מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כמה עולה שיפוץ דירה של 100 מטר?
כמה עולה לשפץ דירת 100 מטר? כמה עולה להוסיף פרקט ולהחליף צנרת? עד כמה שיפוץ המטבח משפיע על המחיר הכולל? בעזרת מחשבון השיפוצים שלנו בדקנו כמה יעלה שיפוץ דירת 100 מטר ברמה ממוצעת שמתאימה למשפחה צעירה שכבר הוציאה את רוב הכסף על המשכנתא. אינסטלציה, חשמל, עבודות אלומניום, הכל בפנים. גם כמה עלו דברים שהוחלט לוותר עליהם בסוף כדי לחסוך. 

(אם אתם מתכננים שיפוץ ואתם כנראה לא זהים למשפחה החמודה שהמצאנו כאן, אתם יכולים לחשב את עלות השיפוץ שלכם במחשבון השיפוצים בעצמכם).


כמה עולה שיפוץ דירת 100 מטר?

אז לפני שניכנס למחירים, בואו נבין מה הנתונים: אנחנו מדברים על דירת 100 מטר, קומה שנייה ברמת השרון, למשפחה צעירה: זוג + שני ילדים, הגדולה בת 5 והקטן בן שנתיים וחצי. התכנון הוא יחידת הורים נעימה, חדר ילדים גדול ועוד חדר קטן לאורחים שבעתיד בטח יהפוך לחדרה של הבת הגדולה.

רוב הכסף כבר הלך על המשכנתא ולכן רוב הבחירות הן של דברים במחיר ממוצע, עם השקעות בדברים שאי אפשר לוותר עליהם פה ושם.

 מה? שיפוץ דירת 100 מטר

 איפה? רמת השרון, קומה שנייה

 למי? זוג + 2 קטנים

 רמת שיפוץ? ממוצעת


ככה זה נראה בשטח: שיפוץ דירה

שיפוץ כללי בחדר אמבטיה שכלל החלפת חיפוי וריצוף.
צילום: דני עידן, חיפה.
שיפוץ דירה בת 3 חדרים שכלל צביעה, בניית קיר ...
צילום: יואב דבני, רחובות.
החלפת צנרת ועבודות אינסטלציה בדירה ושיפוץ כללי ...
צילום: אשר אבישר, כפר תבור.
שיפוץ כללי בחדר רחצה שכלל פירוק מקלחון, צנרת ...
צילום: יובל סבר, מי עמי.
שיפוץ עמודי שער גינה.
צילום: ר. א. רמת גן.
שיפוץ חדר האמבטיה שכלל פירוק והרכבת אמבטיה ...
צילום: יורם כהן, תל אביב.
שיפוץ של 4 חדרי מקלחת, חדר שירותים שכלל צנרת ...
צילום: טלי ספיבק, הרצליה.
שיפוץ כללי לדירת 5 חדרים והפיכתה ל 4 חדרים ...
צילום: ר. ח. בת ים.
שיפוץ מקלחת ושירותים שכלל שבירה, פינוי, עבודות ...
צילום: יבגני מרצינובסקי, רחובות.
שיפוץ מלא של דירה ישנה בגודל 110 מ"ר בעלת 4 ...
צילום: דניאל לייך, תל אביב.

מחיר שיפוץ דירת 100 מטר - העבודות הגדולות

כדי לחשב כמה עולה שיפוץ דירת 100 מטר צריך לחשב כל עבודה בבית בנפרד, כי כל עבודה כזאת מתומחרת אחרת. נתחיל מהעבודות הגדולות:

מחיר הזזת קירות וחלוקה מחדש

יש לנו דירה ישנה במרכז הארץ, מהאלה שיש להן כמה מרפסות בחדרים שונים. לא חבל? לכן אנחנו רוצים להרחיב את החדרים על חשבון המרפסות. בנוסף שברנו קיר מטבח כדי ליצור חלל משותף לסלון ולמטבח (למה התעקשו פעם לשים את המטבח בחדר נפרד??).

מחיר הזזת שליש מקירות הדירה: 18,186 - 14,879  ₪.

 

מחיר ריצוף

החלפנו את ריצוף האבן הישן (ההוא המנוקד בכל מיני גוונים של חום) במסדרון, במטבח ובסלון, שזה מחצית מהדירה פחות או יותר. החלפנו לריצוף גרניט פורצלן בהיר שיוצר תחושת מרחב. מחיר רציף גרניט פורצלן ב-50 מ"ר בערך:22,979 - 18,801  ₪.

בחדרי השינה שמנו דמוי פרקט כדי שיהיה לנו נעים בכפות הרגליים בבוקר וכדי ליצור מראה חמים ונעים. את דמוי הפרקט מדביקים על גבי הריצוף הקיים. בגלל שיש צורך בהרמת ריצוף רק בכמחצית מהדירה ולא בדירה כולה, זה חוסך לנו בסביבות 20 אלף (!!) . שתי ציפורים במכה או לא? 

אם היינו בוחרים בפרקט עץ טבעי, הוא גם יקר יותר למטר וגם דורש הרמת ריצוף בחדרי השינה מה שבסך הכל היה מוסיף לנו בין 9,949 ₪ ל-12,160 ₪ לעלות השיפוץ. וגם אי אפשר לעשות לו ספונג'ה אז בכלל אין צורך.

מחיר החלפת ריצוף במחצית הדירה לגרניט פורצלן ברמה ממוצעת + הדבקת דמוי פרקט בחדרי השינה: 32,604 - 26,676  ₪.

 הדבקת פרקט על רצפה קיימת

מחיר עבודות אינסטלציה

אנחנו גרים בבניין ישן והיה חשוב לנו להחליף צנרת בדירה כולה כדי למנוע נזקי צנרת בעתיד. אנחנו ממש לא מתכננים להתמודד בעתיד עם הרמת ריצוף או איתור נזילות, לא בבית ספרנו! הבנו מהר מאוד שלשפץ דירה בבניין משנות השבעים בלי להחליף צנרת זה משהו שבטוח יתנקם בנו בעתיד, טיפ גם בשבילכם. בדירות הישנות הצנרת עשויה מתכת שנאכלת עם השנים בעוד כיום מתקינים צנרת פלסטיק SP שהיא אמינה הרבה יותר.

לחדרי הרחצה בחרנו כלים סניטריים ברמה בסיסית בלבד. בנוסף הזזנו את מכונת הכביסה והמייבש ממרפסת השירות שעומדת להיות חלק מהמטבח, לארון יעודי שיסתיר אותם באלגנטיות, שם הוספנו נקודת מים.

מחיר עבודות אינסטלציה, כלים סניטריים ברמה ממוצעת והוספת נקודת מים: 18,044 - 14,763 ₪.

 

מחיר עבודות אלומיניום

היינו צריכים להחליף את חלונות הסלון והמטבח כיוון שהם פונים אל הרחוב שיכול להיות רועש למדי בשעות הצהריים, והיה צורך בחלונות איכותיים יותר. בסלון החלטנו גם להחליף לתריסים חשמליים, בגלל המרפסת הצמודה והחשש מפריצות. טוב נו, גם בשביל הנוחות.

בחדרי השינה השארנו את החלונות והתריסים הישנים כדי לחסוך בסביבות 13,340 ש"ח. החלונות שם במצב סביר בהחלט. מי יודע אולי נתפנק בתריסים חשמליים בחדרי השינה בעתיד כשנפסיק לשלם על מעון.

מחיר עבודות אלומיניום בדירה, כולל החלפת חלונות בחצי הדירה + תריסים חשמליים בסלון: 32,351 - 26,469 ₪.

 תריסים חשמליים

 

מחיר עבודות חשמל

אין הרבה עבודות חשמל לעשות בדירה, רק הוספנו כמה שקעים והזזנו מעט מתגים. מה שכן השקענו בשקעי גביס שהתוספת שלהם למחיר היא בסביבות 300 ₪ בלבד, אך המראה שהם יוצרים יפה ונקי בהרבה משקעים רגילים. חשוב לדעת איפה אפשר לשדרג בזול.

 התלבטנו אם להעביר לחשמל תלת פאזי ובשלב הזה החלטנו שלא, כי מהדיירים הקודמים הבנו שאין הרבה נפילות חשמל גם כשמפעילים מספר מכשירים יחד. נחזיק אצבעות.

מחיר עבודות חשמל בהיקף קטן בדירת 100 מ"ר + שקעי גביס: 6,666 - 5,454  ₪.

 

מחיר עבודות צבע

צבע טרי נותן לדירה מראה נקי וחדש ולא רצינו לוותר על תחושת הפרשיות של קירות נקיים. בחרנו בצביעה איכותית של שלוש שכבות פלוס מילוי חורים ותיקונים כמובן. את חדר הילדים צבענו בירוק מנטה והם מתים על זה.

מחיר צביעה איכותית של שלוש שכבות + תיקונים: 8,800 - 7,200 ₪.


ככה זה נראה בשטח: עבודות ריצוף לבית

ריצוף גן באבן טבעית.
צילום: אילנה אביב, פרדס חנה-כרכור.
פירוק דק וריצוף מרפסת באריחי קרמיקה.
צילום: סתיו ישי, כפר סבא.
שיפוץ כללי בחדר אמבטיה שכלל החלפת חיפוי וריצוף.
צילום: דני עידן, חיפה.
ריצוף קירות ורצפה בחדר אמבטיה, התקנת גופי תאורה.
צילום: בוריס קימלמן, חולון.
שיפוץ שכלל בניית דק עם גדר, שיפוץ חדר אמבטיה ...
צילום: אלדד דוד, מגדל העמק.
התקנת ריצוף במטבח.
צילום: אוסנת הרמן, נתניה.
שיפוץ בחדר אמבטיה שכלל עבודות אינסטלציה, ריצוף ...
צילום: אלכסיי י. הוד השרון.
שיפוץ חדר רחצה שכלל הוצאת אמבטיה, החלפת דוש ...
צילום: קדימה-צורן.
החלפת ריצפה וחיפוי קירות בחדר אמבטיה.
צילום: פתח תקווה.
שיפוץ של חדר אמבטיה שכלל החלפה של ריצוף בגודל ...
צילום: רותי בן-רחל, יבנה.

כמה עולה שיפוץ המטבח בדירת 100 מטר?

במטבח קשה להתפשר. ארונות המטבח ישנים ומכוערים, השיש לא משהו ושלא נתחיל לדבר על הכיורים. כמו כן, העיצוב שלו לא התאים ל open spaceשרצינו ליצור עם הסלון, אז את המטבח החלטנו לשפץ קומפלט.

כדי בכל זאת לא להתעלף מהמחיר, במטבח בחרנו בארונות סנדוויץ' עם דלתות פורמייקה שיתנו לנו מטבח יפה כמו שאנחנו רוצים בהרבה פחות עלות מעץ מלא. לגבי הפרזול, היה לנו חשוב לשים טריקה שקטה במגרות כדי שלא יסגרו בטעות על האצבעות של הקטנים, חוץ מזה לא התקנו עוד שכלולים. לשיש בחרנו שיש קיסר מדגם זול יחסית, אבל מה זה יפה.

מחיר שיפוץ מטבח קומפלט באיכות ממוצעת עם ארונות סנדוויץ', טריקה שקטה ושיש קיסר זול:29,425 - 24,075  ₪.


ככה זה נראה בשטח: שיפוץ מטבח

שיפוץ שכלל התקנת קרמיקה במטבח.
צילום: דן שור, מודיעין.
הדבקת קרמיקה במטבח ושיפוצים קלים בבית.
צילום: שרון פ. כפר סבא.
שיפוץ מטבח שכלל פירוק מטבח ישן, הזזת נקודות ...
צילום: ניר שמיר, חולון.
שיפוץ במטבח שכלל הורדת קיר עבודות חשמל, ריצוף ...
צילום: כריאל פרדו, ירושלים.
שיפוץ במטבח שכלל פירוק ושבירת מטבח ישן, הכנות ...
צילום: שי פרץ, כפר סבא.
שיפוץ שירותים ומקלחת כולל עבודות אינסטלציה ...
צילום: שלומי ספיר, תל אביב.
שיפוץ מטבח שכלל שבירת שני קירות והחלפת ריצוף. ...
צילום: רותם כרמל, פתח תקווה.
שיפוץ מטבח שכלל ריצוף, אינסטלציה, יישור בטון ...
צילום: מ. ב. ראשון לציון.
שיפוץ מטבח שכלל החלפת כיור, קרמיקה ועבודת אינסטלציה. ...
צילום: בת חן וורקו, בת ים.
שיפוץ שכלל פירוק מטבח ותיקון עבור קירות.
צילום: אלכס אוסטרובסקי, פתח תקווה.

שיפוץ דירת 100 מטר - כמה עולות העבודות שוויתרנו עליהן?

אחחחח אם היינו יכולים היינו מגלחים את הדירה כולה ועושים שיפוץ דירה 100 מטר מחדש כדי שהיא תהיה מושלמת ובדיוק כמו שאנחנו רוצים, אבל היי אנחנו לא קים קרדשיאן והיו לא מעט מקרים שבחרנו לוותר על דברים שלא היו הכרחיים כדי לעמוד בתקציב.

אז על מה וויתרנו בשיפוץ וכמה זה היה עולה לנו?

 תלת פאזי – אחד הוויתורים המשמעותיים שעשינו היה לוותר על העברת מערכת החשמל לתלת פאזי, שתאפשר להדליק כמה מכשירי חשמל במקביל בלי שהחשמל יקפוץ. דוגרי, אנחנו מקווים שעשינו את הבחירה הנכונה, אם נבחר לעשות את זה בעתיד זה יעלה לנו בין 5,000 - 7,000 ש"ח.

 פרקט עץ טבעי – פרקט עץ טבעי בחדרי השינה כולל הרמת ריצוף, בערך 50 מ"ר, יעלה בסביבות 18,425 - 15,075 ₪.

פרופיל אלומיניום בלגי ותריסים חשמליים בכל הבית – קצת התבאסנו להשאיר בחדרי השינה את החלונות הישנים שהם פחות אסתטיים ופחות נוחים, ולוותר על תריסים חשמליים זה גם לא להיט. אם היינו מחליטים להחליף לפרופיל בלגי ותריסים חשמליים בדירה כולה זה היה עולה לנו 47,025 - 38,475  ₪, כלומר בסביבות עשרת אלפים ₪ יותר. טוב עכשיו כשאנחנו רואים את המחיר אנחנו לא כל כך מתבאסים.


כמה עולה שיפוץ דירה 100 מטר? המחיר הסופי

המחיר הסופי לשיפוץ דירה 100 מטר יצא לנו בין 146,076 - 119,517 ₪. עדיין לא מעט, אבל וואו הוא היה יכול להיות אפילו כפול, אז אנחנו גאים בבחירות שעשינו.

מה המחיר כולל

כששוכרים קבלן שוכרים מנהל שאחראי על השיפוץ כולו, והתשלום שאנו מעבירים לו כולל הכל: שכר לבעלי מקצוע אחרים (כמו צבע, אלומיניום, ריצוף, נגרות), מחיר כלים סניטריים, שקעים וריצוף וכמובן מע"מ. המחירים המוצגים במחשבון השיפוצים שלנו, כוללים את כל אלה, כך שלא אמורות להיות לכם הפתעות.


כמה עולה שיפוץ דירה 100 מטר? חשבו בעצמכם

במידרג מדורגים קבלני בנייה, חשמלאים, קבלני אלומיניום, אינסטלטורים ומה לא. מה עשינו? אספנו מידע על מחירים מהמון בעלי מקצוע שונים על המון סיטואציות שיפוץ שונות ויצרנו את מחשבון השיפוצים כדי שתוכלו לחשב ולחזות כמה יעלה השיפוץ שלכם. במחירון תוכלי לחשב יותר מ-2 מליארד (!!) קומבינציות שונות לשיפוץ דירה. עופו על זה!


קבלני שיפוצים מומלצים בשיפוץ דירה

אם אתם צריכים לשפץ דירת 100 מטר, או דירה בכל גודל אחר, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי שידע לעשות את השיפוץ על הצד הטוב ביותר, כדי שבסופו של דבר תקבלו את התוצאה שחלמתם עליה. איך עושים את זה? בודקים המלצות על קבלן השיפוצים, ובדיוק בשביל זה אנחנו פה. הכנו לכם רשימת קבלני שיפוצים מומלצים עם חוות דעת של לקוחות קודמים על השיפוץ. אתם מוזמנים לראות מה אנשים אחרים חשבו על השיפוץ שלהם, ולבחור בעצמכם. בהצלחה! 


אנשים שהתעניינו בכמה עולה שיפוץ דירה של 100 מטר? התעניינו גם בזה...אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק