מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שבירת קיר - מחיר
בין אם בשביל להרחיב חדר, לפתוח את המטבח, לחבר שני חללים או כל סיבה שתהיה – החלטתם לשבור את הקיר, עכשיו מגיעה השאלה הגדולה: כמה עולה לשבור קיר, מה משפיע על המחיר ואיך שוברים קיר בלי לשבור את חזיר החסכונות? תתכוננו להיפרד מ-3,000 ₪ ו... ובכן... מקיר.

שבירת קיר בבית

מחיר שבירת קיר בבית

כפי שתראו בהמשך, לשבירת קיר בבית יש הרבה שיקולים ורובם עשויים להשפיע על המחיר שתשלמו. בכל אופן – את המחיר הסופי תקבלו מראש מקבלן השיפוצים, עוד לפני המכה הראשונה בפטיש.

מחיר מחיר שבירת קיר בבית נע בטווח שבין 200-500 ₪ למטר מרובע. כתלות בהרבה פרמטרים.

עם זאת, המחיר הזה לא קבוע, ולמעשה יש קבלני שיפוצים שיתמחרו את העבודה לפי ימים. במקרים כאלו, המחיר הסופי אותו תשלמו עבור שבירת קיר בבית, נע בטווח שבין 2,500-3,000 ₪ לקיר אחד.

שבירת קיר מחיצה

מה משפיע על מחיר שבירת קיר?

כפי שהזכרנו למעלה, יש הרבה פרמטרים שמשפיעים על מחיר שבירת קיר; מסוג הקיר, העובי והגודל שלו, וכלה בנקודות החשמל היושבות עליו. בשביל שלא תשברו את הראש, סידרנו עבורכם את הפרמטרים שישפיעו על מחיר שבירת קיר:

 

מחיר שבירת קיר גבס לעומת קיר בלוקים

מחיר עלות שבירת קיר גבס יכולה להוזיל את העבודה בכ-20% משבירת קיר בלוקים.

זה נכון עבור מי שמתמחר לפי מ"ר ולא לפי יום עבודה. למה? בגלל שפינוי של קיר גבס שבור קל יותר מאשר פינוי של קיר בלוקים הרוס, לכן קבלן השיפוצים יכול לצמצם בפועלים שיבואו איתו לעבודה. בנוסף, שבירת קיר בלוקים מחייבת גם החלפה של הריצוף הצמוד לקיר, מה שלא מצריכה שבירת קיר גבס.

 

שבירת קיר בטון או קיר תומך

אם לעומת זאת, תרצו לשבור קיר בטון – תצטרכו קודם כל לקבל אישור מקונסטרוקטור, כיוון שקיר כזה עלול להיות גם קיר תומך. עלות שבירת קיר בטון תתייקר ביחס ישיר למורכבות השבירה. במילים פשוטות? ככל שיהיה מורכב יותר לשבור את הקיר, והקבלן יצטרך להיעזר בכלים מיוחדים לשבירה, משך העבודה יתארך ומחיר שבירת הקיר יתייקר בהתאם.

שבירת קיר בטון

 

עובי קיר הבלוקים לשבירה

פרמטר חשוב נוסף המשפיע על מחיר שבירת קיר בבית הוא עובי קיר הבלוקים אותו אתם עומדים לשבור. העובי הסטנדרטי של קיר פנימי בבית הוא 10 ס"מ, לכן - אם מדובר בקיר בלוקים בעובי של 20 ס"מ, עלות העבודה תתייקר בכ- 40-50%.

מחיר מחיר שבירת קיר בלוקים בעובי 10 ס"מ נע בטווח שבין 2,500-3,000 ₪.

מחיר מחיר שבירת קיר בלוקים בעובי 20 ס"מ נע בטווח שבין 3,500-3,750 ₪.

שימו לב: אם אתם גרים בקומה ראשונה בבניין, ואתם מתכוונים לשבור קיר בלוקים בעובי 20 ס"מ, כדאי שתידלק לכם נורה אדומה: אולי על הקיר הזה יש חגורות בטון או שהקיר עצמו הוא קיר תומך של הבניין? המלצה שלנו – לקרוא לקונסטרוקטור שיאשר שאתם לא משחקים ג'נגה עם הבניין שלכם.

 

מחיר שבירת מספר קירות

כלל אצבע בעבודה עם קבלנים: ככל שיש יותר מה לעשות, כך המחיר עבור כל עבודה נמוך יותר. כלומר, ככל שתשברו יותר קירות המחיר עבור כל קיר יהיה זול יותר. כך למשל, אם החלטתם לשבור כמה קירות בבית, תשלמו קצת פחות מ-2,500 ₪ עבור כל קיר.

 

קומה ונגישות

זוכרים את כיתה ט', אמא מרימה את התיק בבוקר ושואלת: "מה יש לך שם, אבנים?!". אז, במקרה שלנו התשובה היא כן. את הקיר ששברתם צריך לפנות איכשהו. כיוון שפינוי הפסולת מגולם במחיר העבודה, המחיר יתייקר ככל שמדובר בקומה גבוהה או בחוסר בגישה למעלית שדרכה אפשר להוריד את הקיר השבור.

מחיר לרוב, על קומה גבוהה בלי מעלית לא תשלמו פחות מ-5,500 ₪ לשבירת קיר. למה? בגלל שיש צורך בעוד פועלים, עוד ימי עבודה, או אם לוח הזמנים שלכם צפוף – בעבודה אינטנסיבית של הקבלן.

שימו לב: כדאי לברר מראש האם ניתן להוריד פסולת בנייה במעלית בבניינכם. פסולת כזו עלולה להשאיר אבק ולא בכל מעלית ובכל בניין זה אפשרי.

 

תשתיות על הקיר

אם בקיר שאתם מתכוונים לשבור יש נקודות חשמל או אינסטלציה, דעו שמחיר שבירת הקיר עשוי להתייקר. זאת בהתאם לצורך ולסיטואציה: למשל, אם מדובר בניתוק מוחלט של נקודת החשמל – קבלן השיפוצים כנראה לא ידרוש תוספת תשלום. אך אם מדובר בהעתקת נקודת החשמל למקום אחר, המחיר של שבירת הקיר עשוי להתייקר כיוון שיש צורך להקים נקודת חשמל חדשה.

מחיר מחיר העברת נקודת חשמל רגילה הוא כ-350 ₪ בממוצע.

מחיר מחיר העברת שקע כוח מהקיר הוא כ-450 ₪ בממוצע.

חשיפת תשתיות לפני שבירת קיר

שלבי קבלת הצעת מחיר לשבירת קיר

כדי לקבל הצעת מחיר טובה וסופית לשבירת קיר בבית, קבלן השיפוצים יצטרך לברר איתכם פרמטרים רבים כמו: כמה נקודות חשמל יש על הקיר? האם תרצו לנתק אותן או להעביר אותן למקום אחר? האם יש לכם עוד אריחים מהריצוף שקרוב לקיר? זו שאלה חשובה כי הקבלן לא יכול להבטיח שהריצוף לא יינזק, ותמיד כדאי להיות ערוכים עם אריחים ספייר מאותו הסט. בנוסף, קבלן השיפוצים יצטרך לבדוק אם יש צנרת שעוברת בתוך הקיר. במידה וכן הוא יצטרך להעביר את הצנרת לקיר אחר. למעשה, לקבלת הצעת מחיר של שבירת קיר יש כמה שלבים:

אחד בשלב הראשון קבלן השיפוצים יבקש מכם לשלוח לו לנייד תמונות וסרטונים של הקיר, עם הסבר מדויק של הסביבה שלו - כך הוא יוכל לתת, כבר בטלפון, הערכת מחיר ראשונית, כדי לוודא שהוא בכיוון המחיר שציפיתם לו.

שתיים לאחר שהסכמתם על הערכה ראשונית, הקבלן יגיע אליכם לבדיקות אחרונות, מדידות והצעת מחיר קבועה ואחרונה. את הצעת המחיר הזאת, שלא כמו הקיר שלכם, אי אפשר לשבור – ולא תהיינה הפתעות במהלך העבודה.

שלוש ברגע שהסכמתם על מחיר, קבלן השיפוצים יגן על כל הריהוט שאי אפשר להזיז, על הוויטרינות והחלונות – יכין תמיכה לקירות האנכיים ולתקרה – ויתחיל לשבור את הקיר.

שימו לב: כמו שאין דג בלי קוצים, אין שבירת קיר בלי תיקונים. אחרי שבירת הקיר, ייתכנו תיקוני טיח וצבע נוספים בקירות האנכיים לקיר השבור, כיוון שחלקי קיר עלולים לפגוע ולפגום בקירות הבית. לרוב, תיקוני הטיח שלאחר השבירה כלולים במחיר שבירת קיר.


שבירת קיר בבית – הצעות מחיר

אנחנו מבינים, למחיר שבירת קיר בבית יש הרבה פרמטרים והרבה שיקולים וזה עלול ליצור בלבול ולשבור את רוחכם. לכן צירפנו שתי הצעות מחיר לשבירת קירות בבית, כדי שהמחירים ייכנסו לפרופורציות:

 

הצעת מחיר: שבירת שני קירות בלוקים

סוג הקיר: בלוקים, פנימי, 10 ס"מ X 2.

גודל: 2X3 מטר, 2.7X3 מטר.

מחיר למ"ר: 350 ₪.

סה"כ: 4,935 ₪.

תוספות:

העברת 2 שקעים רגילים לקיר קיים – 600 ₪

ביטול נקודת חשמל שלישית – כלול במחיר.

מחיר סה"כ לתשלום: 5,535 ₪ + מע"מ. (המחיר כולל פינוי, טיח וצבע)

 

הצעת מחיר: שבירת קיר בטון

סוג הקיר: בטון, פנימי, 20 ס"מ.

גודל: 2.5X3 מטר.

מחיר למ"ר: 800 ₪.

תוספות:

קומה שלישית – מגולם במחיר.

מחיר סה"כ לתשלום: 6,000 ₪ + מע"מ. (המחיר כולל פינוי, טיח וצבע)


איזה קיר מחייב אישורים מיוחדים

כפי שאמר המשורר: "חבר הוא לא קיר ולא כל קיר הוא חבר". כוונתו הייתה, כמובן, שלא כל קיר בבית אפשר ורצוי לשבור. כך למשל, תצטרכו לקבל אישור קונסטרוקטור כדי להוריד קיר בטון. כדאי לקחת בחשבון גם את מחיר אישור הקונסטרוקטור כשאתם מחשבים עלות שבירת קיר.

מחיר מחיר אישור קונסטרוקטור לשבירת קיר הכולל סקירה הנדסית בלבד יעלה בין 1,500-2,000 ₪.

אז איך תדעו בדיוק איזה קיר אפשר להוריד ואיזה עדיף שלא? כלל אצבע מאיתנו: כשיש ספק – אין ספק; תנו לקבלן השיפוצים, עליו אתם סומכים, לבחון את המקרה שלכם לגופו.

 

מקרים מיוחדים בשבירת קיר בבית

במקרים מסוימים, תיאלצו להיעזר קודם כל בקונסטרוקטור או קבלן שיפוצים רשום שיוכלו לבדוק את הקיר ואת מצבו, לפני שניגשים למלאכת השבירה.

קיר בלוקים קיר בטון – עדיף לא לשבור בלי התייעצות מקדימה עם קונסטרוקטור.

קיר בלוקים קיר תומך – הוא קיר יסודי של הבניין או הבית ולכן אסור לשבור אותו.

קיר בלוקים קירות חיצוניים – עלולים להיות חלק מהשלד של הבית ולכן כדאי להתייעץ עם קונסטרוקטור. בנוסף, במקרים מסוימים חזית הבניין חייבת להישאר תואמת בין כל השכנים.

קיר בלוקים קירות פלדה – כנראה מדובר בקיר תומך וכדאי להיעזר בקבלן שיפוצים או קונסטרוקטור שיאשרו את השבירה.

במקרים מסוימים, הקונסטרוקטור יצטרך למצוא חלופה לקיר המועד לשבירה, שתעזור לשמור על יציבות הבית. זאת על ידי תכנון של אלמנט להחלפת הקיר (לרוב עמוד) ופיקוח על הבנייה וההריסה לאורך הדרך ולפי ההנחיות שלו.

מחיר מחיר תכנון קונסטרוקטיבי מוסיף למחיר שבירת קיר בין 1,000-3,000 ₪.


תמונות של שיפוץ ושבירת קירות

בניית חדר, צביעת דירה, העברת מטבח, שבירת קירות ...
צילום: איציק הבי, תל אביב.
שיפוץ מטבח שכלל שבירת שני קירות והחלפת ריצוף. ...
צילום: רותם כרמל, פתח תקווה.
עבודות גבס שכללו הנמכת תקרה ובניית מדפים, התקנת ...
צילום: ישי וולך, גבעת שמואל.
עבודות שיפוץ הכוללות שבירת קיר בין המטבח לסלון ...
צילום: אבי זילברשטיין, ראשון לציון.
חיפוי קרמיקה למקלחת הורים חיפוי עד התקרה ספסל ...
צילום: קרן ראובן, פתח תקווה.
איטום חורים שנגרמו מהוצאת מזגן מיני מרכזי ...
צילום: מרגלית צומי, מעלה אדומים.
שיפוץ שכלל שבירת מרצפות וריצוף מחדש, שבירת ...
צילום: איתי שרגני, רמלה.
שיפוץ בחדר אמבטיה, שכלל גירוד טיח מהקירות ומהתקרה ...
צילום: יפתח ארבל, תל אביב.
שיפוץ כללי בחדר שירותים ואמבטיה כולל החלפת ...
צילום: ריקה בריידי, ירושלים.
עבודת טיח וסיוד של תקרה בחדר.
צילום: נדב אנוליק, גבעתיים.

קבלני שיפוצים מומלצים בשבירת קיר

אז אם כבר נשבר לכם מהחלוקה הטבעית של הבית והגיע הזמן מבחינתכם לשבור כמה קירות – הגיע הזמן להרים טלפון לקבלן שיפוצים שייתן לכם הצעת מחיר לשבירת קיר כבר בטלפון ויידע לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר, בלי לפגוע בתשתיות וקירות הבית האחרים. אז איך בוחרים נכון את האיש שבקיר? הכנו לכם רשימת קבלני שיפוצים מומלצים על פי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. שברו רגל מחייך
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק