מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כתב כמויות

בתהליך שיפוץ מעורב בדרך כלל כאב ראש לא קטן, על מנת לצמצם אותו חשוב מאוד להכין מראש כתב כמויות מפורט ולהקל על השיפוץ, על כאב הראש וגם על הכיס.


כתב כמויות – מה זה?

רוצים לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם? נסו את מחירון שיפוצים של מידרג

לפני שמתחילים שיפוץ, חשוב מאוד להכין כתב כמויות. כתב כמויות ברור ומסודר,  יקל מאוד על כל תהליך השיפוץ ולא ישאיר קצוות פתוחים או תוספות במחיר בהמשך הדרך. שיפוצניק מקצועי ומנוסה ידע לנסח כתב כמויות מפורט שיחסוך לנו וגם לו - הרבה כאב ראש בשיפוץ.

כתב הכמויות מחלק את כל השיפוץ לתתי עבודות, וכל עבודה לפרטים. כתב כמויות בעצם מהווה מעין מפה שמנחה את כל שלבי השיפוץ מתחילתו ועד סופו. כתב הכמויות נדרש להכיל את כל העבודות שיעשו במהלך השיפוץ. למשל: פירוק והריסה, עבודות עפר, עבודות בנייה, אינסטלציה, חשמל, גבס, טיח ועוד. כל אחד מהסעיפים הללו חייב להיות מפרוט כמה שרק שניתן – מה עומדים לעשות בשיפוץ, כמה יחידות נדרשות, מה גודל החדרים, באיזה חומרים ישתמש השיפוצניק ומהו המחיר של כל יחידה.

כתב כמויות יכול להיערך על ידי האדריכל, המעצב, קבלן השיפוצים, מהנדס הבניין או אפילו הלקוח עצמו – במידה והוא בקיא מספיק בנושא.


למה חשוב לחתום על כתב כמויות

יש שלוש סיבות בגללן כתב כמויות הוא חלק בלתי נפרד מכל שיפוץ:

  • תמחור מדויק – כתב הכמויות מאפשר תמחור מדויק מאוד של עלות השיפוץ ומונע הפתעות בהמשך הדרך. כך תוכלו לתכנן תקציב שיתאים עבור השיפוץ שלכם. לא פעם שמענו על שיפוצניק ש'נזכר' בעוד חלק, או בעבודה 'אקסטרה' שהעלתה את מחיר השיפוץ – כתב כמויות מקצועי ונכון ימנע את זה.
  • השוואת מחירים – אאחרי שהכנתם כתב כמויות לשיפוץ המתוכנן, הגישו אותו למספר שיפוצניקים ובקשו מהם להעריך את עלויות השיפוץ. כך תקבלו מספר הצעות מחיר על סמך כתב כמויות מדויק ואחיד ותוכלו לבחור את השיפוצניק המתאים לכם.
  • מסמך מחייב כנספח לחוזה – כתב כמויות מצורף כנספח לחוזה שעליו חותמים עם קבלן השיפוצים ומהווה מסמך מחייב לכל דבר. כך שאם קבלן השיפוצים לא עומד בהתחייבויות שלו, יש בידכם מסמך משפטי שיחייב אותו לכך.
קבלן שיפוצים מסביר מה זה כתב כמויות ולמה הוא חשוב

 


כתב כמויות לדוגמא להורדה

כאן תוכלו להוריד כתב כמויות לדוגמא – שימו לב לשלבי העבודה, להערות הקבלן, ולירידה לפרטים. כמובן שכל כתב כמויות משתנה בהתאם לאופי השיפוץ.


המלצות על שיפוצניקים

הכנת כתב כמויות ברור מסודר ומפורט אומנם יעזור לתהליך השיפוץ, אבל הוא לא מבטיח שיפוצניק אמין ומקצועי שיעשה את שיפוץ חלומותיכם. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על שיפוצניקים אמינים, לפי חוות דעת של מאות לקוחות  קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שעברו שיפוץ עם השיפוצניק שברשימה.


עבודות שיפוץ - תמונות מלקוחות מידרג

בניית חדר, צביעת דירה, העברת מטבח, שבירת קירות ...
צילום: איציק הבי, תל אביב.
שיפוץ כללי של דירת 3 וחצי חדרים, כלל עבודות ...
צילום: סיגלית אמסלם, בת ים.
שיפוץ אמבטיה שכלל החלפת אמבטיה, התקנת קרמיקות ...
צילום: אריה גיאן, תל אביב.
שיפוץ כללי לדירה בת 4 חדרים שכלל שבירת קירות ...
צילום: תומר ק. רמת גן.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל קרמיקה, צנרת, תקרת גבס ...
צילום: יוסף חסיד, קרית אתא.
שיפוץ חדר אמבטיה כולל ריצוף, צבע ועבודות אינסטלציה. ...
צילום: ריקרדו ויינרמן, חדרה.
שיפוץ בית פרטי בן שישה חדרים שכלל החלפת ריצוף ...
צילום: גבי שילה, מיתר.
שיפוץ כניסה לבניין כולל החלפת ריצוף, הטיית ...
צילום: עופר קיסר, ירושלים.
שינוי מיקום למכונת כביסה ומייבש מהבית למבנה ...
צילום: רון מאירי, חיפה.
שיפוץ חדר מקלחת שכלל עבודת ריצוף, שליכט צבעוני ...
צילום: יאיר כץ, כפר סבא.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק