מוקד טלפוני: 1-700-707-233

חיפוי קרמיקה למטבח – מחירים
חיפוי קרמיקה משדרג את מראה המטבח ויכול להוסיף לו טאץ' מיוחד. אבל כמו בחיים, גם בשיפוצים הכל תלוי סיטואציה, ואם תבחרו להתחדש בחיפוי קרמיקה שלא במסגרת שיפוץ המחיר ישודרג, ולא לכיוון הרצוי. ממה מורכב מחיר חיפוי קרמיקה למטבח, מה משפיע על המחיר כמה בתכלס זה אמור לעלות? לפניכם מדריך שמחפה על הכל


מתי כדאי להחליף את חיפוי הקרמיקה במטבח

בכל הנוגע לעלות חיפוי הקרמיקה למטבח, טיימינג זו מילת המפתח. אם אתם בוחרים להחליף את חיפוי הקרמיקה במטבח במסגרת שיפוץ כללי העבודה תהיה זולה משמעותית. הסיבה לכך היא שבמהלך שיפוץ כללי בדרך כלל מתבצעת החלפה של הריצוף וטיוח כללי של הבית, כך שהאריחים במטבח הם רק עוד כמה בלטות שצריך להוריד והקיר במטבח הוא עוד קיר שצריך לטייח מבחינת השיפוצניק. לעומת זאת, אם הוא בא במיוחד כדי להוריד את האריחים, ואז במיוחד כדי לטייח, ואז במיוחד כדי להדביק את האריחים החדשים... הבנתם. שורה תחתונה, אם יש לכם אפשרות לחכות לזמן שיפוץ כולל - זה משתלם יותר.

אם ממש אין לכם סבלנות לחכות, תוכלו לבדוק אם השכנים שלכם במקרה גם רוצים להחליף את חיפוי הקרמיקה במטבח או בחדר האמבטיה, זה יכול להוריד משמעותית את העלויות. כשמחליפים חיפוי קרמיקה במטבח שלא בזמן שיפוץ כללי, רוב העלות נובעת מכך שהשיפוצניק צריך להגיע 3-4 פעמים לבית במיוחד בשביל עבודה קטנה בכל פעם. אם הוא מגיע בשביל שני בתים או יותר העלות מתחלקת וכולם מרוציםמחייך . (שימו לב, במקרה שאהבתם את הרעיון ואתם הולכים על זה, חשוב שאתם והשכנים תחליפו לאותו סוג אריחים, כי אם אתם תבחרו בחיפוי קרמיקה והשכנים יבחרו בחיפוי זכוכית, השיפוצניק יצטרך להביא גם זגג וגם רצף ובעצם לא חסכתם).

 חיפוי קרמיקה למטבח כפרי

מחיר חיפוי קרמיקה למטבח

הגובה הסטנדרטי של חיפוי הקרמיקה למטבח הוא 60 ס"מ (גובה הארונות)  ולכן התמחור הוא בדרך כלל לפי מטר רוחב. נחלק את המחיר ל3: הנחת חיפוי במטבח חדש, החלפת חיפוי קיים בזמן שיפוץ והחלפת חיפוי קיים שלא בזמן שיפוץ.

חיפוי קיר קרמיקה במטבח חדש:

הרבה פעמים כשעוברים לדירת קבלן חדשה מקבלים מטבח עם קיר חלק, ללא שום חיפוי. היתרון במקרה הזה הוא שאין צורך בהסרת אריחי קרמיקה ישנים ובטיוח הקיר ולכן העבודה יחסית קצרה. עבור חיפוי קרמיקה לקיר מטבח בגודל סטנדרטי של 60 ס"מ גובה ו-3 מטר רוחב תשלמו 1,500-2,000 ₪. על כל מטר רוחב נוסף תשלמו עוד 300-500 ₪.  

 אריחי קרמיקה מעוצבים

 

 החלפת חיפוי  קרמיקה למטבח בזמן שיפוץ כללי של הבית:

במקרה של החלפת חיפוי הקרמיקה למטבח בזמן שיפוץ כללי של הבית העלות מורכבת ברובה מעלות "יומית" שגובה הרצף שהשיפוצניק שלכם מעסיק. עלות יום עבודה של רצף מיומן נעה בין 800-1,500 ₪, תלוי בעונה (לפני פסח כנראה שתשלמו יותר), בניסיון של הרצף ובמיומנות שלו.  נבהיר שבהצעת המחיר שתקבלו עבור שיפוץ כללי של המטבח החלפת הקרמיקה שעליה אנחנו מדברים תהיה רק סעיף.

החלפת חיפוי קרמיקה במטבח שלא במסגרת שיפוץ:

במקרה של החלפת חיפוי קיר מטבח שלא במסגרת שיפוץ המחיר קופץ, וגבוה. החלפת חיפוי קרמיקה לקיר במטבח בגובה 60 ס"מ ורוחב 3 מטר, כולל פירוק הקרמיקה הישנה וטיוח הקיר תעלה 3,000-4,000 ₪.

חשוב להקפיד שבהצעת המחיר קבלן השיפוצים יתחייב בכתב לתקן כל נזק לשיש במידה והוא ייגרם, שכן החלפת החיפוי מתבצעת בזמן שהשיש חשוף ופגיעות בשיש במהלך החלפת חיפוי קרמיקה הן לא משהו נדיר (מספיק שאריח אחד ייפול על השיש ואופס... קיבלתם סדקים לא דקורטיביים במיוחד בשיש לא דקורטיביים במיוחד).

מה כלול במחיר?

ויעלות הדבקת אריחי הקרמיקה

ויעלות הדבק והרובה

ויהשכר שיקבל הרצף או כל בעל מקצוע אחר שייקח חלק בעבודה

איקסהמחיר אינו כולל את עלות אריחי הקרמיקה (אותם תרכשו בעצמכם)

 חיפוי קרמיקה צבעוני למטבח

מה משפיע על מחיר החלפת קרמיקה למטבח

עד עכשיו דיברנו על מחירים ונתנו טווחים יחסית נרחבים, אבל מה קובע איפה תהיו בתוך הטווח, והאם חיפוי הקרמיקה במטבח שלכם יעלה 1,500 ₪ או 2,500 ₪ ? אז כבר הזכרנו שהגורם המשמעותי ביותר הוא השאלה האם עבודת החיפוי מתבצעת במסגרת שיפוץ כללי, אבל חוץ מזה יש עוד כמה גורמים שצפויים להשפיע על המחיר:

אריח קרמיקה מספר החיתוכים שיש לעשות באריחי הקרמיקה: ככל שיש יותר צורך להתאים את האריחים לארונות ולמבנה המטבח, וככל שיש יותר שקעים באזור בו רוצים להניח את החיפוי, כך יש צורך ביותר חיתוכים של אריחי הקרמיקה, מה שיעלה את מחיר העבודה.

אריח קרמיקה גודל אריחי הקרמיקה: לגודל האריחים יש השפעה קצת טריקית על המחיר. נסביר: מצד אחד, ככל שהאריחים גדולים יותר עבודת ההדבקה מהירה יותר, והמחיר זול יותר. מצד שני,  ככל שהאריחים גדולים יותר יש יותר סיכוי שיהיה צורך לחתוך אותם על מנת להתאים אותם למטבח, מה שמייקר את המחיר כמו שכבר הבנתם. אז אם שמים שיקולים של טעם אישי בצד, מה עדיף מבחינת המחיר? אריחים קטנים או גדולים? מי שיוכל לענות על זה בצורה הטובה ביותר הוא קבלן השיפוצים שאחראי על השיפוץ בביתכם, ולכן אנו ממליצים להתייעץ איתו לפני שרצים לקנות אריחים –  הוא כבר יידע האם יש צורך לחתוך וימליץ לכם על גודל האריחים המתאים ביותר.

אריח קרמיקה הזזת שקעים: הרבה פעמים  מנצלים את החלפת הקרמיקה במטבח לצורך הזזת או הוספת שקעים –  כל פעולה כזו תייקר את המחיר.

אריח קרמיקה סוג הרובה: יש שני סוגי רובה להדבקת אריחי קרמיקה: רובה אפוקסית ורובה אקרילית. הרובה האפוקסית נחשבת לטובה ועמידה יותר מהרובה האקרילית, אך בהתאם גם (איך לא) יקרה יותר, ולכן אם תבחרו להשתמש בה כל העסק יתייקר מעט. חשוב שתדעו שאתם לגמרי יכולים לבקש מהשיפוצניק להשתמש ברובה אפוקסית אם חשובה לכם האיכות או ברובה אקרילית אם התקציב שלכם לחוץ, אבל בכל אופן –  חשוב להגיד את זה מראש ולא אחרי שהשיפוצניק כבר קנה את הרובה.

אריח קרמיקה אופן הדבקת אריחי הקרמיקה: ניתן להדביק את אריחי הקרמיקה החדשים על הישנים, או להסיר את הישנים, לטייח ולהדביק את האריחים החדשים. האופציה הראשונה תעלה משמעותית פחות, אבל אנחנו לא ממליצים לכם לבחור בה מכמה סיבות:

  1. ההצמדות של אריחי הקרמיקה תהיה טובה יותר על משטח מוחלק שעבר טיוח, והדבקת אריחים חדשים על אריחים ישנים תגביר את הסיכוי שהאריחים ייפלו.
  2. במקרה ותהיה נזילה פנימית, או מכל סיבה אחרת תצטרכו להוציא את האריחים – יהיה קשה לבעל המקצוע להוציא את שני האריחים כדי להגיע לקיר – זה יגרום ליותר בלגן וייקר את עלות העבודה.
  3. מבחינת מראה -  אמנם אריחי הקרמיקה אינם עבים במיוחד, אך הדבקתם אחד על השני יוצרת מראה צפוף יותר של המטבח.
 קרמיקה למטבח מודרני

עסקאות לדוגמא – חיפוי קרמיקה למטבח

1.חיפוי קיר מטבח בקרמיקה בדירת קבלן חדשה (לאחר הבנייה)

גודל הקיר: 3 מטר רוחב, 60 ס"מ גובה

גודל אריחי הקרמיקה: 15X10 ס"מ

סה"כ: 1,700 ₪

2.חיפוי קיר מטבח בקרמיקה בדירה חדשה (לאחר הבנייה)

גודל הקיר: 4 מטר רוחב, 60 ס"מ גובה

גודל אריחי הקרמיקה: 15X10 ס"מ

סה"כ: 2,200 ₪

3.החלפת חיפוי קיר מטבח (לא במסגרת שיפוץ)

גודל הקיר: 3 מטר רוחב, 60 ס"מ גובה

גודל אריחי הקרמיקה: 15X10 ס"מ

פירוק החיפוי הישן – 700 ₪

טיוח הקיר – 600 ₪

הדבקת החיפוי החדש – 1,700 ₪

סה"כ: 3,000 ₪

 

תמונות של חיפוי קירות בבית ובמטבח

בניית חדר, צביעת דירה, העברת מטבח, שבירת קירות ...
צילום: איציק הבי, תל אביב.
התקנת לוח גבס כחול בשיקוע של מעקה המרפסת והחלקתו ...
צילום: ש. ל. מודיעין.
שיפוץ אמבטיה שכלל החלפת אמבטיה, התקנת קרמיקות ...
צילום: אריה גיאן, תל אביב.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל קרמיקה, צנרת, תקרת גבס ...
צילום: יוסף חסיד, קרית אתא.
חיפוי קרמיקה 10X20 במטבח.
צילום: דיאנה פוליסשוק, רמת גן.
עבודת קרמיקה במטבח.
צילום: אביטל כהן, יבנה.
חיפוי מטבח וחיפוי בריקים בשני קירות פנימיים.
צילום: אביתר שלו, חיפה.
שיפוץ חדר אמבטיה וחדר שירות שכלל עבודות אינסטלציה ...
צילום: יבגני דבורקין, אשקלון.
הדבקת בריקים.
צילום: קרן מלח, הרצליה.
חיפוי קרמיקה במטבח.
צילום: כפר סבא.

שיפוצניקים מומלצים

שיפוצניקים מומלצים:

אז אחרי שהבנתם מכמה כסף תאלצו להיפרד עבור התקנת אריחי קרמיקה יפים וחדשים במטבח שלכם כל מה שנשאר הוא למצוא שיפוצניק מומלץ שיעשה עבודה יסודית וישאיר אתכם מרוצים.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק