מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת ידית רב בריח

פותחים את הדלת והידית נשארת אצלכם ביד או שסתם בא לכם להחליף את הידית הישנה? באנו לעזור לכם לפתור את המשבר. כפי שתיארתם לעצמכם, החלפת ידית רב בריח, או בשמה הפרטי "דלת פלדלת", היא עבודה פשוטה יחסית שכל מנעולן מסוגל לבצע בכמה דקות. אם יש לכם דלת שריונית חוסם, העניינים כבר עלולים להסתבך... אז כמה עולה החלפת ידית רב בריח ואיך תוכלו לתקן אותה בעצמכם? אל תשארו בחוץ - התשובות כאן בפנים.


תיקון ידית רב בריח ללא החלפה

אם אתם חושבים להחליף את הידית בגלל שהיא יוצאת מהמקום, כדאי קודם לבדוק אם תוכלו לתקן אותה באמצעות פעולה פשוטה למדי שתחסוך את התשלום למנעולן. ידית רב בריח יושבת על מוט ברזל שעובר מקצה לקצה של הדלת, ופעמים רבות הבורג שמחבר את הידית למוט מתרופף ולכן הידית מתנתקת. כל מה שדרוש במקרה הזה הוא מברג אלן במידה 3 (אפשר להשיג בכל טמבוריה). את המברג צריך להכניס לחור קטן שנמצא על הידית ולסובב לכיוון השעון עד שהידית נצמדת חזרה.

ראו את רונן המנעולן מדגים כיצד לתקן ידית רב בריח:

 

ניסיתם להבריג את הידית חזרה אבל הידית עדיין משוחררת? כנראה שהבורג עצמו כבר נשחק לגמרי או לחלופין המוט שעליו יושבת הידית נשבר. במקרים כאלה אין אפשרות להחליף רק את החלק הבלוי והצעד הבא יהיה הזמנת מנעולן לצורך החלפת הידית.

שימו לב  אם הידית שלכם לא יוצאת מהמקום אלא נפולה, כנראה שהבעיה היא לא בידית ולכן החלפה שלה לא תעזור. גם במקרה הזה כדאי לקרוא למנעולן שיחליט האם יש צורך בהחלפת המנעול או בפתרון יצירתי אחר.


טיפים להחלפת ידית רב בריח

בין אם אתם רוצים להחליף ידית כי נמאס לכם מהעיצוב הישן, ובין אם הידית ממשיכה לצאת מהמקום למרות שניסיתם את הטיפ למעלה, יש כמה דברים שכדאי שתדעו לפני שאתם מזמינים מנעולן:

ידית רב בריח בעל מקצוע – בעל המקצוע המועדף להחלפת ידית רב בריח הוא כמובן מנעולן. אמנם בוודאי תשמחו לשמוע שגם אם לא מצאתם מנעולן מתאים באיזור שלכם, סביר להניח שגם כל הנדימן או מתקין דלתות ידע לעשות זאת. אם אתם עומדים להזמין אחד מהשניים האחרונים, חשוב לבדוק מראש שיש להם מבחר מספיק של ידיות כך שלא תתקעו עם משהו שאתם לא אוהבים.

ידית רב בריח פרזול או ידיות – כשמחליפים ידית רב בריח אפשר לבחור בין שתי דרכים: החלפת הידית בלבד או החלפת הידית יחד עם הפרזול כולו (כיסויי המתכת ותושבת המנעול, אין קשר להחלפת צילינדר). אם אתם מונחים משיקולי יופי, האפשרות השנייה היא בשבילכם. אם אתם מעוניינים לחסוך, לכו על האפשרות הראשונה.

ידית רב בריח בחירת חלקים מתאימים – המנעולנים מסתובבים לרוב עם מלאי של ידיות ופרזולים בצבעים ובעיצובים שונים כך שתוכלו לחסוך את הקנייה שלהם בעצמכם, ומומלץ לבקש תמונות של מה שיש עוד לפני שמזמינים את המנעולן. אם כבר קניתם ידית או פרזול או שאתם שוקלים לעשות זאת, חשוב מאוד לבדוק שמדובר בחלקים של רב בריח. אם לא הם פשוט לא יתאימו לדלת שלכם.

ידית רב בריח זוג או פרט – חשוב לדעת שאת הידיות מחליפים תמיד בזוגות – כלומר את הידית משני צידי הדלת, גם אם יש בעיה רק בידית אחת.

ידית רב בריח מעוצבת

מחיר החלפת ידית רב בריח

מחיר מחיר החלפת ידית רב בריח ו/או פרזול ללא עלות החלקים עצמם היא 250-200 ₪.

מחיר מחיר החלפת ידית רב בריח כולל הידיות הוא 350-250 ₪, תלוי ברמת הדקורטיביות של הידית.

מחיר מחיר החלפת ידית רב בריח והפרזול כולל הידיות והפרזול הוא 500-400 ₪, תלוי ברמת הדקורטיביות של הידית.

החלפת ידית רב בריח

החלפת ידית שריונית חוסם

זה אולי מטעה אבל לא כל דלת פלדה היא של רב בריח. סוג נפוץ אחר של דלתות כניסה מפלדה הוא של שריונית חוסם. רוב מה שכתבנו למעלה בנוגע להחלפת ידי רב בריח תקף גם במקרה של שריונית חסם, ההבדל היחיד הוא שהחלקים של דלתות שריונית חסם יקרים הרבה יותר מאלה של רב בריח, והחלפת ידית ופרזול בדלת שריונית חסם יכולה לעלות גם 600 ו־700 ₪. נוסף לכך, אם הדלת ישנה מאוד סיכוי סביר שכבר לא תוכלו למצוא פרזול מתאים להחלפה.

מנעולי שריונית חסם

 


מנעולנים מומלצים להחלפת ידית רב בריח

אם אתם רוצים לשמור על ראש שקט לאורך זמן, בשביל החלפת ידית רב בריח כדאי לכם למצוא בעל מקצוע אמין ואיכותי. בדיוק בשביל זה אספנו בשבילכם רשימה של מנעולנים מומלצים להחלפת ידית רב בריח, כולם מדורגים לפי חוות דעת אמתיות שאספנו מהלקוחות.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה החלפת ידית רב בריח?

החלפה ללא פרזול תעלה לכם 350-250 ש"ח, כולל הידית. החלפת ידית רב בריח יחד עם פרזול עולה בסביבות 500-400 ש"ח.

איך מתקנים ידית רב בריח?

אם הידית שלכם פשוט נופלת החוצה בכל סגירה או פתיחה, נסו קודם כל להבריג אותה חזרה בעזרת מברג אלן במידה 3, בחור קטן שנמצא על הידית. אם זה לא עבד, כנראה שהבורג כבר שחוק לגמרי ותצטרכו להחליף את הידית. 

האם יש קשר בין החלפת צילינדר ובין החלפת ידית?

לא, הצילינדר קשור לנעילת הדלת ולמפתחות, ואם אין בעיה מיוחדת אין צורך להחליף אותו כשמחליפים ידית רב בריח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק