מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ריצוף גגות

אם תמיד חלמתם לשבת על הגג, לצפות בציפורים נודדות, לעשות מנגל, ולזרוק בלוני מים על האנשים שעוברים ברחוב למטה – כדאי לכם לרצף את הגג. וגם להתבגר, לא יפה לזרוק בלוני מים, ישראל מתייבשת. אז איזה גגות אפשר לרצף, האם צריך להוריד את הריצוף הישן או שאפשר להדביק את הריצוף החדש עליו, ואיך בודקים שהאיטום בגג מספיק טוב לפני הריצוף? כל זאת ועוד


ריצוף גג - מה צריך לדעת לפני

גגות בניינים הם בדרך כלל שטח הפקר עם דודי שמש, מדחסי מזגנים, ובני נוער שבאו לשאוף גז מזגנים. אבל אתם יכולים להפוך את הגג שלכם למרפסת שימושית ויפה אם תרצפו אותו. עם זאת, לריצוף גגות יש גם חיסרון – במידה ויש בעיה באיטום הגג, עלות התיקון תהיה גבוהה בהרבה מאשר תיקון איטום בגג לא מרוצף.

איך לא תגיעו לזה? פשוט תעקבו אחרי הדברים שצריך לוודא לפני ריצוף גג ותוכלו לחסוך מלא כסף, כאב ראש וזמן:

 

מה צריך לוודא לפני ריצוף גג

אישור קונסטרוקטור – ריצוף גגות מוסיף עוד משקל שהגג צריך לסחוב, ולא כל הגגות בנויים לזה. לפני שמתחילים בעבודה חשוב לקבל אישור קונסטרוקטור לכך שהתשתית מתאימה ושהגג עמיד לעומסים.

בדיקת איטום בהצפה – המרצפות הן לא עוד שכבת איטום, האיטום נמצא על הגג עצמו מתחת לריצוף. במקרה של תקלת איטום איש האיטום יאלץ לפרק את כל הריצוף בגג כדי לפתור את הבעיה מהשורש. זה עולה לא מעט כסף, ולכן קריטי לבדוק שהאיטום תקין לפני שמרצפים. הבדיקה נעשית ע"י אטימת פתחי הניקוז והצפת הגג במים ל-72 שעות. במידה והכל תקין ואין נזילות, אפשר לרצף את הגג.

לא תמיד יהיה צורך בבדיקת איטום: אם האיטום שעל הגג כבר בן 15 שנה מומלץ להחליף אותו בכל מקרה, ואם האיטום חדש ואתם סומכים על איש האיטום אפשר להתחיל בעבודה. בדיקה בהצפה אפשרית רק ישירות על האיטום, כך שבמקרה ואתם מתכננים להדביק  ריצוף גג על ריצוף ישן לא תוכלו לעשות בדיקת איטום בהצפה.

עבודת ריצוף גג

איטום גג לפני ריצוף

אם גיליתם שהגג שלכם לא אטום כמו שצריך, זה הזמן להחליף את האיטום בגג. דרך הפעולה המומלצת היא לפרק את כל הריצוף והחצץ מהגג ולהתקין עליו יריעות ביטומניות. אפשרות נוספת לאיטום גג היא מריחת זפת, אבל לא מומלץ להשתמש בשיטה הזאת – איטום בזפת עמיד פחות מיריעות ביטומניות, ובמקרה של תקלת איטום תאלצו לשלם על פירוק הריצוף מהגג. יהיו כאלה שיגידו שאפשרי לאטום את הגג ע"י חידוש רובה בין המרצפות, אבל זה רק פתרון זמני שבדרך כלל לא יחזיק יותר משנה. רוב רצפי הגגות הם לא אנשי איטום, ולאיטום הגג תאלצו להזמין במיוחד איש איטום.

 

ניקוז בגג מרוצף

אחד הדברים שחשוב להקפיד עליהם כשמרצפים את הגג הוא ניקוז יעיל. כדאי להתקין מרזב כפול, שמנקז את המים גם מהריצוף וגם מהחצץ שתחתיו. עוד דבר שחשוב להקפיד עליו הוא שיפוע של בין ס"מ ל-1.5 ס"מ לכל מטר, כדי שהמים יזרמו לכיוון המרזבים ולא יעמדו במקום.

בדיקת איטום גג בהצפה לפני ריצוף

ריצוף גגות: הדבקה על ריצוף קיים או ריצוף מחדש?

אם הגג שלכם כבר מרוצף, יש שתי דרכים לרצף אותו מחדש: הדבקה על גבי תשתית ריצוף קיימת, ופירוק הריצוף הקיים והחלפה בריצוף חדש. איך מחליטים אם להחליף או להדביק? מסתכלים על המינוסים והפלוסים של כל שיטה:

 

ריצוף גג מחדש

אם אין לכם ריצוף גג, האופציה של הדבקה לא רלוונטית לכם ואתם חייבים לרצף מחדש בכל מקרה. אם יש לכם ריצוף ישן, יכול להיות ששווה לכם לפרק אותו ולרצף מחדש. יש לזה יתרונות וחסרונות:

 

יתרונות

✔️ יציבות – ריצוף גג שמותקן על תשתית חצץ טובה יחזיק בקלות גם 20 שנים, וכל עוד האיטום תקין לא תצטרכו להתעסק בתיקונים או תחזוקה.

✔️ מראה – ריצוף חדש מאפשר לכם לשמור על מראה אחיד וחדש בגג, דבר שלא תמיד מתאפשר בהדבקת ריצוף, שתלויה מאוד בצורה של הריצוף הישן.

 

חסרונות

מחיר גבוה – התקנת ריצוף חדש מצריכה פינוי של הריצוף הישן מהגג, איטום מחדש, והכנת תשתית חדשה. זה עולה משמעותית יותר מהדבקה.

זמן עבודה – התקנת ריצוף גג חדש יכולה לקחת כמעט שבועיים יותר מהדבקה על ריצוף קיים, ואם אתם גרים בבניין זה לא נעים כל כך.

פירוק ריצוף גג ישן

 

ריצוף גג על ידי הדבקה

לא תמיד צריך לפרק את הריצוף הישן ואפשר ללכת על הדרך הקלה והפשוטה של הדבקת ריצוף חדש על הישן.

 

יתרונות

✔️  עבודה מהירה – בניגוד לריצוף גג מהתחלה, שדורש פירוק כל הריצוף הקיים, איטום מחדש, הנחת תשתית והצמדת הריצוף לטיט, בהדבקת ריצוף כל מה שצריך לעשות זה לנקות בצורה יסודית את הריצוף הישן, למרוח דבק ולהדביק את הריצוף החדש.

✔️ מחיר נמוך – ריצוף גג בהדבקה יהיה זול יותר מריצוף גג מחדש. ההפרש בין השיטות יכול להגיע ל-400 ₪ למ"ר. אם התקציב שלכם מוגבל, כנראה שעדיף לכם להדביק ריצוף.

 

חסרונות

ריצוף פחות יציב – אי אפשר להשוות בין היציבות של הדבקה ליציבות של ריצוף שיושב על חול או חצץ. ריצוף מודבק יכול להתנתק ולזוז בקלות יחסית.

העמסת משקל – המשמעות של עוד ריצוף היא עוד משקל על הגג, וזה לא תמיד מומלץ. עם זאת, אם קונסטרוקטור מאשר את זה, אין לכם סיבה לדאגה.

אי אפשר לבדוק את האיטום – כפי שהסברנו קודם, לפני שמרצפים ישירות על האיטום  הקבלן מציף את הגג ומוודא שאין בעיות איטום. במקרה של  הדבקה על ריצוף קיים אי אפשר להציף את הגג כי זה יפגע בתשתית החול שמתחת לריצוף.

הדבקת ריצוף על ריצוף ישן במרפסת

מרצפות מומלצות לגג

ככלל, בכל ריצוף חוץ, כולל ריצוף גג, מומלץ להשתמש בריצוף נגד החלקה, או אנטי סליפ, כמו שקוראים לו בשפה המקצועית. אנגלית תמיד נשמעת יותר מקצועית, מה לעשות. מומלץ להשתמש בריצוף גרניט פורצלן, שהוא ריצוף עמיד וקל לניקוי. במידה ובחרתם להשתמש בקרמיקה קחו בחשבון שריצוף קרמיקה נוטה ל"בטן", בליטה או שקע במרצפת, וזה מקשה על הרצף ליצור רצפה ישרה ואחידה. לכן לפני שקונים ריצוף לגג כדאי לבדוק מספר מרצפות אחת ליד השנייה, כדי לוודא שהן תקינות.

ריצוף גג מחדש

ריצוף גגות – מחירים

יש הרבה גורמים שמשפיעים על מחיר ריצוף גג, ולכן את הצעת המחיר האמיתית תוכלו לקבל רק אחרי שקבלן ביקר בשטח ובדק את כל המשתנים. איזה משתנים בדיוק אתם שואלים? אז ככה:

מחיר ריצוף חדש או הדבקה – כפי שציינו, כשמרצפים גג מחדש נוספות העלויות של פינוי התשתית הישנה ואיטום הגג מחדש, כשמדביקים את הריצוף העלויות האלה לא קיימות. גם אם הגג חשוף ואין צורך בפינוי ריצוף ישן, החצץ והטיט מוסיפים למחיר הריצוף.

מחיר גודל הריצוף – מרצפות סטנדרטיות הן בגודל 60*60 או 50*50, מרצפות גדולות או קטנות יותר יוסיפו למחיר העבודה. מרצפות גדולות מוסיפות למחיר העבודה כי הן מצריכות עבודה של שני אנשים והתאמה מחדש, מרצפות קטנות מוסיפות למחיר כי ההתקנה שלהן מורכבת ומצריכה מיומנות בפאזלים.

מחיר גודל הגג – אפשר לחלק את סוגי הגגות לשלושה: קטן – עד 40 מ"ר, בינוני – עד 100 מ"ר, וגדול – מעל 100 מ"ר. ככל שהגג גדול, המחיר לריצוף או פינוי ריצוף פר מ"ר יורד.

מחיר גובה הבניין  – במידה ואי אפשר להעלות את החומרים לגג באמצעות מעלית, תאלצו לשכור מנוף, ומחיר מנוף משתנה לפי גובה הבניין.

מחיר נגישות – כשמפנים את הריצוף הישן מהגג הקבלן צריך להעמיד מכולה כדי לרכז בה את הפסולת. אם יש מקום קרוב לבניין הצבת המכולה לא תעלה יותר מ-800 ₪, אבל במידה והבניין לא נגיש הקבלן יאלץ להניח את המכולה במקום מרוחק ומחיר הפינוי יתייקר.

 

מחיר ריצוף גגות

מחיר מחיר ריצוף גג כולל תשתית, כלומר חצץ וטיט, נע בין 220-400 ₪ למ"ר במקרה של התקנת מרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן בגודל סטנדרטי, כלומר 60*60 או 50*50 ס"מ.

מחיר מחיר ריצוף גג בהדבקה נע בין 180-250 ₪ למ"ר בהדבקת מרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן בגודל סטנדרטי.

מחיר מחיר פינוי ריצוף ישן נע בין 100-200 ₪ למ"ר, תלוי בנגישות הגג ובגודל שלו.

מחיר מחיר מנוף נע בין 350-800 ₪ למנוף קטן שנמצא במשאית, ובין 1,500-2,500 למנוף גדול, הידוע גם כמנוף זרוע. מחיר המנוף משתנה לפי גובה הבניין – ככל שהבניין גבוה המחיר עולה, לפי זמן העבודה, ולפי הנגישות לבניין.

מחיר מחיר איטום גג ביריעות ביטומניות נע בין 85-120 ₪ למ"ר.

המחירים לא כוללים את עלות המרצפות עצמן, ולא כוללים מע"מ.

פועלים מרצפים גג

 

אחריות על ריצוף גגות

רוב הקבלנים יתנו אחריות של בין 2-5 שנים על הריצוף. האחריות מכסה התנתקות של מרצפות או תקלות  בעבודת הריצוף עצמה, אבל לא שברים שנגרמו כתוצאה מחבלה או תנודות בניין.


תמונות של עבודות ריצוף

עבודת ריצוף בגודל 30 מ"ר.
צילום: יניב כהן, חדרה.
ריצוף גינה והתקנת דשא סינטטי.
צילום: שי צח, טירת כרמל.
שיפוץ כניסה לבניין כולל החלפת ריצוף, הטיית ...
צילום: עופר קיסר, ירושלים.
שיפוץ חדר מקלחת שכלל עבודת ריצוף, שליכט צבעוני ...
צילום: יאיר כץ, כפר סבא.
שיפוץ שירותים ומקלחת כולל עבודות אינסטלציה ...
צילום: שלומי ספיר, תל אביב.
שיפוץ מטבח שכלל שבירת שני קירות והחלפת ריצוף. ...
צילום: רותם כרמל, פתח תקווה.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל ריצוף, ג׳קוזי, מקלחון ...
צילום: דני עומר, ראשון לציון.
החלפת ריצוף במרפסת בגודל 7 מטר.
צילום: דור מרקם, רמת גן.
ריצוף אבנים משתלבות באזור החניה בבניין.
צילום: רותם גבע, צור הדסה.
שיפוץ מקלחת וחדר שירותים שכלל החלפת צנרת בכל ...
צילום: רוית בוסה, בת ים.

קבלנים מומלצים לריצוף גג

ריצוף גג הוא עבודה מורכבת, ולכן כדאי לבחור קבלן שיודע מה הוא עושה, ולא סתם משאיר אתכם לספור ציפורים נודדות מהמרפסת של הדירה כמו פשוטי עם. לכן ריכזנו לכם רשימה של קבלנים לריצוף גג עם המלצות של אלפי לקוחות קודמים.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק