מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת מחזיר דלת

מחזיר דלת הוא מההמצאות שהן בו בזמן גאוניות ופשוטות מאוד – כמה חתיכות מתכת שבכוחן לגרום לדלת להיסגר מעצמה, ועוד לעשות את זה בסטייל ובזהירות. אם אתם שוקלים להתקין מחזיר דלת, הגעתם למקום הנכון: כאן תמצאו הסברים על הסוגים השונים, מדריך מצולם לשינוי העוצמה, מחירי התקנה, וכמובן מנעולנים מומלצים להתקנת מחזיר דלת.


מחזיר דלת - מה זה בדיוק

מחזיר דלת הוא למעשה קפיץ המותקן על משקוף הדלת ומחובר אליה בעזרת זרוע מתכת. כשאתם פותחים את הדלת הקפיץ הזה מתכווץ, וכשהוא משתחרר מחדש הוא גורם לזרוע לדחוף את הדלת חזרה, ולאחר מכן גם לטרוק אותה בעדינות. הסוגים השונים של מחזירי הדלת מקוטלגים לפי עקרון הפעולה שלהם:

 

מחזיר שמן לדלת

זהו הסוג הנפוץ ביותר של מחזירי הדלתות. כפי שכבר כנראה ניחשתם, התנועה של המחזיר מתבצעת באמצעות שמן שנמצא בתוכו, והוא נודע גם בשמו הלועזי – מחזיר דלת הידראולי. מחזירי דלת הידראוליים מתאימים גם לדלתות כבדות (דלתות כניסה של בניין, דלתות אש וכו') וגם לדלתות כניסה ופנים.

 

מחזיר דלת פניאומטי

בדלתות פנים קיימת גם האפשרות להתקנה של "מחזיר דלת פניאומטי" שעובד על לחץ אוויר. מדובר בסוג נפוץ פחות אבל זול הרבה יותר, ושווה לשאול על כך את המתקין.

 

מחזיר דלת לדלת רשת

במקרה של דלת רשת, קיימים מחזירי דלת ייעודים לדלתות רשת, זולים ופשוטים להתקנה.

 

מחזיר דלת הידראולי

 


הסיבות להתקנת מחזיר דלת

עדיין לא בטוחים מה מחזיר דלת יתן לכם? אלו הן שלושת הסיבות בגללן מתקינים מחזיר דלת:

 

נקודה טריקה איטית – טריקה מהירה ועוצמתית של דלת יכולה לגרום בקלות נזק לדלת או בני אדם, וככל שהדלת כבדה יותר הנזק יהיה גדול יותר. כך לדוגמא בדלתות אש יש חובה להתקין מחזיר דלת.

נקודה טריקה שקטה – חוץ מהנזק הממשי, כולנו מכירים את הנזק של דלת נטרקת לאוזניים, בייחוד בתדירות גבוהה. מחזיר דלת מאפשר טריקה שקטה ועדינה של הדלת.

נקודה הימנעות מאורחים לא רצויים – רלוונטי לדלתות במשרדים ובחברות שננעלות אוטומטית עם סגירתן, כך שגם אם מישהו שכח לסגור או לנעול את הדלת היא תעשה את זה בשבילו.

מחזיר שמן בדלת פנים

 


התקנת מחזיר דלת

אמנם זאת נראית כמו עבודה פשוטה יחסית, אבל לאיכות ההתקנה של מחזיר דלת יש השלכות קריטיות על אורך החיים של המחזיר ושל הדלת, ולכן גם אם יש לכם ידיים טובות ההמלצה שלנו היא להזמין מנעולן או איש דלתות להתקנה שכזו, וגם לקנות דרכו את המחזיר עצמו כך שתדעו שמדובר במוצר בגודל המתאים – למשל, יש הבדל משמעותי בין מחזיר של דלת כניסה לבניין למחזיר של דלת אש כפולה.

 

בחירת מחזיר דלת

מלבד גודל המחזיר, את שלושת הפרמטרים הנוספים תוכלו לבחור בעצמכם:

מחזיר דלת מותג – אולי זה נשמע לכם תחום נישתי, אבל מתברר שיש לא מעט חברות שעוסקות בייצור מחזירי דלת. מותגים המיובאים מסין (דוגמת עמישי או פרומקס) יחשבו טובים פחות ויהיו זולים יותר ממותגים אחרים (למשל מולטילוק או ריובי). אל תתביישו לשאול את המתקין באיזו חברה מדובר והאם יש לו גם מותגים אחרים.

מחזיר דלת סמוי או גלוי – בשביל אנשים שאכפת להם במיוחד מנראות הדלת הומצא מחזיר הדלת הסמוי, שמותקן כולו בתוך המשקוף, והדבר היחיד הנראה לעין הוא פס דק של מתכת. לא כל המנעולנים יודעים להתקין מחזיר דלת סמוי, וכמו כן מדובר במוצר יקר הרבה יותר. 

מחזיר דלת עוצמת הסגירה והטריקה – מחזיר הדלת עובד בשני שלבים: בשלב הראשון הוא מביא את הדלת קרוב לקצה ובשלב השני טורק אותה. אתם אולי לא יודעים אבל אפשר לשלוט בעוצמות של השלבים הללו בעזרת סיבוב פשוט של ברגים, וכך בעת ההתקנה תוכלו לבקש עוצמות סגירה וטריקה המותאמות לצרכים שלכם. באופן פשוט – ככל שיש יותר כוח שדוחף את הדלת החוצה (רוח חזקה לדוגמא) יש לכוון את המחזיר לעוצמה גבוהה יותר. 

ראו את רונן המנעולן מסביר כיצד לכוון את העוצמה של מחזיר הדלת:

 


איזה מחזיר דלת כדאי להתקין

עם כל כך הרבה מותגים אפשריים קשה מאוד להחליט באיזה מחזיר דלת לבחור. בדיוק בגלל זה שלחנו ליותר מ־20 מנעולנים אצלנו באתר את השאלה: "מחזיר דלת הידראולי – איזו חברה כדאי לקנות?" עם 6 מותגים אפשריים לתשובה. אם אין לכם כוח או זמן להיכנס ולהתרשם מהתשובות המפורטות, נספר לכם את השורה התחתונה: שני המותגים במקומות הראשונים הם Ryobi ו־Yale.


מחיר התקנת מחזיר דלת

מחיר מחיר ההתקנת מחזיר דלת לא כולל המוצר הוא מחיר ביקור, 350-250 ₪.

מחיר מחיר התקנת מחזיר דלת רגיל הוא בסביבות 600-450 ₪ כולל המוצר עצמו. המחיר יכול לעלות אם מדובר בדלת רחבה או כבדה במיוחד, כיוון שאז מדובר במחזיר גדול יותר. 

מחיר מחיר התקנת מחזיר דלת סמוי נע על טווח שונה לגמרי. הוא מתחיל בסביבות 1,000 ₪ ויכול גם להגיע ל4,000 ₪, תלוי במותג.

מחזיר דלת סמוי

 


מנעולנים מומלצים להתקנת מחזיר דלת

מוכנים לעידן חדש ללא קלישאת "נולדת באוטובוס?" מחייך התקנת מחזיר דלת שתיעשה בצורה לא טובה יכולה לגרום נזק למחזיר ולדלת. כדי למנוע את המצב הזה, הכנו בשבילכם רשימה של מנעולנים מומלצים להתקנת מחזיר דלת, כולם מדורגים לפי חוות דעת והמלצות של לקוחות קודמים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה התקנת מחזיר דלת?

מחיר ההתקנה משתנה ביחס לרוחב ולמשקל הדלת. ברוב המקרים המחיר יהיה 600-450 ₪, תלוי במותג. 

מה זה מחזיר דלת הידראולי?

כמעט כל מחזירי הדלת המותקנים הם מחזירים הידראוליים, כלומר פועלים באמצעות שמן. נקרא גם מחזיר שמן לדלת. 

מה זה מחזיר דלת פניאומטי?

מחזיר דלת פניאומטי פועל באמצעות לחץ אוויר ולא באמצעות שמן. הוא מתאים לדלתות קלות דוגמת דלתות פנים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק