מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון דלתות

המפתח מסתובב אבל הדלת לא ננעלת? הידית תקינה אבל הדלת לא נפתחת? המפתח נשבר בתוך המנעול? זה הזמן להזמין מנעולן לתיקון דלתות. פנים או חוץ, פשוטה או רב בריח –  לא חשוב איזו דלת יש לכם, סביר מאוד שמתישהו תצטרכו לתקן אותה. התקלות האפשריות רבות, וכך גם השיטות השונות לתיקון דלתות. איך אפשר לנסות לתקן לבד ומתי כדאי לקרוא למנעולן? התשובות לפניכם.


מי מבצע תיקון דלתות

רוב התיקונים הנפוצים בדלות (כפי שמיד נפרט) מתבצעים על ידי מנעולן. כשאתם בוחרים מנעולן שיתקן את הדלת שלכם, בקשו לראות תעודת יושר. תעודת יושר מונפקת על ידי המשטרה והיא מעידה שלמנעולן (או לכל אדם המחזיק אותה) אין רישומים פליליים. כשמדובר במישהו שמתעסק עם המפתחות לבית שלכם, זה משהו שכדאי מאוד לוודא.

מתי מנעולן לא יוכל לעזור לכם?  אם אתם רוצים לקצר או להחליף דלת, אם יש בעיה במשקוף או בהתאמת הדלת למסגרת. למעשה כמעט בכל בעיה שלא קשורה למנגנון הדלת תצטרכו לפנות לאיש דלתות, ולא למנעולן. 


תיקון דלתות פנים

כשמדברים על תיקון דלתות פנים הכוונה היא לדלתות הפשוטות בתוך הבית (דלתות חדרי שינה ושירותים). התקלה הנפוצה ביותר בדלתות פנים היא שהדלת לא נעולה, הידית עובדת כמו שצריך אך בכל זאת הדלת לא נפתחת. כדי להסביר את התופעה נכנס קצת למכניקה של דלתות פנים: כשאנו מושכים למטה את הידית היא מושכת את המוביל, שמושך פנימה את לשונית הדלת–  אותו צ'ופצ'יק שבולט החוצה מהדלת. עם הזמן לכלוך וחלודה מצטברים על המוביל וגורמים לכך שהוא יתנתק מהלשונית ולא יצליח למשוך אותה פנימה. בדלתות אמבטיה התקלה הזו נפוצה במיוחד בגלל הלחות הרבה שמצטברת על הדלת, הופכת לחלודה ופוגעת במנגנון.

 חלקי הדלת | תיקון דלתות

חשוב שתדעו שבניגוד לדלות כניסה לבית, בדלתות פנים אסור להכניס כרטיסים או מברגים בניסיון לפתוח את הדלת, זה רק יגרום ללשונית להיכנס עמוק יותר ותיקון הדלת יהפוך מסובך יותר. עבור תיקון כזה של דלת פנים תשלמו בין 300-450 ש"ח, תלוי בעיקר בסוג הדלת.


תיקון דלת רב בריח

דלת רב בריח היא הדלת הנפוצה ביותר בכניסה לבית. התקלה הנפוצה ביותר בדלת רב בריח היא שהדלת לא ננעלת, ויכולות להיות לכך כמה סיבות:

- הצטברות לכלוך –  לבריחים יש שקעים ייעודיים אליהם הם אמורים להיכנס. אם אחד מהשקעים התמלא באבק או בטעות נכנס אליו חפץ שחוסם אותו, הבריחים לא יוכלו להיכנס והדלת לא תנעל. לכן, לפני שמזמינים מנעולן כדי לתקן את הדלת, רצוי לבדוק קודם שכל השקעים נקיים ופנויים. אם יש לכם דלת רב בריח ישנה עם שקע ברצפה (חור קטן ברצפה אליו נכנס בריח שיוצא מהדלת) הוא החשוד העיקרי בחסימה מפני שזה איזור מאוד חשוף ללכלוך.

- בעיה בבריח תגבור –  בריח התגבור הוא הבריח שיוצא הצידה מהחלק התחתון של הדלת. כדי להבין אם הוא הגורם הסורר, נעלו את הדלת כשאתם רואים את הבריחים (כשהדלת לא סגורה לגמרי) וראו האם הבריח הזה יוצא החוצה. אם הוא לא יוצא אמנם לא תוכלו לתקן את התקלה לבד ותצטרכו להזמין מנעולן, אבל לפחות תדעו שזו הבעיה. תיקון דלת עם בעיה בבריח התגבור תעלה 250-300 ש"ח.

- דלת יצאה מכיוון – ייתכן שהדלת קצת זזה, כך שהבריחים לא מול השקעים ולכן הדלת לא ננעלת כמו שצריך. כדי לבדוק אם זו התקלה, פותחים את הדלת לכיוון הבית ומבצעים את פעולת הנעילה. אם כל הבריחים יוצאים בצורה תקינה זה מעיד שהבעיה היא בכיוון הדלת. גם כאן, ממש כמו קודם, תצטרכו לקרוא למנעולן. החדשות הטובות הן שמדובר בתיקון דלת פשוט שעולה 200-300 ש"ח.


תיקון דלת כניסה לבניין

בדלתות כניסה לבניין בדרך כלל יש מנעולים צרים, ובהתאם גם מנגנון דלת צר. המנגנונים הצרים די עמידים ולא נשחקים מהר (כשיש תקלה שנובעת משחיקה, זה בדרך כלל אחרי 15-20 שנה). אם אתם גרים קרוב לים כנראה שמנגנון דלת הכניסה שלכם יחזיק קצת פחות. הלחות והמלח מצטברים על המנגנון וגורמים לבלאי מהיר הרבה יותר, אבל היי, כנראה שמגורים ליד הים שווים את זהמחייך

אז מה הם הסימנים החשודים? אם הדלת לא ננעלת למרות שהמפתח מסתובב, או אם קשה להוציא את המפתח  - כנראה שתצטרכו להחליף את המנגנון. אפשרות נוספת היא שהדלת לא ננעלת/נפתחת טוב מפני שהיא יצאה מאיזון. לרוב כיוון הצירים יפתור את הבעיה ויעלה 300-400 ש"ח. אם צריך להחליף את הציר (די נדיר) תשלמו עוד כ-50 ש"ח.


החלפת צילינדר

צילינדר הוא החלק בתוך מנגנון הדלת שאליו מכניסים את המנעול. אי אפשר לתקן צילינדר, ולכן כשהוא נהרס אין ברירה אלא להחליף אותו. מתי צריך להחליף צילינדר? אם המפתח לא נכנס או מסתובב חלק לרוב תאלצו להחליף את הצילינדר, אם המפתח נשבר בתוך הצילינדר או בכניסה לדירה חדשה. החלפת צילינדר היא עבודה די פשוטה ואם יש לכם ידיים טובות תוכלו לבצע אותה לבד. אם בחרתם להזמין מנעולן, תשלמו בממוצע 250-450 ש"ח, תלוי עיקר בסוג הצילינדר.

 החלפת צילינדר | חלקי הדלת

כך תשמרו על הדלת שלכם

המצבים בהם צריך להזמין מנעולן לתיקון הדלת הם די מעצבנים – איכשהו, הדלת נתקעת דווקא ברגע הכי לא מתאים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הדלת שלכם ולהימנע עד כמה שאפשר מתקלות:

מדי פעם שמנו את חור המפתח, לשונית הדלת, הצירים והבריחים בספרי המיועד לכך. ניתן לקנות ספריי כזה בכל טמבוריה.

  1. מדי פעם שמנו את חור המפתח, לשונית הדלת, הצירים והבריחים בספרי המיועד לכך. ניתן לקנות ספריי כזה בכל טמבוריה.
  2. נקו את השקעים אליהם נכנסת הלשונית / נכנסים הבריחים.
  3. חזרתם מהים? לפני שאתם מכניסים את המפתח לדלת שטפו אותו במים (המפתח עשוי מפלדת אל-חלד כך שמים לא מזיקים לו).

מנעולנים מומלצים לתיקון דלתות

מנעולן יכול להיות האדם שיתקן את הדלת שלכם תוך דקות ספורות, או האדם שיהפוך את הבעיה לצרה צרורה. כדי שלא תתקלו באופציה השנייה, רכזנו עבורכם רשימה של מנעולנים מומלצים לתיקון דלתות. כל מנעולן ברשימה מדורג על פי חוות דעת לא מסוננות של עשרות לקוחות קודמים, כך שכל מה שנותר לכם זה להיכנס, לקרוא ולבחור.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של תיקון דלתות פנים?

התקלה הנפוצה בדלתות פנים היא נתק בין לשונית הדלת למוביל (מעין בורג). עבור תיקון התקלה הזו תשלמו בין 300-450 ש"ח.

מה המחיר של תיקון דלת כניסה לבניין?

עבור תיקון רוב התקלות במנגנון דלת הכניסה לבניין תלשמו 300-400 ש"ח. אם יש צורך להחליף צירים תוסיפו למחיר זה כ-50 ש"ח. 

כמה עולה החלפת צילינדר?

טווח המחירים עבור החלפת צילינדר נרחב מאוד, ותלוי בעיקר בסוג הצילינדר שאתם רוצים. בממוצע, החלפת צילינדר תעלה בין 250-450 ש"ח כולל צילינדר (לצילינדרים הנפוצים). 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק