מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שכפול מפתחות

שוכרים חדשים, בן זוג חדש, או סתם מפתחות שאבדו? באנו לעשות לכם סדר בעולם שכפול המפתחות לדלתות הבית. אילו סוגי מפתחות קיימים, איך עובד תהליך השכפול, כמה הוא יעלה לכם ולמה כדאי לשים לב כשנותנים למנעולן לשכפל את המפתח – המפתח לכל התשובות נמצא כאן. אפילו מדריך על שכפול מפתחות לרכב יש לנו. שכפול נעים!


שכפול מפתחות

בתור לקוח מה שהכי חשוב להבין לפני שמשכפלים מפתח הוא באיזה סוג של מפתח מדובר. המפתחות הנפוצים בישראל מחולקים לארבעה סוגים: מפתחות אפס, מפתחות משוננים פשוטים ומורכבים, ומפתחות מוגני שכפול, ובפסקאות הבאות תוכלו לקרוא עליהם ולראות את מחירי השכפול הממוצעים שלהם.

שימו לב המחירים שציינו כאן מתייחסים למקרים בהם אתם משכפלים את המפתח בתחנת שכפול או בחנות או כחלק מעבודה גדולה יותר. אם הזמנתם מנעולן במיוחד לשכפול מפתחות, תשלמו על כך מחיר ביקור מלא של 250-150 ש"ח.


שכפול מפתחות פשוטים

מפתחות אפס

מפתחות אפס, הנודעים גם בשם "מפתח אוניברסלי" או "המפתח מהבית של סבתא", הן מפתחות המיועדים לדלתות ללא צילינדר, כלומר למרבית דלתות הפנים. למקרה שלא ידעתם, מפתחות אפס לא משכפלים אלא קונים. תוכלו למצוא את המפתחות הללו בכל טמבוריה או חנות למוצרי בית. אם מדובר בדלת פנים בעלת מנעול מגנטי, וודאו שאתם קונים את המפתח המתאים לסוג המנעול שלכם.

 

מפתחות משוננים

המפתחות המשוננים – מפתחות עם "שיניים" – הם מפתחות המיעדים לפתיחת מנעולי צילינדר פשוטים, שלרוב מותקנים בדלתות פנים ובדלתות כניסה מעץ. השכפול שלהם פשוט יחסית.

מחיר מחיר שכפול מפתח רגיל הוא 20-5 ₪ למפתח.

שכפול מפתח משונן

שכפול מפתח רב בריח או מולטילוק

רוב הצילינדרים הנפוצים בשוק כיום הם צילינדרים השייכים לדלתות פלדה, ורובם שייכים לחברת מולטילוק או לחברת רב בריח. לכל אחת מהחברות הלו יש דגמי מפתחות משלה, בעגה המקצועית – גלמים, בלאנקים או פרופילים. ככל שהמפתח קשה יותר לפענוח ושכפול (או לפריצה), כך הוא נחשב איכותי יותר. לכן כל חברה מנסה לייחד את עצמה ברמת הגלמים; ככל שהחברה איכותית יותר, כך יהיה קשה יותר למצוא את הגלם ולשכפל את המפתח. את הגלמים מקבלים המנעולנים ישירות מהחברה כך שהם מקוריים (על איך להיזהר מגלמים לא מקוריים נדבר בהמשך). מנעולן מקצועי "מורשה שכפול" של חברת המנעולים יחזיק ברשותו את הגלמים המקוריים לשכפול המפתחות שלכם, כך שכשתגיעו אליו הוא ידע לקרוא את הקוד של המפתח ולשכפל אותו על הגלם המתאים.

מחיר מחיר שכפול מפתח סטנדרטי רב בריח או מולטילוק הוא 20 – 40 ₪ למפתח.


שכפול מפתח עם כרטיס בקרה

הרמה המתקדמת ביותר של צילינדרים היא מפתחות בעלי בקרת שכפול, דוגמת לוקסיס של רב בריח או אינטראקטיב ו־MT5 של מולטילוק. אם במפתחות ללא בקרת שכפול אפשר לקרוא את הקוד של המפתח בעין או להטביע את המפתח בחומר רך כדי לשכפל אותו מאוחר יותר – במפתחות מוגני השכפול זה כמעט בלתי אפשרי. למפתחות אלו פרופיל מורכב שלא מאפשר לקרוא את הקוד שלו בעין בלתי מזוינת, ואפשר לשכפל אותם רק בעזרת כרטיס ייחודי שמגיע עם הצילינדר שבו מוטבע הקוד של המפתח; בלעדיו – לא ניתן יהיה לבצע את פעולת השכפול. למעשה משכפל המפתחות לא יזדקק כלל למפתח. בהעברת הכרטיס קוראת המכונה את הקוד של המפתח ויוצרת מפתח חדש שמתאים בדיוק לצילינדר שלכם.

מחיר מחיר שכפול מפתח עם כרטיס בקרת שכפול (לוקסיס, אינטראקטיב, MT5) הוא 50 – 80 ₪.

מפתח עם כרטיס שכפול

שכפול מפתח כספת

הן אולי נראות דומה אבל לכספות ביתיות יש שלושה סוגי מפתחות שונים: מפתח משונן ממש כמו של דלתות פנים, מפתח עגול ומפתח משונן מיוחד, אותו נמצא גם במנעולי כספת לדלת. שכפול של מפתח כספת מסובך יותר משכפול של מפתח רגיל ודורש מכונה מיוחדת לשם כך, ולכן גם יקר יותר משכפול של מפתח פשוט. 

מחיר מחיר שכפול מפתח כספת (מכל סוג שהוא) הוא 50-30 ש"ח.


טיפים לשכפול מפתחות

רגע לפני שאתם ניגשים למעמד המיוחל של שכפול המפתח, כמה טיפים חשובים:

מפתח רב בריח גלמים מקוריים – כפי שציינו כדאי מאוד לשכפל מפתח מדגם מקורי. תוכלו לדעת את זה אם למשכפל המפתחות יש תעודת "מורשה שכפול" המעידה על כך שהגלמים שבידו הם גלמים מקוריים שקיבל מהחברה. לרוב על הגלמים עצמם יהיה מוטבע לוגו החברה – רב בריח או מולטילוק, וגם אלו מעידים על כך שמדובר בגלמים מקוריים של היצרן.

מפתח רב בריח צילינדר סגור הרמטית – אולי זה כבר מאוחר מדי אבל אולי זאת הזדמנות טובה להיזכר. צילינדר חדש חייב להגיע סגור הרמטית יחד עם 5 או 3 מפתחות (תלוי אם מדובר בצילינדר עם כרטיס שכפול או לא). אם הצילינדר שקיבלתם לא היה סגור הרמטית או שהגיע עם מספר מפתחות מועט, בדקו היטב עם מי שסיפק לכם את הצילינדר כי ייתכן שמדובר בצילינדר משומש או כזה שמפתחותיו שוכפלו כבר.

מפתח רב בריח שילוב עם עבודות נוספות - לא משתלם לכם להזמין מנעולן עד הבית רק בשביל שכפול מפתח, שכן תשלמו מחיר ביקור מלא על עבודה שתעלה לכם הרבה פחות בחנות. אם כבר, זאת ההזדמנות לתיקון כל התקלות הקטנות שמטרידות אתכם, מהחלפת מנעול ועד פריצת כספת

מפתח רב בריח שיוף - לאחר החריטה המנעולן אמור לשייף את המפתח במברשת מיוחדת, שאמורה להקהות חלקים חדים ובליטות ולסייע לפעולה "חלקה" יותר של המפתח. תוכלו לבחון את טיב השכפול על הדלת שלכם – סובבו את המפתח מספר פעמים ובדקו שהוא תואם לצילינדר בצורה מלאה.

שכפול מפתחות

מנעולנים מומלצים לשכפול מפתחות

מנעולן שאחראי על שכפול המפתח שפותח עבורנו את הבית או את הכספת – חייב להיות מנעולן אמין. בנינו עבורכם רשימה של מנעולנים מומלצים לשכפול מפתחות, רשימה שנבנתה על פי חוות דעת של לקוחות אמיתיים כמוכם. לאחר כל שכפול מפתח, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שהרשימה נשארת מעודכנת כל הזמן.

 


שאלות נפוצות לדף זה

איך משכפלים מפתח?

במפתחות שאינם מוגני שכפול (כלומר – לא מגיעים עם כרטיס בקרה שרק באמצעותו ניתן לשכפל אותם), התהליך די פשוט – אתם מגיעים למנעולן עם המפתח, המנעולן קורא את הקוד, בוחר גלם מתאים ומכניס את המפתח והגלם למכונת השכפול. שימו לב שהגלם שבו משתמש המנעולן הוא גלם מקורי – גלם מקורי יגיע לרוב עם הטבעה של לוגו החברה. 

במפתחות מוגני שכפול, תהיו חייבים להגיע אל המנעולן עם כרטיס הבקרה שרק באמצעותו ניתן לשכפל את המפתח.

כמה עולה לשכפל מפתח?

מחיר שכפול מפתח משונן – 5 – 20 ₪.

מחיר שכפול מפתח רב בריח או מולטילוק – 40-20 ₪.

מחיר שכפול מפתח עם כרטיס בקרת שכפול – 50 – 80 ₪.

מחיר שכפול מפתח כספת (מכל סוג שהוא) הוא 50-30 ₪.

איך לבחור מנעולן?

כדאי לוודא שהמנעולן אליו אתם פונים מחזיק תעודת מנעולן, המעידה לרוב כי הרישום הפלילי שלו נבדק. אם אתם מגיעים לשכפל מפתח ייחודי או יקר – מומלץ גם לוודא כי המנעולן הוא מורשה שכפול וכי הגלמים שהוא מחזיק בידיו הם גלמים מקוריים שקיבל מחברת המנעולים. מעבר לכך, חשוב שלמנעולן תהיה חנות מסודרת, כך שיהיה לכם בוודאות מקום לחזור אליו במקרה הצורך. 

בקליפ הבא בעל מקצוע נותן טיפים איך לבחור מנעולן: 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק