מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת אמבטיה למקלחון

אם חשבתם לעצב מחדש את חדר האמבטיה שלכם מכל סיבה שהיא, החלפת אמבטיה למקלחון היא אופציה טובה בשבילכם. החלפת אמבטיה למקלחון תחסוך לכם מקום ומים ולפעמים זה כל מה שחדר האמבטיה שלכם צריך בשביל לקבל מראה חדש ומשופץ. אבל תתכוננו להיפרד מכמה אלפי שקלים. כמה בדיוק? כל הפרטים למטה.

החלפת אמבטיה למקלחון - אחרי השיפוץ

החלפת אמבטיה למקלחון – למי זה טוב?

רוב האמבטיות הביתיות היום מתאימות בעיקר לילדים צעירים או לתינוקות, לשאר בני הבית היא בעיקר משמשת כמקלחת מאוד רחבה. אז אם אתם נמצאים בבית ללא ילדים, או שאתם פשוט לא מאלו שיושבים באמבטיה, החלפת אמבטיה למקלחון זה כמעט הדבר הטבעי ביותר לעשות. בנוסף, הסבת האמבטיה למקלחון היא פתרון יעיל עבור אנשים בגיל העמידה, שכבר קשה להם להרים את הרגליים כל פעם בכדי להיכנס לתוך אמבטיה.

החלפת אמבטיה למקלחון - לפני ואחרי

יתרונות וחסרונות בהחלפת אמבטיה למקלחון

וי החלפת אמבטיה למקלחון יכולה להגיע משיקולים של עיצוב מחדש של חדר האמבטיה (המקלחת, סליחה. ייקח קצת זמן להתרגל מחדש) אך ברוב המקרים הסבה של אמבטיה למקלחון נובעת מצורך בעוד קצת מקום בחדר – כי הרי מקלחון מכסה בממוצע כחצי מהשטח של אמבטיה.

וי יתרון נוסף של מקלחון על פני אמבטיה הוא שימוש מבוקר יותר בכמויות המים. כשאתם ממלאים אמבטיה ומתקלחים לאחר מכן, אתם מבזבזים כ-130 ליטרים בממוצע -– במקלחת תבזבזו כ-50 ליטרים בממוצע, עכשיו תכפילו את זה במספר הנפשות בבית ומספר המקלחות בחודש.

וי עוד יתרון מעניין ויצירתי הוא דווקא שימוש בכל השטח הקיים של האמבטיה. תחשבו בגדול: במקום מקלחון סטנדרטי בגודל של 80X80 ס"מ – יש לכם אפשרות להחליף את האמבטיה למקלחון גדול ורחב יותר, בגודל של 1.5X1.5 מטר או יותר.

וי וכמובן, האופציה העיצובית: תוכלו להחליף את האמבטיה הלבנה והפשוטה במקלחון עם מקום לספסל ישיבה מובנה ומרחב תזוזה גדול. גם הזכוכית של המקלחון מגיעה בשלל עיצובים מודרניים שיחדשו את מראה חדר המקלחת שלכם.

 

לעומת היתרונות האלו, ישנם גם חסרונות שכדאי לקחת בחשבון:

איקס אמבטיה בבית היא אטרקציה לילדים, אז קחו בחשבון שהילדים הקטנים בבית כנראה יתבאסו, לפחות בהתחלה. כשהם יתבגרו זה יעבור להם והם כבר יתחילו לשיר במקלחת כמו הכוכב הנולד שהם.

איקס אבל עבור ילדים קטנים מאוד ותינוקות, אמבטיה היא לא רק אטרקציה. ללא ספק קשה יותר לקלח את הזאטוטים במקלחון מבלי להתקלח קצת בעצמכם על הדרך. כמובן שיש דרכים להתגבר על זה, למשל תוכלו לרכוש אמבטיון שנדבק לרצפת המקלחון ושם תקלחו את הקטנצ'יק. אבל אין תחליף טוב לאמבטיה נוחה ומרווחת שמשאירה את ההורים יבשים ואת הגב לא שבור.

איקס במקרים מסוימים, החלפת אמבטיה למקלחון יכולה לעכב את מכירת הדירה בעתיד. אם הדירה שלכם נמצאת בשכונה צעירה של משפחות, רוב הסיכויים שאחריכם ייכנסו לדירה משפחה עם ילדים שירצו דווקא אמבטיה. לעומת זאת, אזרחים ותיקים יותר כנראה יעדיפו את המקלחון שבניתם. לכן, אם אתם מתכננים יום אחד למכור את הנכס, אנחנו ממליצים להתייעץ עם שמאי מקרקעין לפני החלפת אמבטיה למקלחון.

איקס בנוסף, החיסרון הבולט ביותר הוא עלות העבודה: קחו בחשבון שהחלפת אמבטיה למקלחון זה סיפור שמתחיל מ-6,000 ₪. בהמשך נפרט יותר על המחיר הזה.


החלפת אמבטיה למקלחון - תמונות מלקוחות מידרג

שיפוץ אמבטיה שכלל החלפת אמבטיה, התקנת קרמיקות ...
צילום: אריה גיאן, תל אביב.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל קרמיקה, צנרת, תקרת גבס ...
צילום: יוסף חסיד, קרית אתא.
שיפוץ חדר אמבטיה כולל ריצוף, צבע ועבודות אינסטלציה. ...
צילום: ריקרדו ויינרמן, חדרה.
שינוי מיקום למכונת כביסה ומייבש מהבית למבנה ...
צילום: רון מאירי, חיפה.
שיפוץ חדר מקלחת שכלל עבודת ריצוף, שליכט צבעוני ...
צילום: יאיר כץ, כפר סבא.
שיפוץ שירותים ומקלחת כולל עבודות אינסטלציה ...
צילום: שלומי ספיר, תל אביב.
שיפוץ חדר אמבטיה שכלל ריצוף, ג׳קוזי, מקלחון ...
צילום: דני עומר, ראשון לציון.
שיפוץ חדר אמבטיה ושירותי אורחים, כולל עבודות ...
צילום: שני צברי, יבנה.
שיפוץ חדר אמבטיה וחדר שירות שכלל עבודות אינסטלציה ...
צילום: יבגני דבורקין, אשקלון.
שיפוץ חדר אמבטיה כולל החלפת צנרת, כלים סניטריים ...
צילום: בני ויטמן, רחובות.

איך מחליפים אמבטיה למקלחון?

החלפת אמבטיה במקלחון זו לא עבודה פשוטה של 'רק לפרק ולחבר'. היא דורשת מחשבה והתחשבות בכמה וכמה פרמטרים. בהתחלה קבלן השיפוצים יגיע אליכם הביתה בכדי להעריך את היקף העבודה: האם דרושה החלפת האינסטלציה כולה באחת חדשה? האם יש צורך בהכנת נקודת ניקוז חדשה או לא? ברגע שהחלטתם על גודל המקלחון הרצוי והסכמתם על היקף העבודה ואיכות החומרים – הקבלן יתחיל את העבודה.

 

שלב 1: הריסה ופינוי האמבטיה

בשלב הראשון יש צורך לפרק את האמבטיה הישנה, את האריחים עליה היא יושבת ואת אריחי הקרמיקה שנמצאים על הקיר סביבה – ולפנות את הכל ממרחב העבודה.

שימו לב: מתי בפעם האחרונה שיפצתם את חדר האמבטיה? רוב הסיכויים, במידה ומדובר בחדרי אמבטיות ישנים, שתצטרכו להרים את כל הריצוף, לאטום את כל החדר מחדש ורק אז לשים אריחים חדשים. זה בגלל שהאיטום מתיישן עם השנים ועבודת שיפוץ כמו החלפת אמבטיה למקלחון יכולה לפגוע באיכות שלו. כדאי לברר את זה עם קבלן השיפוצים כבר מההתחלה, כי עבודה בסדר גודל כזה תייקר את השיפוץ בהרבה.

 

שלב 2: תיקוני אינסטלציה בחדר אמבטיה

בשלב השני קבלן השיפוצים יבצע את כל עבודת האינסטלציה שצריך בשביל שהמקלחון יתפקד נכון: התקנת נקודות מים חדשות, החלפת סיפון לאמבטיה בקופסת קומקום – קופסה לניקוז המים מתחת למקלחון כדי שריח הביוב לא יעלה למעלה, בחינת הצנרת והחלפה שלה במידה ויש צורך, ואם תרצו גם התקנת אינטרפוץ.

 

שלב 3: איטום שטח המקלחון

השלב השלישי זה שלב האיטום. הבטחנו לכם מקלחון שיחסוך בעלויות המים, אז כדאי שהאיטום מסביב יהיה טוב ועמיד במיוחד כדי למנוע נזילות והצפות מיותרות. מתחת לאריחים יש צורך ליישם חומר איטום שמשמש כטיט ודבק לאריחי הרצפה והקיר. האיטום שבחדר אמבטיה הוא לא כמו רובה וטיט שאתם מכירים משאר הבית, כי הוא צריך להיות עמיד למים ו... ובכן.. אטום לנזילות. טרמוקיר 601 נחשב לחומר איטום האיכותי ביותר שיש לחדרי מקלחת.

 

שלב 4: הלבשת הקרמיקה

השלב הרביעי הוא הלבשת הקרמיקה על חומר האיטום. מעבר לכך שזו ממש עבודת עיצוב של קבלן השיפוצים, שצריך לדאוג שהקרמיקה תשב בצורה אסתטית ומדויקת, עם רווחים של 2 ס"מ בין אריח לאריח כדי שיהיה מקום ליישם רובה ביניהם שתאטום אותם בצורה טובה – חשוב לשים לב  לשיפוע נכון ולפי התקן: על כל מטר של מקלחון, צריך שיהיה שיפוע של ס"מ אחד בדיוק. כך למשל, אם המקלחון החדש שלכם באורך של מטר וחצי, השיפוע צריך להיות 1.5 ס"מ מקצה לקצה.

 

בסוף התהליך, קבלן השיפוצים יבדוק את העבודה שלו: הוא יפתח את הברז וייתן למים לזרום בשביל לבדוק שהצנרת עובדת כמו שצריך, שהאיטום תקין ושאין שום תקלות.

קחו בחשבון: אם ההחלטה האסתטית היא זו שמלווה אתכם, אולי תרצו לשקול החלפה של כל אריחי קירות המקלחת – כדי לשמור על אחידות עיצובית. ההחלטה הזו צריכה להגיע כבר בשלבים המקדימים של העבודה, בכדי שתוכלו לרכוש כמות נכונה של אריחים שתספיק לכל הקירות.


תוספות חשובות בהחלפת אמבטיה למקלחון

ראש ברז למקלחון מקלחון מזכוכית מחוסמת אמנם עולה יותר מאשר מקלחון מזכוכית רגילה, אך במקרה הזה אנחנו ממליצים להשקיע בזכוכית מחוסמת. הזכוכית עוברת תהליך חיסום שהופך אותה לחזקה ועמידה פי 4 מזכוכית רגילה, וכך אם חלילה המקלחון מקבל מכה חזקה, גם אם הוא יישבר (וזה לא בטוח בכלל) הוא לא יתנפץ אלא הזכוכית תיסדק במקום.

ראש ברז למקלחון ריצוף אנטיסליפ שמונע החלקה למקלחת הוא כמעט בגדר חובה כשמחליפים אמבטיה למקלחון. הריצוף הזה, שנקרא גם ריצוף R12, מגיע מחוספס ויכול למנוע סכנות נפילה רבות במקלחון שלכם.

ראש ברז למקלחון יש דלתות שנפתחות רק פנימה ולא החוצה. אם אתם מחליפים אמבטיה למקלחון כדאי לקחת בחשבון מקלחון שנפתח פנימה והחוצה. ברגע האמת אתם תרצו שהמקלחון שלכם יוכל להיפתח לשני הצדדים כדי שאם חלילה תצטרכו לחלץ מישהו מהמקלחת – אדם סיעודי או כל מקרה אחר – תוכלו לעשות זאת בקלות.


מחיר החלפת אמבטיה למקלחון

החלפת אמבטיה למקלחון היא עבודת קבלן המושפעת מכמה פרמטרים ולכן גם טווח המחירים שלה רחב מאוד.

מחיר מחיר החלפת אמבטיה למקלחון מתחיל מ-6,000 ₪ בממוצע לעבודה סטנדרטית והיא כוללת הריסה ופינוי של האמבטיה הישנה, איטום הרצפה והקירות, הקמת נקודות אינסטלציה והרכבת קרמיקה. שימו לב שהמחיר הזה יכול להגיע גם ל20-30 אלף ₪ בעבודות גדולות ומסובכות יותר.

החלפת אמבטיה למקלחון - בתהליך עבודה

 

מה משפיע על מחיר החלפת אמבטיה למקלחון?

כמו כל עבודה מול קבלן שיפוצים, גם בהחלפת אמבטיה למקלחון התמחור הוא עבור העבודה, ללא מע"מ וללא הכלים הסניטריים עצמם (חומרים כמו: המקלחון עצמו, קרמיקות, ברזים, כיורים וכדו') אותם תצטרכו לרכוש מהספקים השונים, בהתאם לאיכויות שתרצו והכמויות שתצטרכו.

מחיר מחיר אריחי קרמיקה סטנדרטים הוא כ-270 ₪ למ"ר בממוצע. הכוונה היא לאריחים בגדלים שבין 20X20 ס"מ ל80X80 ס"מ. אבל, אם תרצו להשקיע באריחים קטנים או גדולים מהטווח הזה – תוכלו להגיע גם ל-600 ₪ למ"ר ויותר. זאת מכיוון שאריחים כאלו נחשבים אריחים מעוצבים; עם אריחים קטנים תוכלו ליצור צורות צבעוניות ולשחק עם המיקום של כל אחת ואחת ואריחים גדולים מאוד נותנים הרגשה יוקרתית יותר למקלחון שלכם.

שימו לב שגודל האריחים ישפיע על מחיר העבודה: עבור בעל המקצוע עבודת ההנחה של אריחים קטנים או גדולים מאוד היא מסובכת יותר: באריחים קטנים מדובר על המון זמן והשקעה, כמו ההבדל בין הרכבת פאזל עם 4 חלקים ענקיים או 100 חלקים קטנים. באריחים גדולים זה סיפור של שינוע והנחה מדויקת של אריח עדין, בגודל שמקשה על בעל המקצוע יותר מאריח סטנדרטי.

ריצוף מקלחון בחדר אמבטיה

 

כך גם בנוגע לברזים: התקנת ברז רגיל לא תעלה כמו התקנת אינטרפוץ 3 דרך – ברז עם 3 יציאות: מים חמים, מים קרים וצינור יציאת מים, או כמו התקנת אינטרפוץ 4 דרך – עם תוספת יציאה לעוד ברז (תחתי או ראש גשם מלמעלה). אבל קחו בחשבון שאם לא הייתה לכם הכנה לאינטרפוץ לפני השיפוץ, יכול להיות שיהיה צורך לבצע שינויים מסוימים בצנרת. כיוון שכל מקרה לגופו, אנחנו ממליצים לקרוא יותר על התקנת אינטרפוץ ולהתייעץ עם קבלן השיפוצים עוד בשלב קבלת ההחלטות.

גם עבודת האינסטלציה יכולה לייקר את העבודה. אם יש לכם בבית אינסטלציית פלסטיק מודרנית – זכיתם. קבלן השיפוצים ינתק את האמבטיה, ירכיב על נקודת האינסטלציה שלכם את המקלחון ונגמר הסיפור. אם מדובר באינסטלציית ברזל, זו כנראה אומר שהצנרת מאוד ישנה ויש צורך להחליף את כולה. לא בטוחים איזו צנרת יש לכם בבית? נסו להיזכר מתי נעשה שיפוץ לאחרונה: האם לפני 5 שנים? (המסלול הירוק, אתם בסדר) או לפני 20 שנים? (וכדאי לבדוק אותה ואולי גם להחליף).

צנרת חמים וקרים בהחלפת אמבטיה למקלחון

 

בנוסף ישנן תוספות שתוכלו להוסיף למקלחון החדש שלכם אם אתם כבר מחליפים את האמבטיה, כמו לדוגמא: ספסל ישיבה יצוק שנמצא במקלחון כחלק ממנו ומאפשר לאנשים מבוגרים לשבת בעת הצורך, ידית אחיזה אל-חלד למגבת, מספר ברזים נוספים לברז המרכזי למי שאוהב להתפנק במקלחת (ידעתם שאפשר להתקין 9 ברזים במקומות שונים במקלחת?) ועוד.

התבלבלתם מרוב המידע? הנה הצעת מחיר לדוגמא שאולי תעשה סדר בדברים:

 

החלפת אמבטיה למקלחון – הצעת מחיר לדוגמא

עלות העבודה הקבלנית:

+ הריסה ופינוי אמבטיה ישנה – 2,000 ₪

+ הקמת נקודות אינסטלציה חדשות – 1,700 ₪

+ איטום רצפת מקלחון וקירות עם חומרים ייעודיים – 2,300 ₪

+ ריצוף באריחי קרמיקה 30X60 על רצפה 5 מ"ר וקיר 5 מ"ר (סה"כ 10 מ"ר) – 3,000 ₪

עלות החומרים הסניטריים:

+ קרמיקה 10 מ"ר X 270 ₪ למטר – 2,700 ₪

+ מקלחון חזית עם זכוכית מחוסמת – 650 ₪

סה"כ לפני מע"מ: 12,350 ₪

מחיר סה"כ החלפת אמבטיה למקלחון כולל מע"מ: 14,450 ₪.

 

שימו לב: זוהי הצעת מחיר אחת מני רבות. כיוון שהאפשרויות רבות אנחנו ממליצים, עוד לפני התחלת העבודה, לברר עם קבלן השיפוצים על העלויות השונות מעבר להחלפת האמבטיה עצמה, כדי שתהיה לכם תמונה ברורה יותר של המחיר אותו אתם עתידים לשלם.

 

אחריות על החלפת אמבטיה למקלחון

לרוב, על החלפת אמבטיה למקלחון תקבלו 5 שנות אחריות.

במקרים מסוימים, כמו למשל במקרה של החלפת צנרת ואיטום מחדש של כל החדר, קבלני שיפוצים מסוימים יתנו לכם אפילו 10 שנות אחריות על העבודה כולה. לכן, כדאי לברר כבר בתחילת העבודה כמה שנות אחריות תקבלו ומה האחריות מכסה.


קבלני שיפוצים מומלצים בהחלפת אמבטיה למקלחון

החלפת אמבטיה למקלחון זו עבודה שלוקחת בממוצע 4 ימי עסקים ויכולה לעלות לכם בסביבות ה-20 אלף ₪. לכן, כדאי להתייחס אליה כעבודת שיפוץ גדולה לכל דבר ולהיעזר רק באיש מקצוע אמין. בגלל זה סידרנו לכם רשימה של קבלני שיפוצים מומלצים עם יותר מעשרות אלפי חוות דעת קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה החלפת אמבטיה למקלחון?

מחיר החלפת אמבטיה למקלחון תלוי בהמון משתנים: מצב הצנרת, איזה קרמיקה תרצו, איזה גודל המקלחון ומה היקף העבודה.

מחיר החלפת אמבטיה למקלחון נע בין 15-20 אלף ₪ בממוצע.

איך להחליף אמבטיה למקלחון?

החלפת אמבטיה למקלחון זה תהליך שלוקח בממוצע 4 ימי עבודה. בשלב הראשון יש צורך לפרק את האמבטיה הישנה, לאחר מכן קבלן השיפוצים מכין תשתיות: אינסטלציה, איטום, ברזים וכיורים וכו' ובשלב האחרון הוא מתקין את הקרמיקה על הרצפה ועל הקירות ואז את המקלחון.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק