מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מנעולנים - טיפים לפני הזמנת מנעולן

חושבים שאתם צריכים מנעולן? אספנו כאן בשבילכם כל מה שכדאי לדעת כלקוח על ביקור מנעולן - פתרון בעיות "עשה זאת בעצמך", כמה זה עולה, מה כדאי לבדוק לפני שקוראים למנעולן, איך לשמור על המנעול לאורך זמן ולמנוע את הקריאה הבאה, וכמובן רשימת מנעולים מומלצים לכל סוגי העבודות. 


לפני הזמנת מנעולן - היה מנעולן בעצמך

אמנם רוב עבודות המנעולנות דורשות ניסיון, מיומנות וכלים, אבל יש כמה דברים פשוטים שעם ידיים טובות ומעט תושייה תוכלו לעשות בעצמכם ולוותר הפעם על תשלום למנעולן. עקבו אחרי ההוראות של המנעולנים ממידרג בסרטונים:

 

רונן המנעולן - תיקון דלת שלא ננעלת

 

חוץ מאלו, יש לנו גם סרטוני הסבר על תיקון מחזיר דלת לבד ועל תיקון ידית דלת . לא הצלחתם בכוחות עצמכם? לא נורא, מנעולן יוכל לפתור לכם את הבעיה בקלות.


מנעולנים - מחירים נפוצים

אם הסיבה בגללה אתם זקוקים למנעולן קשורה בתפקוד הדלת (לא נסגרת, לא ננעלת או לא נפתחת) או במפתח (שבור, תקוע, אבוד) סביר להניח שהעבודה תסתכם בסוף בהחלפת מנעול או בהחלפת צילינדר, ואולי תכלול גם פריצת דלת. מחירי עבודות מנעולנים מורכבים משני חלקים - עלות העבודה ועלות החלק החדש:

מנעול מחיר החלפת מנעול תלוי בעיקר בסוג הדלת. בדלת פנים המחיר יהיה 350-250 ש"ח, ואילו בדלת פלדלת המחיר יהיה 550-450 ש"ח.

מנעול מחיר החלפת צילינדר משתנה לפי סוג הצילינדר שאותו תקנו מהמנעולן. בדלתות פנים המחיר הוא 350-300 ש"ח, ואילו בדלתות כניסה המחיר הוא 700-400 ש"ח, תלוי בצילינדר.

מנעול מחיר פריצת דלת כניסה ללא שום החלפת חלק הוא 300-250 ש"ח, אבל מדובר בתרחיש נדיר יחסית וכנראה שתצטרכו להחליף את המנעול או הצילינדר והעלות הסופית תגיע ל־700-500 ש"ח, תלוי בעלות החלק.

מנעול מחיר התקנת מחזיר דלת הוא 600-450 ש"ח.


מנעולן - מה כדאי לבדוק כשמזמינים

הגעתם למסקנה שהבעיה שלכם דורשת איש מקצוע ומצאתם מנעולן מתאים. אספנו בשבילכם כמה עצות שימושיות לביקור של מנעולן: 

תעודת יושר - רבים מהמנעולנים כותבים על עצמם דברים כמו: "באישור משטרת ישראל" או "מוסמך ממשטרת ישראל". חשוב לנו לפזר את הערפל - אין כזה דבר מנעולן מוסמך או מנעולן באישור המשטרה. פשוט לא קיים תקן כזה. הדבר היחיד שכן אמיתי ושאותו אנו ממליצים לכם לבקש לראות הוא תעודת יושר מהמשטרה, אותה מחזיקים מנעולנים רבים.

סימני זיהוי - אם קראתם למנעולן לצורך פריצה, סיכוי סביר שהוא יבקש מכם הוכחות שאכן אתם בעלי הבית. אז מהזמן שהתקשרתם ועד שהמנעולן מגיע כדאי להכין מראש תעודת זהות, מכתב, או כל נייר אחר שמעיד על מגוריכם במקום. אם אין לכם משהו כזה בנמצא, קראו לשני שכנים שמכירים אתכם.

צילינדר סגור - המנעולן בישר לכם שיש להחליף את הצילנדר? הגיוני מאוד. מה שכן, הצילינדר חייב להגיע בקופסא אטומה, כך שלא יהיה שום חשש שמדובר בצילינדר משומש שאולי המפתחות שלו מסתובבות בידיים זרות. 

צירוף עבודות - זוהי המלצה כללית שפשוט תחסוך לכם כסף. אם כבר קראתם למנעולן למקרה דחוף, זה הזמן לנצל את הביקור שלו לעבודות נוספות ולחסוך עלות ביקור נוספת, משכפול מפתחות ועד תיקון דלת ממ"ד.


לחסוך את הזמנת המנעולן הבאה

זה לא אישי. אנחנו בטוחים שהמנעולן שהזמנתם הוא בחור טוב והכל, אבל כנראה שהייתם שמחים לפגוש אותו רק לעיתים רחוקות. אספנו בשבילכם כמה טיפים לשמירה על המנעול והצילינדר שאולי גם יחסכו את הביקור הבא של המנעולן:

שימון הצילינדר - לרסס בעדינות תרסיס שמן על הצילינדר ועל המנעול. את השאלה "כל כמה זמן צריך לשמן את מנעול הדלת" שלחנו ליותר מ־70 מנעולנים. המסקנה הסופית הייתה שאם אתם מרגישים בעיה כלשהי בסיבוב המפתח או בסגירת הדלת כדאי לכם לשמן אותה. כמו כן רבים מהמנעולנים המליצו על שימון פעם בחצי שנה. 

ניקוי המפתח - המפתח נפל לג'יפה? חזרתם מהים? תעברו עליו עם מברשת שיניים ומים זורמים. כן כן, אנחנו יודעים שזה נשמע פדנטי אבל תודו לנו אחר כך.

בדיקת צירים - צירים לא מכוונים הם פעמים רבות הסיבה לכך שהדלת לא ננעלת או לא נסגרת כמו שצריך. מדי פעם שימו עין על צירי הדלת ובדקו שהם לא שקעו ומוברגים עד הסוף.  

בריח רצפתי - הסעיף הזה רלוונטי רק לדלתות פלדה ישנות יחסית, בהן יש בריח הנכנס לתוך הרצפה. פעמים רבות הדלתות האלה לא נפתחות או לא ננעלות בגלל לכלוך בחור של הבריח הרצפתי. לכן מדי פעם כדאי לקחת מברג ולנקות אותו מלכלוך ומאבק. 

מתקין דלתות מסביר על שימון צירי דלת 


מנעולנים מומלצים

המנעולן מתעסק עם משהו מאוד מאוד רגיש - המפתחות של הבית שלנו. מנעולן נוכל עלול לנצל את העובדה שאנחנו לחוצים להיכנס הביתה ולסחוט אותנו (או גרוע מכך - להעביר העתק של המפתח לחברים המפוקפקים שלו...). לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת מנעולים מומלצים, כולם מדורגים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שירות מהמנעולנים שברשימה.

 

שאלות נפוצות לדף זה

איפה אני מוצא מנעולן מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מנעולנים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון או שירות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לרשימת המנעולנים המומלצים באזורכם.

כמה עולה הזמנת מנעולן?

מחיר בסיסי של ביקור מנעולן הוא 300-200 ש"ח. אם המנעולן החליף גם מנעול או צילינדר תצטרכו לשלם גם על החלק עצמו, והמחיר הסופי יהיה 700-400 ש"ח, תלוי בעלות החלק. 
 

מפתח תקוע בדלת - מה עושים?

מפתח תקוע בדלת נגרם לרוב משחיקה של המנעול, שימון המנעול אמור לפתור את הבעיה ולשחרר את המפתח. הטעות הגדולה ביותר היא לשמן את המנעול בשמן בישול - לא רק שזה לא יעזור למנעול, זה רק יחריף את המצב. מה שצריך לעשות בכדי לשחרר מפתח תקוע בדלת - הוא להשתמש בשמן מיוחד לפתיחת צירים ולשמן את המנעול בלבד. יש לנסות ולהימנע משימון הצילינדר עצמו.

מפתח נשבר בדלת, מה עושים?

את השאלה "מפתח נשבר במנעול. מה עושים?" שלחנו ליותר מ־30 מנעולנים, השורה התחתונה הייתה שכדאי לקרוא למנעולן שיחלץ את המפתח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק