מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפול פנים בהריון

טיפול פנים בהריון אולי נשמע כמו עוד משהו שאסור בתקופה הזאת, אבל תתפלאו - טיפול פנים בהריון זה דווקא מותר ואפילו מומלץ. למרות שיש כל מיני דברים שחשוב להקפיד עליהם וחומרים שאסור להשתמש בהם, אנחנו כאן כדי לעשות לכן סדר בין המותר לאסור, בין סוגי טיפולי הפנים וכמה כל זה אמור לעלות לכן. 


טיפול פנים בהריון

מזל טוב, בשעה טובה, את נראית מדהים, ועוד שאר ברכות מאיתנו לכבוד ההיריון! מעבר לכך שהיריון הוא אירוע משמח ומשנה חיים, הוא מביא איתו גם אתגרים ושינויים: הגוף משתנה, ואיתו גם עור הפנים. למי שאוהבת טיפוח ולמי שרוצה לפנק את עצמה לכבוד ההיריון והלידה הקרבה, עולה השאלה האם מותר לעשות טיפול פנים בהריון. תנו לנו להסיר דאגה מליבכן - התשובה החד משמעית היא כן.  אמנם יש כמה טיפולים שלא מומלצים במהלך ההריון, כמה חומרים שלא כדאי להשתמש בהם וכל הוצאת חצ'קון יכולה להרגיש לאישה הורמונלית כמו צירי לידה – אבל טיפול פנים בהריון נועד להרגיע, לטפל ואף למנוע נזקים קבועים שעלולים להיגרם מאקנה, פיגמנטציה ועוד. כל עוד הקוסמטיקאית מעודכנת על מצבך החדש, היא תתאים עבורך טיפול עדין ותימנע מלהשתמש בחומרים מסוכנים, עליהם נפרט בהמשך.

 


טיפול פנים בהריון - יתרונות וחסרונות

אחרי ששמחנו לגלות שמותר לעשות טיפול פנים בהריון, כדאי לשמוע גם למה הוא מומלץ, ובמקביל גם לדעת מהם החסרונות הקיימים בו: 

 

יתרונות 

אחד בריאות –ההריון יכול להביא איתו שינויים לא כל כך נעימים לעור הפנים כמו שומניות, פיגמנטציה הורמונאלית, אדמומיות, פצעים, פריחה ושאר דברים שלא היינו רוצים שיהיו לנו. טיפול פנים בהריון יכול לטפל ולרפא חלק מהתסמינים האלו, וישמור על בריאות העור מפני נזקים קבועים שעלולים להיגרם. אם אתן רוצות יותר הרחבה על חלק מהתופעות שפירטנו, תוכלו לדלק לפסקה הבאה.

מספר שתיים רוגע - טיפול פנים אולי יכול להישמע מרתיע כי הוא לפעמים יכול לכאוב אם יש לנו כמה חצ'קונים סוררים שמסרבים לצאת בקלות, אך למרות זאת הוא נועד בעיקר להרגיע, לשחרר ולרוות קצת נחת בתקופה המאתגרת של ההריון.

 

חסרונות 

אחד לא הכל מותר – למרות שעל הנייר טיפול פנים בהריון הוא מותר, עדיין יש לא מעט חומרים ותכשירים קוסמטים שאסור להשתמש בהם על נשים הריוניות. אחד האיסורים העיקריים הוא שימוש בחומצה הנקראת רטינול, הקיימת בלא מעט קרמים וסרומים ונחשבת לחזקה במיוחד. השימוש בה אסור משום שהיא חודרת לדם ויכולה לפגוע בעובר, ומאותה סיבה חל גם איסור על שימוש במכשור מתקדם וחשמלי כמו לייזר וגלי רדיו, אשר יכולים להעביר זרם חשמלי לעובר. ככה שאם החלטת ללכת לטיפול פנים בהריון או שתפסנו אותך שניה לפני קניית סרום ואת לא בטוחה מה זה בדיוק רטינול ואיך לבדוק אם זה בפנים, כדאי פשוט לשאול בחנות או לשלוח תמונה לקוסמטיקאית.

מספר שתיים  פחות יעיל – חשוב לדעת שטיפול פנים בהריון נחשב ליעיל פחות מאשר טיפול במצב רגיל. כלומר, הוא בהחלט מומלץ, יכול להקל ולמנוע נזקים קבועים, אך עקב השינויים ההורמונלים שהאישה חווה בהריון והאיסור על שימוש בחומרים מסוימים, הבעיות אינן נעלמות לצמיתות ועלולות לצוץ שוב במהרה. 


טיפול פנים בהריון – בעיות נפוצות

איך יודעים שאישה בהריון? אפשר להגיד בגלל שהיא עולה במשקל, בגלל שיש לה חשק לגלידה ומלפפון חמוץ ב-12 בלילה, או בגלל שיש לה פיגמנטציה/אקנה הורמונלי. טוב אנחנו לא רוצים להכליל כי בכל זאת כל אישה היא שונה, אך עדיין אם נצטרך להגדיר שתי תופעות נפוצות שעוברות על עור הפנים ויכולות להעיד על ההריון זה השתיים המוזכרות קודם, כאשר בכל אחת ניתן לטפל בכל מיני דרכים:

 

 פיגמנטציה הורמונלית

בשפה היומיומית, פימגטציה היא תופעה בה מופיעים כתמים על העור. התופעה נפוצה גם בקרב נשים שאינן בהריון, אך נפוצה בהריון במיוחד בגלל שההורמונים גורמים לייצור מוגבר של מלנין, החומר האחראי על הפיגמנט בעור וזה שאחראי בהתאם על הופעתם של הכתמים הסוררים. 

איך מטפלים – בגלל שחל איסור על שימוש במכשור חשמלי וחומצות כמו רטינול, קשה מאוד לטפל בפיגמנטציה בזמן ההריון, ככה שאין באמת פתרון קסם. מה שכן, עדיין יש כל מיני דברים שאפשר לעשות:

נקודה ניתן לעבור אצל הקוסמטיקאית טיפול פנים עדין, אשר יהיה פחות אגרסיבי ויכלול שימוש בתכשירים המכילים חומצות אלפא - הידרוקסיות, אשר לא יעלימו את כתמי הפיגמנטציה אבל כן יטשטשו אותם ויתרמו לחידוש התאים בעור. במקביל לטיפול אצל הקוסמטיקאית, מומלץ להתייעץ איתה לגבי טיפול יומיומי בבית ובאיזה מכשירים להשתמש, שכן הטיפול המתמיד בבית הוא זה שיתרום במידה ניכרת לשינוי הרצוי.

נקודה טיפול מונע בתחילת ההריון עשוי לבלום את בעיית הפיגמטציה לחלוטין או לפחות להקטין אותה, באמצעות שימוש בתכשירים מונעי פיגמנטציה המותרים לשימוש בהריון. את המוצרים תוכלו למצוא אצל הקוסמטיקאית או בחנויות הפארם, לאחר שהתייעצתם עם בעל מקצוע בנושא. 

כוכבית כחלק מהטיפול המונע והשגרה במהלך ההריון, חשוב מאוד להקפיד על הגנה מפני השמש, הן באמצעות קרם הגנה חזק והן בהימנעות משהייה ממושכת בשמש, היכולה להגביר את הפיגמנטציה ולגרום לכתמים שיופיעו להיות כהים ובולטים יותר.

 

 

טיפול פנים בהריון נגד פיגמנטציה

 

אקנה הורמונלי 

הורמונים, הורמונים, הורמונים. אין לנו באמת הסבר שיפתיע אתכן בקשר למה זה אקנה ולמה זה קורה בהריון, חוץ מזה שאת הורמונלית, והפצעים האלו נגרמים כתוצאה מעודף בהורמון הזכרי, אנדרוגן. 

איך מטפלים - בגלל שאי אפשר לשנות את המצב ההורמנלי, הטיפול היחידי לאקנה יהיה חיצוני. כלומר, לא ניתן יהיה לקחת תרופה כלשהי אלא רק לעבור טיפול פנים אצל הקוסמטיקאית, אשר תנסה לרכך את העור עד כמה שאפשר, תרפא את הפצעים הדלקתיים ותמנע צלקות ונזקים בעור. בנוסף, מומלץ וחשוב להמשיך את הטיפול גם באופן יום יומי בבית אחרי התייעצות עם הקוסמטיקאית לגבי איזה מכשירים להשתמש ובאיזה תדירות, שכן לאקנה יש כמה דרגות ובכל דרגה מטפלים אחרת, בהתאם לעור הפנים ורגישויות נוספות


חשוב לדעת

בכל זאת הריון זה לא מצב רגיל, ולפני שאתן ניגשות לטיפול פנים יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת ולהתכונן אליהם:

נקודה עדכני את הקוסמטיקאית – חשוב לעדכן את הקוסמטיקאית על ההריון גם אם מדובר על השבועות הראשונים, על מנת שתהיה זהירה יותר וכבר אז תדע לא להשתמש בחומרים שעשויים להזיק בהריון. באופן כללי, טיפול פנים הוא דבר אינטימי מאוד, ולכן חשוב עוד יותר לעדכן את הקוסמטיקאית על ההריון ועל תופעות לוואי בריאותיות, אפילו משהו שולי לכאורה כמו רגישות לריחות. כל זה חשוב על מנת שהקוסמטיקאית תדע להעניק לכן את הטיפול המרגיע והאפקטיבי ביותר לפי הרגישויות השונות. במידה ואת סובלת מבעיה קוסמטית המצריכה גם טיפול יומיומי בבית, המשיכי לעדכן את הקוסמטיקאית במצבך אם חל שיפור או שינוי לרעה, על מנת שתהיה מעודכנת ותדע לייעץ לך לגבי המשך הטיפול. 

נקודה בחרי קוסמטיקאית מקצועית – לפני הטיפול ודאי שמדובר על קוסמטיקאית מקצועית שמנוסה בטיפול פנים בהריון, בשביל להימנע מטיפול לא נעים במקרה הטוב ומנזקים לאישה ולעובר במקרה הרע. כמו כן, דברי עם הקוסמטיקאית לפני הטיפול וודאי שמדובר בקוסמטיקאית מורשת המקפידה על ניקיון וחיטוי.

 


סוגי טיפולי פנים בהריון

סוגי הטיפולים המתאימים להריון מצומצמים יחסית, כך שהטיפול יהיה בעיקרו כמו טיפול פנים קלאסי, אך קצת יותר עדין. תחילה, הקוסמטית תתשאל אותך לגבי מצבך הבריאותי ותאבחן את הטיפול המתאים ביותר לפי סוג העור שלך והשפעות ההריון (יש קוסמטיקאיות שאף יבקשו ממך לחתום על הצהרת בריאות). לאחר מכן תעשה הקוסמטיקאית טיפול פנים הכולל שימוש בחומרים המתאימים לעור כמו פילינג ללא חומצות, סבון, מסכות ותעסה את עור הפנים בעדינות. בגלל שמדובר על טיפול פנים רגיל, אין צורך בביקור שבועי לאורך ההריון, ותוכלי לקבוע את התדירות בעצמך – יש כאלו שירצו ללכת פעם בשלושה שבועות, יש כאלו שיספיק להן פעם בכמה חודשים או אפילו רק פעם אחת במהלך ההריון.

 

טיפול פנים לאישה בהריון

טיפול פנים בהריון - מחירים

לקוסמטיקאיות יש טווח חסית רחב בכל הקשור למחירים של טיפולי פנים, עקב סוג הטיפול, הביקוש לקוסמטיקאית וגם החומרים בהם היא משתמשת, אשר מהווים את הגורם המשפיע ביותר על המחיר הסופי.

כוכבית למרות כל זאת, נספר לכן שמחיר טיפול פנים בהריון נע בין 250-500 ₪ לטיפול בודד, בהתאם לגורמים שאמרנו קודם. תוכלו לנסות להוזיל את עלות הטיפול לפעמים עד כ-20% מהעלות הכללית, אם תרכשו מנוי או סדרת טיפולים אצל הקוסמטיקאית, אך לא מדובר על כלל גורף.


קוסמטיקאיות מומלצות לטיפול פנים בהריון

אנחנו לא צריכים לספר לך מה זה הריון, את חווה את זה בעצמך בשיא העוצמות כרגע. למרות זאת, אנחנו כן יודעים שטיפול פנים בהריון יכול להרגיע ולתת תחושה נעימה בתקופה ש..איך נאמר, מאתגרת. בשביל זה הכנו רשימה של קוסמטיקאיות מומלצות המדורגות לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיות. את מוזמנת להיכנס, לקרוא את ההמלצות ולבחור במי שהכי תתאים לך. שיהיה במזל!


שאלות נפוצות לדף זה

מותר טיפול פנים בהריון?

לגמרי מותר! טיפול פנים במהלך ההריון חשוב מבחינה בריאותית, שכן הוא מטפל באקנה,פיגמנטציה ותסמינים נוספים, ומונע מהם להחמיר ולהפוך לנזקים קבועים. בנוסף, טיפול פנים נועד גם להרגיע ולשחרר קצת מתח בתקופה לחוצה כמו ההריון. 

כמה עולה טיפול פנים בהריון?

המחירים של טיפולי פנים בהריון נעין בין 250-500 ש"ח, בהתאם לרזומה של הקוסמטיקאית והחומרים שהיא משתמשת, אשר עשויים להיות יקרים ולהעלות את המחיר בהתאם. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק