מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שכפול מפתחות

שכפול מפתחות הוא עבודה שכדאי להשאיר רק בידי מנעולנים אמינים. אילו סוגי מפתחות קיימים, איך עובד תהליך השכפול וממה כדאי להיזהר כשניגשים למנעולן לשכפל את המפתח – המפתח לתשובות נמצא כאן 


שכפול מפתחות

מפתח משונן, מפתח אוניברסאלי, רב בריח, מולטילוק – כל כך הרבה שמות ומושגים לחפץ הקטן שפותח לנו את הבית. אז נכון, יש המון מושגים שכנראה לא נבין בעולם הרחב של המפתחות, אבל מסתבר שכל עוד הגענו למנעולן טוב – אנחנו גם לא צריכים להבין. ובכל זאת, קצת סדר:

שכפול מפתחות

 


סוגי מפתחות

מפתחות נחלקים להמון סוגים, לפי הצילינדרים שהם מיועדים אליהם. אנחנו נחלק אותם באופן לא מקצועי לשני הסוגים הנפוצים ביותר.

מפתחות משוננים

הראשונים הם המפתחות הפשוטים הנקראים מפתחות משוננים – מפתחות עם "שיניים" – שמיועדים בדרך כלל לפתיחה של צילינדרים לא מורכבים, כמו בדלתות עץ. המפתחות המשוננים די דומים אחד לשני וקלים יחסית לשכפול.

צילינדרים מולטילוק ורב-בריח

לעומתם, רוב הצילינדרים הנפוצים בשוק כיום הם צילינדרים השייכים לדלתות פלדה. בתחום זה הצילינדרים המוכרים – והאיכותיים – בארץ, שייכים לחברת מולטילוק ורב – בריח.

באופן כללי – לכל חברת מנעולים קיימים דגמים משלה, או בעגה המקצועית – "גלמים", בלאנקים או פרופילים. ככל שהמפתח קשה יותר לפענוח ושכפול (או לפריצה), כך הוא נחשב איכותי יותר. לכן, כל חברה מנסה לייחד את עצמה ברמת הגלמים; כלומר – ככל שהחברה איכותית יותר, כך יהיה קשה יותר למצוא את הגלם ולשכפל את המפתח.

את הגלמים הללו מקבלים המנעולנים ישירות מהחברה כך שהם מקוריים (על איך להיזהר מגלמים לא מקוריים נדבר בהמשך). מנעולן מקצועי "מורשה שכפול" של חברת המנעולים יחזיק ברשותו את הגלמים המקוריים לשכפול המפתחות שלכם, כך שכשתגיעו אליו הוא יידע 'לקרוא' את הקוד של המפתח ולשכפל אותו על הגלם המתאים.

מנעולן מסביר על צילינדרים

 


מפתחות מוגני שכפול

הפיתוח האחרון בתחום הצילינדרים הוא מפתחות בעלי 'בקרת שכפול'. מה הכוונה? את המפתחות הללו יוכל לשכפל רק מי שמחזיק בכרטיס ייחודי שמגיע עם הצילינדר.

אם במפתחות הרגילים ניתן לקרוא את הקוד בעין או להטביע את המפתח בחומר רך כדי לשכפל אותו מאוחר יותר – במפתחות מוגני השכפול זה כמעט בלתי אפשרי. למפתחות אלו פרופיל מורכב, שלא מאפשר לקרוא את הקוד שלו בעין בלתי מזוינת.

צילינדר זה מגיע עם כרטיס שבו מוטבע הקוד של המפתח; בלעדיו – לא ניתן יהיה לבצע את פעולת השכפול. למעשה, במפתחות מוגני השכפול, משכפל המפתחות לא זקוק כלל למפתח. בהעברת הכרטיס, קוראת המכונה את הקוד של המפתח ויוצרת מפתח התואם לצילינדר שלכם.

מנעולן ממליץ על מנעולים לדלתות כניסה

 


איך משכפלים מפתח?

אז איך מתבצע בפועל תהליך השכפול? במפתחות שאינם מוגני שכפול מדובר בתהליך פשוט למדי. המנעולן מקבל לידיו את המפתח, מפענח את הקוד שלו ומכניס אותו למכונת השכפול יחד עם הגלם המתאים לו. שימו לב שהגלם שבו משתמש המשכפל הוא גלם מקורי של החברה (לרוב תהיה עליו הטבעה של סמל החברה).

במפתחות מוגני שכפול נדרשת מכונת שכפול מיוחדת יותר ולכן לא תוכלו לשכפל אותם אצל כל מנעולן או טמבוריה. כפי שציינו – במפתחות המוגנים, תהיו חייבים להחזיק בכרטיס הבקרה בכדי לשכפל את המפתח. העברה של הכרטיס ע"י המנעולן תגלה את הקוד של המפתח, ומכונת השכפול תוכל לשכפל עבורכם מפתח תואם.

לאחר החריטה יש לשייף את המפתח ע"י מברשת מיוחדת, שאמורה להקהות חלקים חדים ובליטות ולסייע לפעולה "חלקה" יותר של המפתח. תוכלו לבחון את טיב השכפול על הדלת שלכם – סובבו את המפתח מספר פעמים ובדקו שהוא תואם לצילינדר בצורה מלאה.


שיטות של מנעולנים חאפרים

::  גלמים לא מקוריים – כפי שציינו, עדיף תמיד לשכפל מפתח מקורי. למשכפל המפתחות צריכה להיות תעודת "מורשה שכפול" המעידה על כך שהגלמים שבידו הם גלמים מקוריים שקיבל מהחברה. לרוב, על הגלמים עצמם יהיה מוטבע לוגו החברה – רב בריח או מולטילוק, וגם אלו מעידים על כך שמדובר בגלמים מקוריים של היצרן.

::  צילינדר סגור הרמטית – צילינדר חדש חייב להגיע סגור באופן הרמטי, ולרוב יהיו מצורפים אליו 5 מפתחות ובמקרים של צילינדרים מוגני שכפול – גם כרטיס השכפול. מנעולן שמביא לכם צילינדר שאינו סגור הרמטית או עם מספר מפתחות מועט צריך לעורר את חשדכם – ייתכן שמדובר בצילינדר משומש או כזה שמפתחותיו שוכפלו כבר.

מנעולן מדגים איך צריך להגיע צילינדר

 


מחירון שכפול מפתחות

מחיר שכפול מפתחות משתנה עפ"י מידת הייחודיות של המפתח שברשותכם והמכונות הייעודיות הנדרשות לשכפולו. מפתח מורכב יותר ידרוש כנראה גלמים ומכונות שכפול שאינם מצויים אצל כל מנעולן ולכן מחיר השכפול שלו יהיה יקר יותר.

::  שכפול מפתח רגיל משונן – 5- 20 ₪.

::  שכפול מפתח סטנדרטי רב בריח או מולטילוק – 15 – 70 ₪.

::  שכפול מפתח עם כרטיס בקרת שכפול – 50 – 80 ₪.


מנעולנים מומלצים

מנעולן שאחראי על שכפול המפתח שפותח עבורנו את הבית, כספת או דברים יקרי ערך – חייב להיות מנעולן אמין. בשלב ראשון, הוא צריך להחזיק תעודת מנעולן שמעידה שהוא עבר הכשרה, במהלכה גם בדקו את הרישום הפלילי שלו. שנית, כדאי מאוד שלמנעולן שאתם ניגשים אליו תהיה חנות מסודרת, כך שבוודאות תהיה לכם כתובת לחזור אליה במקרה הצורך. בסרטון הבא בעל מקצוע מסביר מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים מנעולן.

איך לבחור מנעולן?

כאן באתר מידרג, בנינו עבורכם רשימה של מנעולנים מומלצים, שנבנתה על פי חוות דעת של לקוחות אמיתיים כמוכם. לאחר כל שכפול מפתח, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שרשימת המנעולנים המומלצים נשארת מעודכנת כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך משכפלים מפתח?

במפתחות שאינם מוגני שכפול (כלומר – לא מגיעים עם כרטיס בקרה שרק באמצעותו ניתן לשכפל אותם), התהליך די פשוט – אתם מגיעים למנעולן עם המפתח, המנעולן קורא את הקוד, בוחר גלם מתאים ומכניס את המפתח והגלם למכונת השכפול. שימו לב שהגלם שבו משתמש המנעולן הוא גלם מקורי – גלם מקורי יגיע לרוב עם הטבעה של לוגו החברה. 

במפתחות מוגני שכפול, תהיו חייבים להגיע אל המנעולן עם כרטיס הבקרה שרק באמצעותו ניתן לשכפל את המפתח.

כמה עולה לשכפל מפתח?

:: שכפול מפתח משונן – 5 – 20 ₪.

:: שכפול מפתח רב בריח או מולטילוק – 15 – 70 ₪.

:: שכפול מפתח עם כרטיס בקרת שכפול – 50 – 80 ₪.

איך לבחור מנעולן?

כדאי לוודא שהמנעולן אליו אתם פונים מחזיק תעודת מנעולן, המעידה לרוב כי הרישום הפלילי שלו נבדק. אם אתם מגיעים לשכפל מפתח ייחודי או יקר – מומלץ גם לוודא כי המנעולן הוא מורשה שכפול וכי הגלמים שהוא מחזיק בידיו הם גלמים מקוריים שקיבל מחברת המנעולים. מעבר לכך, חשוב שלמנעולן תהיה חנות מסודרת, כך שיהיה לכם בוודאות מקום לחזור אליו במקרה הצורך. 

בקליפ הבא בעל מקצוע נותן טיפים איך לבחור מנעולן: 

 

כיצד אוכל למצוא מנעולן מומלץ באזור שלי?

כאן באתר מידרג אספנו עבורכם רשימה של מנעולנים מומלצים על פי חוות  דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל שכפול מפתח, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק