מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת צילינדר

אין דבר יותר מבאס מהרגע שבו מרפי החליט לעבוד שעות נוספות והמפתח עושה צרות דווקא ביום בו אתם הכי ממהרים להיכנס הביתה. כדי להימנע מהמצב המעצבן הזה, אל תחכו - כשמהפתח מתחיל להראות סימני קושי זה הזמן להחליף צילינדר. מתי עוד כדאי להחליף צילינדר, מי עושה את זה וכמה זה צפוי לעלות? לפניכם המדריך המלא להחלפת צילינדר


מה זה צילינדר

הצילינדר הוא החלק במנגנון הדלת אליו אנו מכניסים את המפתח. כשהמפתח נכנס לצילינדר ומסתובב, הוא גורם להפעלת גלגל השיניים שמסובב את הבריחים במנגנון הדלת. הצילינדר עצמו בנוי בצורת חריצים שמתאימים באופן מדויק לפינים שעל המפתח. יש עשרות סוגים של צילינדרים כשכל הצילינדרים פועלים פחות או יותר באותה הדרך אך נבדלים ברמת האבטחה שהם מעניקים, ובהתאם גם במחירים שלהם (נגיע לזה יותר מאוחר, הסירו דאגה מלבכם).

 החלפת צילינדר | חלקי הדלת

מתי צריך להחליף צילינדר

צילינדר | החלפת צילינדרמפתח לא נכנס / מסתובב חלק. הרבה פעמים המפתח מתמלא אבק, חול או לכלוך וכשמכניסים אותו לצילינדר כל אלו עוברים אליו וגרמים לסתימת החריצים. שימון הצילינדר יכול להועיל, אך אם הבעיה חוזרת – אין מנוס וחייבים להחליף את הצילינדר (אתם לא רוצים להגיע למצב בו אתם נתקעים בחוץ כי המפתח לא מסתובב...) חשוב להדגיש שאין ממש טעם לתקן צילינדר, וכשיש איתו בעיה – כדאי להחליף. הסיבה לכך היא שהצילינדרים בנויים בצורה כזו שברגע שפותחים אותם על מנת לתקן ואז סוגרים בחזרה האמינות שלהם נפגעת והם הופכים לפחות בטיחותיים, כלומר קלים יותר לפריצה. בנוסף, לרוב תיקון כזה הוא כמו פלסטר – זמני בלבד, וזה רק עניין של זמן עד שהתקלה תחזור.

צילינדר | החלפת צילינדרכשמפתח נשבר בתוך הצילינדר. חזרתם מחתונה של חברים קצת בהיי, הכנסתם את המפתח לא מאוד בעדינות והוא נשבר בתוך הצילינדר? אין ברירה, תצטרכו להחליף את הצילינדר.

 מפתח שבור | החלפת צילינדר

 צילינדר | החלפת צילינדרלפני כניסה לדירה חדשה. בין אם רכשתם דירת יד 2, ובין אם רכשתם דירה מקבלן (קודם כל, מזל טוב!) כדאי להחליף את הצילינדר לפני הכניסה לדירה.  גם אם הדיירים הקודמים או הקבלן מוסרים לכם את כל המפתחות, אף פעם אי אפשר לדעת אם לא נשאר מפתח אצל מישהו.

צילינדר | החלפת צילינדרכשמאבדים מפתח. במקרה הזה זה כבר תלוי עד כמה אתם זהירים, אבל אם אתם רוצים ללכת על בטוח – אין ספק שהחלפת צילינדר תשקיט את הדאגות שלכם.


מי יכול להחליף צילינדר

האמת שהחלפת צילינדר היא לא ממש מדע טילים, ואם יש לכם ידיים טובות וקצת ניסיון תוכלו לעשות זאת בקלות בעצמכם. הסכנה היא שאם אין לכם ניסיון תוכלו בטעות לפרק חלק ממנגנון הדלת, ואז התיקון יקר בהרבה מהחלפת צילינדר. יתרון משמעותי להזמנת מנעולן הוא מגוון הצילינדרים שהמנעולן יכול להציע, וההסבר שלו על כל אחד מהם. בטמבוריות אמנם יש צילינדרים למכירה, אך המגוון שם מצומצם. בנוסף, המוכר בטבמוריה לא רואה את הדלת שלכם ולכן אולי יהיה לו קשה יותר לעזור לכם לבחור את הצילינדר המתאים. אם אתם רוכשים צילינדר עצמאית - צלמו את הדלת והראו למוכר בטמבוריה.  כמובן שדאגנו לכם, וצרפנו סרטון שמדגים צעד אחר צעד איך להחליף צילינדר, וגם סרטון שבו מנעולן ממליץ על צילינדרים, כדי שלא תשברו את הראש מחייך

החלפת צילינדר - עשו זאת בעצמכם


אל תפלו על מנעולן חאפר!

- וודאו שהמנעולן שם לכם צילינדר חדש. עמדו לידו כשהוא מבצע את ההתקנה ושימו לב שהוא מוציא את הצילינדר מאריזה חדשה וסגורה. לא עלינו, יש מנעולנים שאחת השיטות החביבות עליהם היא התקנת צילינדר שהם הוציאו כמה דק' לפני כן מהבית של השכן...

- בדרך כלל הצילינדר מגיע עם חמישה מפתחות באריזה, וודאו שאתם מקבלים את כולם. צילינדרים מסוימים מגיעים עם פחות מפתחות, אז אל תבהלו. אבל אם המנעולן נותן לכם מפתח אחד בלבד –  משהו פה לא תקין.

- כבר בשיחה הראשונית עם המנעולן וודאו שיש לו מגוון של צילינדרים בטווח מחירים רחב. אתם לא רוצים להגיע למצב שהמנעולן כבר אצלכם בבית, פירק את הצילינדר הישן, ורק אז אומר שהצילינדרים שיש לו עולים 500+ ש"ח.

- חזרתם מהים והמפתח מלא חול? לפני שאתם מכניסם אותו לצילינדר שטפו אותו במעט מים. אין מה לדאוג – המפתח עשוי מפלדת אל-חלד, כך שהמים לא יזיקו לו.

-לפי שהמנעולן מתחיל בהחלפת הצילינדר וודאו איתו שהמחיר שהסכמתם עליו כולל גם את העבודה וגם את הצילינדר עצמו (במידה ואין לכם צילינדר שרכשתם בעצמכם).


מחיר החלפת צילינדר

עלות החלפת הצילינדר מורכבת מעלות הקריאה למנעולן (150-250 ש"ח ביום חול בשעות עבודה) ומעלות הצילינדר עצמו. הצילינדרים  הפשוטים עולים כמה עשרות שקלים, והצילינדרים המתוחכמים יותר (למשל צילינדר עם כרטיס חכם למניעת שכפול) יכולים להגיע אפילו ל-1,000 ש"ח ויותר. בממוצע, החלפת צילינדר עולה 250-450 ש"ח כולל הצילינדר עצמו.

חשוב שתדעו שמחיר העבודה לא מושפע מסוג הדלת – דין דלת עץ פשוטה כדין דלת פלדלת. תהליך החלפת הצילינדר זהה בכל סוגי הדלתות, ועבור מנעולן מנוסה לא אמור לקחת יותר מ- 15-30 דקות.

כל הצילינדרים מלבד אלו שמיוצרים בסין מגיעים עם אחריות לשנה. חשוב שעל החשבונית שהמנעולן נותן לכם יהיה כתוב את סוג הצילינדר, ויהיה כתוב בפירוש שיש לכם אחריות על הצילינדר ועל העבודה.


צילינדר מומלץ

שאלנו את המנעולנים המדורגים באתר איזה צילינדר מומלץ לדעתם לדלת כניסה לבית מסוג פלדלת, במחיר של עד 600 ש"ח. אלו היו התשובות שלהם:

 החלפת צילינדר | צילינדרים מומלצים

 


מנעולנים מומלצים להחלפת צילינדר

אם המפתח נשבר בתוך המנעול כנראה שיש לכם כבר מספיק כאב ראש, וחיפוש מייגע אחר מנעולן אמין ומנוסה לא בדיוק ישפר את המצב. בדיוק בשביל זה רכזנו עבורכם רשימה של מנעולנים מומלצים להחלפת צילינדר. איך אנחנו יודעים שהם מומלצים? כי לקוחות קודמים בדיוק כמוכם הזמינו אותם לצורך החלפת צילינדר ונתנו משוב על העבודה.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת צילינדר?

המחיר של החלפת צילינדר תלוי בזמן בו המנעולן מגיע אליעם (על ביקור בשעות הלילה תשלמו אפילו פי שניים מביקור בשעות היום) ומעלות הצילינדר בו אתם מעוניינים. יש צילינדרים פשוטים בפחות ממאה ש"ח, וצילינדרים מתוחכמים יותר באלף ש"ח ויותר. המחיר הממוצע עבור החלפת צילינדר נע בין 250-450 ש"ח. 

המפתח נתקע במנעול - מה עושים?

במקרים כאלה אין מנוס וצריך להחליף צילינדר. 

איזה צילינדר מומלץ?

שאלנו את המנעולנים המומלצים באתר איזה צילינדר מומלץ. כאן תוכלו לקרוא את התשובות שהם ענו 

איך מחליפים צילינדר? צירפנו תשובה בוידאו!

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק