מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים בנושא מנעולנים

מהם השירותים הנפוצים של מנעולנים, איך בוחרים צילינדר והאם כדאי להתקין קודן במקום מנעול? ריכזנו לפניכם את כל מה שחשוב לדעת על מנעולנים


מנעולנים - שרותים נפוצים

השרותים הנפוצים של מנעולנים הם החלפת מנעול או פריצה + החלפה. כאשר אנו מאבדים תיק ובו צרור המפתחות יחד עם מסמכים בהם מופיעה כתובת הבית נשקול החלפה של המנעול. עלות החלפת מנעול מורכבת משני חלקים - עלות העבודה ועלות הצילינדר.

עלות סבירה להחלפת מנעול ללא צורך בפריצת הדלת היא למעשה עלות ביקור מנעולן ועומדת בממוצע על 150-250 ש"ח. גם כאשר יש צורך בפריצת הדלת אין זה מהווה עניין מורכב עבור מנעולן מקצועי. ברוב המקרים, מנעולנן מקצועי יעשה זאת בתוך 10-30 דקות, גם כאשר מדובר בדלת המכונה "רב-בריח". יחד עם זאת במקרים כאלה מתווסף עלות הצילינדר, ואז זה כבר תלוי בצילינדר שתחברו. יש צילינדרים פשוטים שעולים כמה עשרות שקלים בלבד ויש צילינדרים שמחירם יכול להגיע גם ל-1,000 ש"ח ויותר. בממוצע, החלפת צילינדר תעלה 250-450 ש"ח. 

כדי שדעו כמה העבודות הנפוצות אמורות לעלות, הכנו לכם טיפ מיוחד עם מחירים של מנעולנים.


סוגי צילינדרים

ישנם בשוק מס' רב של צילינדרים, חלקם טובים וחלקם גרועים. צריך לזכור כי גם לפירמה ידועה ומוכרת יש מס' דגמים אשר שונים זה מזה ברמת ההגנה אשר הם מספקים. ולכן, כאשר רוכשים צילינדר עליכם לשאול את המנעולן איזה דגם הוא מציע לכם ואילו דגמים נוספים יש לו להציע. צילינדר ברמה גבוהה אמור למנוע מהפורץ את האפשרות לקדוח חור בתוכו. על האריזה בה נתון הצילינדר צריך להיות כתוב האם הוא מספק הגנה מפני קידוח או לא.

עוד אלמנט, שחשוב לבדוק לפני קניית צילנדר הוא עד כמה קשה לשכפל את המפתח לצילינדר. היום יש פורצים מתוחכמים, שפיתחו שיטות לשכפל את מפתח הבית שלנו ואז לפרוץ לדירה אפילו מבלי להשאיר סימן מאחור. צילינדר עם רמת הגנה גבוהה צריך להגיע עם מפתחות שניתן לשכפל אותן רק באמצעות כרטיס מגנטי מיוחד. צילינדרים אלה נקראים צילינדרים מוגני שכפול. בסרטון למטה מנעולן מסביר איך לבחור צילינדר וממליץ מניסיונו האישי על 4 סוגי צילינדרים מוגני שכפול של חברות מולטילוק, רב בריח וקבה, שיקשו מאוד על עבודתם של הפורצים. כאן תוכלו לקרוא על עוד דברים שכדאי לדעתי על שכפול מפתחות

מנעולן מסביר איך לבחור צילינדר


קודן לדלת במקום מנעול

אם נמאס לכם מהמנעול השגרתי, תוכלו לבקש מהמנעולן, להתקין לכם אינטרקום קודן. קודן כזה, יימנע מצבים כמו : "שכחתי את המפתחות במשרד" או "המנעול נתקע בדלת, וצריך לפרוץ אותה". בסרטון הבא, תמצאו הסבר של מנעולן מקצועי על קודן לדלת:

מנעולן מסביר על קודן לדלת

אם בא לכם ללכת קצת יותר רחוק, תוכלו להתקין מנעול ביומטרי. זה מנעול משוכלל (וכמובן יקר יותר), שפותח את הדלת רק לאחר זיהוי טביעת אצבע, שנשמרה במאגר שלו. צפו בסרטון הבא למידע נוסף:

מנעולן מסביר על מנעול ביומטרי


שיטות של מנעולנים חאפרים

החאפר יחסוך בכסף על-חשבון הלקוח שאינו מבין דבר במנעולים. "חאפרים" רבים נוהגים להתקין צילינדר, אשר פירקו קודם לכן, אצל לקוח אחר, ולגבות עבורו מחיר של צילינדר חדש. מעבר לכך שצילינדר נשחק עם השנים ולכן לא מומלץ להתקין צילינדר ישן, קיים חשש נוסף - כיצד אנו יודעים שלא שוכפל המפתח והועבר לידיים זרות? צילינדר חדש חייב להיות בתוך אריזתו המקורית - אריזה אשר לא מאפשרת סגירה חוזרת.

בסרטון למטה, מנעולן מציג – כיצד צריך להגיע צילנדר חדש:

איך נראה צילינדר חדש?

גם כאשר ה"חאפר" מתקין לנו צילינדר חדש ייתכן ומדובר בצילינדר שלא יאפשר לנו, כאשר יהיה צורך בכך, לשכפל מפתח נוסף. כאשר אנו מבקשים לשכפל מפתח, איש המקצוע מבצע התאמה בין סוג המפתח שבידינו ובין ה"גלמים" שברשותו. "גלמים" הנם מפתחות, אשר משמשים לצורך שכפול ולכל צילינדר יש את ה"גלמים" המתאימים לו.

כאשר ה"חאפר" מביא לארץ כמה מאות יחידות של צילינדרים ממקור בלתי-ידוע, לא יהיה לבתי המלאכה בארץ "גלמים", אשר יאפשרו שכפול.


המלצות על מנעולנים

המנעולן מתעסק עם משהו מאוד מאוד רגיש - המפתחות של הבית שלנו. מנעולן נוכל עלול לנצל את העובדה שאנחנו לחוצים להיכנס הביתה ולסחוט אותנו (או גרוע מכך - להעביר העתק של המפתח לחברים המפוקפקים שלו...) לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מנעולנים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמנעולנים שברשימה.

הנה כמה טיפים, שיעזרו לנו להבדיל בין מנעולן מקצועי למנעולן חאפר:

איך לבחור מנעולן


אישור מהמשטרה

כאשר מנעולן מגיע בכדי לפרוץ דלת עליו לוודא, ע"פ הוראות המשטרה, את זהותו של הלקוח. כבר היו מקרים רבים בהם מנעולנים התבקשו לפרוץ לדירה על-ידי אנשים, אשר רצו לפלוש אליה וכדו'. המנעולן נדרש לאמת, באמצעות תעודת הזהות או באמצעות שלושה שכנים, כי הלקוח הוא אכן בעל הדירה.


טיפים לשמירה על מנעולים ודלתות

לפני שקוראים למנעולן, יש מספר פעולות פשוטות, שיכולות לעזור לשמור על הדלת ועל המנעול ולהאריך את חייהם. בהמשך מצורפים שני סרטונים, שמסבירים כיצד נבצע תחזוקה נכונה של המנעול ושל הדלת:

מנעולן מסביר כיצד נמנע תיקון של הדלת

מנעולן מסביר על ניקוי צילינדר


שאלות נפוצות לדף זה

איפה אני מוצא מנעולן מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מנעולנים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון או שירות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת המנעולנים המומלצים באזורכם.

איך לבחור דלת כניסה? צירפנו תשובה בוידיאו!

מתקין דלתות מסביר איך לבחור דלת כניסה לבית, שתחזיק לנו מעמד לשנים רבות:


 

איזה מנעול תליה מומלץ לעסק? צירפנו תשובה בוידיאו!

מנעול תלי טוב יגן, יקשה על גנבים לפרוץ לעסק שלנו. מה מומלץ? מנעולן מסביר בסרטון הבא על מנעולי תליה מומלצים:


 

איך משכפלים מפתחות לרכב? צירפנו תשובה בוידאו!

שכפול מפתחות לרכב הוא תהליך מסובך ומורכב יותר מאשר שכפול מפתחות לבית. מפני, שכדי למנוע גניבות רכב על רוב המפתחות היום קיים שבב, שברגע שאנו מכניסים את המפתחות לסוויץ', השבב מנטרל את האימובילייזר, שכל אותו זמן שמר שהמנוע יהיה מנותק מפעולה.

כלומר, רק מפתח עם שבב יכול להתניע את הרכב, ולכן, כשבאים לשכפל מפתח לרכב לא ניתן פשוט להעתיק אותו וצריך להתאים לו גם שבב מתאים. יש מספר סוגי שבבים ודרכי שכפול. בסרטון למטה מנעולן מסביר על כל התהליך ועל הדרך המומלצת ביותר לשכפול מפתח לאוטו.


 

איך מחליפים צילינדר? צירפנו תשובה בוידאו!

יש סיבות רבות להחלפת צילינדר: מעבר דירה, אובדן מפתח או תקלה בצילינדר, או רצון לשדרג את הצילינדר. אפשר לקרוא למנעולן מקצועי להחליף את הצילינדר, אך אפשר לחסוך כמה שקלים ולהחליף את הצילינדר לבד. כל מה שצריך זה מברג וכמובן צילינדר חדש שקנינו.

בקליפ הבא מנעולן מסביר איך מחליפים צילינדר:


 

מפתח תקוע בדלת - מה עושים?

מפתח תקוע בדלת נגרם לרוב משחיקה של המנעול, שימון המנעול אמור לפתור את הבעיה ולשחרר את המפתח. הטעות הגדולה ביותר היא לשמן את המנעול בשמן בישול - לא רק שזה לא יעזור למנעול, זה רק יחריף את המצב. מה שצריך לעשות בכדי לשחרר מפתח תקוע בדלת - הוא להשתמש בשמן מיוחד לפתיחת צירים ולשמן את המנעול בלבד. יש לנסות ולהימנע משימון הצילינדר עצמו.

איך בוחרים כספת לבית? צירפנו תשובה בוידיאו
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק