחדש.

2. אסתטיקה – האופנה השתנתה ואתם רוצים להחליף את האריחים הישנים.

3. הדבקה קודמת לא מוצלחת – את האריחים הקודמים השיפוצניק הדביק לא  בצורה טובה, מים חודרים את הקיר ונוצרות בועות שגורמות לקרמיקה ליפול.

 אריחי קרמיקה

מה צריך לדעת כשמחליפים קרמיקה

החלפת קרמיקה במרווח של 2 מ"מ – זה המרווח שצריך להיות בין קרמיקה  לקרמיקה. למה מרווח כזה אתם שואלים? במצב של רעידות בבניין נמצא שזה המרווח האידיאלי כדי למנוע שברון אריחים. מרווח גדול יותר יכול לגרום לחדירת לכלוך ומים בין האריחים ופגיעה ברובה. המרווח הזה בין האריחים נקרא בשפה המקצועית "פוגות".

שיפוצניק מסביר איך נכון לרצף אמבטיה

שימו לב שבזמן עבודות השיפוץ קבלן השיפוצים שומר על רווח בין האריחים, שהרווחים אחידים בגודלם (בדרך כלל מכניסים פלסטיק בין המרווחים ששומרים על רווח אחיד) ושהם מודבקים בצורה טובה.
 

 החלפת קרמיקה

גובה חיפוי הקרמיקה – במטבח בדרך כלל מדביקים את אריחי הקרמיקה עד לגובה של 60 ס"מ מהשיש, שזה הגובה הממוצע עד לארונות העליונים, באמבטיה זה החל מהרצפה ועד גובה המשקוף. ויש הנוהגים אף למעלה מזה, כי ככל שיש יותר קרמיקה בחדר האמבטיה, כך יש פחות קירות חשופים שיכולים לתפוס עובש.

החלפה לקרמיקה אופנתית – אל תפלו לטרנדים. לא בטוח שהקרמיקה המיוחדת  שאופנתית היום תהיה אופנתית בעוד שלושים שנה, אז כשאתם בוחרים את הקרמיקה עדיף ללכת על צבעים נייטרלים כמו לבן, שמנת או תכלת וללא דוגמאות.

10% יותר קרמיקה – כשאתם מחליטים על סוג קרמיקה מסוים, אתם חייבים להזמין כמות של 10%% יותר אריחים ממה שאתם צריכים, ככה שאם בזמן החלפת הקרמיקה ישברו אריחים תוכלו לספק מיד אריחים נוספים ולא לעכב את העבודה. בנוסף, אם בהמשך תהיה תקלה תחת החיפוי הקרמי, תוכלו להחליף בסוג זהה של חיפוי (הרי לא הייתם רוצים שהמקלחת שלכם תהיה מורכבת מאריחים שונים).

סוג הרובה בהחלפת קרמיקה – עם איזה רובה לסגור את המרווחים בין האריחים?  קיימים שני סוגים מרכזיים – רובה אפוקסית ורובה אקרילית. זו האחרונה מתאימה יותר לאמבטיות מכיוון שהיא עמידה בפני מים וחזקה יותר לאורך הזמן.

שיפוצניק מסביר איך נכון למרוח רובה

אוטם רובה – לאחר שהתייבש אריח הקרמיקה, ניתן לצפות את הרובה בחומר אוטם  רובה, שקוף וחסין מים. פעולה זו תמנע ריקבון, טחב וכתמים על האריחים וברובה עצמה.

סרטוטים – כאשר מבצעים החלפה של אריחי קרמיקה לאמבטיה חשוב להבין היכן  נמצאים פתחי הניקוז או צינורות החשמל והמים כדי לא לפגוע בהם בזמן ההחלפה. לכן, ספקו לבעל המקצוע את התוכניות והסרטוטים מראש.

 הדבקת אריחי קרמיקה

עשו ואל תעשו בהחלפת קרמיקה

  • חיפוי בריקים במקום חיפוי קרמיקה: אל תעשו. אומנם אסתטית זה נראה יפה,  אבל קבלני השיפוצים המדורגים באתר ממליצים לא לבחור באופציה הזו, במיוחד לא בסביבת תנור הגז כיוון שבזמן הבישול עפים חלקי שמן ואוכל על הקיר ובריקים, בניגוד לקרמיקה, הרבה יותר קשים לניקוי.
  • ניקוי הקרמיקה: עשו. ניקוי הקרמיקה עם מטלית וחומץ תפוחים תגרום לקרמיקה  להיות נקייה מחיידקים ולשרוד לאורך זמן. אם אתם לא אוהבים את הריח שמתלווה לחומץ אז תוכלו לנקות את האריחים בחומר המותאם לניקוי קרמיקה.
  • נפלה קרמיקה: במצב כזה נוצר "חור" בחיפוי על הקיר, ואם הדבר קורה  במקלחת, אדים ומים יכולים לחדור תחת החיפוי ולגרום להיווצרות בועות בקיר ונפילה של קרמיקות נוספות. במידה ואתם לא רוצים להחליף את הריצוף באופן מידי כדאי מאוד לאטום את האזור בו נפל האריח.
  • הדבקת קרמיקה על קרמיקה: אולי תעשו. מדובר בפתרון שהוא זול יחסית  מהחלפת הקרמיקה הכוללת בחדר האמבטיה (במיוחד אם אתם פשוט לא מרוצים מהקרמיקה הקיימת ולא בגלל בעיה בצנרת). בעל המקצוע לא צריך להוריד את החיפוי הישן, ליישר ולחפות מחדש, אלא הוא רק מנקה את המשטח הישן ומדביק עליו את הקרמיקה החדשה.
  • מה הקאץ'? קרמיקה על קרמיקה לרוב מקטינה את שטח האמבטיה, ובמידה ותצטרכו להחליף את הצנרת שמתחת לחיפוי, זמן הורדת החיפוי הישן יאריך את העבודה (ויעלה את המחיר בהתאם) והדבק שאיתו מדביקים את הקרמיקה לא ישרוד תקופה ארוכה ויתחיל להתכלות בניגוד להחלפה כוללת.
 אריחי קרמיקה

החלפת קרמיקה - מחירים וזמן עבודה

מחירי עבודות הקרמיקה משתנים בהתאם לגודל האמבטיה וכמות האריחים שיש לקלף עם פטישון, מצב הקיר אחרי הורדת האריחים הקודמים (האם לטייח את הקיר מחדש או שנותרה עליו "שבלונה" שניתן להדביק עליה) וסוג האריחים שבחרתם שהשיפוצניק ידביק.

ניתן לקחת כמקרה בוחן חדר אמבטיה בגודל של 20 מטרים: הורדת האריחים הקודמים, ניקוי השטח והדבקה של אריחים חדשים תעלה בין 7,000-8,000 ₪ לא כולל את אריחי הקרמיקה עצמם אבל כולל את ה"חומר שחור" ("חומר שחור" – בהגייה המקצועית הם כל אותם החומרים שמספק בעל המקצוע כמו דבק, רובה, סיליקון וכדומה. "חומר לבן" הם כל הכלים שאותם מספק הלקוח, כמו הקרמיקות במקרה הזה). במחיר נכנסת עבודת החיפוי וההדבקה.

מה לגבי הדבקת קרמיקה? 4,500-5,000 ₪ לחיפוי אמבטיה באותו הגודל (לא כולל אריחים).

זמן העבודה להחלפת קרמיקה בחדר האמבטיה הוא כ3-4 ימים, זמן החלפת קרמיקה במטבח או הדבקת קרמיקה בחדר האמבטיה לוקח כיום עבודה אחד.

לבדיקת מחיר על פי גודל חדר האמבטיה שלכם, השתמשו במחשבון השיפוצים.

אם אתם בכלל מעוניינים בהחלפת קרמיקה במטבח, תוכלו לקרוא את מאמר המחירים שלנו על מחירים של חיפוי קרמיקה.

 הדבקת קרמיקה

חידוש קרמיקה – עשה זאת בעצמך

להחליף את האריחים הקיימים לא תוכלו בעצמכם מכיוון שנדרשת בשביל זה מכונת לחיתוך קרמיקה, שעלותה לא זולה, אבל תוכלו לחדש את האריחים הקיימים אצלכם:

מדבקות אריחים – קיימת אופציה שלא רבים יודעים עליה המתאימה בדיוק בשביל אלה מאיתנו שלא רוצים לשפץ (במיוחד אלה מכם ששוכרים דירה) והיא אופציית מדבקות הקרמיקה. קיימות בשוק מגוון מאוד רחב של מדבקות עמידות למים ונדבקות בצורה מושלמת לאריחים.

מחיר מדבקת קרמיקה: 8-30 ₪ לאריח בגודל סטנדרטי. שימו לב כי במידה ואתם מדביקים את המדבקות על האריחים באמבטיה, אחרי תקופה, בגלל נזקי הלחות השונים, המדבקות יתקלפו.

צביעת אריחים – עוד אופציה הדומה לאופציה הקודמת היא צביעת האריחים עצמם.  בדומה לאופציה הקודמת, עדיף לשמור אותה בעבור האריחים במטבח, שכן במגע עם כמות רבה של מים ולחות, ציפוי הקרמיקה ידחה את הצבע.

אריח מיוחד בודד – אם אין לכם רצון להחליף את כל האריחים במטבח או באמבטיה, תוכלו לרכוש אריחים בודדים עם טקסטורה מיוחדת ולהחליף את האריחים הישנים (בשינוי בודד כזה כדאי לפנות הנדימן לעזרה).

 חיתוך קרמיקה

תמונות של שיפוץ אמבטיה והחלפת קרמיקה

שיפוץ אמבטיה שכלל החלפת אמבטיה, התקנת קרמיקות ...
צילום: אריה גיאן, תל אביב.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל קרמיקה, צנרת, תקרת גבס ...
צילום: יוסף חסיד, קרית אתא.
שיפוץ חדר אמבטיה כולל ריצוף, צבע ועבודות אינסטלציה. ...
צילום: ריקרדו ויינרמן, חדרה.
שינוי מיקום למכונת כביסה ומייבש מהבית למבנה ...
צילום: רון מאירי, חיפה.
שיפוץ חדר מקלחת שכלל עבודת ריצוף, שליכט צבעוני ...
צילום: יאיר כץ, כפר סבא.
שיפוץ שירותים ומקלחת כולל עבודות אינסטלציה ...
צילום: שלומי ספיר, תל אביב.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל ריצוף, ג׳קוזי, מקלחון ...
צילום: דני עומר, ראשון לציון.
שיפוץ חדר אמבטיה ושירותי אורחים, כולל עבודות ...
צילום: שני צברי, יבנה.
שיפוץ חדר אמבטיה וחדר שירות שכלל עבודות אינסטלציה ...
צילום: יבגני דבורקין, אשקלון.
שיפוץ חדר אמבטיה כולל החלפת צנרת, כלים סניטריים ...
צילום: בני ויטמן, רחובות.

איך תימנעו משיפוצניקים חאפרים בהחלפת קרמיקה?

מחירי השיפוצים משתנים בין חברה לחברה ובין קבלני השיפוצים השונים, לכן חשוב לוודא כי הצעת המחיר שקיבלתם מבעל המקצוע אכן עומדת במחירי השוק והיא לא חורגת לכאן או לכאן.

מומלץ כי בעל מקצוע שלא מנוסה בהחלפת קרמיקה לא יבצע את זה, כיוון ועלולות להיות לכך השלכות קשות, כמו חדירת מים בין האריחים אל הקיר, אטימה לא נכונה או הדבקה של הקרמיקה בדרך שאינה מתאימה לחדר האמבטיה (זוכרים את מרווח ה-2 ס"מ?). בעל מקצוע שיש לו את הניסיון בהחלפה של קרמיקה לאמבטיה והמטבח יידע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. איך תוכלו לוודא זאת? השיפוצניקים המדורגים באתר מציעים גם לבקש מבעל המקצוע איתו אתם חושבים לעבוד פרטים על עבודות קודמות שביצעו ולהגיע ללקוחות ולראות את העבודה בנוסף קיימות באתר אלפי חוות דעת על– שיפוצניקים שביצעו החלפת קרמיקה .

שיפוצניק מקצועי ידע לבקש ולקרוא את השרטוטים והתכנונים של חדר האמבטיה או המטבח, ולהבין היכן נמצאים כבלים וצינורות וממה כדאי להיזהר בזמן העבודה כדי לא לגרום למפח נפש אצלכם.

רוב בעלי המקצוע מעניקים אחריות על עבודת החיפוי והריצוף שלהם – וודאו שזה גם המקרה עם בעל המקצוע שלכם כדי שתדעו שאם קורה משהו יש למי לפנות.

החלטתם להחליף את הקרמיקה אבל אתם מתלבטים לאיזה בעל מקצוע לפנות? אספנו לכם רשימה של שיפוצניקים הכי מדורגים באתר המתמחים בהחלפת קרמיקה  כדי שתוכל לעשות בחירה שקולה בהתבסס על חוות דעת של לקוחות כמוכם.


שאלות נפוצות לדף זה

למה צריך אריחי קרמיקה?

אדי המים החמים פוגשים בקירות הטיח (בעיקר מתרחש בחדר האמבטיה), ללא הקרמיקה, הקיר היה סופג את אדי המים, שהיו גורמים לו לנזקים ואף להתפוררות עם הזמן. במטבח הקרמיקה חשובה למנוע מהקיר להתלכלך סביב משטחי העבודה סביב משטחי העבודה להתלכלך באוכל או בשמנים מן הטיגון

למה מחליפים את חיפוי הקרמיקה?

משלוש סיבות: 


1. אם התרחש פיצוץ בצנרת – קיימת בעיית אינסטלציה ויש לשבור את חיפוי הקרמיקה הקיים ולהחליפו בחדש. 


2. אסתטיקה – הטרנדים התחלפו ואתם רוצים לחדש את נראות המטבח בהתאם 


3. הדבקה קודמת לא מוצלחת – האריחים הקודמים הודבקו לא טוב ומים חודרים את הקיר ונוצרות בועות שגורמות לקרמיקה ליפול.

כמה עולה להחליף קרמיקה?

מחירי עבודות הקרמיקה משתנים בהתאם לגודל האמבטיה וכמות האריחים שיש להחליף. ניתן לקחת כמקרה בוחן חדר אמבטיה בגודל של 20 מטרים: הורדת האריחים הקודמים, ניקוי השטח והדבקה של אריחים חדשים תעלה בין 7,000-8,000 ₪ לא כולל את אריחי הקרמיקה. 
מה לגבי הדבקת קרמיקה? 4,500-5,000 ₪ לחיפוי אמבטיה באותו הגודל (לא כולל אריחים).

האם אני יכול להחליף קרמיקה בעצמי?

להחליף את האריחים הקיימים לא תוכלו בעצמכם מכיוון שנדרשת בשביל זה מכונת לחיתוך קרמיקה, שעלותה לא זולה.

כמה זמן לוקח להחליף קרמיקה?

זמן העבודה להחלפת קרמיקה בחדר האמבטיה הוא כ3-4 ימים, זמן החלפת קרמיקה במטבח או הדבקת קרמיקה בחדר האמבטיה לוקח כיום עבודה אחד.

איך להימנע משיפוצניקים חאפרים בהחלפת קרמיקה?

מומלץ כי בעל מקצוע שלא מנוסה בהחלפת קרמיקה לא יבצע את העבודה, כיוון ועלולות להיות לכך השלכות קשות, כמו חדירת מים בין האריחים אל הקיר, אטימה לא נכונה או הדבקה של הקרמיקה בדרך שאינה מתאימה לחדר האמבטיה. לכן אספנו לכם רשימה של בעלי מקצוע על אלפי חוות דעת המתמחים בהחלפת קרמיקה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק