מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים בנושא שיפוצים

לפני שמשפצים את הבית יש הרבה דברים שצריך וכדאי לדעת. שיפוץ בית הוא תהליך ארוך שמורכב מעבודות רבות, וחשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים. הכנו לכם מדריך עם טיפים לפני שיפוץ הבית, מוכנים?

 בית משופץ

שיפוצים - מושגים בסיסיים

כלים לבנים - קרמיקה וכלים סניטרים כגון: אסלות כיורים וברזים.

כלים אלו נרכשים על-ידי הלקוח בנפרד מחשבון השיפוץ. ישנם לקוחות אשר מבקשים מאיש המקצוע לקנות עבורם את הכלים. ההמלצה שלנו היא לקנות את הכלים בעצמכם. במידה ואינכם יכולים להוביל את הכלים הנרכשים אתם יכולים להסתייע במוכר או באיש המקצוע.

 ברז אמבטיה אחרי שיפוץ

קבלן שיפוצים - אדם אשר רשום ברשם הקבלנים כקבלן שיפוצים.

ישנם כאלו אשר מספרים כי הם קבלנים רשומים אך למעשה הם רשומים בסיווג שאינו רלוונטי לשיפוצים כגון אדם שאכן רשום כקבלן חשמל אך הוא מבצע עבודות שיפוצים. הסיווגים הרלוונטיים ברשם הקבלנים הם 100 - בנייה, 131 - שיפוצים או 135 - הרחבת מבנים.

שיפוצניק - אדם אשר מבצע עבודות שיפוצים אך אינו קבלן רשום בסיווג המתאים.

רוב בעלי המקצוע אשר מבצעים עבודות שיפוצים אינם רשומים ברשם הקבלנים. העובדה כי אינם רשומים אינה אומרת כי אינם איכותיים וישרים כשם שהעובדה כי אדם מסוים רשום אינה מעידה, באופן אוטומטי, כי הוא איכותי וישר.

חאפר - אדם שאינו מקצועי ו/או אינו ישר.

 ריצוף בית בפרקט

שיפוצים - הצעת מחיר

הצעת המחיר מאפשרת ללקוח להתרשם מרמת הרצינות של קבלן שיפוצים.

הצעת מחיר הכתובה ברישול וללא ירידה לפרטים מעידה על חוסר רצינות ומקצועיות. הצעת מחיר מקצועית תכלול את הפרטים הבאים: פירוט העבודה אשר כלולה בהצעה, לוח הזמנים לביצוע העבודה, פריסת התשלומים ותוקף ההצעה.

ישנם שיפוצניקים ("חאפרים" …) אשר מבחינתם "פירוט העבודה" זה לא יותר מאשר "שיפוץ כללי של הסלון, המטבח והמחסן", כמובן שאין די בכך.

חוסר פירוט עלול להוביל לויכוחים ועימותים בהמשך הדרך. פירוט העבודה קרוי בשפה המקצועית "כתב כמויות" והוא צריך להיות מפורט באמצעות סעיף נפרד לכל רכיב בשיפוץ.

דוגמא לסעיף:

מס' סעיף

תאור העבודה

מחיר ליח'

כמות

סה"כ

1

חיפוי קיר אמבטיה באריחי קרמיקה

150

5 מ"ר

750

 

מדוע הפירוט חשוב כל כך? במידה ובמהלך שיפוץ תחליטו לחפות בקרמיקה גם את השירותים יש לכם את האפשרות לדעת כמה זה אמור לעלות!

כאשר אין פירוט, עלול שיפוצניק, לא ישר, לנצל את העובדה שהוא כבר בשטח ו"לתקוע" מחיר מופקע.

ישנם "חאפרים" אשר לוקחים את העבודה במחיר נמוך ביותר ואחר-כך, במהלך העבודה, הם מנצלים את חוסר הפירוט בכדי להוסיף על המחיר המקורי תוספות רבות כגון: "סיכמנו רק על שבירת הקיר בין המטבח לסלון ולא על תיקון הריצוף והטיח אחרי ההריסה, זה כרוך בעלות נוספת כמובן... ".

סיבה נוספת לחשיבות הפירוט היא היכולת להשוות מחירים בין אנשי מקצוע שונים.

 

לוח הזמנים לביצוע עבודת שיפוצים

לוח הזמנים צריך להיות כלול כבר בהצעת המחיר - ביצוע עבודה בלוח זמנים קצר עולה בד"כ יותר מאשר ביצוע אותה עבודה בזמן ארוך יותר.

התחייבות בכתב ללוח זמנים מהווה עוד אינדיקציה טובה לרצינותו של בעל המקצוע.

ישנם בעלי מקצוע אשר עובדים במס פרוייקטים במקביל; אין בכך כל פסול כל עוד זה לא פוגע באיכות העבודה ובעמידה בזמנים, אך לעיתים קרובות הניסיון להיות בכמה מקומות בו-זמנית בא על-חשבון עמידה בזמנים.

פריסת התשלומים

פריסת התשלומים מהווה נושא רגיש שלקוחות רבים נפגעו ממנו. ישנם "חאפרים" אשר דורשים חצי מסכום העבודה מראש! כמובן שאין לכך שום הצדקה. ישנם מקרים בהם נוכלים, אשר הציגו את עצמם כקבלני שיפוצים, לקחו חצי מעלות העבודה מראש ונעלמו!

פריסת התשלומים צריכה "ללכת יד ביד"  עם התקדמות העבודה בשטח. דוגמא לפריסת תשלומים בעבודת שיפוצים: 20% עם תחילת העבודה בשטח, 30% עם סיום עבודות פירוק והריסה, בנייה, אינסטלציה וחשמל, 30% בסיום הריצוף, 20% בסיום כל ה"פינישים".

דוגמא זו איננה מחייבת אך העיקרון המנחה ברור. כדאי לדעת כי ישנם שיפוצניקים שאינם דורשים תשלום כלשהו לפני סיום שלב א" של העבודה ומצד שני ישנם אנשי מקצוע ישרים אשר דורשים מקדמה של 5% עם סגירת ההסכם בכדי להבטיח את ביצוע העבודה.

 ריצוף בחדר אמבטיה

 

פרטים נוספים בהצעת המחיר

שני פרטים נוספים אשר צריכים להופיע בהצעת המחיר הם תוקף ההצעה וציון העובדה כי ההצעה כוללת את החומרים והציוד לבנייה. החומרים והציוד לבנייה הם כל החומרים הדרושים- מלט, בלוקים, צבעים וכו' למעט הכלים הלבנים אשר נרכשים בנפרד על-חשבון הלקוח.

השוואת הצעות מחיר

השוואת מחירים בין שלושה אנשי מקצוע, לפחות, הכרחית לפני סגירת השיפוץ עם אחד מהם.

כיצד עושים השוואת מחירים יעילה?

אחת בשלב הראשון מגדירים לעצמנו מה בדיוק כולל השיפוץ.

שתיים בשלב השני מכינים טבלה המפרטת לפרטי פרטים את העבודה וכוללת את העמודות הבאות: תאור העבודה, מחיר ליחידה, יחידת המידה (מ"ר, קוב, ק"ג), כמות, סה"כ. לטבלה זו מכניסים את כל סעיפי השיפוץ. (ניתן להוריד טופס זה חינם כאן).

שלוש בשלב השלישי מוסרים את הטופס לשיפוצניקים ומבקשים מהם למלא בו את הצעת המחיר שלהם.

רק כך ניתן לעשות השוואת מחירים מקצועית - השוואה של הצעות מחיר המותאמות לאותה תבנית. ישנם בעלי מקצוע אשר ידרשו תשלום עבור הגשת הצעת מחיר, זה בהחלט לגיטימי, כי אכן הכנת הצעה גוזלת זמן רב, אך כדאי לדעת כי בעלי מקצוע אלו "תופסים מעצמם" וכנראה שהם עמוסים בעבודה.

כאן תוכלו לראות דוגמאות טובות להצעות מחיר של קבלני שיפוצים

 מטבח משופץ

 


שיפוצים - הסכם עבודה

מומלץ לחתום על הסכם עבודה, אשר כולל בתוכו, בין השאר, את הצעת המחיר. נושאים נוספים אשר כדאי שיופיעו בחוזה העבודה הם פריסת התשלומים, לוח הזמנים, נוכחות אחראי בשטח מטעם הקבלן או השיפוצניק, בטיחות, שימוש בחומרים תקניים ואחריות על העבודה. צריך לזכור שעבודות שיפוצים הנם מורכבות מטבעם ושום חוזה אינו יכול להקיף את כל הנושאים. לכן, מומלץ לעבוד עם בעל-מקצוע אמין, אשר קיבל המלצות טובות. (דוגמא להסכם עבודה - לחץ כאן)

לקבלני שיפוצים מומלצים לחצו כאן


שיפוצים - חומרים וכלים

בשוק קיים מגוון רחב של חומרים אפשריים, עבור כל צורך, חלקם איכותיים וחלקם גרועים.

ה"חאפר" ינסה להרוויח באמצעות שימוש בחומרים הזולים ביותר על-חשבון הלקוח שאינו מודע לטיב החומרים.

חשוב לזכור, ככלל, כל החומרים בהם משתמש איש המקצוע צריכים להיות בעלי תו-תקן.

הקבלן או השיפוצניק יכולים להשיג בשוק חומרים כגון: צנרת, מלט, בלוקים, שקעים וכו', ללא תו-תקן, לעיתים תמורת שליש מהעלות עבור חומרים מקבילים נושאי תו-תקן.

 שיפוצניק עם מלט

לכן, מומלץ בחום, לא להתבייש ולבקש, עבור כל חומר, לראות היכן מופיעה החותמת של מכון התקנים

ה"חאפר" ינסה להרוויח על חשבונכם גם בקניית הכלים הלבנים. כאשר רוכשים אסלה, לדוגמא, יש אסלה סוג א' ויש אסלה, תוצרת אותה חברה, אך מסוג ב'. ה"חאפר" יביא אסלה מסוג ב' וירוויח על חשבונכם 20%-30% מהעלות. כך גם לגבי ריצוף - יש ריצוף סוג א' ויש ריצוף סוג ב' וכן הלאה. לכן, הטוב ביותר הוא אם תרכשו את הכלים בעצמכם ואם אין ביכולתכם לעשות כן, ודאו כי אין על הכלים תוית של סוג ב'.

 שירותים משופצים

גם כאשר אתם רוכשים בעצמכם עלולים להתעורר בעיות. במידה ותבחרו לקנות במקום קטן ולא מוכר, אשר מציע לכם מחירים זולים במיוחד, אתם עלול להיתקל בבעיה בעתיד.

אם רכשתם קרמיקה בעלת מרקם מסוים ובעוד שנתיים תרצו לחפות בקרמיקה זהה קיר נוסף, ייתכן ותגלו שקרמיקה זו איננה קיימת עוד בחנות או שהמקום בו רכשתם נסגר.

לכן, מומלץ לרכוש את הכלים הלבנים במקום מוכר.


שיפוצים - אחריות

את האחריות צריך לספק מי שביצע את העבודה. אם קבלן השיפוצים סיפק בעצמו את כל אנשי המקצוע האחרים, האחריות צריכה לעבור דרכו.

משך האחריות תלוי בסוג העבודה. לדוגמא: על עבודות אינסטלציה חלה אחריות למשך שלוש שנים לפחות, עבור עבודות איטום חלה אחריות למשך חמש שנים לפחות. ככלל, על כל דבר שנעשה במסגרת שיפוץ חלה אחריות לשנה, לכל הפחות.

במסגרת האחריות על איש המקצוע להגיע ולתקן את הטעון תיקון ללא תשלום נוסף בתוך זמן מוגדר.

כאמור, אחד מסעיפי חוזה העבודה מטפל בנושא האחריות. בסעיף זה מוגדר למשך כמה זמן חלה האחריות וגם תוך כמה זמן יגיע איש המקצוע לתיקון לאחר קריאה.


שיפוצים - טיפים נוספים

פטיש בצבערצוי שקבלן השיפוצים יהיה מבוטח כנגד תביעות צד ג'. כל עוד לא קורה שום דבר אז אין לזה שום משמעות, אך במידה ויגרם נזק לביתכם או חס וחלילה לאחד מבני המשפחה, כתוצאה משיפוץ, סביר להניח, כי תתבעו את איש המקצוע.

במקרה זה, אם איש המקצוע אינו מבוטח, ייתכן ולא יהיה ביכולתו לכסות את הנזק שנגרם לכם. לעומת זאת, אם הוא מבוטח, חברת הביטוח תישא בהוצאות.

פטיש בצבעישנם קבלני שיפוצים אשר מעבירים את העבודה לידי קבלן משנה. כדאי לשים לב שמי שעשיתם מולו את המשא ומתן הוא גם זה שמבצע את העבודה לבסוף ולא מישהו אחר.

פטיש בצבעמומלץ לדחות לחורף שיפוץ אשר אינו דחוף וכולל שיפוץ פנים בלבד.  רוב האנשים מבצעים שיפוצים בתקופת הקיץ ולכן - עקב הביקוש הרב, עולים המחירים.

בחורף תוכלו להשיג מחירים טובים יותר היות ורבים מבעלי המקצוע יושבים בבית ומחכים לטלפון שלכם.

איך לבחור שיפוצניק


שיפוצים - דוגמאות למחירי עבודות

השאלה "כמה עולה שיפוץ?" דומה לשאלה "כמה עולה אוטו לבן?" - ישנם מספר פרמטרים רבים אשר משפיעים על העלות הסופית: מצב הדירה הקיימת, הנגישות לדירה, התקופה בשנה (בקיץ ולפני החגים זה עולה יותר), החומרים בהם משתמשים ועוד משתנים רבים.

ככלל, מבלי לראות את הדירה הקיימת לא ניתן לתת הצעת מחיר אמיתית ומקצועית. אך בכדי שתוכלו לקבל מושג ראשוני ביחס לעלות עבודות שיפוצים, ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות לשיפוצים. הדוגמאות כוללות מחירים מומלצים.

חשוב לשים לב לעובדה שמדובר בעבודות בהיקף קטן יחסית ולכן לא ניתן להסיק ממחירים אלו על עבודות שיפוצים בהיקף גדול, היות והמחיר למ"ר בעבודה גדולה יורד באופן משמעותי.

המחירים כוללים מע"מ.

שיפוצים - דוגמא 1

תאור:שיפוץ יסודי של חדר אמבטיה בגודל 6 מ"ר.

מחיר עבודה מומלץ: 10,500 ש"ח.

מחיר כלים מומלץ: החל מ- 3,500 ש"ח.

זמן סביר לביצוע: מקסימום שבוע.

המחיר כולל:

 • פירוק ופינוי הרצפות, הקרמיקה, האמבטיה הקיימת,האסלה הכיור והברזים.

 • חיפוי הקירות ריצוף הרצפה בקרמיקה שתיבחר על-ידי הלקוח.

 • החלפת תשתית הצנרת הקיימת - 3 נקודות צנרת והרכבת הכלים החדשים.

 • צביעת התקרה והחלק העליון של הקירות שאינו מחופה בקרמיקה.

המחיר אינו כולל:

 • קניית הקרמיקה והכלים הסניטריים - אמבטיה, אסלה, כיור וברזים.

 • ארון אמבטיה ושיש.

 • פסי קישוט מורכבים.

 • איטום רצפה.

 חדר אמבטיה משופץ

רכישת הכלים הסניטריים והקרמיקה

מחיר הכלים הסניטריים נע ממחיר של מאות שקלים עבור כלים ברמה בסיסית ועד עלות של אלפי שקלים לכלים יוקרתיים. מומלץ מאוד שהלקוח יבחר בעצמו את הכלים אשר מוצאים חן בעיניו הן מבחינת התקציב והן מבחינת האסטטיקה.

במידה ותבחרו כלים סניטריים פשוטים וזולים ההוצאה עבור רכישתם תסתכם בלא יותר מאשר שלושת אלפים וחמש מאות שקל. לעומת זאת, אם תבחרו בכלים יוקרתיים כגון אסלה הכוללת מושב הידראולי (בכדי שלא ישמע רעש בעת הורדת המושב) וברז משובץ ביהלומים אזי אין גבול למחיר.

להלן דוגמא למחירים אפשריים:

  פשוט סביר יוקרתי
אמבטיה 450 700 3000
אסלה 450 800 2000
כיור 350 600 1500
ברז אמבטיה (אינטרפוט) 350 600 1500
ברז כיור 250 450 1200
25 מ"ר קרמיקה 1700 3000 6000
סה"כ 3500 6250 15000

 

 חדר אמבטיה משופץ

 

שיפוצים - דוגמא 2

תאור: החלפת ריצוף בסלון בגודל 20 מ"ר.

מחיר עבודה מומלץ: 5,800 ש"ח.

מחיר כלים מומלץ: החל מ- 650 ש"ח.

זמן סביר לביצוע: מקסימום שבוע.

המחיר כולל:

 • פירוק ופינוי הריצוף הקיים.

 • ריצוף השטח.

 • החלפת פאנלים.

 • תיקוני טיח וצבע מעל הפנאלים.

 • המחיר אינו כולל:
 • קניית ריצוף.

 • צביעת הקירות.

רכישת הקרמיקה

בחירת הריצוף תלויה בטעמכם ובתקציבכם. ניתן לרכוש קרמיקה החל ממחיר של 30 ש"ח למ"ר כך שהמחיר הבסיסי לצורך זה יהיה כשש מאות שקלים.

מחיר ריצוף יוקרתי עשוי להגיע ל- 150 ש"ח למ"ר ואף יותר.

טיפ: מומלץ בחום לצבוע את כל קירות הסלון היות ותיקוני הצבע מעל הפנאלים לעולם לא יהיו זהים במאת האחוזים לצבע הקיים.

 סלון בבית אחרי שיפוץ

 

שיפוצים - דוגמא 3

תאור: פיצול חדר גדול לשני חדרים באמצעות קיר גבס כפול בגודל 8 מ"ר.

מחיר עבודה מומלץ: 2100 ש"ח.

זמן סביר לביצוע: יום עבודה.

המחיר כולל:

 • החומרים הדרושים.

 • בניית הקיר.

 • בידוד צמר סלעים.

 • שפכטל על החיבורים וצבע.

הערה: בעבודת גבס בהיקף גדול יותר, מחיר מ"ר עשוי לרדת ל-130 ש"ח.

 עבודות גבס בשיפוץ

 

שיפוצים - דוגמא 4

תאור: צביעה יסודית של דירה קטנה כולל הכל.

מחיר עבודה מומלץ: 5200 ש"ח.

זמן סביר לביצוע: עד ארבעה ימים.

המחיר כולל:

 • צביעת שני חדרי שנה, סלון, חדר-אמבטיה, שרותים ומטבח.

 • צביעת 7 דלתות ומשקופים בצבע שמן.

 • תיקון סדקים וחורים.

 • קירות: צבע פלסטיק בשתי שכבות. תקרה: צבע נושם.

המחיר אינו כולל:

 • דירה בעלת סדקים וקילופים רבים.

 • תקרה בגובה רב.

 • חלונות עץ.

 בית צבוע אחרי שיפוץ

איך לשפץ דירה? 8 שלבים לראש שקט

חשוב לתכנן כל שיפוץ מבראשית. הנה שמונת השלבים לשיפוץ מוצלח - מהתכנון המקדים ועד הגימור הסופי:

 1. הגדרת השיפוץ - להגיד אני רוצה שיפוץ כללי של הבית זה לא מספיק. חשוב להגדיר איזה אזורים נרצה לשפץ ומה השיפוץ יכלול - למשל, שיפוץ חדר אמבטיה יכול לכלול החלפה של ריצוף והקרמיקה בלבד או לכלול החלפה של כל הכלים הסניטריים, צנרות האינסטלציה והחשמל, הצבע, המרצפות והקרמיקה.

 2. התייעצות עם אנשי מקצוע - שיפוץ כולל מגוון של אנשי מקצוע - ממעצב פנים, שיפוצניק ונגר ועד חשמלאי ואינסטלטור. חשוב להתייעץ עם כל הגורמים הרלוונטיים לפני השיפוץ, על מנת שיתאימו את השיפוץ לצרכים שלכם. מה איכפת לכם, ברוב המקרים ייעוץ לא עולה כסף.

 3. חלוקת אחריות - אחרי שבחרתם את כל בעלי המקצוע שתרצו לעבוד איתם, בררו עם כל אחד מהם על מה הוא אחראי - חשוב שיפרט את הכל על נייר עד הפרט הטכני הכי קטן, כדי שדברים לא ייפלו בין הכיסאות.

 4. תחילת השיפוץ - כל שיפוץ מתחיל עם פירוק הישן. שוברים את הקירות, מוציאים את הבלטות הקיימות, מגרדים את הצבע וכדומה.

 5. הכנת תשתית - לפני שמציבים את הריצוף והכלים הסנטיריים, חשוב לבצע הכנה של תשתית החשמל והאינסטלציה - לתקן או להחליף צנרות מים ישנות אם צריך או להזיז נקודות חשמל קיימות. הרי לא נרצה לגלות שיש נזילה מהצנרת, אחרי שהחלפנו את כל הריצוף בחדר האמבטיה.

 6. בנייה, תיקונים, ריצוף וקרמיקה - אחרי שיש לנו תשתית אפשר להתחיל בבנייה של קירות הגבס, ריצוף הרצפה, הדבקת הקרמיקה וכדומה.

 7. גימור וצביעה - בשלב זה, זורקים את הפסולת, מטייחים וצובעים את הקירות, וסוף סוף חושפים לפניכם את התוצאה הסופית של השיפוץ.

 8. סיור בשטח - זמן רב חיכינו שהשיפוץ יסתיים ולכן, כשהשיפוצניק מציג לנו את חלל הבית החדש, אנו ממהרים לשלח אותו לדרכו, כדי שנוכל לחזור לשלווה ולשקט, ששרר לפני שכל הקדיחות והדפיקות החלו. אך חשוב להתאפק עוד כמה דקות, ולעשות סקירה מקיפה של הבית בתום השיפוץ כדי לבדוק שאכן הכל נעשה בהתאם לשביעות רצוננו ובמידה ויש משהו שלא מוצא חן בעינינו, זכותנו לדרוש תיקון במסגרת האחריות, שניתנה לנו על ידי בעל המקצוע.

 מטבח משופץ

שיפוצים - תמונות מלקוחות מידרג

שיפוץ כללי לדירת 5 חדרים והפיכתה ל 4 חדרים ...
צילום: ר. ח. בת ים.
שיפוץ מקלחת ושירותים שכלל שבירה, פינוי, עבודות ...
צילום: יבגני מרצינובסקי, רחובות.
שיפוץ מלא של דירה ישנה בגודל 110 מ"ר בעלת 4 ...
צילום: דניאל לייך, תל אביב.
שיפוץ כללי שכלל שבירת קירות, גבס, אינסטלציה ...
צילום: נמרוד נ. פתח תקווה.
שיפוץ שכלל פירוק אמבטיה, התקנת מקלחון, צביעת ...
צילום: ג. ג. יבנה.
שיפוץ 2 חדרי אמבטיה ושירותי אורחים.
צילום: ש. ב. נס ציונה.
שיפוץ מלא של שני חדרי אמבטיה.
צילום: דליה בן שלוש, ירושלים.
שיפוץ מאסיבי מהיסוד של דירה בתל אביב (75 מ"ר) ...
צילום: נירה אוריין, תל אביב.
שיפוץ קטן בהול חדר מדרגות הבית שכלל תיקוני ...
צילום: יגאל יחזקאלי, עתלית.
שיפוץ של שני חדרי אמבטיה ומקלחון.
צילום: אריאל בוז, ניר אליהו.

שיפוצים - המלצות על שיפוצניקים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק שיפוצניקים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על השיפוצניק שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על השיפוצניק שברח באמצע העבודה (עם הכסף כמובן...) על השיפוצניק שעד היום עוד לא סיים את השיפוץ ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על שיפוצניקים אמינים, לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שעברו כבר שיפוץ עם השיפוצניק שברשימה.


כדי לעזור לכם להעריך בצורה נכונה את עלות השיפוץ יצרנו במיוחד את מחירון השיפוצים, ואת מחשבון המטבחיםתוכלו להכניס למחשבונים את הנתונים ולקבל טווח מחיר מותאם אישית לבחירות שלכם. 


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא שיפוצניק מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של שיפוצניקים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל שיפוץ, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה.לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של קבלני השיפוצים המומלצים באזורכם.

איך צובעים סדקים בקירות?

סדק בקיר לא ניתן להעלים באמצעות צביעה פשוטה. אם הסדק די קטן, ניתן לחרוץ אותו ולכסות אותו עם מרק או שפכטל. אם הסדקים בקיר ממש עמוקים, דרושה עבודה יותר רצינית. צריך לחרוט כל סדק, למלא אותו בחומר אקרילי, לשים רשת מעל, למרוח שפכטל, לשפשף ולצבוע מחדש.

איך ניתן לעשות תיקון של קיר מתקלף? צירפנו תשובה בוידאו!

קירות מתקלפים בתוך הבית בדרך כלל כתוצאה, מרטיבות, משימוש בצבע לא מתאים או מחסימה של הקיר על ידי גוף גדול כמו ארון. הכוונה, בצבע לא מתאים, היא שהרבה פעמים, במקום להשתמש בצבע, שמיועד לצביעה בתוך הבית, משתמשים בצבע, שמיועד לצביעה חיצונית. צבעים אלה – כמו צבע רב גמיש או צבע מ.ד – הם צבעים אטומים, שלא מאפשרים לקיר לנשום. מאותה סיבה, ארון גדול שמונח על הקיר, לא יאפשר את אוורור הקיר ולכן יגרום, לקיר להתקלף.

בעבר היה נהוג לצבוע בתים עם סיד, שגם הוא עלול לגרום להתקלפות הקירות. לכן, בבתים ישנים, הבעיה של קירות מתקלפים נפוצה יותר. היום נהוג, לצבוע בסיד רק תקרות, עבור שאר הקירות בבית, השימוש בסיד ממש לא מומלץ!

איך מתקנים קיר מתקלף? מגרדים טוב את הקירות, צובעים בבונדרול, שהוא צבע יסוד ואחרי שהקיר מתייבש צובעים בצבע רגיל, מומלץ סופרקריל או סופרקריל 2000. אם מדובר בצביעת חדר אמבטיה, עדיף להשתמש בצבע אקרילי.

הנה סרטון וידיאו שיסביר לכם איך לצבוע קיר מתקלף:


 

איך לטפל ברטיבות בקיר? צירפנו תשובה בוידיאו!

רטיבות עלולה ליצור עובש ופטריות בקירות. נוסף על המראה הלא אסתטי, עובש ופטריות עלולים לגרום גם לבעיות בריאותיות. בסרטון הבא, קבלן שיפוצים מסביר איך לטפל ברטיבות בקיר בצורה מקצועית:


 

מה ההבדל בין רובה אופקסית לרובה אקרילית? צירפנו תשובה בוידיאו!

לרובה יש תפקיד מאוד חשוב, מלבד לסגור את החריצים בין הריצוף או האריחים, רובה יכולה לשמש גם כחומר איטום, תלוי בסוג הרובה. שיפוצניק מסביר מה ההבדל בין שני סוגי רובה: רובה אפוקסית ורובה אקרילית ומסביר מתי עדיף להשתמש בכל אחת מהן?


 

מה זה בניה קלה?

סגירת מרפסת ביום אחד היא לא קסם, זאת בדיוק המשמעות של בניה קלה. בניה קלה מבוססת כולה על חומרים קלים כגון: אלומיניום, פלדה, גבס, ועץ, שמאפשרים בניה של חדרים, בתים ואפילו בניינים תוך זמן קצר מאוד. אין מה לדאוג, למרות השם "בניה קלה", אין מדובר בבניה רעועה.

מה זה בניה ירוקה?

בניה ירוקה היא בניה שמטרתה לחסוך באנרגיה באמצעות שימוש בחומרים ממוחזרים או ידידותיים לסביבה. זכוכית כפולה (מחוסמת) למשל היא דוגמא לחומר שחוסך בזבוז של אנרגיה, כיוון שהיא מונעת בריחה של חום בחורף וחדירה של חום לתוך הבית בקיץ. עלות הבניה הירוקה גבוהה יחסית לבניה רגילה, אך היא חסכונית יותר לטווח הארוך וכיוון שאף אחד לא קונה בית לשנה, היום בניה ירוקה הפכה למגמה מאוד חזקה.

איך לסתום חור בקיר? צירפנו תשובה בוידאו!

בסרטון למטה, צבעי מקצועי מסביר איך לסתום במהירות ובקלות חורים בקיר.


 

איך צובעים חדר ילדים? צירפנו תשובה בוידאו!

צביעת חדר ילדים שונה מצביעה של כל חדר אחר. יש צבעים מייוחדים לחדרי ילדים, עיצובים ואין ספור רעיונות לצביעת חדר ילדים. בסרטון, צבעי מומחה מסביר על צביעת חדר ילדים.


 

מה זו בניה באמצעות איסכורית? צירפנו תשובה בוידאו!

בנייה באמצעות איסכורית הפכה לפופולארית במיוחד - בטיפ, קבלן שיפוצים מסביר מהי איסכורית מבודדת, מה אפשר לבנות באמצעותה ומה היתרונות של איסכורית.


 

כמה עולה שיפוץ מטבח?

 כדי לתת מענה מדוייק על השאלה הזאת, יצרנו במיוחד את מחשבון המטבחים. תוכלו להכניס למחשבון את כל נתוני המטבח שתרצו ולקבל טווח מחירים שמותאם לבחירות שלכם! 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק