מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת מנעול

המפתח בכניסה לא מסתובב, דלת השירותים תקועה, או שאיבדתם את המפתח לתיבת הדואר? אזהרת ספויילרים! בפרק הבא תתרחש החלפת מנעול. מי יעשה? כל מנעולן. כמה תעלה ההפקה? תלוי בסוג הדלת – מחיר החלפת מנעול בדלתות פנים הוא בין 200 ל-400 ₪, ובדלת כניסה הוא יתחיל ב400 ויכול להגיע גם ל-900 ₪. החלפת מנעול – ההרפתקה מתחילה.


בין מנעול וצילינדר

המנעול המוכר לנו, "מנגנון דלת" בשפה המקצועית, הוא מעין ריבוע מתכת החבוי בתוך הדלת, והוא מחזיק בתוכו את בריחי הדלת. בחלק מהדלתות, בעיקר בדלתות כניסה, יש במנעול גם אורח נוסף – צילינדר, גליל מתכת שאליו אנחנו מכניסים את המפתח ותפקידו להניע את הבריחים פנימה והחוצה. אין קשר בין החלפת צילינדר להחלפת מנעול, ובעוד הצילינדר הוא זה שקשור ברוב התקלות בדלתות שלנו (מפתחות אבודים למשל), המנעול הוא מוצר אמין הרבה יותר שנוטה להתקלקל רק לעיתים נדירות.

 מנעול וצילינדר

מתי צריך להחליף מנעול

לשונית שבורה – הלשונית היא לא חלק שאפשר לתקן או להחליף, ולכן אם הלשונית שבורה, עקומה או פשוט יצאה מהמקום, זהו סימן מובהק שאתם צריכים להחליף את המנעול כולו.

מפתח לא מסתובב – זה עניין מבלבל: אם המפתח לא מסתובב רק מצד אחד, סביר להניח שהבעיה היא בצילינדר, אבל אם הוא לא מסתובב משני הצדדים רוב הסיכויים שהבעיה היא במנעול ויש להחליפו.

דלת תקועה – תרחיש רלוונטי בעיקר לדלתות עם מנעול מגנטי. אם הדלת סגורה ומסרבת להיפתח גם אחרי "ססמי", סבירות גבוהה במיוחד שהמנעול נשחק ותצטרכו להחליפו.

ידית נפולה – הסימן הזה רלוונטי לדלתות פנים עם מפתח אפס (ראו הסבר ותמונה ממש עוד רגע). כיוון שהידית תלויה במנגנון, אם היא נפולה לא תהיה ברירה אלא להחליף את המנעול כולו.

 לשונית שבורה - יש להחליף את המנעול

החלפת מנעול לדלת פנים

מלבד מנעול מקולקל, יש שתי סיבות נוספות להחלפת מנעול בדלת פנים: כאשר רוצים לשנות את סוג המנעול (ממכאני למגנטי), או כאשר רוצים לשנות את אופן הנעילה (מפתח 0, תפוס פנוי, מנעול צילינדר).

 

אחד החלפת סוג מנעול בדלת פנים

מנעולים לדלת פנים מחולקים לשני סוגי מנעולים: מנעול 101 - מנעול מכאני ותיק, ומנעול מגנטי - מנעול חדש יחסית שמאפשר נעילה שקטה יותר של הדלת. אם חשקה נפשכם לעבור ממנגנון מכאני למגנטי, תצטרכו להחליף את המנעול.

 

מספר שתיים החלפת אופן הנעילה בדלת פנים

גם מנעול 101 וגם מנעול מגנטי יכולים לעבוד באחת משלוש דרכי נעילה, אך כל מנעול מותאם רק לאופן נעילה מסוים, כך שאם רוצים רק לעבור לאופן אחר של נעילה ולא לשנות את סוג המנעול, גם אז צריך להחליף את המנעול כולו. אלו הן האפשרויות:

מנעול עם מפתח 0 – הדרך הקלאסית. במקרה הזה אין למנעול מפתח ייחודי, אלא המפתח הוא "מפתח אוניברסלי", כזה שמתאים לכל הדלתות עם מנעול מן הסוג שלו, כך שקל מאוד לפתוח את הדלת אם צריך, וגם אם אבדו המפתחות זה ממש לא ביג דיל. 

מנעול "תפוס פנוי" – כשמו כן הוא, מנעול המכריז בגאווה אם יש כבר מישהו בפנים. שימושי בעיקר לדלתות שירותים ומקלחת. זהו מנעול סמלי בלבד שכן אפשר לפתוח אותו בעזרת סיבוב פשוט. אם המנעול נתקע או כבר לא מסתובב כמו שצריך, הגיע הזמן להחליף אותו.

מנעול צילינדר – בדרך זו דלת הפנים ננעלת ונפתחת עם מפתח ייחודי, ממש כמו דלת הכניסה שלכם. אם אתם מחליפים מנעול ללא צילינדר למנעול צילינדר, העבודה גם תהיה יקרה יותר בגלל מחיר הצילינדר.

 

 מנעולי דלתות פנים

 

מחיר החלפת מנעול לדלת פנים

מחיר מחיר החלפת מנעול 101 הוא 350-250 ₪, בלי קשר לאופן הנעילה בו בחרתם.

מחיר מחיר החלפת מנעול מגנטי או החלפת מנעול 101 למגנטי הוא 400-300 ₪, בלי קשר לאופן הנעילה בו בחרתם.


החלפת מנעול לדלת פלדלת

אם אתם מנסים לסובב את המפתח גם מבפנים וגם מבחוץ אבל הבריחים ממאנים לצאת, סיכוי טוב שהמנעול שלכם שחוק, ובמקרה כזה כדאי לקרוא למנעולן שיחליף את המנעול. אם אתם מעוניינים להחליף מנעול דלת דו צדדי למנעול כפתור/פרפר, מנעול שנפתח וננעל מבפנים ללא מפתח, תצטרכו להחליף את הצילינדר, ואין צורך להחליף את המנעול כולו.

מחיר מחיר החלפת מנעול לדלת פלדלת (דלת רב בריח) הוא 550-450 ₪.

 

 החלפת מנעול פלדלת

 


החלפת מנעול לשריונית חסם

בדלתות של חברת "שריונית חֹסם" המנעול שונה מזה של דלת פלדלת וגם יקר יותר. נוסף לכך, ההחלפה שלו מסובכת הרבה יותר ודורשת הוצאה של הדלת מהצירים, מה שלוקח עוד זמן עבודה ומעלה את המחיר בהתאם. לדלתות שריונית חסם יש כמה דורות של מנעולים, ואם יש לכם דלת שריונית חסם ישנה במיוחד סיכוי סביר שלא תוכלו למצוא מנעול חלופי אלא תיאלצו להחליף את הדלת.

מחיר מחיר החלפת מנעול לדלת שריונית חסם מהדור הישן הוא 800-650 ₪.

מחיר מחיר החלפת מנעול לדלת שריונית חסם מהדור החדש הוא 900-800 ₪.

 מנעולי שריונית חסם

החלפת מנעול לדלת כניסה מעץ

בדלתות כניסה מעץ יכולים להיות שני סוגי מנעולים: מנעול 101 עם צילינדר, ממש כמו בדלת פנים, או מנעול ייחודי עם שלושה או ארבעה בריחים, שכמובן יקר יותר ממנעול 101.

מחיר מחיר החלפת מנעול 101 לדלת כניסה מעץ זהה למחיר החלפת מנעול 101 בדלת פנים ועומד על 350-250 ₪

מחיר מחיר החלפת מנעול ייחודי לדלת כניסה מעץ הוא 500-400 ₪


החלפת מנעול לדלתות כניסה אחרות

אם התקלקל לכם המנעול בדלת ייחודית כמו רשפים, דלתות ירושלים, דלתות אלון, ועוד, עומדות בפניכם שתי אפשרויות – להזמין את המנעול המקורי מהחברה או לחלופין להתקין מנעול פלדלת שיעבוד ממש כמו המנעול המקורי.

מחיר מחיר החלפת מנעול פלדלת הוא 550-450 ₪.

מחיר מחיר החלפת מנעול בדלת כניסה ייחודית (רשפים, דלתות ירושלים, דלתות אלון וכו') משתנה לפי מחיר המנעול בחברה.


החלפת מנעול לתיבת דואר

אבדו המפתחות לתיבת הדואר? הפתרון הוא לפרוץ את תיבת הדואר ולהתקין מנעול חדש. מדובר בעבודה בסיסית ביותר ולא יקרה.

מחיר מחיר פריצת תיבת דואר והחלפת מנעול הוא 250-200 ₪.


מנעולנים מומלצים להחלפת מנעול

סגרנו פינה? עכשיו צריך רק להצליח לסגור את הדלת מחייך החלפת מנעול היא עבודה שכדאי לתת למנעולן אמין ואיכותי לבצע. בדיוק בשביל זה אספנו בשבילכם רשימה של מנעולנים מומלצים להחלפת מנעול, המדורגים כולם אך ורק לפי חוות דעת של לקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה החלפת מנעול לדלת?

תלוי בסוג הדלת. החלפת מנעול בדלת פנים תעלה 400-250 ש"ח, ובדלתות כניסה 900-450 ש"ח. 

כמה עולה החלפת מנעול תיבת דואר?

החלפת מנעול תיבת דואר כוללת פריצה ועולה 250-200 ש"ח.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק