מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון דלת ממ"ד - מחירים
הממ"ד משמש בדרך כלל כחדר ילדים או חדר משחקים (והלוואי שלעולם לא תצטרכו להשתמש בו למשהו אחר), ולכן הרבה פעמים כשיש בעיה בדלת הממ"ד זה לא בדיוק התיקון הראשון בסדר העדיפויות. יחד עם זאת, רוב התקלות בדלת הממ"ד הופכות את הממ"ד כולו ללא תקני, ולכן בעיקר אם אתם גרים באזורים רגישים – זה לא משהו שכדאי להזניח. תיקונים בדלת הממ"ד לרוב יקרים ומורכבים יותר מתיקונים בדלת רגילה, אך אל דאגה – הפער לא משמעותי. כדי שתבינו כמה ולמה, רכזנו עבורכם את התיקונים הנפוצים וצרפנו עסקאות לדוגמא עם מחירים.


מה התפקיד של דלת הממ"ד

דלת ממ"ד תקנית מונעת הדף מפיצוץ וגם אטומה לחדירה של גזים. מסביב לדלת הממ"ד (מכל ארבעת הכיוונים) יש גומי, והוא זה שהופך אותה לאטומה בפני גזים. הדלת בנויה כחתיכת ברזל אחידה ללא חיתוכים, נפתחת רק כלפי חוץ והיא משמעותית כבדה יותר ביחס לדלת רגילה.

יש שני סוגים עיקריים של דלתות ממ"ד: חדשות וישנות. התיקונים בדלת ממ"ד ישנה מסובכים יותר בהשוואה לדלת חדשה, משתי סיבות:

  1. הדלתות הישנות כבדות יותר ולכן קשה יותר להוציא אותן מהמקום על מנת לתקן אותן.
  2.  בדלתות הממ"ד הישנות הצירים מקובעים עם ברגים, מה שמקשה על החלפה שלהם ועל הוצאה של הדלת לצורך תיקון

למרות זאת, פער המחירים בין תיקון דלת ישנה לחדשה לא אמור להיות מעל 50 ש"ח.


מחיר קיצור דלת ממ"ד

הסיבה הנפוצה שבגללה יש לקצר דלת ממ"ד היא התקנת פרקט. הפרקט למעשה מודבק על הרצפות הקיימות כך שהרצפה הופכת גבוהה יותר ועלולה להפריע לסגירת הדלת. על מנת לקצר דלת ממ"ד יש להוציא אותה ממקומה ובעזרת מסור מיוחד לחתוך את החלק התחתון של הדלת לפי הצורך. חשוב שתדעו שכשאשר מקצרים את דלת הממ"ד, מורידים את הגומי בחלק התחתון ולכן הדלת אינה אטומה בפני גזים. כדי לשמור על העמידות בפני הדף, אסור להבריג או להדביק לתחתית הדלת שום דבר לאחר הניסור מחשש שבזמן הדף חזק הגוף שהודבק יעוף ויפגע באנשים שנמצאים בממ"ד. אל דאגה, לא תצטרכו להישאר עם דלת שנראית לא טוב. מנעולן מנוסה ינסר את הדלת בצורה כזו שמבחינה חיצונית היא תראה טוב בדיוק כמו קודם.

המחיר של  קיצור דלת ממ"ד משתנה בעיקר בהתאם למשקל הדלת ומורכבות הוצאתה והחזרתה.

 

עסקאות לדוגמא – קיצור דלת ממ"ד:

קיצור דלת ממ"ד לאחר התקנת פרקט – 450 ש"ח.

קיצור דלת ממ"ד גדולה וכבדה במיוחד – 600 ש"ח.


מחיר החלפת ידית בדלת ממ"ד

אם ידית דלת הממ"ד תקועה או תקולה, רוב הפעמים משתלם יותר להחליף אותה מאשר לתקן. אין שום סיבה להחליף את הידית של דלת הממ"ד בידית רגילה. דלת הממ"ד כבדה משמעותית ביחס לדלת פנים רגילה, ולכן הידית צריכה להיות מסיבית כך שלא תשבר מפתיחת / סגירת הדלת. בנוסף, ידית של דלת ממ"ד לא אמורה לעלות יותר מידית של דלת פנים, ולכן אם המנעולן מציע לכם להחליף לידית רגילה כי זה "זול יותר" –  דעו שפשוט אין למנעולן ידית של דלת ממ"ד. המחיר הממוצע עבור החלפת ידית דלת ממ"ד הוא 200-250 ש"ח, כולל הידית (ידית כפולה לשני צידי הדלת).


מחיר איזון / כיוון דלת ממ"ד

אם דלת הממ"ד שלכם ישנה ייתכן שעם הזמן הדלת שקעה ולכן היא משפשפת את הרצפה בפתיחה או בסגירה. איזון דלת הממ"ד אמור לפתור את הבעיה ויעלה בממוצע בין 250-350 ש"ח, תלוי בעיקר אם צריך להחליף את הציר או רק לכוון אותו.

 

עסקאות לדוגמא – כיוון דלת ממ"ד:

איזון דלת פלדלת בממ"ד -  250 ש"ח.

איזון דלת ממ"ד כולל החלפה של ציר אחד -  300 ש"ח.

איזון דלת ממ"ד כולל החלפה של שני צירים - 350 ש"ח.


מחיר החלפת גומי בדלת ממ"ד

את דלת הממ"ד עוטף גומי (אטם) שתפקידו לאטום את הדלת בפני חדירת גזים רעילים. דלתות הממ"ד מיוצרות לפי חוקי תו תקן קפדניים, ולכן יחסית נדיר שהגומי נשחק או נקרע. אם זה קרה בכל זאת, הממ"ד אינו אטום יותר ויש להחליף את הגומייה.

 

עסקאות לדוגמא – החלפת גומי בדלת ממ"ד:

תיקון דלת ממ"ד הכולל סידור ציר והחלפת גומייה – 400 ש"ח.

תיקון דלת ממ"ד הכולל החלפת גומייה בחלון ובדלת ממ"ד – 400 ש"ח.

הדבקת גומי שיצא מדלת ממ"ד (ללא החלפה לגומי חדש)  - 280 ש"ח.


מחיר התקנת דלת ממ"ד

התקנת דלת ממ"ד תתבצע בעיקר כשבונים ממ"ד חדש בבית או כשמחליטים להחליף דלת ממ"ד ישנה בחדשה. אם אתם משפצים ובונים ממ"ד חדש בבית יש צורך בהתקנת משקוף, וכאן כבר מנעולן לא יוכל לסייע – הקבלן שמנהל את השיפוץ יהיה אחראי על התקנת הדלת, כולל יציקת הבטון. אם אתם מעוניינים להחליף דלת ישנה בחדשה בדרך כלל אין צורך להחליף את משקוף הדלת אלא רק את הכנף, וכאן מנעולן כן יוכל לבצע את העבודה. חשוב מאוד להקפיד שהמשקוף לא ייפגם במהלך החלפת הדלת, כי במילים פשוטות, משקוף פגוע = ממ"ד לא תקין. המחיר של דלת הממ"ד נע בין 2,000-4,500 ש"ח, לא כולל התקנה והובלה.

 

עסקאות לדוגמא – התקנת דלת ממ"ד:

התקנת דלת ממ"ד (לא כולל רכישת הדלת עצמה) –  600 ש"ח.

התקנת דלת ממ"ד (כולל דלת ממ"ד פשוטה, הובלה והתקנה של הדלת) – 2,500 ש"ח.

התקנת דלת ממ"ד- (כולל דלת ממ"ד מצופה טפט, הובלה והתקנה של הדלת) – 4,500 ש"ח.


מחיר פריצת דלת ממ"ד

לפעמים הלשונית של דלת הממ"ד יכולה להינעל ולא להיכנס פנימה כשמורידים את הידית. במקרים כאלה הפתרון הוא פריצה פשוטה של הדלת. דלת ממ"ד יכולה להינעל גם בגלל שהיא יצאה מאיזון (ואם תסתכלו כמה פסקאות למעלה תוכלו להבין איך מתקנים את זה וכמה זה עולה) או בגלל בעיה במנגנון של המנעול, ואז לרוב תצטרכו להחליף אותו.  

 

עסקאות לדוגמא – פריצת דלת ממ"ד:

פריצת דלת ממ"ד – 300 ש"ח .

פריצת מנעול של דלת ממ"ד והתקנת מנעול חדש – 600 ש"ח.

פריצת דלת ממ"ד והגבהת דלת ששקעה- 300 ש"ח.


מנעולנים מומלצים לתיקון דלת ממ"ד

רוב המנעולנים לא מבצעים תיקונים בדלתות ממ"ד, כיוון שהתיקון הרבה פעמים מצריך פירוק של הדלת, וזו לא העבודה הכי קלה שיש (תרתי משמע). כדי שלא תשארו עם ממ"ד לא ממוגן, רכזנו עבורכם רשימה של מנעולים מומלצים לקיצור ותיקון דלתות ממ"ד.  בכרטיס של כל מנעולן תוכלו למצוא חוות דעת של לקוחות קודמים שהמנעולן ביצע עבורם תיקון בדלת הממ"ד.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק